|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 19:40:47   
blaža
Čer!

en kveščn.

Kaj vašim drugošolcem ali pa tudi v višjih razredih napišejo na vrhu lista z računi, koliko časa je porabil za izračun le teh?

Kolkor se jaz spomnem, mi tega nismo imeli, naš drugošolec ima pa na vrhu vedno napisano koliko časa je porabil.
Jaz ga pa vedno učim naj ne hiti, naj še nekrat preračuna, če je prav rešil oz naj rešuje počasi in zbrano.user posted image

No na srečo nima težav z računanjem, se pa zgodi včasih, da je kak račun narobe, pa vidim, da čisto brezveze, pa skozi pravi, ja ta je bil pa hitrejši od mene,...

kako je pri vas?



_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 19:41:31   
blaža
No ok, sej ne morejo tri račune celo uro reševat, ampak, spet pa,...

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:06:30   
blaža
pa dobro Felicita, kaj tolko cajta pišeš?user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:12:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

pa dobro Felicita, kaj tolko cajta pišeš?user posted image user posted image


user posted image user posted image


sicer pa OMG! kaj ima čas reševanja veze z znanjem? v drugem razredu?user posted image

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:12:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

pa dobro Felicita, kaj tolko cajta pišeš?user posted image user posted image


Šteje minute, da bo ravno prav user posted image .

Ma daj, a še da jim čas merijo user posted image . Kot da so na olimpijskih igrah...

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:14:14   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

pa dobro Felicita, kaj tolko cajta pišeš?user posted image user posted image


user posted image user posted image


sicer pa OMG! kaj ima čas reševanja veze z znanjem? v drugem razredu?user posted image


to tudi mene zanima. Ok itak, da je čas omejen pri npr nekem testu, ma ne vem, če je to ok, da se jih na ta način preganja. Pol pa zgoraj napiše čas: 6 min, al pa zadnjič čas 12 min in pa zraven, da to je preveč časa za 12 računov in, da naj ne klepeta.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:15:39   
blaža
a ok, sem mislila, da je samo meni to čudno. Ker, pa če vprašam kakega starša,... itak sem jaz tista, ki vedno nekaj,.., ki mam kako pripombo. sej zato pa sem v svetu staršev.user posted image . No ampak, če me kaj zmoti, pol pa vprašam a ne?

Jutri jo bom vprašala.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:16:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

in pa zraven, da to je preveč časa za 12 računov in, da naj ne klepeta.user posted image


mogoče pa to le začasen ukrep, ki se ga trenutno poslužuje. vsekakor bi jaz povprašala v šoli, kaj se grejo.

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:18:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

a ok, sem mislila, da je samo meni to čudno. Ker, pa če vprašam kakega starša,... itak sem jaz tista, ki vedno nekaj,.., ki mam kako pripombo. sej zato pa sem v svetu staršev.user posted image . No ampak, če me kaj zmoti, pol pa vprašam a ne?

Jutri jo bom vprašala.user posted image


ja, jaz se vse probam sproti pogovorit. sem tudi rekla obema učiteljicama, naj takoj povesta, če so kakšne težave, da takoj rešimo.

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:18:36   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

in pa zraven, da to je preveč časa za 12 računov in, da naj ne klepeta.user posted image


mogoče pa to le začasen ukrep, ki se ga trenutno poslužuje. vsekakor bi jaz povprašala v šoli, kaj se grejo.


jah ne vem, pol bi se tega gledanja na uro držali pri vseh nalogah, še psoebaj, tam, ko neskončno dolgo barvajo, kar se mi pa zdi manj pomembno od računanja. Če je malo slabše pobarvano ni enako, kot če zračuna narobe, ker je površen, ker je hitel, da bo ta prvi. jaz ga pa učim, da ni važno kdo je prvi, da naj se zbere in prav reši. Pa ni nek počasen otrok.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:19:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

a ok, sem mislila, da je samo meni to čudno.


Če ti kaj pomaga (saj vem, da ti ne user posted image ), meni je ultra čudno, ne samo čudno.

