|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plenice
7.1.2012 21:20:56   
tekač
imava skoraj 4 letnega sina ki ima še kar naprej pleničko.v vrtcu je nima več ima jo samo za spanje.doma jo ima skozi .ne moreva ga pripraviti da bi nama povedal kdaj ga lulati ali kakati.ve da je polulan ve da je pokakan ampak kot da ga nebi motilo.malo naju že skrbi in prosiva za nasvet kaj se da narediti?user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 8.1.2012 17:29:14 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PLENICE!!!!
7.1.2012 21:38:17   
Februarka08
Ne razumem tega da jo v vrtcu nima (razen za spanje), doma jo ima pa skozi user posted image

_____________________________

Moja dva škratka:
Larisa, 29.2.2008
Blaž, 15.10.2009

(odgovor članu tekač)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PLENICE!!!!
7.1.2012 21:53:02   
tekač
vem da se sliši neumno ampak doma ga poskušava odvaditi od plenic tudi poleti sva že poskušala ampak manjši problem je samo ta da ne pove kdaj ga na stranišče?!

(odgovor članu Februarka08)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PLENICE!!!!
8.1.2012 0:18:10   
benika
A v vrtcu pa lahko pove, kdaj ga lulat in kakatuser posted image

Plenico vržite v smeti in mu oblecite gatke. Ko bo polulan, ga pustite mokrega. Se bo že navadil. Zdrav 4-letnik točno ve, kdaj ga tišči. Plenica pri 4-letniku je potuha.

(odgovor članu tekač)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PLENICE!!!!
8.1.2012 4:46:43   
Hope2
Če je v vrtcu suh, doma pa ne, potem že nekaj doma ne štima, celo pa pri 4 letniku. Najbrž je ugotovil, da dobi tako veliko pozornosti, ne vem samo ugibam.
Otrok ne rabi povedat, da ga lulat. Naš še ni znal sploh govorit, ni znal povedat ne lulat, ne kahla, ne nič. Star je bil skoraj 2 leti. Nisem ga dajala na kahlo vsakih ne vem kolk minut. Enostavno sem mu vzela pleničko dol (kar sredi zime) in mu rekla, če te bo lulat, je kahla na WC. Školjke se je bal kot hudič križa. Nisem mu težila non stop, ampak po določenem času (odvisno kolk se je nacedil vode) sem samo omenila, če te je lulat je kahla na WC. Nobenega obremenjevanja, nobenega teženja.... Med igro se je sam  dvignil in zbežal po kahlo, največkrat kar sam od sebe. Zelo, zelo redko mu je ušlo v hlače, mogoče 1x na mesec ali še to ne v začetku. Šele po 3 mesecih brez pleničke je začel povedat da ga lulat.
Če se polula v hlače, pa ne bi delala kravala. Malo ga pusti v mokrih cunjah, nato pa ga tiho samo preobleči, nobenih pridig, čisto tiho bodi.
Druga stvar, ki mi pade na misel, je da mu na WC daš kako revijo (ben10 ali karkoli mu je ljubo). Pač moški majo radi listanje na wuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ali pa naredita razpredelnico in lepita nalepke za suhe gate in lulanje v školjko in za mokre gate. Ko zbere dovolj suhih gat, dobi nagrado, veliko mokrih gat odvzem kake igrače ali 1 dan ali teden brez sladkarij.
Ampak ne glede na kaj boš naredila, bi jaz še vedno naraje probala, da ne posvečaš preveč pozornosti ko polula v hlače, samo tiho preobleči. Pa nobene plenice več, čez dan, vztrajaj več dni, tednov

