|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
6.10.2011 21:41:58   
roberta
Moja hčerka je stara 6 let in si že od malega vedno zbrca s sebe kovter v postelji. V zimskem času seveda v sobi ni tako toplo kot je to poleti, ko ni panike, če je odkrita, recimo, da imamo pozimi nekje 18 stopinj čez noč. Če je otrok pri teh stopinjah le v pižami, nepokrit, se konkretno shladi. Potem vstajam tudi po večkrat na noč in jo hodim pokrivat, ampak je že čez 1 minuto spet povsem odkrita. Zjutraj je seveda vsa mrzla, začuda pa ni nikoli kaj bolana - mogoče jo ravno nočni mraz okrepi?!  Ker pokrivanje ni dalo učinka, sem jo začela oblačit v puloverje in dvojne štunfe in kaj jaz vem kaj še. Ampak to tudi ni rešitev, ker potem pa še tisto minuto ni pokrita, ampak kovter še isto sekundo vrže iz sebe.

Skratka, mi zna katera svetovati, kaj naj vendar storim, da bo otrok ostal čez noč pokrit?

Aja, morda le še to, da je ona že od nekdaj bolj "tople" sorte - jo res redko zebe, od mene je vedno oblečena za kak sloj oblačil manj, itd. Če je oblečena "normalno", potem vedno sitnari, da ji je vroče. A kakorkoli že, menim, da 18 stopinj in samo pižama, sploh, ker je otrok zjutraj mrzel, ni lih fajn.

Kak nasvet?

Hvala. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
6.10.2011 21:48:42   
marjetica8
Imamo enak problem. Moj ma sicer šele 2,5 let, ma ravn tako že od malega vse zbrca iz sebe. Poleti ga mam pokriga s kovtrom, ker itak ni panike če se odkrije. Pozimi pa je vedno v spalni vreči, ki je ne more zbrcat iz sebe. Sem ga že od malega tko navadla da zdej ne dela več panie ko mu oblačim spalno vrečo. Kadar je ful hladno pozimi, ga čez vrečo še pokrijem in če ostane, ostane. Itak se še zmeri zbuja šponoči in ga vsakič ko grem tja pokrijem...Sem pa razmišljala da bi nabavla kr eno uno ta veliko toplo spalno vrečo...mogoče bi blo smiselno tudi pri vas poskusit s spalno vrečo.

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
6.10.2011 21:49:17   
Izabelina
žakeljček, oz. spalna vreča?

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
6.10.2011 21:51:12   
Anonimen
Ti ne bi vedela pomagat, pri nas je isto, le da delata to obe.

(odgovor članu roberta)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
6.10.2011 21:54:48   
ronja
Mojidve sta isti in imata zato pozimi spalni vreči. Sem jima pa naredili taki, da se da hodit v njih in lahko komot priracata do naju v spanju, ju sploh ne moti. Naredim navadno letno in zimsko varianto vreče, da ni potem spomladi in jeseni pretoplo. Nam se to dobro obnese, ker tudi če sta pri naju, pa ju non stop pokrivava, se non stop odkrivata. Potem pa vsaj Lejlo vedno zazebe.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
6.10.2011 22:26:32   
Felicita
jest sm tut taka in ko so me kot mejhno še vsi pokrivali in tlačli v razne vreče sem opazno slabo (oz. slabše) spala. jest zase vem da se odkrijem ko in če mi je vroče - kar je v noge praktično vedno, ne glede na to kak kovter mam in kakšen letni čas je (in kaka je temperatura v spalnici - ponoči sem mela tut samo 16 stopinj včasih). in ne glede na to kok mejhna sem bla, če me je zeblo sem se pokrila. in čeprov sem bla včasih ledeno mrzla, nisem bla nikoli prehlajena ali bolna (od tega). tko da imo je brezveze kej ukrepat... samo zato da se starš dobro počuti, no.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
6.10.2011 22:34:04   
ronja
Otroci so različni: mojidve se NIKOLI ne pokrijeta, če ju zebe, samo zbudita se. Kar pa ni preveč zaželjeno. In če je tvoj otrok prehlajen, potem ni glih fajn, da je ledeno mrzel (kar Lejla takoj rata, ker nima skoraj nič podkožne maščobe). V vrečah pa lepo spitauser posted image . Če bi jima bilo vroče, bi se verjetno bunili.
Je pa res, da je recimo Ronji prej vroče in noče bit preveč pokrita - ona ima rada noge ven, zato ima vrečo, ki ima spodaj luknjo. Lejla pa nikoli ni marala met mrzlih nogic (in res takoj dobi mrzle noge), pa ima spodaj zašito vrečo.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 7:32:44   
Masha_M
Ronja: Kakšni vreči si jima to zašila? Imaš kako fotko? Jaz bi tudi rabila nekaj podobnega, ker se mi sin obupno premetava ponoči in se obrača okrog, kar pomeni da se posledično odkriva, hkrati pa ga navadna spalka utesnjuje in se zbuja, ker se ne more normalno premikati. Si kdaj videla kaj podobnega tudi v trgovini oz. ali bi bila proti plačilu pripravljena izdelati še kakšno? user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 7:54:11   
ronja
Mislim, da imam nekje slikce, bom poizkusila najt. Pošlji mi email na zs, pa ti pošljem in če ti bo všeč, se lahko zmenivauser posted image . V trgovini pa take, da bi bila spodaj odprta, še nisem videla.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 8:14:49   
Masha_M
Poslano! In hvala že v naprej.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 8:19:07   
olimia
takšne vreče kot jih omenjaš ronja, se pa res ne da dobiti pri nas v trgovinah. naša ta mala ima podoben problem kot od Masha_M. Spalka jo utesnuje, kovterček pa ne ostane na njej. Ker je bila kot dojenčica (prvih 5 mesecev) ves čas v bolnici, se je tam navadila spati odkrita, sobica v kateri je bila ves čas sama je bila zelooo topla (25 stopinj) in ni bilo težav. sedaj imamo pa problem, ker imamo spalnico pozimi tudi doma zelo toplo in posledično midva s partnerjem slabo spiva, da se ta mala ne prehladi, ker če pade ponoči temperatura v sobi pod 20 stopinj, je takoj prisoten kašelj in smrkav nos.
ronja - a lahko tudi jaz vidim fotke tvojih spalnih vreč; jaz bi se morda celo sama lotila izdelave, samo nimam trenutno predstave, kako bi takšna vreča izgledala