Mislim, v svetu trotl ziher super hitrih računalnikov jih še dodatno spodbujajo k hitrosti user posted image . Pa kaj jim je. Naj otroke učijo raje razmišljat, ne hitet.

Ker vsak v svojem ritmu bo prišel ravno prav, če bodo pa vsi hiteli, ne bo nobenega učinka. Že nekaj časa se mi nikamor ne mudi, a vse stignem, če verjameš ali ne. Pač lepo lagano sportski, in še nihče ni ob tem obživciran in naspidiran in vse to.

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:19:18   
TODI
Pozdravljena!!

Mi imamo tudi drugošolca in ravno v ponedeljek  so pisali prvi test iz računanja in danes, ko ga je prinesel na njem ni bilo nič napisano kar se tiče minutaže.user posted image

Mi je pa res čudno, da bi že sedaj to merili?!


EF30F8F2-D4F5-1D8A-4618-A51D29D38E9D1.02.28

< Sporočilo je popravil TODI -- 19.10.2010 20:20:39 >


_____________________________

Po novem je povprečna slovenska družina tista, ki ima tri otroke. In mi smo od 4.7. 2008 tudi med njimi. :-)

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:21:27   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: TODI

Pozdravljena!!

Mi imamo tudi drugošolca in ravno v ponedeljek  so pisali prvi test iz računanja in danes, ko ga je prinesel na njem ni bilo nič napisano kar se tiče minutaže.user posted image

Mi je pa res čudno, da bi že sedaj to merili?!


EF30F8F2-D4F5-1D8A-4618-A51D29D38E9D1.02.28


No naši so test pisali že dva tedna nazaj. tam je baje tudi ona njim rekla naj ne hitijo, naj se zberejo. Pol pa majo skoraj vsak dan vajo z računi, ko je po 40 računov gor in zgoraj piše, kolko cajta je porabu za tole rešit, koliko minut.user posted image

Jutri bom prav vprašala, ki mi se zdi brezveze tole.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu TODI)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:24:55   
blaža
Ker lih danes mi je reku, da je bil pa tale in tale pa hitrejši od njega. Pa kaj je pomembna taka spodbuda oz tekmovalnosti? a pri matematiki? , a ni boljše, da reši pač kadar reši, ne glede nato, če je prvi ali ne in reši pravilno račune?.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:26:41   
TODI
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


No naši so test pisali že dva tedna nazaj. tam je baje tudi ona njim rekla naj ne hitijo, naj se zberejo. Pol pa majo skoraj vsak dan vajo z računi, ko je po 40 računov gor in zgoraj piše, kolko cajta je porabu za tole rešit, koliko minut.user posted image

Jutri bom prav vprašala, ki mi se zdi brezveze tole.


user posted image user posted image

To mi ni pa čist nič jasno... a tolk pa prav vsak dan?? A je to normalno, k če je, je na naši šoli potem vse skregano z logiko in sistemom... pri nas namreč nič takega ne delajo... vsaj ne da bi vedela, pa tud tamau mi ne reče da bi kaj računali, kot tist sprot k se učijo ampak max 10 računov pa še to ne vsak dan


EF30F8F2-D4F5-1D8A-4618-A51D29D38E9D1.02.28

_____________________________

Po novem je povprečna slovenska družina tista, ki ima tri otroke. In mi smo od 4.7. 2008 tudi med njimi. :-)

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:27:34   
StrawberrY
Nimajo nobenega časa gor napisanega in tudi total butasto se mi zdi. Že pri teh letih spodbujat neko tekmovalnost user posted image user posted image Pri nas jih učiteljica spodbuja, da naj rešujejo počasi, da se res potrudijo in rešijo čim več računov prav.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:29:41   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: TODI

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


No naši so test pisali že dva tedna nazaj. tam je baje tudi ona njim rekla naj ne hitijo, naj se zberejo. Pol pa majo skoraj vsak dan vajo z računi, ko je po 40 računov gor in zgoraj piše, kolko cajta je porabu za tole rešit, koliko minut.user posted image

Jutri bom prav vprašala, ki mi se zdi brezveze tole.