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 8.1.2012 4:47:05 >

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PLENICE!!!!
8.1.2012 6:47:36   
misa4
Moj nečak je imel podobne pri 4 letih, pa so mu rekli, da v trgovini ne dajo več plenic, ker je že tako velik, od tistega trenutka je hodil na wc.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PLENICE!!!!
8.1.2012 13:07:25   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Če je v vrtcu suh, doma pa ne, potem že nekaj doma ne štima, celo pa pri 4 letniku. Najbrž je ugotovil, da dobi tako veliko pozornosti, ne vem samo ugibam.
Otrok ne rabi povedat, da ga lulat. Naš še ni znal sploh govorit, ni znal povedat ne lulat, ne kahla, ne nič. Star je bil skoraj 2 leti. Nisem ga dajala na kahlo vsakih ne vem kolk minut. Enostavno sem mu vzela pleničko dol (kar sredi zime) in mu rekla, če te bo lulat, je kahla na WC. Školjke se je bal kot hudič križa. Nisem mu težila non stop, ampak po določenem času (odvisno kolk se je nacedil vode) sem samo omenila, če te je lulat je kahla na WC. Nobenega obremenjevanja, nobenega teženja.... Med igro se je sam  dvignil in zbežal po kahlo, največkrat kar sam od sebe. Zelo, zelo redko mu je ušlo v hlače, mogoče 1x na mesec ali še to ne v začetku. Šele po 3 mesecih brez pleničke je začel povedat da ga lulat.
Če se polula v hlače, pa ne bi delala kravala. Malo ga pusti v mokrih cunjah, nato pa ga tiho samo preobleči, nobenih pridig, čisto tiho bodi.
Druga stvar, ki mi pade na misel, je da mu na WC daš kako revijo (ben10 ali karkoli mu je ljubo). Pač moški majo radi listanje na wuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ali pa naredita razpredelnico in lepita nalepke za suhe gate in lulanje v školjko in za mokre gate. Ko zbere dovolj suhih gat, dobi nagrado, veliko mokrih gat odvzem kake igrače ali 1 dan ali teden brez sladkarij.
Ampak ne glede na kaj boš naredila, bi jaz še vedno naraje probala, da ne posvečaš preveč pozornosti ko polula v hlače, samo tiho preobleči. Pa nobene plenice več, čez dan, vztrajaj več dni, tednov


Podpis! user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PLENICE!!!!
8.1.2012 14:48:01   
Februarka08
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Če je v vrtcu suh, doma pa ne, potem že nekaj doma ne štima, celo pa pri 4 letniku. Najbrž je ugotovil, da dobi tako veliko pozornosti, ne vem samo ugibam.
Otrok ne rabi povedat, da ga lulat. Naš še ni znal sploh govorit, ni znal povedat ne lulat, ne kahla, ne nič. Star je bil skoraj 2 leti. Nisem ga dajala na kahlo vsakih ne vem kolk minut. Enostavno sem mu vzela pleničko dol (kar sredi zime) in mu rekla, če te bo lulat, je kahla na WC. Školjke se je bal kot hudič križa. Nisem mu težila non stop, ampak po določenem času (odvisno kolk se je nacedil vode) sem samo omenila, če te je lulat je kahla na WC. Nobenega obremenjevanja, nobenega teženja.... Med igro se je sam  dvignil in zbežal po kahlo, največkrat kar sam od sebe. Zelo, zelo redko mu je ušlo v hlače, mogoče 1x na mesec ali še to ne v začetku. Šele po 3 mesecih brez pleničke je začel povedat da ga lulat.
Če se polula v hlače, pa ne bi delala kravala. Malo ga pusti v mokrih cunjah, nato pa ga tiho samo preobleči, nobenih pridig, čisto tiho bodi.
Druga stvar, ki mi pade na misel, je da mu na WC daš kako revijo (ben10 ali karkoli mu je ljubo). Pač moški majo radi listanje na wuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ali pa naredita razpredelnico in lepita nalepke za suhe gate in lulanje v školjko in za mokre gate. Ko zbere dovolj suhih gat, dobi nagrado, veliko mokrih gat odvzem kake igrače ali 1 dan ali teden brez sladkarij.
Ampak ne glede na kaj boš naredila, bi jaz še vedno naraje probala, da ne posvečaš preveč pozornosti ko polula v hlače, samo tiho preobleči. Pa nobene plenice več, čez dan, vztrajaj več dni, tednov


Podpis! user posted image


user posted image tudi moj podpis!
Naš je bil star 21 mesecev, ni znal govorit drugega kot ne in je bil suh! Ne me spraševat v podrobnosti, ker je bil sam user posted image , ampak je šlo z vztrajnostjo! Pri 23h mesecih je bil suh tudi ponoči. S tem da še danes ni prav zgovoren.
Jaz bom rekla samo to... če si vztrajen se vse da, pa ne obtožujem nobenega da je slab starš, ampak pri 4-letnem otroku bi pa res rekla da rabi oz. išče pozornost s tem. Plenice dol, ko bo moker nekaj časa, bo že vedel zakaj.
Moje mnenje...

