|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 9:57:57   
kealy
Pozdravljene,

zanima me sledeče. Oblačila vedno strogo ločujem po barvah, perem na okoli 40° (odvisno kaj imam), pa pridejo ven vedno tako čudna. Blago je muckasto, barve postanejo hitro sprane, da res več ne vem kaj naj naredim user posted image . Perem z navadnim praškom Rex-om. Skratka oblačila mi delujejo starejša, kot dejansko so. Razmišljala sem, da bi morda bil problem v vodi, ker je tu zelo trda voda. Nikoli pa nisem recimo uporabila tistih tekočih detergentov za pranje, s katerimi bi se naj ohranile barve. Pa niti ne vem kako ga pravilno dozirati ali direkt v boben ali v predalnik? Pa še nekaj sem opazila, dam zraven mehčalec da oblačila lepše dišijo, pa se tisti vonj takoj nekam izgubi. Naslednji dan, oblačila sploh ne bodo več dišala.

Vem, neumna vprašnja za nekoga lahka, zame pa problem. Hvala za kakšen pameten nasvet.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 10:02:08   
Paštetka
JAz barvna oblačila vedno perem z gelom, ki je namenjen barvnim oblačilom. Ravno zaradi tega, ker praški preveč pobledijo barve. Ti geli se dozirajo direkt v boben. Gel naliješ v posodico in daš v boben.

Kar se tiče dišanja oblačil probaj menjati mehčalec, ker velikokrat več ne opazimo vonja, ker se nanj navadimo. Jaz to opazim, ko potegnem ven iz omare kakšno coto, ki je že dolgo nisem imela, pa mi še vedno diši, ampak drugače oz. po drugem mehčalcu.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 29.3.2012 10:03:25 >

(odgovor članu kealy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 11:03:03   
kajajaka
Prašek stran, pa bo.
Prašek (Persil) jaz uporabljem le za kuhanje belega perila, za vse ostalo imam tekoče detergente (Woolite, Perwoll, kapsule Ariela, tekoči Persil...) - odvisno kaj perem pač...


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 11:13:11   
tajtaja
Jaz zdaj že par mesecev prisegam na domač pralni prašek, ki ga je sila enostavno naredit, pa še stane eno desetino kupljenega.
Za kakšne fleke pa dam pol zamaška Vanisha. Ni potrebno uporabljat mehčalca, ker kis zmehča vodo, no včasih ga pa malo tudi dodamuser posted image , odvisno, kake volje sem.
Prašek sem našla recept na RR-ji, pa ga vseeno ponovim:
-1 marsailsko milo (nisem prav napisala -vemuser posted image ) kupim v DM z vonjem sivke stane manj kot 1 €
-četrt sode bikarbone
-1 dcl kisa

Milo naribam( zelo hitro gre, ker je mehkouser posted image ), ga dodam v približno 2 litra vroče vode, malo premešam, da se raztopi in nalijem v posodo od tekočega pralnega praška. Dokler se popolnoma ne ohladi pustim odprto, nato še dollijem zraven mrzlo vodo, da je posoda polna. Pred vsakim pranjem malo stresem, in nalijem v posodico za prašek cca 2 zamaška.
Cote čudovito dišijo.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 11:23:11   
čiba
IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Jaz zdaj že par mesecev prisegam na domač pralni prašek, ki ga je sila enostavno naredit, pa še stane eno deset_ino kupljenega.
Za kakšne fleke pa dam pol zamaška Vanisha. Ni potrebno uporabljat mehčalca, ker kis zmehča vodo, no včasih ga pa malo tudi dodamuser posted image , odvisno, kake volje sem.
Prašek sem našla recept na RR-ji, pa ga vseeno ponovim:
-1 marsailsko milo (nisem prav napisala -vemuser posted image ) kupim v DM z vonjem sivke stane manj kot 1 €
-četrt sode bikarbone
-1 dcl kisa

Milo naribam( zelo hitro gre, ker je mehkouser posted image ), ga dodam v približno 2 litra vroče vode, malo premešam, da se raztopi in nalijem v posodo od tekočega pralnega praška. Dokler se popolnoma ne ohladi pustim odprto, nato še dollijem zraven mrzlo vodo, da je posoda polna. Pred vsakim pranjem malo stresem, in nalijem v posodico za prašek cca 2 zamaška.
Cote čudovito dišijo.



