|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   večnost
26.2.2010 17:53:07   
Anonimen
mene pa zanima kako gledate na to.
ali pa kako gledate in si razlagate, kaj je  bilo  pred nastankom vesolja. ker je znano, da vesolje 1x JE nastalo. kaj je bilo pred njim
prostor/cas.....

vcasih(recimo 1x na leto) razmisljam o tem. pol pa me zagrabi panika in te misli potisnem nekam zadaj v podzavest!





alpa deluje na mene pomanjkanje nikotinauser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: večnost
26.2.2010 17:54:35   
ZARA
U, a danes imamo pa urice O ugankah prostora in časa?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: večnost
26.2.2010 17:57:07   
Anonimen
zara, mislim, da si me ti napeljala na to temo:)

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: večnost
26.2.2010 18:00:08   
TomTaylor
od kje pol "nič ni večno"?


Drgač pa Stephen Hawking - vesolje v orehovi lupini, pa ti ne bo treba več paničarituser posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: večnost
26.2.2010 18:01:43   
Anonimen
hm...aja, TT...?


sam PRED vesoljem....je nekaj moralo bit. in nekje.
torej je obstajal prostor in cas........user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: večnost
26.2.2010 18:09:16   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

hm...aja, TT...?


sam PRED vesoljem....je nekaj moralo bit. in nekje.
torej je obstajal prostor in cas........user posted image user posted image user posted image user posted image



čas je relativen. Prostor? hmm...prej neskončnost


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: večnost
26.2.2010 18:09:32   
Anonimen
no...kje ste parapsihologici in filozofi, in mejni fiziki????

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: večnost
26.2.2010 18:22:25   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Stephen Hawking - vesolje v orehovi lupini

A to je tisti superpametni astrofozik na invalidskem vožičku, ane?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: večnost
26.2.2010 18:24:03   
špelin@
Jao, si si pa izbrala temo za petkov večer... user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: večnost
26.2.2010 18:24:36   
TomTaylor
in astrofiziki, kozmologi, kvantni fiziki in matematiki,....mater bo težka debatauser posted image

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: večnost
26.2.2010 18:25:02   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
Stephen Hawking - vesolje v orehovi lupini

A to je tisti superpametni astrofozik na invalidskem vožičku, ane?


jeste


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: večnost
26.2.2010 18:25:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Jao, si si pa izbrala temo za petkov večer... user posted image user posted image user posted image user posted image

ja, a ne ves ,da sem nehala kadit...nek pa morm delat....user posted image

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: večnost
26.2.2010 18:25:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

in astrofiziki, kozmologi, kvantni fiziki in matematiki,....mater bo težka debatauser posted image

ja ja to to!user posted image

....naj se mi do konca sfuzla!user posted image


< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 26.2.2010 18:26:17 >

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: večnost
26.2.2010 18:44:33   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

od kje pol "nič ni večno"?


Drgač pa Stephen Hawking - vesolje v orehovi lupini, pa ti ne bo treba več paničarituser posted image



Ne, TT, on govori samo o tem, kako veslolje funkcionira, nič pa o tem, kaj je bilo pred velikim pokom.

NO, jaz sem prepričana, da gredo reči v krogu. Materija = energija in obratn seveda, torej je veliki pok samo trenutek, ko se zgoščena energija spremeni v materijo in to bi bilo to. Torej pred velikim pokom je ogromno elektronov, protonov in nevtronov, ali če greš po kvantno, kvantov... vseeno je, v bistvu na kak nivo greš. Prej je bila energija...in spet bo energija in je vseskozi energija. Torej je vesolje večno ali obratno, vesolja nikdar ni, ker je to vse isto v drugem metafizičnem stanju. Če pa sprašuješ kako je energija prišla, od kod, pa ne vem, nihče nima pojma, niti Stephen himself ne, še manj kdo drug...mogoče ima še največ pojma naša duša v svoji podzavesti. Po moje se pa v resnici kak "froc" igrice z nami špila na nekem višjem pc-ju, nekje v eni drugi zavesti. Lohk mu potem rečeš bog, al pa narava, al pa materija, je spet vseeno.

Evo, ap maš filozofsko plat petka. user posted image user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: večnost
26.2.2010 18:54:46   
Anonimen
gina!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

tvoja razlaga mi je najblizja!!!!


svaka ti cast!
sploh s to igrico
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: večnost
26.2.2010 20:42:13   
Anonimen
no........user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: večnost
26.2.2010 20:57:40   
mateyka
pred tem vesoljem? takole grejo najstaješi zapisi (aka Vede):
The power or active aspect of God Almighty is the Adi Shakti. Brahman is unchanging consciousness. Adi Shakti is His changing Power which appears as mind and matter. Adi Shakti is the embodiment of His Power. Shakti runs this world-show. Shakti maintains the sportive play or Lila of the Lord. Shakti is the supporter of the vast universe. She is the supreme Power by which the world is upheld.

