|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odnosi s starši
27.5.2010 8:37:41   
tjara
Pozdravljeni

Skupaj sva 4 in pol leta.On je mlajši od mene 4 in pol let, sama pa sem stara 30 let.Dobro leto živiva skupaj, ker sva si oba tako želela in ker nisva bila pripravljena sklepati kompromis da bi lahko živela ali pri njemu, ali pa pri meni. Imela sva precej težav, ker je precej neodločen, ni ravno ambiciozen, kljub temu študira in zaključuje faks, je prava vagica... Vedno rabi nekoga da ga vse skozi vodi in potiska naprej, ne znava se več niti pogovarjati o vsakdanjih stvareh. Poleg tega da sem edina ki vztraja da se pogovarjava oz. na koncu sva se samo se tako pogovarjala da sva se prepirala ne da pobude da bi kakšno stvar drugace naredila, da bi se odnos vsaj malo spremenil. Težave sva nekako postopoma reševala ampak je glavnina vseeno še ostala in naju razdvojevala na 2 pola. Ni štimalo in še vedno ne. Vse skozi imam občutek da več stvari pove bratu, kot meni. Z bratom skupaj delata in se verjetno tudi pogovarjata o tem in onem, kar se z mano ne. Ko sva se vselila v svoje malo gnezdece sem izpostavila tudi problem, da ga brat ne plačuje tako kot bi bilo prav oz pošteno. Namreč en del plače dobi kot minimalko, ostalo razliko pa v kilometrini. Vse skozi sem poskušala da bi se dogovoril drugače in vseskozi ga je zagovarjal da je tako prav, da ne more drugače.....itd...da moj dečko ne potrebuje več, da je s tem zadovoljen...da se ne bo prepiral. Saj me ne bi motilo, pa sam plačuje kar velik obrok za kredit in niti pod razno se ne morem sprijazniti s tem, da če se mojemu partnerju kaj naredi, da je lahko preko noči siromak, ki je verjel bratu. Pripravila sem ga da je rekel zaradi plače da ni tako pošteno in s strani brata je pricurljalo da ne more ga plačati tako kot je prav, ker bo potem imel večje prispevke.... Slabo mi je bilo od vsega tega,... Vedno mu je pa na razpolago, kadar kaj potrebuje, ali za karkoli drugega. Poleg tega je tako da so starši enemu omogočili vse kaj je možno - stanuje v drugi hiši od staršev, brez da bi karkoli plačeval no razen stroškov, podedoval je podjetje, privošči si lahko marsikaj, ko lahko midva le sanjava ali pa nikoli ne bova imela.. Midva pa ker sva se tako odločila,sva šla zase. In kaj so mu njegovi starši nudili. Nič. Pričakovali so da bo sinek doma ostal in da se bo ženkica k njim preselila,...Sicer ne me narobe razumet, nisem nič pričakovala od njegovih staršev. Več so naredili in pomagali moji kot njegovi, če sem odkrita. Celo tako je bilo da od njega niso bili pripravljeni it pogledat kje bo stanoval...No potem so le šli, da ni bilo zadrege še večje kot je bila. Imam občutek kot da sem nekoga odtujila... To sem tudi mojemu lepo razložila in vzpostavila ta problem in jih še zdaj zagovarja, da če bi bila doma, bi mela pa vse! Sedaj je prišlo to tako dalec da mi ni vec za na obiske hoditi k njegovim in nisem bila tam že 4 mesece... in se obnasati kot da nic ni. Sicer njegovi vedo v cem je težava ampak cakajo kaj bom naredila ali bom vse skupaj pustila ali bom ostala z njim v vezi, ker zelo malo stvari štima pri nama. Sicer se povedala da od nobenega ne potrebujem nič, ampak se gre za odnos za vnaprej. Je pa tudi to res, da se je brat takrat ko sva kupovala gnezdece ravno pripravljal nakup osnovnega sredstva in je sedaj zakreditiran tako da tudi ce bi se dogovorili za odkup hise, ne bi mogel izplacati brata. Je pa tukaj še od brata žena ki ima veliko vajeti v roki in manipulira z njemu oz. se sedaj pocuti ogroženo. Mojega imam se rada, ampak se je toliko stvari nakopicilo, potem pa se tole, da ne vem kaj naj storim. Bolj ko razmišljam slabše je in tudi moja polovica je sedaj nekje vmes...med njimi in menoj. Namesto da bi se posvetil kdaj meni, da bi lahko šla na kak vikend skupaj, dela skoraj vse sobote in to za to da se drugi imajo lepo....Midva pa se prepirava in zaenkrat še shajama skozi mesec. Ker sem želela da nekako si tudi poveva kaj koga moti in kaj bi naj storila da bi nama bilo lažje, sva se dogovorila da si ,če ne znava povedati napiševa na list. Karte na mizo, po domače povedano. To tudi pomaga... Ampak svoje obljube ni izpolnil, niti ni kaj komentiral moje, le da je sam prizadet in da ne ve kaj bi sam s seboj.On ne rabi zase nič. Ne razumem vse to pri njih, kako se po eni strani tako razumejo, po drugi strani pa si pogledati v oči ne upajo in narediti neki kompromis in urediti stvari da bo za vse prav. Ni čudnega da potem pridejo zamere in odprejo rane za vnaprej.
Jaz pa sem sedaj tista črna ovca ko ji ravno ni vseeno kako bova midva živela, kako bova preživljala otroka...in ki se upam postaviti zase in še zanj...Vem da prekiniti stikov kar ne more, prav tako ne more kar naenkrat zamenjati službo ( niti ne izrazi želje oz ni pripravljen iti kam drugam), ker ve da drugje ne do dobil takšno plačo...
Ima kdo kakšen nasvet, ali je kdo bil v podobni situaciji? Hvala za branje in lep sončen dan. :-)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odnosi s starši
27.5.2010 12:05:43   
donat
te popolnoma razumemuser posted image , moj je delal pri stricu 10 let, da ne govorim da mu ni nič plačal, razen pokojninske dobe in osnovno zavarovanje, včasih ko je videl da nima niti za kavo mu je nekaj malega dal in to na roke. Njegov stric si je vzel kredit da mu se je lahko se hčerka šolala. da ne govorim da je cel faks samo študirala, bog ne daj da bi šla preko študentskega servisa delatuser posted image , njegovega sina je tudi šolal, naredili so si novo streho, fasado, garažo,..... moj pa ni dobil nič. In vsakič posebej za kakšen praznik je mogel iti delat, ali vikenduser posted image Stalno sem mu govorila vendar nima nobenega pomena, dokler si sam ne pride gor!!! Končno se je pred dvema letoma zaposlil, v enem podjetju kot vzdrževalec, ja res je ima minimalno plačo vendar jo dobi vsakega 15. in to mu tudi povem da pri njegovem stricu ni takouser posted image saj je sam videl!!!
zdaj pričakujemo otroka, seveda bom šla k njemu odspodaj v prtličje bomo imeli svoje, ker drugam nimamo kam. A vendar bom tako dolgo doma dokler ne bo imel urejeno za selitev, vse končano, ker jaz imam kje biti. Vendar ne bova mogla celo življenje tako živeti da on prihaja k meniuser posted image Mislili so tudi mene tako obrniti da bi hodila pomagat k njimuser posted image , vendar od tega ni nič, in niti pogosto ne hodim k njim na obisk, ter moj dobro ve da mi kar slabo prihaja ko moram k njimuser posted image , če drugo ne zaradi kulture. Zdaj ko je očitno opazil njegov stric, da nisem kar tako, tudi on njemu pomaga pri izgradnji, me samo zanima kako bo dolgouser posted image user posted image , saj mu je veliko dolžan!!!!