Zdaj pa zame nevednico: kam gre pa soda bikarbona in kis? Kar dodaš zraven mila, verjetno je vseeno kdaj, prej ali potem? Je prašek potem tekoč?user posted image user posted image Koliko praška dodaš potem pri pranju, meni ti zamaški ne gredo, ker ne vem kakšno velikost imaš v mislih. Sem že toliko slišala o domačih pralnih praških, da zdaj moram res poizkusit!!

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 11:32:49   
kajalin*
Kupi tekoči reks, perilo ne peri na pravi strani, dodaj dva zamaška mehčalca in to bo to :) Trenutno imam tekoči reks, k je bil ful poceni, drugače kupujem persil gold v mullerju, prav tako mehčalec lenor ali soflan, pa je vse ok.

(odgovor članu čiba)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 11:36:19   
pebs

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Jaz zdaj že par mesecev prisegam na domač pralni prašek, ki ga je sila enostavno naredit, pa še stane eno desetino kupljenega.
Za kakšne fleke pa dam pol zamaška Vanisha. Ni potrebno uporabljat mehčalca, ker kis zmehča vodo, no včasih ga pa malo tudi dodamuser posted image , odvisno, kake volje sem.
Prašek sem našla recept na RR-ji, pa ga vseeno ponovim:
-1 marsailsko milo (nisem prav napisala -vemuser posted image ) kupim v DM z vonjem sivke stane manj kot 1 €
-četrt sode bikarbone
-1 dcl kisa

Milo naribam( zelo hitro gre, ker je mehkouser posted image ), ga dodam v približno 2 litra vroče vode, malo premešam, da se raztopi in nalijem v posodo od tekočega pralnega praška. Dokler se popolnoma ne ohladi pustim odprto, nato še dollijem zraven mrzlo vodo, da je posoda polna. Pred vsakim pranjem malo stresem, in nalijem v posodico za prašek cca 2 zamaška.
Cote čudovito dišijo.

Jest sm bla tud čist navdušena nad tem praškom, sploh cenovno je blo res ugodno, dokler mi ni zaradi tega praška začel spuščat pralni stroj (star 1 leto). Ko sm dala prat, mi je čez vratca uhajala voda,tko da je blo po koncu pranja na tleh kar konkretna lužca. Sm misla,pa ne da bo treba že na servis,pa v navodilih piše,da je to možno od nepravilnega praška. Sm naslednjo rundo prala z Arielom in je blo ok. Mislm,da je ta prašek premasten,in se guma zaradi tega ne prevakumira na vratca. Take so moje izkušnje, mi je pa škoda, ker opere ta prašek fajn,pa še luštno ga je delat.user posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 11:40:27   
pebs

IZVIRNO SPOROČILO: kealy

Pozdravljene,

zanima me sledeče. Oblačila vedno strogo ločujem po barvah, perem na okoli 40° (odvisno kaj imam), pa pridejo ven vedno tako čudna. Blago je muckasto, barve postanejo hitro sprane, da res več ne vem kaj naj naredim user posted image . Perem z navadnim praškom Rex-om. Skratka oblačila mi delujejo starejša, kot dejansko so. Razmišljala sem, da bi morda bil problem v vodi, ker je tu zelo trda voda. Nikoli pa nisem recimo uporabila tistih tekočih detergentov za pranje, s katerimi bi se naj ohranile barve. Pa niti ne vem kako ga pravilno dozirati ali direkt v boben ali v predalnik? Pa še nekaj sem opazila, dam zraven mehčalec da oblačila lepše dišijo, pa se tisti vonj takoj nekam izgubi. Naslednji dan, oblačila sploh ne bodo več dišala.

Vem, neumna vprašnja za nekoga lahka, zame pa problem. Hvala za kakšen pameten nasvet.


Po moje je lih tukej problem. Navadni prašek se mi zdi res obledi barve,pa mucka tkanine. Jest ta prašek uporabljam le za belo perilo,pa še to poredko. Jest uporabljam tekoči prašek od Ariel, pa sm čist zadovolnja.

