|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   smrt v zibki
21.4.2007 21:06:02   
Brbs
pozdravljene,

a ve katera, kje se lahko otročka testira, če je "nagnjen" k smrti v zibki? Imeli smo takšen primer v družini, sicer baje ni dedno, ampak vseeno v tujini dajejo temu precej večji pomen kot pri nas...
lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: smrt v zibki
21.4.2007 21:36:55   
moci
testira? a to se da testirat?
meni je zdravnica rekla, da izraz uporabljajo od obdobja, ko je več dojenčkov umrlo nepojasnjene smrti. in ker vzrok ni znan, ne vem kako naj bi to testiraliuser posted image

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: smrt v zibki
21.4.2007 22:43:08   
Anonimen
Smrt v zibki pomeni smrt v nepojasnenih okoliščinah. Tega se ne da testirat.Ne vem od kje ti te informacije.user posted image

(odgovor članu moci)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: smrt v zibki
21.4.2007 23:12:45   
Seven*
Ce te je strah kupi BabySense ali AngelCare.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: smrt v zibki
21.4.2007 23:21:55   
mamči
Mislim, da vem kaj si želela vprašati.  Smrt v zibki se seveda ne zgodi brez vzroka, le povezave za le-teh še raziskujejo. 
Da bi pri nas opravljali kake teste, pa mi ni znano.




user posted image user posted image


Rešena skrivnost smrti v zibki
Nedelja, 05. november 2006 19:27
user posted image
Ameriški znanstveniki so prepričani, da jim je uspelo najti vzrok smrti v zibki.

Povedali so, da imajo trdne dokaze o tem, da smrt v zibki delno povzroči popolnoma ozdravljiva genska motnja.

Raziskava pri 31 dojenčkih, ki so nenadoma umrli med spanjem, je pokazala, da je prav pri vseh šlo za možganske abnormalnosti. In sicer prav v delu možganov, ki nadzirajo dihanje, bitje srca, krvni pritisk in prebujanje.

Kot kaže, težave vplivajo na zmožnost možganov prepoznati visoko stopnjo ogljikovega dioksida in nizko stopnjo kisika.

To pomeni, da so dojenčki s takšno motnjo v največji nevarnosti, ko pričnejo spati v svojih posteljicah in ko so med spanjem obrnjeni z glavo navzdol ali imajo obraz morebiti prekrit s kakršnim koli pokrivalom.

Že predhodne raziskave so pokazale, da polaganje dojenčka na trebuh v veliki meri povečuje nevarnost nenadne smrti novorojenčka ali tako imenovanega sindroma nenadne smrti novorojenčka.



Smrt v zibki: So našli vzrok?

David Drucker z Univerze v Manchesteru pravi, da je napaka v genu, ki uravnava razvoj pljuč, kriva za smrt v zibki (SIDS - Sudden Infant Death Syndrome).
Drucker je pregledal gensko zasnovo 25 dojenčkov, ki so ponoči prenehali dihati, in ugotovil, da se je pri njih v kar treh genih pojavila sprememba. Poleg gena, ki skrbi za pljuča, se je napaka pojavila tudi pri genu, ki vpliva na imunski sistem, piše časnik New Scientist. Znanstveniki menijo, da so dojenčki, pri katerih se pojavi kombinacija teh napak, torej nezadovoljivo delovanje pljuč in slab imunski sistem, najbolj v nevarnosti. »Odkrili smo tri gene, ki so povezani s sindromom SIDS. Zaradi njih se malček, ki ima šibek imunski sistem, v določeni fazi razvoja ni sposoben spopasti z infekcijami,« je razložil Drucker in dodal, da večina otrok umre med 2 in 4 mesecem starosti, ko začne popuščati imunski sitem, ki ga je dobil od matere. »V tej fazi so otroci v nevarnosti, saj še nimajo svojega lastnega imunskega sistema,« pravi Drucker.
Otroci, ki imajo vse tri napake, so temu sindromu 14-krat pogosteje izpostavljeni kot otroci, ki so popolnoma zdravi. Nevarnost pa se še poveča, če malčka mater ne doji, če so izpostavljeni
cigaretnemu dimu ali spijo v napačni poziciji. Dojenček naj spi na hrbtu, in sicer na trdi vzmetnici, svetujejo strokovnjaki. Poleg tega v sobi ne sme biti prevroče.
vir;24h


Da bi zmanjšali nevarnost nenadne smrti v zibki, pa upoštevajte tale navodila:
• v posteljico ga polagajte na hrbet;
• ne kadite med nosečnostjo, pa tudi po otrokovem rojstvu naj v prostorih, kjer se zadržuje otrok, nihče ne kadi;
• prvo leto ga ne pokrivajte s prešito odejo in ne uporabljajte vzglavnikov v njegovi postelji;
• pazite, da se ne pregreje, zato naj bo temperatura v sobi, kjer spi dojenček, okoli 18°C;
• položite ga na dno posteljice, da med nočnim premikanjem ne bi zlezel pod odejico, s katero je pokrit;
• če je bolan, se posvetujte z zdravnikom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 9:40:46   
Anonimen
Zato sem pa jaz pri Maši imela Angel care,pa tudi pri drugem ga bom imela.Za 21.000 mirno spiš .