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 8:20:05   
mateyka
mi mamo zaradi tega že od 6 mesecev naprej spalno vrečo ponoći. še zdaj pri štirih ne kaže da bi lahko mela kovter..

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 8:28:51   
mateyka
aja, pa maš tudi spalne vreče za večje otroke, ki so bolj ohlapne
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 8:39:26   
Leela
pižama in kovter skupaj je preveč sploh, če je topel otrok. Če spi in se ne zbuja jo zgleda ne zebe. čeprav je pa res "grdo" ko so zjutraj tako mrzli.
Dobi se postelnjina, ki ima na robu zadrgo, da kovter zapneš na rob jogija-rjuhe s fršlusom. Mislim, da sem vidla pri laredoute. Mojadva nočeta niti pod razno več imeti vreč.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 8:41:40   
3x mami
moji se odkrivajo, ko jim je vroce. v spalne vrece jih ne stlacim, tudi ce bi hotla... vecji se ze sam pokrije, ko ga zebe, srednja pa je lahko tudi sredi zime cisto odkrita, da postane cisto mrzla, pa tako sladko spi in se nic ne prehladi. meni je misterij, kako ji to uspe, ampak tako je. jima potem glede na temperaturo v sobi dam debelejso al pa tanjso pizamo, pozimi pa nogavice gor. pozimi se tako zgodi, da spim jaz z debelim koutrom in se deko cez, oni pa z eno ne posebno debelo deko, in so cisto srecni user posted image

pri 6letih bi jaz otroka raje naucila, da se sam pokrije. mu bo po moje bolj koristilo, kot pa da ga na silo nekam tlacim...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 8:43:30   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

mi mamo zaradi tega že od 6 mesecev naprej spalno vrečo ponoći. še zdaj pri štirih ne kaže da bi lahko mela kovter..


Mi isto. Ena je stara skoraj 5, druga 2,5. Pozimi, spomladi in jeseni je vreča. Najbolj praktično, ker pokrit se sami še ne znata.
Od tavečje vreča je velika cc 145cm, sem pa nekje na netu izbraskala po naročilu. Če znaš, pa narediš sam.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 9:13:08   
Massa26
Poznano.

Midva sva ji čez pižamo oblekla eno tako čist mehko frotirasto jopčko, na noge pa nogavičke. Men vreče dajejo tak občutek utesnjenosti user posted image

Ker meni tudi ni bilo prijetno, ko se je vsa mrzla zbujala, ker se mi kar zdi, da se ne moreš dobro počutit, če premražen spiš. Če pomislim sebe, če se zbudim odkrita in prezebla, kako se je fajn zavit v koutr user posted image

No, tko sva delala s tastarejšo, tamlajšo pa to čaka letošnjo zimo, ker se tudi odkrije isto minuto, ko jo pokriješ in to vsakič, po možnosti se še zbudi..

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 10:40:02   
marjetica8
Mateyka: kje se dobi take spalne vreče?

(odgovor članu Massa26)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 10:52:22   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: 3x mami


pri 6letih bi jaz otroka raje naucila, da se sam pokrije. mu bo po moje bolj koristilo, kot pa da ga na silo nekam tlacim...



Ni čisto nič na silo, še sama noter zleze. Če se zbudi zaradi mraza, ji ni prijetno pa še zboli mi pol zarad tega. Je že tak občutljiva. Tak da jaz sem z vrečami zelo zadovoljna.

