|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Torta vprašanje
7.6.2012 10:18:30   
Paštetka
Za darilo bi rada podarila torto. Eno tako mini, luškano.
In sem mislila speči čokoladen biskvit (ala za muffine varianta). Biskvit bi prerezala in sredino namazala z nutelo. Torto bi potem premazala z nutelo in čez dala tole maso iz muncmellov penic.

Vprašanja
1. a bo biskvit tak Ok
2. matra me vprašanje nutele v sredini...user posted image
3. ali se tale masa iz penic ne bo topila, če bo premazano z nutelo???

Ne ljubi se mi delati neke zakomplicirane torte, ker jih moram narediti tri.

torej biskvit bi moral biti nek čisto simpl, da vse zmečem v posodo in zmiksam (vendar vseeno dober)user posted image , pa premaz tudi ne bi posebej delala. torej, da se samo premaže, saj se bom potem z dekoracijo ukvarjala raje z deco.

Kaj mi svetujete?

A sem preveč zahtevna?user posted image user posted image user posted image

aha, in še vprašanje, kje dobim zdaj tako na hitro take majhne modelčke, recimo nekje 15 cm premera


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 7.6.2012 10:20:04 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Torta vprašanje
7.6.2012 11:05:52   
Tutan
Te srednje modelčke se sedaj da dobit brez problema povsod - Merkur, Mercator.
Pred leti je bila to misija nemogoče in sem jih dobila edinole na Madžarksem user posted image user posted image , zdaj pa jih videvam povsod.

Jaz sem oblekla torto (tudi nutelino in kombinacija makove z skutino kremo - obe sočni torti) v tičino maso, res pa, da sem najprej naredila tisti premaz iz masla, potem pa tičino preko. Ker se menda tičino masa topi ob stiku s smetanco (oziroma nekaj takšnega). Tale home made tičino pa ne vem, kako se obnaša.
Bi morala doma malo pobrskat med recepti za tisti premaz, pa čeprav se mi zdi, da sem ga dobila ravno tukaj, menda od Hope2, če se ne motim.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Torta vprašanje
7.6.2012 11:34:59   
manna
Paštetka, če narediš biskvit z receptom za maffine, se bo mogoče preveč drobil, da bi ga narezala na dve plasti. No sicer 15cm modelček bi morda še šlo.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Torta vprašanje
7.6.2012 11:48:38   
Paštetka
a pa ima katera kakšen recept za najbolj enostaven, vendar še vedno dober biskvit?
Torej brez posebej stepanja beljakov ipd... npr. da vse zmečeš v posodo eno.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Torta vprašanje
7.6.2012 12:28:02   
Medea10
Tule pride zelo dober, mehek, lahek (al kak bi rekla) biskvit. Jaz bi a po tem receptu delala. http://www.kulinarika.net/recepti/3866/sladice/kinder-pingvin-2-verzija-/

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Torta vprašanje
7.6.2012 12:33:13   
Luns
http://www.kulinarika.net/recepti/5886/sladice/jogurtovo-pecivo/

kaj takega, lahko brez kakava, kako sadje noter, v bistvu lahko kombiniraš s čimerkoli, olja pa lahko manj. http://www.kulinarika.net/recepti/380/sladice/pijana-nevesta/ pa ta biskvit je tud čist ok. Mam pa doma še nek recept za en biskvit z limono pa namažeš ga s kremo iz sladke smetane noter pa vmešaš galleta puding, brez kuhanja, čist siml pa enostavno.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Torta vprašanje
7.6.2012 12:38:07   
manna
Sej receptov za enostaven biskvit je ful, sam prečno rezat na oblate ga rajš ne ker ponavadi ne rata.

(odgovor članu Luns)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Torta vprašanje
7.6.2012 21:00:38   
Paštetka
Ok, še eno vprašanje. user posted image
Kako pobarvati biskvit z naravnimi barvami? Dobila sem idejo, da bi bil biskvit presenečenje, da bi bil pisan. Ok, za rumeno in rjavo vem. Barvil, ne bi uporabljala. A če dam sok rdeče pese noter v navadno maso bo vijola oz. rdečkasta ?
Kakšna druga ideja?

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Torta vprašanje
7.6.2012 21:21:14   
blaža
jao Paštetka user posted image . a ne bi ti raje spekla eno dobro izi tortico, pa pol gor dala kej bolj pisanega? Če hočeš pobarvat biskvit, ga lahko npr z korenčkom za oranžnega, za rdečega daš sok rdeče pese,... samo to ne bo dobro za jest, če mene vprašaš.

Pa še to. naredi osnoven biskvit.

6 jajc
300g sladkorja
2 dcl mleka
2 dcl olja
pecilni
400g moke.

to maš za 28 premer okrogle, al pa kvadraten ta velik ( ma ne uni od pečice) za 2x prerezat.

Kremo raje naredi Nutelino klasično, če že ne kake druge. Dobro stepeš smetano ( lahko pol navadne, pol rastlinske) in dodaš Nutello.

Muffini, so muffini, biskvit za torto je pa spet malo drugačen recept. In pa še. Nutello samo boš zelo težko razmazala po biskvitu. Pa še zagatno bo za jest.

Drugače pa torto navlažiš lahko še z mlekom in malo sladkorja, ter po želji rum. Jaz ga dam tudi, če je torta za otroke, ma lih malo za aromo ( en zamašek, na 4 deci vode cca)

Če boš torto oblačla v maso, jo spodaj premažeš z dobro stepeno rastlinsko smetano in se ti ne bo topilo. lahko jo tudi z masleno kremo, ali obliješ z čokolado.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Torta vprašanje
7.6.2012 21:25:23   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
Ok, še eno vprašanje. user posted image
Kako pobarvati biskvit z naravnimi barvami? Dobila sem idejo, da bi bil biskvit presenečenje, da bi bil pisan. Ok, za rumeno in rjavo vem. Barvil, ne bi uporabljala. A če dam sok rdeče pese noter v navadno maso bo vijola oz. rdečkasta ?
Kakšna druga ideja?


sok od višnjevega kompota? višnje grejo fajn s čokolado in stepeno smetano (poglej npr. črni gozdiček kako je fajn kombinacija).
ta biskivt je simpl in ga jaz delam za muffine (vse naenkrat zmečem not itd. - edino kar nardim je da najprej stepem jajca in sladkor v kremo (da količinsko naraste) in potem dodajam ostalo. tukaj pri tem receptu mislim, da bi lahko zamenjala mleko za sok od višnjevega kompota.

300g moke
2 jajca
4-5 žlice sladkorja
1-1,5 dcl mleka
1 dcl olja ali mehkega masla
pecilni prašek

dodatna opcija:
2 žlici kakava
100g čokolade v koščkih

pa lahko maso daš napol in spečeš v dveh delih, da ni treba rezat. mogoče celo v kakem pravokotnem pekaču in nardiš kvadratno tortico?
tko nekak:
user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Torta vprašanje
7.6.2012 21:44:35   
mateyka
haha blaža user posted image

men osebno bi bla najbolj lušen kak mali temni gozdiček - ma čokolado, ma sadje, kaj boljšega.. user posted image
men je tale lepa, ker zgleda kot darilo user posted image
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





8 najboljših zdravih zajtrkov za nosečnico
Če ste brez idej, kaj bi si pripravili za zajtrk, da bi bilo zdravo in bi koristilo vam in vašemu razvijajočemu se otrok...
Ali lahko dojenčku damo sladoled?
V poletnih dneh je čisto običajno, da se tudi nam, staršem zahoče sladoled. Če smo ravno na dolgem sprehodu z dojenčkom,...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?