Njegova hčerka pa si je našla službo na banki, v mestu si je kupila stanovanje sicer enosobno pa vendar,..... jaz pa sem ko sem študirala delal preko servisa in še zdaj nimam normalne službe, ona pa ko je stara 25, ima stalno službo plus svoje stanovanje. Vendar jo jaz ne morem videti, mislim kak eni imajo srečo, nisem zavistna, vendar v tem primeru se prav vidi kako eni brez truda imajo srečo, drugi pa se trudijo pa ničuser posted image user posted image user posted image user posted image

nisem te potolažila, a vendar te popolnoma razumem;)

(odgovor članu tjara)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odnosi s starši
27.5.2010 12:57:07   
Nenya
Vse skozi imam občutek da več stvari pove bratu, kot meni. Z bratom skupaj delata in se verjetno tudi pogovarjata o tem in onem, kar se z mano ne.


Zame je nesprejemljivo, da se z nekom drugim pogovarja bolj intimno kot z mano. Četudi je to njegov brat. Pozdravljam tesne družinske vezi in korekten odnos AMPAK, ko se dva odločita da bosta delila življenje to zame pomeni 'na polno'. Moj user posted image je bil tudi na začetku precej redkobeseden. Potem pa je z valiko vaje šlo - on je malo bolj gostobeseden jaz pa malo manj. Res si lahko poveva vse.
Tudi delo pri bratu, na tak način ni OK, ne tako da je nekdo prikrajšan za sadove dela in obenem prvi v vrsti za 'umazana' dela.
Res si v težkem položaju noče se pogovarjati, tebi pa te nerazčiščeni odnosi načenjajo živce. Morda mu lahko ZELO NA KRATKO poveš kako daleč te je vse skupaj prignalo in kako te njegovo vedenje prizadane, pazi tudi da boš izbrala primeren trenutek - da ne bo živčen, se mu bo mudilo, bo na smrt utrujen.

veliko sreče

(odgovor članu tjara)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odnosi s starši
27.5.2010 21:22:41   
direktna
...vi2 se že zdj ne znata pogovarjat...oz, vama šepa komunikacija na celi črti, pa razmišljaš o otroku!!user posted image
ne vem,kaj te bolj moti-- to, da fant dela cele dneve, al da ima prenizke dohodke?

kot praviš, te že nekaj mesecev ni bilo k njegovim.... s takšnim odnosom tudi ne prideš daleč..