In this system of Sakti Yoga philosophy, Siva is omnipresent, impersonal and inactive. He is pure consciousness. Shakti is dynamic (force).

Introduction
Siva and Sakti are related as Prakasa and Vimarsa. Sakti or Vimarsa is the power that is latent in the pure consciousness. Vimarsa gives rise to the world of distinctions. Siva is Chit, Sakti is Chidrupini. Brahma, Vishnu and Siva do their functions of creation, preservation and destruction in obedience to Sakti. Sakti is endowed with Ichha (will), Jnana (knowledge) and Kriya (action). Siva and Sakti are one. Sakti-Tattva and Siva-Tattva are inseparable. Siva is always with Sakti.

torej, pred vesoljem je bil: The Supreme Lord and His power (who is represented as His consort—Sakti, Durga or Kali.)
pravijo (kolikor malo vem o tem), da sta se morala ločiti (ker Bog/Brahma je pač čista zavest - večna in nespremenljiva), da je Shakti (njegova moč in volja; aktivni kreativni del, ki ima ženski aspekt in zaradi tega Bog v bistvu nima spola - ker sta eno in isto, neločljiva) zdaj na delu in dela kar vidiš user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: večnost
26.2.2010 21:00:42   
Anonimen
uh, mateyka..pa petek zvecer je noooooo.....user posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: večnost
26.2.2010 21:02:38   
mateyka
Torej pred velikim pokom je ogromno elektronov, protonov in nevtronov, ali če greš po kvantno, kvantov... vseeno je, v bistvu na kak nivo greš. Prej je bila energija...in spet bo energija in je vseskozi energija.


ne Gina, to je po poku imho. mislim, pred tem je energija - a ni tko? user posted image
afaik, če se dobro spomnim, sem nekaj časa nazaj brala, da naj bi ob velikem poku (teoretično) morala bit energija=neskončno, kar je v bistvu nemogoče in potem je to sci-fi na kvadrat in se lahk samo počohajo in ne vejo nič kaj je blo prej user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: večnost
26.2.2010 21:03:55   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute
uh, mateyka..pa petek zvecer je noooooo.....user posted image


ej, sama si hotla - jaz samo uresničujem tvoje želje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: večnost
26.2.2010 21:05:43   
madela
Miška,zanimiva oddaja na National geographic zate. Gre se o tem,kako v vesolje pošiljamo svoje signale in nas lahko slišijo vsi,ki so oddaljeni od zemlje do 100 svetlobnih letuser posted image
In obenem razmišljajo,kako bi odgovorili,če bi mi koga slišali user posted image

Večnost za enega samega človeka je lahko tudi to,da smo mi umrljivi,naša narava,naš svet,naše vesolje,pa bo še zmeraj tukaj,tudi ko nas več ne bo. Torej,da se hkrati zavedamo svoje minljivosti in obstoja našega vesolja user posted image
Eto,to je ena bolj taka razlaga z mojega vidika in gledana skozi oči posameznika.
In kaj mi pomeni večnost?? Strahospoštovanje! Spreletava me srh,ko pomislim na veličino vsega okrog nas,po drugi strani pa me fascinira in privlači.
Kako je vse skupaj nastalo,pojma nimam,se pa nečeloma strinjam z Gino! Ali pa je bila prej vse skupaj ena sama velika črna luknja....pravzaprav nekateri znansveniki domnevajo,da dejansko smo,oziroma naše celotno vesolje,v črni luknji user posted image


< Sporočilo je popravil madela -- 26.2.2010 21:07:22 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: večnost
26.2.2010 21:06:27   
Anonimen
ja, ampak pred pokom je tud moralo nekaj nekje bit!
pa tudi ce nič!

in ta nič kje moral 1x nekje bit....
aneuser posted image


in tud pol, ce bo 1x vsega konec, bo moralo nekje nekoc se nekaj bit!

ker NIČ kot NIČ ne obstala. ker tud NIČ mora nekje bit......




omguser posted image user posted image

no, pa sem tam!

< Sporočilo je popravil miska_mccute -- 26.2.2010 21:07:13 >

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: večnost
26.2.2010 21:07:58   
Anonimen
aha...pa črna luknja tud NEKJE mora bit in ZDAJ!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: večnost
26.2.2010 21:09:33   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

aha...pa črna luknja tud NEKJE mora bit in ZDAJ!user posted image



Ja decembra leta 2012 bomo poravnani s črno luknjouser posted image No,da popravim,ne ravno poravnani z njo,bomo pa dokaj skupaj. Ampak to so potem že strokovne vede o katerih si moraš veliko prebrat,da razumeš pomen vsega skupaj.
Obstaja seveda.

< Sporočilo je popravil madela -- 26.2.2010 21:10:35 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: večnost
26.2.2010 21:10:20   
Anonimen
madela, ne seri!user posted image

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?