|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 15:21:52   
jazz
Zanima me kako vaši otroci kličejo oz., kako jih učite kaj so njihove babice- vaše mame in tašče? Mene namreč malo moti, ker hoče biti moja tašča na vsak način MAMA. Naj povem še to, da je moja mami pač babi in od tašče sestra je oma. Tudi ko tamalega uči besed mu govori mama, mama, mene ima pa za mamico! Upam da ste štekale, zaradi tega me zanima, da ne bom po nepotrebnem pretiravala. Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 15:30:58   
babylove
:zmeden2: mama, mamica, mami - vse to si samo ti in nihče drug!

Tvoja tašča je lahko samo babica, babi, oma, nona, stara mama ipd.

Spomnim se iz otroštva, da je ena kolegica svojo babico klicala 'druga mama', že to se mi zdi težko sprejemljivo.

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 15:31:12   
Manuella
Pri nas klice obe ( mojo mami in tasco ) MAMA. PA me sploh ne moti. Saj otrok ve, kdo je njegova mamica:)

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 15:32:37   
baguSka
ja pr nas je blo tko, da sta naše dva govorila babi gor babi dol in to in ono (ena je itak nona) in ker najmlajši (njen prvi vnuk) ni mogel rečt babi je reku api in je api še dons torej 30 let ;) še od vseh svojih 6-ih vnukov

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 15:32:42   
piščanc
pri nas sta babi Marija in babi Vojka

jaz sem imela pa babi in mamo, prababica je bila pa omama, dedka pa tati in ata. če te kaj potolaži sem dobro ločila med vsemi, mamica pa je seveda naj naj

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 15:33:34   
Sara3
Nimam še otrok....ti pa povem vseeno moje mnenje. Vsekakor je samo ena mama in samo eno osebo lahko otrok kliče mama in to si ti. Pri nas na primorskem uporabljamo za babice (tvoja mama in tašča) - nona in nonoti. Moja nečakinja (5 let stara) tako govori moji mami nona, meni teta.....

Lp,

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 15:36:02   
lex
No mi imamo babi = moja mama; babica = tašča in bica = je moja bica oz. od moje mame mama. Dedi sta pa oba, eden je dedi, drugi pa deda Lojz.

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 15:40:42   
Anonimen
Mati in stara mama sta moji babici.

(odgovor članu jazz)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 15:41:01   
SABILA
jst še tud nimam otrok me pa pa ne bi nč (zenkrat) motl če bi jo tk klical. jst sem obe stari mami klicala stara mama, starega ata pa stari ata, od sestrične hčera ma svoji babici reče nana dediju pa dedi lojz, drugi babici pa babi.

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 15:52:56   
pety78
Kar naj bo tvoja tašča MAMA. Zraven pa še pred tem dodaj STARA! :)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-

Bo kar hitro hotla biti kaj druga.

Pri nas sta bila pa starša od očeta babica in dedi, od mamice starša sta pa še vedno omica in pači. Zakaj pači? Hmmmm, tega pa nihče ne ve. Ga pa vsi tako kličemo. ;)
Naš zlati pači :rozica:!


(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 15:57:43   
Anonimen
Moja mama je mama Kati, moja tašča pa babi Janja. Dedkov pa nimamo.

(odgovor članu jazz)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 16:17:13   
benika
Pri nas bo takole; moja mami in tašča bosta prevzeli naziv mama, moj oči in tast bosta ata, moja stara starša in :love: stara starša bosta pa babi in dedi.

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 17:01:37   
Pupica
Jaz sem mama(aja občasno tut moj :love: dobi pod nos da je mama;) ker še ne loči mama in ata oz.večkrat reče mama)
Vse ostale ženske po sorodstvu(tašča,moja mama vse stare mame ki jih je kar nekaj so babice...od A do Ž)
Drugče ženske tete, moški strici...brez razlik!
Nč ne kompliciramo9nebesa

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 17:37:40   
Anonimen
Obe bo klical babi.

Jaz sem stare starše klicala ata in mama.