(odgovor članu mamči)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 9:51:34   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Zato sem pa jaz pri Maši imela Angel care,pa tudi pri drugem ga bom imela.Za 21.000 mirno spiš .

Ta zadeva je zakon user posted image user posted image user posted image Spim kot top brez skrbi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 10:06:11   
thaiss
Naš Matia je v 3.dan v porodnišnici med vizito nehal dihat; ne vem za kolko časa, ker me ni bilo zraven. Vzroka kljub vsem preiskavam niso ugotovili!!
Od tistega dne spi na AngelCare in je vreden zadnjega €!!!

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 10:23:03   
CIPRESA
Angelcare..........kako pa lahko veš da je nehal dihati??? 

_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 11:59:56   
tatam
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Angelcare..........kako pa lahko veš da je nehal dihati??? 


Ker po 20tih sekundah ko otrok preneha dihat aparat to zazna in začne tulit!
Se mi je pa enkrat sprožil,ker mi je user posted image  zlezel prenizko na posteljci!Bolje enkrat preveč kot premalo!!

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 12:08:00   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Zato sem pa jaz pri Maši imela Angel care,pa tudi pri drugem ga bom imela.Za 21.000 mirno spiš .

Ta zadeva je zakon user posted image user posted image user posted image Spim kot top brez skrbi...




Mene nekaj zanima, če je to nenadna smrt, kako jo lahko Angelcare prepreči? user posted image  user posted image  

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 13:33:43   
Zamima
 samo to mi je pa smešno, vse ful hvalite to zadevo, nobena pa ne ve kako v bistvu deluje, da reši otroka, ja to, vem, da začne piskat, če otrok nekaj sekund ne diha, ampak kaj češ potem naredit? user posted image  user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 16:00:58   
hariba
Ko sem pred 11 leti prvič rodila, je poleg me v sobi ležala ženska , kim je rodila drugič. Prvi otrok ji je 2 leti pred tem umrl za sindrom neznane smrti. Tretji dan po porodu so njo in user posted image  odpeljali na neke preiskave v klinični center, Je pa njen dojenček, ki je umrl spal na trebuhu takrat, nam je zdravnica rekla naj mi svojih nikar, ker je dokazano, da je večja verjetnost smrti v zibki, če otrok spi na trebuhu. Nisem paničarka, a so me takrat tako prestrašli, da mojih nisem nikoli pustila spati na trebuhu.

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 16:23:51   
Brbs
v avstriji te napotijo na posebne raziskave, če se je v družini to že zgodilo. pri nas pa o tem sploh ne govorijo oz. tudi ljudje iz zdravstvene branže mi ne znajo svetovati.

(odgovor članu hariba)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 16:33:34   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

samo to mi je pa smešno, vse ful hvalite to zadevo, nobena pa ne ve kako v bistvu deluje, da reši otroka, ja to, vem, da začne piskat, če otrok nekaj sekund ne diha, ampak kaj češ potem naredit? user posted image  user posted image


kako kaj narediti user posted image user posted image user posted image
pri novorojenckih marsikdaj pomaga ze samo, da ga dvignes...

drugace pa ni razlike od odraslega cloveka - umetno dihanje, ozivljanje in resilc..  angelcare ne resi direkt otroka, ampak nakaze da je nekaj narobe in ti da moznost preprecitve smrti..

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 16:56:19   
ta.nja
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

IZVIRNO SPOROČILO: Zamima

samo to mi je pa smešno, vse ful hvalite to zadevo, nobena pa ne ve kako v bistvu deluje, da reši otroka, ja to, vem, da začne piskat, če otrok nekaj sekund ne diha, ampak kaj češ potem naredit? user posted image  user posted image


kako kaj narediti user posted image user posted image user posted image
pri novorojenckih marsikdaj pomaga ze samo, da ga dvignes...

drugace pa ni razlike od odraslega cloveka - umetno dihanje, ozivljanje in resilc..  angelcare ne resi direkt otroka, ampak nakaze da je nekaj narobe in ti da moznost preprecitve smrti..



