|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prevoz v tujino
2.7.2009 8:33:01   
Lucija Perc
Mamice pozdravljene!

Ne vem, če tale tema ravno tukaj zraven paše, pa bi vseeno prosila za vašo pomoč.

Zanima me namreč če za prevoz otroka na Hrvaško, v primeru, da ga pelje, nekdo durg, ki ni starš otroka, še vedno potrebuješ potrdilo UE, da ga lahko? Včasih so bila taka potrdila obvezna, sem pa dobila informacijo, da Hrvaška tega ne zahteva več. Zanima me ali to drži, če katera ve.

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore, vsem pa želim lepe počitnice oz. dopust!

_____________________________

23.01.2008 nam je polepšala življenje naša mala LANA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prevoz v tujino
2.7.2009 8:37:27   
*blu*
Razen osebnega dokumenta ne rabiš ničesar več (za Hrvaško). Preverjeno včeraj.

_____________________________

Sprememba je kot vdih kisika, ki te poživi.

(odgovor članu Lucija Perc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prevoz v tujino
2.7.2009 8:41:11   
benika
Jaz ti kljub temu močno priporočam, da na UE vzameš še tisti bel kartonček oz. pooblastilo. Ker nikoli ne veš kaj piči carinike tako na eni kot na drugi strani. Se je že zgodilo, da so ravno na sloivenski meji komplicirali okoli tega.

(odgovor članu *blu*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prevoz v tujino
2.7.2009 9:30:05   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Jaz ti kljub temu močno priporočam, da na UE vzameš še tisti bel kartonček oz. pooblastilo. Ker nikoli ne veš kaj piči carinike tako na eni kot na drugi strani. Se je že zgodilo, da so ravno na sloivenski meji komplicirali okoli tega.


Mislim, da ti kartončki sploh več ne obstajajo.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prevoz v tujino
2.7.2009 9:55:37   
Izabela_
Mislim, da od 17. junija ni več potreben za Hrvaško. Naš mali je šel ravno tisti dan čez mejo z mojimi starši in so jim cariniki povedali, da "od danes" ne rabi več.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prevoz v tujino
2.7.2009 9:59:26   
benika
Ja, ti kartončki še kako obstajajo. In ravno zadnjič sem brala zgodbo ene babice, ki se je na meji obrnila, ker jo cariniki niso spustili čez mejo brez kartončka.

Jaz raje dam tistih par centov za pildek, kot pa da bi imela štalo na meji. Odločitev je pa itak odvisna od posameznika.

(odgovor članu Izabela_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prevoz v tujino
2.7.2009 11:09:23   
špelin@
http://www.upravneenote.gov.si/domzale/splosno/novice/novica/article/4555/5625/?cHash=2d9936faa9

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prevoz v tujino
21.6.2012 10:37:45   
la_piccola

Leta 2009 je bila v Republiki Sloveniji in Republiki Hrvaški spremenjena zakonodaja, ki je določala, da otrok do 15. leta starosti, ki potuje v tujino ali iz tujine brez spremstva zakonitega zastopnika, potrebuje dovoljenje zakonitega zastopnika (v Republiki Hrvaški overjeno soglasje zakonitega zastopnika).

Sedaj otrok, ki v Republiko Hrvaško potuje brez spremstva zakonitega zastopnika, ne potrebuje nobenega slovenskega ali hrvaškega posebnega dovoljenja.

http://www.policija.si/index.php/delovna-podroja/mejne-zadeve-in-tujci/1110

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?