user posted image user posted image

To mi ni pa čist nič jasno... a tolk pa prav vsak dan?? A je to normalno, k če je, je na naši šoli potem vse skregano z logiko in sistemom... pri nas namreč nič takega ne delajo... vsaj ne da bi vedela, pa tud tamau mi ne reče da bi kaj računali, kot tist sprot k se učijo ampak max 10 računov pa še to ne vsak dan


EF30F8F2-D4F5-1D8A-4618-A51D29D38E9D1.02.28


Se kar podpišem. Mislim 40 računov !user posted image

(odgovor članu TODI)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:32:08   
blaža
evo sem šla pogledat. Imajo npr 28 računov, + uporabna naloga. to je en cel A4 list poln računov, ali pa tudi 49 računov. Povprečje je od 15 pa do 49 računov. in ja to je za domačo nalogo. Včasih več, včasih manj, ni vedno, je pa skoraj vedno za domačo nalogo računanje.

Majo precej naloge. Lani je ni blo ob petkih, sedaj pa ob petkih je, s to razliko, da ostale dneve že začnejo v popoldanskem bivanju z nalogo, ob petkih, pa imajo druge aktivnosti v popoldanskem bivanju in je domača naloga komplet za domov.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu TODI)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:34:12   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Nimajo nobenega časa gor napisanega in tudi total butasto se mi zdi. Že pri teh letih spodbujat neko tekmovalnost user posted image user posted image Pri nas jih učiteljica spodbuja, da naj rešujejo počasi, da se res potrudijo in rešijo čim več računov prav.


ma do zdej nisem dala povdarka na te minute, ker mu gre računanje dobro. ampak danes, mi je pa reku, da je ta pa ta bil hitrejši, pa da on je bil tudi hiter, pa da ma eno minuto več napisano,... In to mi je šlo v nos, ker jaz ne odobravam takega tekmovanja.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:40:44   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

evo sem šla pogledat. Imajo npr 28 računov, + uporabna naloga. to je en cel A4 list poln računov, ali pa tudi 49 računov. Povprečje je od 15 pa do 49 računov. in ja to je za domačo nalogo. Včasih več, včasih manj, ni vedno, je pa skoraj vedno za domačo nalogo računanje.

Majo precej naloge. Lani je ni blo ob petkih, sedaj pa ob petkih je, s to razliko, da ostale dneve že začnejo v popoldanskem bivanju z nalogo, ob petkih, pa imajo druge aktivnosti v popoldanskem bivanju in je domača naloga komplet za domov.


Ej oprosti, samo to bi pa jest sigurno mal povprašala. Saj ne, da bi učiteljici pamet solila, samo za moje pojme je to za enega drugošolca čist, ampak res čist preveč. Ob petkih se pa učiteljica striktno drži, da jim ne da naloge, tako kot je rekla na prvem roditelj.sestanku.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:44:42   
enea
Naša sicer hodi že v 3 razred, ampak tega lani niso imeli, kar sem pa govorila s starši, ki imajo starejše otroke, na tej isti naši šoli, naj bi se letos začeli učiti poštevanko, in imajo potem preizkus znanja v poštevanki, v 7 minutah, nevemkoliko računov množenja ( ni jih malo, samo sem rajši tiho kot da se zlažem, bom jutri vprašala)user posted image user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:47:24   
blaža
No sej učiteljica ni slaba, jaz vem, da jih skuša čim več naučit, itak že v šoli naredijo tri četrt naloge, ampak to ne spremeni dejstva, da je naloge veliko, ker,..

Ker prvo imajo pouk, ga končajo, pojejo kosilo in v popoldanskem spet naloga in doma, ponovno dokončanje le te. to je kr pestro, Pa naš ma še nogomet 3x na teden, ko je resen trening, ker imajo še tekme letos, pol pa včasih v tisti uri, ko je doma ne naredi takoj naloge, ker se malo poigra s ta malim bratcem, al pa poje z nami kosilo, pol trening in pol mu je kr težko spet se lotit naloge da dokonča.

Kaj pa pri SLo? a majo tudi vaši bralno značko+ letos na novo še eno zadevo, kjer so za povedat obnove treh ali štirih knjig? Praktično je kot, da bi bli dve bralni znački. Čeprav je pa rekla, da bo katero od teh tudi pri bralni upoštevala.