Tinaaja user posted image - se podpišem

_____________________________

Anejko bejko

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 19:08:04   
Barbs
Punce, dajte živet in pustite živet vašim sončkom... ne se obremenjevat....user posted image  Mati narava ve vse.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu ta.nja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 19:21:08   
Naty*Taja
Zamima - si  pa res hecna! Normalno, da ti ena stvar ne more otroka rešit, ga pa lahko ti, če prav čas vidiš!!!!!!!! Ka pa če se ti naprimer duši s kako stvarco? A? kaj bi naredila? Valda da vse, da preprečiš najhujše! A si kdaj delala prvo pomoč? Umetno dihanje, pa to? Sorry, ampak res si mi na žulj stopla s tole svojo pripombo. Tale naprava je res zakon!

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 21:15:36   
eva1
Ja se strinjam-naprava mora biti super...ampak ali znate dati otroku umetno dihanje-ker je namreč malo drugače kot pri odraslemu človeklu? To sem se prvo vprašala, kaj pa laik lahko naredi, ko se naprava uglasi razen tega da pokličeš prvo pomoč? Ampak predno pa le ta pride, je že itak prepozno! 

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 21:25:41   
Seven*
Moja Ema je PRENEHALA DIHATI in imela sreco, da je prenehala dihati med pregledom pediatra in to 4 ure po porodu. Ce bi bila v posteljici bi umrla, ker je imela obsezno mozgansko krvavitev, ker posteljice v bolnici v je**** sloveniji niso opremljene s temi napravami. V Avstriji so take naprave v porodnisnici ze rutinske.

Brez BabySense si po mozganski operaciji moje Eme ne bi upala zatisniti ocesa, tako pa sem vedela, da mirno spi..

Tudi mojo Emo so morali ozivljati in kasneje priklopiti na respirator. Ozivlja se otroka skoraj enako kot odraslega.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 21:39:11   
eva1
ja seven, grozno..se še dobro spomnem vsega tega...no važno da je sedaj z Emo ok!
Se pa ne strinjam da je uživljanje skoraj enako kot pri odraslem...kot prvo sama masaže je le z dvema prstema, prav nežno, ne pa kot pri odraslem, ko se skoraj cel vžeš nanj, da je kaj učinka...ok pri umetnem dihanju glavo nagneš nazaj, ampak vdihavaš skozi nos in usta-pri odraslem le skozi usta,vpih je tak kot če normalno dihaš...ne kot pri odsraslem....je pa res da v bolnici, ko imamo vse za raenimacijo od mask naprej je čisto drugače...jaz sem že velikokrat reanimirala odraslega človeka, vendar si otroka skoraj nebi upala...seveda če bi bila na tem bi mi vrjetno mozak na polno delal in bi sigurno lahko...ampak si niti ne želim!!! Mislim, pa da navadnemu laiku ko še nikoli v živčljenju ni videl česa podobnega vse odpove-vsaj moje mnjenje!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 21:40:13   
eva1
Aja pa še to bi napisala-če se ne zna nuditi prve pomoči, je bolje da jo tudi ne, ker če jo nepravilno izvajaš lahko narediš več škode kot koristi!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: smrt v zibki
22.4.2007 21:44:02   
Zamima
IZVIRNO SPOROČILO: Naty-Taja

Zamima - si  pa res hecna! Normalno, da ti ena stvar ne more otroka rešit, ga pa lahko ti, če prav čas vidiš!!!!!!!! Ka pa če se ti naprimer duši s kako stvarco? A? kaj bi naredila? Valda da vse, da preprečiš najhujše! A si kdaj delala prvo pomoč? Umetno dihanje, pa to? Sorry, ampak res si mi na žulj stopla s tole svojo pripombo. Tale naprava je res zakon!


user posted image  vsaj nekomu.

Sem slišala za umetno dihanje pa še za marsikaj druga, ampak če gre za nenadno smrt, to pomeni, da se zgodi nenadoma in  ne moraš nič več narediti - npr. eni deklici mamice, ki je bila na RR je počila žila v možganih in je bilo v trenutku vsega konec - nobeno umetno dihanje ne bi pomagalo. Ja, to pa sigurno, da preprečiš npr. morebitno zadušitev, jaz npr. nimam v posteljici nobenih igrač, dekic, razen tiste s katreo je  user posted image  pokrita.

Pa hvala za tvoj prijazen odgovor user posted image   in strpnost!