(odgovor članu kealy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 12:51:54   
Matkurja
Mene tudi zanima, kdaj se doda kis in sodo. Pa kolikšna količina rata, ker ne vem kakšno posodo od praška imaš? Dva litra, pet?
Marsejsko mili je koliko gramsko? Ker so različno velike pakunge.
Četrt sode bikarbone? Katere? V modri škatlici, vrečki? Jaz jo kupujem namreč v eurospinu polkilsko. Koliko jo potem dan?

Pa doziranje me zanima. Koliko je en zamašek?
Aja, pa še to... a si kdaj dodala tudi kako eterično olje noter, da recimo diši po tem? Ker meni sivka smrdi.

(odgovor članu pebs)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 12:54:36   
čiba

IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

Mene tudi zanima, kdaj se doda kis in sodo. Pa kolikšna količina rata, ker ne vem kakšno posodo od praška imaš? Dva litra, pet?
Marsejsko mili je koliko gramsko? Ker so različno velike pakunge.
Četrt sode bikarbone? Katere? V modri škatlici, vrečki? Jaz jo kupujem namreč v eurospinu polkilsko. Koliko jo potem dan?

Pa doziranje me zanima. Koliko je en zamašek?
Aja, pa še to... a si kdaj dodala tudi kako eterično olje noter, da recimo diši po tem? Ker meni sivka smrdi.




Vse to tudi mene zanimauser posted image user posted image

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 12:58:31   
Kliki
IZVIRNO SPOROČILO: kealy

Pozdravljene,

zanima me sledeče. Oblačila vedno strogo ločujem po barvah, perem na okoli 40° (odvisno kaj imam), pa pridejo ven vedno tako čudna. Blago je muckasto, barve postanejo hitro sprane, da res več ne vem kaj naj naredim user posted image . Perem z navadnim praškom Rex-om. Skratka oblačila mi delujejo starejša, kot dejansko so. Razmišljala sem, da bi morda bil problem v vodi, ker je tu zelo trda voda. Nikoli pa nisem recimo uporabila tistih tekočih detergentov za pranje, s katerimi bi se naj ohranile barve. Pa niti ne vem kako ga pravilno dozirati ali direkt v boben ali v predalnik? Pa še nekaj sem opazila, dam zraven mehčalec da oblačila lepše dišijo, pa se tisti vonj takoj nekam izgubi. Naslednji dan, oblačila sploh ne bodo več dišala.

Vem, neumna vprašnja za nekoga lahka, zame pa problem. Hvala za kakšen pameten nasvet.

Nisem brala kaj so druge napisale.
Tudi jast perem z praškom in k vsakemu pranju dodam en pokrovček(od mehčalca) kisa za vlaganje barve so super smrdi pa tudi ne.

Pa še vodo mehča.

(odgovor članu kealy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 19:03:58   
čaki
kam dodaš kis? v boben ali tam za mehčalec??

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 20:01:24   
čiba
Tudi jazi kis uporabljam že nekaj časa. Mehčalcev ne uporabljam več, dam pa kis v boben. Se pa še vedno priporočam glede zgornjih vprašanj.

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pranje pisanih oblačil
29.3.2012 22:00:51   
tajtaja
Evo, takole:
-v dveh litrih skoraj zavrete vode raztopim naribano milo (kupim v DM-verjetno 250 g-se mi ne da iti gledatuser posted image ),dolijem kis in četrt sode(tiste v plavi plastični okrogli posodiuser posted image -to je za cca 2 mali žlički
-ko se malo ohladi, nalijem v prazno 3l flašo od Persila, pustim odprto
_ko je samo še mlačno, dolijem vodo skoraj do konca, zaprem in pretresem

Meni se nikoli ne peni, mogoče daš preveč tega praška. Dam dva zamaška ali približno 1 dcl v posodo za pralni prašek-razmišljam, da bi dajala direktno v boben v tisto bučko, ravno zaradi možnih oblog na ceveh strojauser posted image .

