|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zamenjava črk
29.7.2012 18:34:53   
Katy78
Sin je pred kratkim začel namesto "ptički" govoriti "tipčki". Star je 3,5. Parkrat sem ga popravila ampak mu je potem bilo to zabavno in je zanalšč tako govoril potem sem pa nehala temu posvečati pozornost in še vedno včasih reče "tipčki", sicer zelo poredko, ampak sem in tja pa še vedno. Je pa zamenjava črk samo pri tej besedi. Je imela še kakšna takšen primer?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zamenjava črk
29.7.2012 22:14:40   
K_a_t_i
Seveda. ŽEVLA. Najprej pri prvem, sedaj identično pri drugem user posted image
Pa še kakšna se najde, samo zdaj se ne spomnim.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zamenjava črk
29.7.2012 22:32:20   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Seveda. ŽEVLA. Najprej pri prvem, sedaj identično pri drugem user posted image
Pa še kakšna se najde, samo zdaj se ne spomnim.


Naš isto, ževla. user posted image Ampak pri želvi je tako, da vedno reče ževla, se pravi, da mu še ni uspelo izgovoriti pravilno, pri ptičkih je pa od začetka govoril pravilno, zdaj pred kakšnim mesecem je pa začel s "tipčki". Kot rečeno, je bilo eno kratko obdobje, ko so bili skoz tipčki, zdaj pa le še sem in tja in večinoma pove pravilno.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zamenjava črk
29.7.2012 22:35:48   
scorpiogirl
pačalinke user posted image
ja, normalna faza, nič skrbet user posted image

_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zamenjava črk
30.7.2012 9:45:26   
nyna84
Uf, ja. Nam je enkrat rekla, da naj nehamo porotat. Pa eni punci še zdej včasih reče Kalorina (namesto Karolina) user posted image
Bo šlo mimo. Je pa vsekakor zabavno, kakšne besede včasih pridejo iz ust naših malih navihancev.

Jaz sem se naši zadnjič smejala, ko je želela bombon, in sem ji rekla, da ne vem, če imamo kakšnega. In mi ona prav pametno reče: Ja, pozgrebi (prebrskaj) malo po omarah. user posted image Kako je iz zgrebanja prišla na pozgrebanje, mi ni jasno user posted image

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zamenjava črk
30.7.2012 10:54:18   
marinci
Mi smo tudi imeli težavico z eno besedo. Trajalo je 1 leto in pol. Šele zdej pri 4,5 leta reče sestrici Julija prej je skoz govoril Lulija.
En čas smo ga popravljali pol smo ga pustili pri miru. Logopedinja je rekla, da njemu se zdi da je tako prav. No pa se je končno potrudil in zdej prav reče.
Pa Jagoda je bila aguda.
Črke r pa še kr ne izgovori...

< Sporočilo je popravil marinci -- 30.7.2012 10:57:02 >


_____________________________

Jan 16.11.2007
Julija & Glorija 25.11.2010

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zamenjava črk
30.7.2012 14:45:33   
Paštetka
hehe, naša je imela KEPAČ user posted image

(odgovor članu marinci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zamenjava črk
31.7.2012 7:15:51   
aprilčica07
Naša gre pa psat (spat) user posted image , bratec je Jabok (Jakob), ona je pa Lulija user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zamenjava črk
31.7.2012 16:36:35   
hubi
Kamaroni (makaroni) in lajda (ladja).

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zamenjava črk
31.7.2012 21:12:47   
november2010
Izjava mojega otročka:
"mami, poglej kako meni srce trpi (utripa)

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zamenjava črk
31.7.2012 22:28:53   
taška30
Meni je bil najbolj smešen pudnik (puding). Sicer ji je pa ime Julija in je stara 5,5 in pol vrtčevske skupine jo je še letos klicalo Lulija - tako da to je očitno neka klasična "težka" beseda.
Ampak najboljša je pa ta, da mi obe 5,5 in 7,5 letnica vztrajno govorita namesto kvadrat: kradvrat. Poskuste izgovoriti to, skor si jezik zlomiš. S tem da je starejši kristalno jasno kako se napiše in kako je prav, ampak v pogovoru je kradvrat.user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zamenjava črk
1.8.2012 18:32:43   
rozilu
Moji mami je bilo nerodno, če sem kot mala simpatična punčka v javnosti kaj preveč govorila o določenem kosu oblačil:

v nogaVičke sem namesto V-ja vstavila P

user posted image

< Sporočilo je popravil rozilu -- 1.8.2012 18:34:10 >

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zamenjava črk
1.8.2012 19:00:51   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: rozilu

Moji mami je bilo nerodno, če sem kot mala simpatična punčka v javnosti kaj preveč govorila o določenem kosu oblačil:

v nogaVičke sem namesto V-ja vstavila P

user posted image


Ha ha ha... a ti lahko privoscim, da bi ti mala isto govorila, no sej ce ji bo nona to dvakrat povedala si itak v istem zosu kot je bila tvoja mama.

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zamenjava črk
2.8.2012 9:41:32   
rozilu

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Ha ha ha... a ti lahko privoscim, da bi ti mala isto govorila, no sej ce ji bo nona to dvakrat povedala si itak v istem zosu kot je bila tvoja mama.



user posted image user posted image

Ne bo šlo, tamala čisto obvlada nogavičke, edino če bi zdej slišala to, ja in začela narobe govorit :)

Sicer pa take itak vedno poberejo - načeloma ne preklinjam (razen na cesti user posted image , ampak zadnjič sem rekla je*enti, pa sem takoj dobila odmev user posted image ).

Zamenjave črk: nečak je rad rekel MEVDED, še izgovarjal je povdarjeno MEUVDED user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zamenjava črk
2.8.2012 10:36:06   
benika
Pri nas so bile/so tudi ževla, aguda, kokodril, hulihopter....

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zamenjava črk
2.8.2012 10:45:12   
malaMravljica
Rozilu tvoja ze rece nogavicke, ma kje je moj se. No, sej on rece Socken, ker je itak precej lazja beseda.
Eh,moj in slovenska slovnica, je lepo reku opica in ker sta bili v tisti knjigi, ki sva jo gledala na sliki dve opici in sem jaz vedno rekla dve opici zdaj on rece za opico pac opici. Isto no vec ovca ampak ovci. Me kar mine ta slovenscina. Pa itak v nobenem jeziku ni tak poet kot drugi v njegovi starosti. Eh, rece pa copati, jeeeej a user posted image user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zamenjava črk
2.8.2012 11:02:49   
pikatara
pri nas je pa opica jopica

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zamenjava črk
2.8.2012 15:52:28   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Sin je pred kratkim začel namesto "ptički" govoriti "tipčki". Star je 3,5. Parkrat sem ga popravila ampak mu je potem bilo to zabavno in je zanalšč tako govoril potem sem pa nehala temu posvečati pozornost in še vedno včasih reče "tipčki", sicer zelo poredko, ampak sem in tja pa še vedno. Je pa zamenjava črk samo pri tej besedi. Je imela še kakšna takšen primer?


Kaj pa moji dve, ko sta obe govorili tpički? In to tako, da se je tisti T kar izgubil, ni se ga slišalo preveč. In enkrat, ko je bila taprva še mlajša, se zadere vzunaj na ves glas "Mami glej koliko pičk leti po zraku!" user posted image user posted image user posted image
Pravilno je začela govorit šele okoli 5. leta. Vedno sem jo opomnila, kako je prav sam se je navadila narobe...

< Sporočilo je popravil Najaa -- 2.8.2012 15:53:10 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?