< Sporočilo je popravil Zamima -- 22.4.2007 21:48:21 >


_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: smrt v zibki
23.4.2007 8:30:01   
tinaaja
zamima,
ne vem, zakaj govoris o strpnosti, ce si sama zastavila vprasanje na nacin, ki vsebuje dolocen prizvok..
ok, ze zgoraj v clankih pise, da je najveckrat vzrok za nenadno smrt prenehanje dihanja in temu je namenjena naprava.. da cepride do tega, da imas moznost resit otroka kot ze napisano zgoraj.  tu ni govora o situacijah, ki so se v bolnici tezko resljive ala pocena zilica. v takem primer ti seveda zadeva ne pomaga oz bolje - ti lahko pomaga, ce je medicinska pomoc hitro tam in ce znas in si sposoben v danem trenutku pravilno odreagirat... upam, da je to boljsi odgovor na tvoje vprasanje.


(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: smrt v zibki
23.4.2007 9:48:15   
mmž
Res je da Angel- care in drugi njemu podobni pripomočki, samo opozarjajo, da je otrok nehal dihati. Sam pa moraš otroka potem začeti oživljati. Zato je dobro, da si seznanjen kako in kaj!

PRVO IN NAJBOLJ POMEMBNO JE, DA OSTANEŠ ZBRAN. (Vem lahko je to reči, težje je to storiti ; namreč sama imam 11 mesecev starega sina, in ga še sedaj preverjam kako diha, .... pa na srečo nismo imeli nobenih težav  user posted image  )


Nato preveriš dihalne poti (lahko mu je v usta zašel kakšen tujek ).  Če ima v ustih kaj mu seveda odstraniš. Nato ga nežno streseš in preveriš njegov odziv. Če se ne odzove z jokom pričneš z umetnim dihanjem. Prav tako preveriš njegov pulz. Pulz pri novorojenčkih najlažje zatipamo na podlahti. Če je pulz oziroma frekvenca bitja srca pod 100 udarcev/min.  pričneš z umetnim dihanjem. ( pri dojenčkih je normalen utrip srca od 100 do 120 udarcev/min, medtem ko  je pri odraslem v mirovanju med 70 in 90- timi udarci /min) . ( Priporočam vam, da se pri otroku naučite meriti pulz, saj ko pride do česa takšnega, je dobro , da te stvari obvladate )
V primeru, da otrok medtem začne sam slabotno podihavati, kljub temu kliči 112 - stanje se lahko kaj hitro poslabša.

POSTOPKI OŽIVLJANJA :
 
 
1. Prvi ukrep je glasen klic na pomoč. Nekdo naj pokliče 112.
 
2. Položiš ga na hrbet. Glavice mu ne vzvračaš kot pri odraslem ampak jo naj ima ravno na podlagi.
 
3. Pod rame mu položiš svitek brisače, ali plenice, ali......, tako da bo glavica ostala v prvotnem položaju.
 
4. Nato začneš z umetnim dihanje USTA NA NOS IN USTA. Pri novorojenčkih in dojenčkih že zadostuje količina zraka, ki ga imamo v ustih. Kar pomeni , da pazimo, da ne pihnemo premočno, da ne poškodujemo majhna pljučka. Vpih naj traja 2-3 sekunde. Preveri pulz. Večino novorojenčkov samo ob tem že po 30 sekundah sam zadiha in dobi normalno srčno frekvenco. ( kljub temo poišči nujno medicinsko pomoč )
 
5. Če dihanje še vedno ni normalno nadaljuj z vpihi ( ob vpihovanju opazuj, če se prsni koš dviguje - Če se prsni koš ne dviguje,  pomeni, da dovajanje zraka ni zadostno )
 
6. Prav tako pričneš z zunanjo masažo srca. ( pri odraslem izvajamo zunanjo masažo srca s celo dlanjo, pri novorojenčkih pa samo z kazalcem in sredincem položenim skupaj na spodnji tretini leve strani prstnice. Prstnica naj se ne ugrezne premočno. ( 1/3 globine novorojenčkovega prsnega koša ))
 
7. Razmerje med MASAŽO SRCA : UMETNIM DIHANJEM naj bo 3 : 1  ( vmes preverjamo pulz ; če pulz preraste nad 60 udarci na min, prekinemo masiranje srca )
 
 
 
 
TO POČNEŠ TAKO DOLGO, DOKLER OTROK NE DIHA NORMALNO IN IMA PULZ V MEJAH NORMALE, ALI PA DOKLER NE PRIDEJO REŠEVALCI.
 
 
Upam, da sem vam vsaj malo pomagala, predvsem pa upam da tega ne boste nikoli izvajali. Jaz se sicer s tem srečujem vsako dnevno ( v službi ) in ne vem kako bi odreagirala, če bi morala oživljati katerega od svojcev.


LEPO SE IMEJTE IN IMEJTE RADI SVOJE SONČKE!


(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?