(odgovor članu jazz)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 17:41:37   
Marogica
Tvoja tašča je lahko MAMA samo tvojemu možu.PRi nas je tako, da imam samo še jaz starše, moževi so umrli. Moja mama si je želela biti BABI in smo spoštovali njeno željo. Tako da imamo doma babi in dedija.
Če bi hotela, da jo kliče ta mali mama, se s tem ne bi strinjala ne jaz ne moj mož.
KAjti vse skupaj je zelo podobno (mama-mamica). Mene je sinko na začetku tudi klical mami, sedaj pa sem mami, mamica, mama.
Absolutno ne pretiravaš

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 17:48:52   
tina104
Trenutno še nimam otrok, vendar imam namen, da bo moj :duda: klical babi ali babica. Namreč tudi moja babica ni hotela biti babica in so me navadli, da sem jo (in še jo) kličem mama, (mojo mamo pa mamica ali mami). To mi gre na živce, saj res ni ona moja mama, ampak zdaj sem že prestara, da bi lahko navadla jo klicat kakorkoli drugače. In čudno je, ko nekomu razlagam, da je mama nekaj rekla, saj ne ve, za koga gre...

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 17:52:56   
vampirka
Draga dekleta, treba je vzeti v zakup, da ne živimo vse skupaj v enem kraju... Čeprav majhna, je Slovenija zelo raznolika kar se terminologije tiče. Na gorenjskem so šele v zadnjem času "popularne" babice. MAMA na gorenjskem pomeni striktno babico (tudi brez pridevnika stara) - vsaj v kraju iz katerega prihajam sama. MAMI pa je tista, ki te je rodila :bravo:! Moj dragi ima še sedaj večkrat probleme z razumevanjem h komu greva na obisk (sem namreč preseljena na štajersko)...on nikakor ne razume, da obe svoji babici kličem MAMA, dedka sta ATA...MAMI in ATI sta pa to, kar drugače moj mož tretira za mamo in ata... Zmešnjava pa taka :)-:)-:)-...
Na koncu je popolnoma vseeno kako otrok naziva starše in stare starše - glavno, da jih spoštuje!

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 18:09:08   
Anonimen
Pri nas sta mami in oči (prilizovalno oooooočkaaaaaa al pa fotr(ček)), stari starši pa so mama&ata (mami) in babi&oča (oči).

(odgovor članu jazz)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 19:10:14   
india
Moja mama je babica, tašča je nona, moj ati je bil dedi...nič drugega mi nikoli ni prišlo na pamet:rozica:

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 20:33:42   
Olivija
iz istega razloga smo se mi odločili za babi, ker mama je to res skoraj prva beseda, ki jo izgovorijo, mene še zdaj tamala kliče mama in zelo redko uporabi mami.

LP

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 20:34:58   
Primoza
Babi + ime.

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 20:57:50   
kofetek2010
moja mama = babi
moj oče = dedi

moja tašča = babi + ime
moj tast = stari ata

moja (ena) babica = bica
moja (druga) babica = stara babica

dedkov pa nimam več

no tako imamo pri nas :)

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 21:11:03   
elizabeta p
Babica, dedi in druga babica.

Jaz sem pa mami, mamica, mama.

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 21:33:42   
Sarina
- Moja starša sta babi in dedi
- moževa starša sta stara mama in stari ata
- moževa oma je pa oma - čeprav se na vse kriplje trudi, da bi jo klicali mama - mi vztrajamo pri nazivu oma ;)
Tako da ima vsak svoj naziv - takega kot so si želeli (no, razen ome :)- )

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   Babica, stara mama,babi ali mama?
8.8.2005 21:36:01   
Anonimen
Pri nas je moja mama že pri sestrinih otrocih postala MAMA, ker so imeli še BABICO, ki je bila njihova prababica in sva ji midve s sestro rekli babi, ker je bila babi,.:) Moj oče je pa dedi. Torej sta moja starša mama in dedi. Gorazdova starša sta pa deda in babi (ki ji je ime Zlata ali pa m't, kot je enkrat strokovno razložil Tibor).

(odgovor članu jazz)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?