Upam, da sem komu olajšala delo in prispevala k debelejši denarnici.
Za REX pa tako.tudi jaz sem si ga enkrat nakupila v Tušu, ko je bila akcija, ampak so mi na koncu že tako smrdela oblačila, da sem ga dala vstran....letim gledat Koroško deklicouser posted image

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu čiba)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pranje pisanih oblačil
30.3.2012 8:54:47   
pebs

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Evo, takole:
-v dveh litrih skoraj zavrete vode raztopim naribano milo (kupim v DM-verjetno 250 g-se mi ne da iti gledatuser posted image ),dolijem kis in četrt sode(tiste v plavi plastični okrogli posodiuser posted image -to je za cca 2 mali žlički
-ko se malo ohladi, nalijem v prazno 3l flašo od Persila, pustim odprto
_ko je samo še mlačno, dolijem vodo skoraj do konca, zaprem in pretresem

Meni se nikoli ne peni, mogoče daš preveč tega praška. Dam dva zamaška ali približno 1 dcl v posodo za pralni prašek-razmišljam, da bi dajala direktno v boben v tisto bučko, ravno zaradi možnih oblog na ceveh strojauser posted image .

Upam, da sem komu olajšala delo in prispevala k debelejši denarnici.
Za REX pa tako.tudi jaz sem si ga enkrat nakupila v Tušu, ko je bila akcija, ampak so mi na koncu že tako smrdela oblačila, da sem ga dala vstran....letim gledat Koroško deklicouser posted image

To ti pa priporočam. Jest sm dala praška več,ker mam 7 kg boben, dala sm pa največkrat v tisto posodo pri pralnem stroju, ne v posodico od praška (se mi je ni dal iskat,ker mi tamaledve vse raznostauser posted image ). In mogoče je lih to razlog,da mi je spušal. Ker v začetku je še vse uredu delovalo.

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pranje pisanih oblačil
30.3.2012 8:56:44   
pebs

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Evo, takole:
-v dveh litrih skoraj zavrete vode raztopim naribano milo (kupim v DM-verjetno 250 g-se mi ne da iti gledatuser posted image ),dolijem kis in četrt sode(tiste v plavi plastični okrogli posodiuser posted image -to je za cca 2 mali žlički
-ko se malo ohladi, nalijem v prazno 3l flašo od Persila, pustim odprto
_ko je samo še mlačno, dolijem vodo skoraj do konca, zaprem in pretresem

Meni se nikoli ne peni, mogoče daš preveč tega praška. Dam dva zamaška ali približno 1 dcl v posodo za pralni prašek-razmišljam, da bi dajala direktno v boben v tisto bučko, ravno zaradi možnih oblog na ceveh strojauser posted image .
125g je, če sm lohk mal brihtnauser posted image .
Upam, da sem komu olajšala delo in prispevala k debelejši denarnici.
Za REX pa tako.tudi jaz sem si ga enkrat nakupila v Tušu, ko je bila akcija, ampak so mi na koncu že tako smrdela oblačila, da sem ga dala vstran....letim gledat Koroško deklicouser posted image


(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pranje pisanih oblačil
30.3.2012 8:58:03   
pebs

IZVIRNO SPOROČILO: pebs


IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Evo, takole:
-v dveh litrih skoraj zavrete vode raztopim naribano milo (kupim v DM-verjetno 250 g-se mi ne da iti gledatuser posted image ),dolijem kis in četrt sode(tiste v plavi plastični okrogli posodiuser posted image -to je za cca 2 mali žlički
-ko se malo ohladi, nalijem v prazno 3l flašo od Persila, pustim odprto
_ko je samo še mlačno, dolijem vodo skoraj do konca, zaprem in pretresem

Meni se nikoli ne peni, mogoče daš preveč tega praška. Dam dva zamaška ali približno 1 dcl v posodo za pralni prašek-razmišljam, da bi dajala direktno v boben v tisto bučko, ravno zaradi možnih oblog na ceveh strojauser posted image .
125g je, če sm lohk mal brihtnauser posted image .
Upam, da sem komu olajšala delo in prispevala k debelejši denarnici.
Za REX pa tako.tudi jaz sem si ga enkrat nakupila v Tušu, ko je bila akcija, ampak so mi na koncu že tako smrdela oblačila, da sem ga dala vstran....letim gledat Koroško deklicouser posted image