..če se on s tem ne obremenjuje, zakaj se ti? imaš svojo službo, sta na svojem...torej??



(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odnosi s starši
28.5.2010 7:33:05   
kalbo
Glede na uvod imam občutek, da si se ti avtomatsko v odnosu postavila za "mamo", ker je on pač mlajši in mu poizkušaš furat življenje. Občutek pač.

(odgovor članu tjara)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odnosi s starši
28.5.2010 8:33:40   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: tjara

ali bom vse skupaj pustila ali bom ostala z njim v vezi, ker zelo malo stvari štima pri nama


Mene je pa tole najbolj zmotilo...


< Sporočilo je popravil picola1 -- 28.5.2010 8:34:04 >

(odgovor članu tjara)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odnosi s starši
28.5.2010 13:19:08   
tjara
Seveda me moti, da dela skoraj vse sobote. Kaj katere ne bi motilo? In da se razdaja za druge. Namesto da bi preživela kvaliteten čas z mano. Takrat ko pa je prost, pa ne ve kaj bi počel? V teh letih ko sva skupaj ni nikoli rekel, da bi pa mogoče šla na kak izlet, kaj šele da bi predlagal da bi si privoščila oddih na morju ali pa šla v hribe... ali kaj podobnega....
In on ima večjo plačo kot jaz, vendar se še ni zgodilo da bi rekel, poglej toliko zaslužim, toliko mi ostane, kaj bova? Bova kupila ali kuhinjo, ali bova kam šla ali bova varčevala za avto?! Nič kot da živiva eden mimo drugega. Kaj da bi rekel, ali imaš dovolj....ali pa tukaj maš pa si kupi kaj, ali pa nama dvema.?! Kako si naj potem prestavljam vse skupaj z otrokom? Ali bo dal kaj zraven, če mi bo zmanjkalo. Jz si ne predstavljam partnerstva tako.... Kaj če bi gradila hiško, bi štela koliko zidakov lahko kdo kupi?
Malo se mi je vse skupaj zamerilo, res in to sem mu tudi povedala.Mogoče sem malo bolj odgovorna kot je on, ker misli da se mu nič ne more narediti in da če bo kaj, bodo mu drugi pomagali. Figo zeleno bodo. Kaj so pa do zdaj pokazali? Nič.
Nisem skušala biti kot mama, ampak je on si me tako predstavljal. Bilo je tako kot da je pri njemu doma. Mama skuha kosilo, se on samo vsede in poje, .... ostalo pa ....??? Ja in kje je šele pospravljanje, pranje, obešanje perila, skrb za hrano, položnice,....Edina njegova skrb je bila da je šel v službo. Pogovarjanje? Kaj je že to? Edino kar zna je da govori o drugih...Hobijev nima, prijateljev tudi ne kaj dosti. Za kakšno skupno dejavnost sem se morala prepirati ali pa je imel sto pripomb... prav tako glede mojih prijateljev, v vsakemu je našel neke napake. Potem pa ostani pozitiven.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odnosi s starši
28.5.2010 13:32:15   
ronja
Ok, zdaj pa napiši še, kaj ti je dejansko všeč na njem, zakaj si želiš bit z njim, sicer ti tudi jaz ne bom vedela rečt drugega, kot da ga očitno nimaš več prav zelo rada in pojdi po svoje... Se mi zdi, ad je tale problem z bratom še majhne v primerjavi z drugimi,... je samo pika na i.

(odgovor članu tjara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odnosi s starši
28.5.2010 13:50:57   
tjara
Imam ga rada in bi marsikaj naredila zanj, tako kot sem do zdaj. Vendar on ni videl stvari ali pa da se je kaj spomnil. Je pošten in delaven, nežen, postaven, tudi zna se pohecat, samo če ga kdo posluša. Ne zna pa pokazati čustev, kaj bi rad, kaj pričakuje od ženske, kaj ni prav, pred svojimi starši mu je nerodno da me objame ali pa poljubi, prav tako v družbi pokazati da sem njegova punca in da je ponosen name?! Ko sem mu to povedala da sem vedno bila ponosna nanj in sem ga občudovala me je pa začudeno gledal in da tega ni vedel?!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?