No pa naj še kdo reče, da je prvi razred kot mala šola, drugi razred, pa kot naš prvi razred.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 20:50:10   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: enea

Naša sicer hodi že v 3 razred, ampak tega lani niso imeli, kar sem pa govorila s starši, ki imajo starejše otroke, na tej isti naši šoli, naj bi se letos začeli učiti poštevanko, in imajo potem preizkus znanja v poštevanki, v 7 minutah, nevemkoliko računov množenja ( ni jih malo, samo sem rajši tiho kot da se zlažem, bom jutri vprašala)user posted image user posted image


aha to je koristna informacija. Ker možno, da jih na kaj takega, ko je kasneje v programu pripravlja. Ker smo pa vsi starši na prvem sestanku povedali, da nas je malo strah, ko se bo prešlo na ocene, ker tole opisno, so oh in sploh, pol so pa trojke, pa hitro dvojke, problemi,... Nam pa pol z zvezdicami označi, da vemo pri čem smo. Če je 5 zvezdic je to z odlično oceno,...user posted image Se lažje orientiramo tako, da vemo pri čem smo.



_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 21:03:32   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: enea

Naša sicer hodi že v 3 razred, ampak tega lani niso imeli, kar sem pa govorila s starši, ki imajo starejše otroke, na tej isti naši šoli, naj bi se letos začeli učiti poštevanko, in imajo potem preizkus znanja v poštevanki, v 7 minutah, nevemkoliko računov množenja ( ni jih malo, samo sem rajši tiho kot da se zlažem, bom jutri vprašala)user posted image user posted image


aha to je koristna informacija. Ker možno, da jih na kaj takega, ko je kasneje v programu pripravlja. Ker smo pa vsi starši na prvem sestanku povedali, da nas je malo strah, ko se bo prešlo na ocene, ker tole opisno, so oh in sploh, pol so pa trojke, pa hitro dvojke, problemi,... Nam pa pol z zvezdicami označi, da vemo pri čem smo. Če je 5 zvezdic je to z odlično oceno,...user posted image Se lažje orientiramo tako, da vemo pri čem smo.




Ok, moje mnenje je, da je za drugošolca to res čist preveč. Saj bi jih lahko občasno časovno ocenjevala, da jih malo pripravi, ne pa vsakič, še posebej pa ne za toliko število računov.

Pri nas imajo samo bralno značko, je pa učiteljica izrazila željo, če otroci že poznajo črke, da knjigico preberejo sami.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: štetje minut pri računanju v 2. razredu
19.10.2010 21:14:42   
katy83
ok, sama bom zelo kmalu "tršica" in zakaj takega še nisem slišala in sploh nisem ziher če je to dovoljenouser posted image
Priporočam, da se pogovoriš s profesorico, kaj je fora tega (mogoče ima ona kako foro za sebe) ampak ne vidim v tem nič dobrega. tako kot si sama rekla, s tem priganja učence in bodo zaradi tekmovalnosti (ki je sicer v določeni meri zdrava) površni, kar pa vsi vemo ni dobro.
Pa tudi tistega z zvezdicami vam ne bi smela delat.


Še lahko vprašam, če je učiteljica mlada oz. na novo? No, ker te si (tudi jaz bom verjetno taka) včasih z določenimi stvarmi skušamo olajšati stvari (mogoče ji bo ta minutaža pomagala pri sestavljanju opisne oceneuser posted image ) - ni pa nujno, da so te stvari dobre za otroke - pa se tega niti ne zavedajo/zavedamo.


ah, ja sem zabluzlauser posted image
Skratka, daj javi kaj ti je odgovorila, me res zanima. user posted image

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Kdaj so vaši otroci dobili prvi zobek?




pred 3. mesecem (8%)

med 3. in 5. mesecem (23%)

med 5. in 7 mesecem (31%)

med 7. in 9. mesecem (18%)

med 9. in 11. mesecem (12%)

po 11. mesecu (8%)


Število vseh glasov: 352

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!