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 11:35:59   
petea
Po mojem večina otrok čisto dobro ve, kako jim najbolj paše spat. Sicer tudi mene zmrazi, ko moj dveletnik ne vzdrži več kot minuto pod odejo, ko pa leži na njej, spi kot angelček, četudi je zame to odločno prehladno; ima pač drugačne potrebe kot jaz.

Že v porodnišnici sem imela težave s pediatrom, ki si dva dni nikakor ni dal dopovedati, da je mojemu user posted image  prevroče v ogrevani posteljici in da se veliko bolje počuti zunaj nje. No, potem jo je le ukinil, ker je tako ali tako večinoma samevala ...

Pri sebi opažam, da sedaj spim drugače kot pred leti in me moti, če me kdo prepričuje v to, kako bi morala spati. In zato tudi otroke pustim spati tako, kot želijo, četudi je ležanje brez odeje zelo močno skregano z mojo predstavo o udobnem spanju; ko jih zazebe, se namreč praviloma sami pokrijejo.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 11:42:57   
ronja
Ni čisto nič na silo, še sama noter zleze. Če se zbudi zaradi mraza, ji ni prijetno pa še zboli mi pol zarad tega. Je že tak občutljiva. Tak da jaz sem z vrečami zelo zadovoljna.

Enako. Prej, ko sem iskala slikice, sta mi malidve zatežili: mami, a mi boš naredila spet tako spalno vrečo? Kdaj bomo spet mele spalno vrečo? Toliko o siljenjuuser posted image .

Po mojem večina otrok čisto dobro ve, kako jim najbolj paše spat.

1. Če se potem prehladi ponoči, to nama čisto nič ne paše, ker morava v službo.
2. Lejla je čisto premražena, se stisne čisto v fižolček in ima rokice in nogice pod sabo, ker jo zebe - potem ko jo pa pokriješ, pa kara zagode in se udobno namesti - prav vidiš, da ni več čisto napeta. Sama tudi včasih tako trdno spim, da se zbudim prezebla, če mi kdo vmes potegne kam kovter (kdo leuser posted image )... In mi ni čisto nič fajn, če me zebe. In mi je fajn, ko me kdo pokrije. Lejla je ista. Ronja pa kakor kdaj. Zbrcata se pa čisto tako, ker se pač non stop premetavata - tudi če nimata kovtra gor, ne bosta prav dolgo pri miru (to zanesljivo veva, ker dostikrat spita pri nama;).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 12:34:52   
3x mami
cakaj, ti govoris o otroku, ki se ne pokrije in je potem zjutraj smrkav. se strinjam, da potem moras nekako ukrepat. avtorica posta pa pravi drugo: otrok je redno odkirit, tudi na splosno je bolj vroce sorte, a se nikoli ne prehladi. v bistvu avtorico samo moti dejstvo, da se otrok pokriva, ker ni v skladu z njenimi predstavami. tu je velika razlika.

nasa srednja prespi vecino casa odkrita, pa ce je to poletje ali ne. in cisto nic v fizol stisnjena, ampak lepo raztegnjena, kolikor le lahko. in je zjutraj ciiisto mrzla vcasih. starejsi pa se zavije v fizola, a cim ga pokrijes, se kmalu spet razbrca. se pa sam lepo pokrije, ko rabi. se mi zdi, da 6letni otrok se res lahko ze kaj sam pokrije...


< Sporočilo je popravil 3x mami -- 7.10.2011 12:37:25 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 14:05:00   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8
Mateyka: kje se dobi take spalne vreče?


vem da so jih meli na fashiondays.si, tukajle jih majo od Melissa & Doug
http://www.otroskisvet.si/product_info.php?cPath=68&products_id=496
http://www.otroskisvet.si/product_info.php?cPath=68&products_id=497

pa na bolhi kdaj najdeš:
http://www.bolha.com/spalne-vrece-za-novorojencke/otroska-spalna-vreca-znamke-wesco-oglas1272913183
http://www.bolha.com/spalne-vrece-za-novorojencke/otroska-spalna-vreca-oglas1275862925

zunaj maš pa itak ful fuuul izbire - jih lahko naročiš na amazonu, pa toys are us vem da jih majo, pa še kje sigurno..

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
7.10.2011 14:09:58   
amii
Naš isto ne želi biti pokrit. Sobico imamo zato zmeraj toplo - 22-23C.
Bil v 13. mesecih le 1x prehlajen.

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otrok si vedno zbrca kovter iz sebe
11.10.2011 12:45:20   
mrozek
Mi smo ze dve leti nazaj pri  http://www.unimark.si/singleProduct.aspx?id=5  narocili spalni pajac.
V spalni vreci ni vec hotel biti takoj ko je shodil. Pajac pa je zakon :-)
Priporocam. Ravnokar imamo pri njej v izdelavi spet novega-vecjega.


Lp, Mojca

(odgovor članu roberta)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
BLOG: Spet kričim, ker me nič ne ubogate
Kako biti v stiku z lastnimi avtentičnimi občutki in hkrati osebno odgovoren? In kje se pravzaprav začne tista točka odg...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?