Pa srečno! user posted image user posted image


_____________________________

Moja dva škratka:
Larisa, 29.2.2008
Blaž, 15.10.2009

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PLENICE!!!!
8.1.2012 16:04:13   
Paštetka
Probaj uporabiti kakšno vzpodbudno metodo npr. risanje srčkov, kapljic ali pik. Za 5 zaporednih srčov ( 5 dni) dobi nagrado. Itd.
Postavi pravila. Zmenite se, saj se s 4 letnikom že lahko lepo pogovoriš.
Moja hčera je bila suha nekje pri 4 letih. Tudi ponoči. Midve sva se zmenile, da ko se 5 dni ne polula, da dobi kar si zaželi. Seveda je ila naša suha čez dan. Problem je bila noč.
Plenico doma čez dan dol. za ponoči, boste pa videli, ko bo čez dan pripravljen.

Sin npr. Je bil suh najprej pooči. Ker je zelo malo pil. In to pri 1,5 letu je bil popolnoma suh. Ko je ila plenička ponoči skoz suha, mu je potem isem več dajala gor iti podnevi. V roku 4 dni, ko sva se čez dan odvajala se je samo eni 2x polulal, pa tudi ni znal govoriti.
Sem pa seveda vedno vzela s sabo oblačila za vsak slučaj, če mu malo uide.
Moraš pa iti vztrajna in včasih tudi malo stroga, da otrok vidi, da se ne hecaš in da je pri 4 letih že čas, da začne misliti.

(odgovor članu tekač)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PLENICE!!!!
8.1.2012 21:32:54   
Roberta69
Moj sin jo je imel tudi precej dolgo, brez je bil malo pred 3. rojstnim dnevom. Prej smo na morju probavali itd., ampak ni obrodilo sadov. Ker se mi je počasi zaradi starosti in njegovega dojemanja vsega zdelo, da pa res že razume kdaj in zakaj, sem mu bolj resno začela vsak dan prigovarjat, da pa to ni za velike fante, da bo bolj luštno brez itd. Nič nisem bila zoprna ali negativna, vendar odločna, da zdaj je pa res čas za brez pleničke. En dan je zjutraj rekel, da gre v vrtec brez, potem je bil kakšen teden peklenski, se je kar velikokrat polulal. Po enem tednu se je lulanje uredilo, kakal je pa v pleničko (ko ga je tiščalo, je prosil zanjo) še kakšne tri tedne, potem je bilo pa tudi to ok. Ponoči je pa ni imel, ko je ni imel čez dan :))) Veliko sreče!

_____________________________

Dva čmrljčka in ena čebelica - brneče kot v panju :)))

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PLENICE!!!!
9.1.2012 7:14:31   
dreamhorse
Pa ga poskušaj dat sama kdaj pa kdaj na stranišče.. In obvezno plenico dol... vas je že pogruntal, da mu ni treba hodit na stranišče. Pri 4 je pa res že čas za to.
Moja je bila čista pri malo več kot 2 letih, zdaj pa pove tudi že za kakanje od 2,5 let. in kaka na kahlico, poleg tega, da se hoče še sama obrisat :) Aleluja..
Pa veliko sreče.

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PLENICE!!!!
9.1.2012 11:59:40   
Klaudia
Pri nas smo čez dan rešili tako, da smo rekli, da ji bomo vzeli njeno najljubšo stvar, če ne bo hodila na wc. V enem dnevu je bilo mir. Takrat je bila stara 3,5let. Zdaj je stara 4 in ima čez noč še vedni pleničko. Vsako noč jo nalula, da je čist polna. Kako se rešiti plenic ponoči? Ima kdo kak nasvet?

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PLENICE!!!!
9.1.2012 13:32:09   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Klaudia

Pri nas smo čez dan rešili tako, da smo rekli, da ji bomo vzeli njeno najljubšo stvar, če ne bo hodila na wc. V enem dnevu je bilo mir. Takrat je bila stara 3,5let. Zdaj je stara 4 in ima čez noč še vedni pleničko. Vsako noč jo nalula, da je čist polna. Kako se rešiti plenic ponoči? Ima kdo kak nasvet?