Tukej se skriva moj odgovoruser posted image

(odgovor članu pebs)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pranje pisanih oblačil
30.3.2012 13:02:02   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

Evo, takole:
-v dveh litrih skoraj zavrete vode raztopim naribano milo (kupim v DM-verjetno 250 g-se mi ne da iti gledatuser posted image ),dolijem kis in četrt sode(tiste v plavi plastični okrogli posodiuser posted image -to je za cca 2 mali žlički
-ko se malo ohladi, nalijem v prazno 3l flašo od Persila, pustim odprto
_ko je samo še mlačno, dolijem vodo skoraj do konca, zaprem in pretresem

Meni se nikoli ne peni, mogoče daš preveč tega praška. Dam dva zamaška ali približno 1 dcl v posodo za pralni prašek-razmišljam, da bi dajala direktno v boben v tisto bučko, ravno zaradi možnih oblog na ceveh strojauser posted image .

Upam, da sem komu olajšala delo in prispevala k debelejši denarnici.
Za REX pa tako.tudi jaz sem si ga enkrat nakupila v Tušu, ko je bila akcija, ampak so mi na koncu že tako smrdela oblačila, da sem ga dala vstran....letim gledat Koroško deklicouser posted image


hvala za recept. bomo poskusiliuser posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pranje pisanih oblačil
30.3.2012 13:46:28   
kealy
IZVIRNO SPOROČILO: pebs


IZVIRNO SPOROČILO: kealy

Pozdravljene,

zanima me sledeče. Oblačila vedno strogo ločujem po barvah, perem na okoli 40° (odvisno kaj imam), pa pridejo ven vedno tako čudna. Blago je muckasto, barve postanejo hitro sprane, da res več ne vem kaj naj naredim user posted image . Perem z navadnim praškom Rex-om. Skratka oblačila mi delujejo starejša, kot dejansko so. Razmišljala sem, da bi morda bil problem v vodi, ker je tu zelo trda voda. Nikoli pa nisem recimo uporabila tistih tekočih detergentov za pranje, s katerimi bi se naj ohranile barve. Pa niti ne vem kako ga pravilno dozirati ali direkt v boben ali v predalnik? Pa še nekaj sem opazila, dam zraven mehčalec da oblačila lepše dišijo, pa se tisti vonj takoj nekam izgubi. Naslednji dan, oblačila sploh ne bodo več dišala.

Vem, neumna vprašnja za nekoga lahka, zame pa problem. Hvala za kakšen pameten nasvet.


Po moje je lih tukej problem. Navadni prašek se mi zdi res obledi barve,pa mucka tkanine. Jest ta prašek uporabljam le za belo perilo,pa še to poredko. Jest uporabljam tekoči prašek od Ariel, pa sm čist zadovolnja.


Ta tekoči detergent od Ariela, za koliko pranj približno zadostuje? Potem ta tekoči detergent doziraš tako, da daš v boben? Kar verjetno pomeni, da detergent zliješ na oblačila? Pa zagotovo ne poškoduje tkanine tamuser posted image Hočem povedati, da barva sčasoma pobledi in je rezltat enak. Je katera morda poskusila barvo za barvanje oblačil v pralnem stroju, kako se obnesejo?

(odgovor članu pebs)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pranje pisanih oblačil
30.3.2012 18:56:46   
tajtaja
Zaradi tega praška barve sigurno ne zbledijo, ker je to res naravno milo.

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu kealy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pranje pisanih oblačil
30.3.2012 19:09:29   
Paštetka
Keala, jaz sem barvala samo s črno. Oblačila orajo biti res črna,ker drugače se vse pobarva v črno. Cel stroj je bil črn. Sem mogla še 3x prati, da se je vsaj malo spucal stroj, poleg tega je skoz barva šla dol z oblačil. Nikoli več.

Ariel gel ali kateri koli drugi gel za barvnoperilo daš v posodico. Ponavadi so posodice na zamaških teh gelov. Posodico daš v stroj.
Perilo se nič ne razbarva ali uniči, četudi bi dala gel direkt na perilo. Jaz ponavadi, če je kje kak flek s tem gelom še dodatno namažem oblačilo.

Kar pogumo. user posted image

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?