Neuser posted image . Smo se pa ravno včeraj lotili tega dela. Isto nalula vedno polno plenico (3 leta je star), ampak jaz mam občutek, da lula samo zato, ker pač ima plenico. Parkrat sem ga vprašala, če bo imel plenico ali dava vstran in je rekel, da bo imel plenico. Na njo je ful navezan. Pred 1 letom je bil že za dnevno spanje suh in tudi nekaj noči je bila plenica suha, potem pa se je zgodila nesreča, bili na obisku, dala plenico gor in od takrat  nalula vsako dnevno spanje in noče več nobenega spanja brez plenice- tolažba. Včeraj sem se pač odločila, da dam vstran in je cel dan prosil, da bo imel plenico ponoči. Upoštevala sem en nasvet iz RR, da se v trgovini več ne da kupiti tolk velikih plenic in je revček preiskal celo hišo, če je še kje kaka plenica. Ker ni našel se je sprijaznil in dal gatke gor in lepo zaspal. Ob 22.00 sem ga šla gledat je bil moker. Smo preoblekli, menjali posteljino, zaspal nazaj in do jutra bil suh. Prvi spanec ima zelo globok, še zbudil se ni kljub poplavi. Bomo videli kaj bo te dni. Če ne bo šlo, damo plenice nazaj, nam bo teta po pošti poslala večjo številko, če je tu več ni za kupituser posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 9.1.2012 13:35:02 >

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PLENICE!!!!
9.1.2012 13:36:59   
Paštetka
user posted image

Me je ravno danes nekdo spomnil, da smo pri nas imeli poscanko in princesko zjutraj user posted image
Mala je bila prav posrečena, ko se ni polulala in je zjutraj prišla k meni: glej mama, pjinceska sem!user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PLENICE!!!!
10.1.2012 7:33:35   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Klaudia

Pri nas smo čez dan rešili tako, da smo rekli, da ji bomo vzeli njeno najljubšo stvar, če ne bo hodila na wc. V enem dnevu je bilo mir. Takrat je bila stara 3,5let. Zdaj je stara 4 in ima čez noč še vedni pleničko. Vsako noč jo nalula, da je čist polna. Kako se rešiti plenic ponoči? Ima kdo kak nasvet?


Neuser posted image . Smo se pa ravno včeraj lotili tega dela. Isto nalula vedno polno plenico (3 leta je star), ampak jaz mam občutek, da lula samo zato, ker pač ima plenico. Parkrat sem ga vprašala, če bo imel plenico ali dava vstran in je rekel, da bo imel plenico. Na njo je ful navezan. Pred 1 letom je bil že za dnevno spanje suh in tudi nekaj noči je bila plenica suha, potem pa se je zgodila nesreča, bili na obisku, dala plenico gor in od takrat  nalula vsako dnevno spanje in noče več nobenega spanja brez plenice- tolažba. Včeraj sem se pač odločila, da dam vstran in je cel dan prosil, da bo imel plenico ponoči. Upoštevala sem en nasvet iz RR, da se v trgovini več ne da kupiti tolk velikih plenic in je revček preiskal celo hišo, če je še kje kaka plenica. Ker ni našel se je sprijaznil in dal gatke gor in lepo zaspal. Ob 22.00 sem ga šla gledat je bil moker. Smo preoblekli, menjali posteljino, zaspal nazaj in do jutra bil suh. Prvi spanec ima zelo globok, še zbudil se ni kljub poplavi. Bomo videli kaj bo te dni. Če ne bo šlo, damo plenice nazaj, nam bo teta po pošti poslala večjo številko, če je tu več ni za kupituser posted image user posted image



Ne morem verjet, po vseh polnih polulanih plenicah vsako noč, je danes drugi dan brez in je bil suh od 19.00 do 8.00 zjutraj. user posted image . Se je 2x zbudil ponoči, sem ga vprašal, če gre lulat, je rekel ne, 1x sem ga skušala vseeno dat, pa se je glasno uprl in sem šla venuser posted image . Upam, da nadaljuje ta tempouser posted image , če ne bo pri nas tudi kak poscanko in princuser posted image user posted image . Ni pa več prosil plenice user posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 10.1.2012 7:34:31 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PLENICE!!!!
10.1.2012 8:05:53   
Klaudia
Super!
Bomo poskusili, če tudi nam uspe.


_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Med poletjem se z otrokom pogovorite o nas...
Zadnje šolsko leto je zaznamovala prva grožnja s strelskim pohodom v Sloveniji. Med temi poletnimi počitnicami se zato s...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?