|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Trma ali kaj drugega?
10.8.2012 15:54:15   
pikipo
Naš 3 letnik je postal nemogoč. Trmast, vse bi moralo biti po njegovem (pa mu ne uspeva),...ampak o tem sem že veliko prebrala in vidim, da ni edini. Nisem pa nikjer zasledila, da bi bil kateri otrok trmast v tej smeri, da ne sprejema nasvetov, ko mu gre kaj narobe (se igra, pa mu nekaj ne uspeva in mu želim namigniti kako bi bilo lažje, ali mu pokazati kako seuporablja kakšna nova igrača, pa se začne dret in sploh ne dovoli, da bi mu pokazala ali pomagala). Če mu ne uspe, se raje neha igrat z igračo kot pa da bi dovolil, da mu pomagam . Je to ena od vej trme ali kaj drugega? Jaz se z njim ne prepiram, če noče mojega nasveta ali pomoči. Ne vem pa , če je to prav?! So se vaši triletniki podobno obnašali? Kako ste to rešili?
Pa še en problem je nastal. Nikoli ga ni bilo težko uspavati. Imamo vsakodnevno rutino (kopanje, večerja, zobki, pravljica) in brez problema je vsak dan zaspal. Zdaj pa je tukaj vsakodnevno izmišljanje, da je lačen, žejen, ga lulat, kakat, bi še eno pravljico,...in potem dretje. Je to tudi značilno za 3 letnike?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Trma ali kaj drugega?
10.8.2012 16:18:56   
mateyka
Nisem pa nikjer zasledila, da bi bil kateri otrok trmast v tej smeri, da ne sprejema nasvetov, ko mu gre kaj narobe (se igra, pa mu nekaj ne uspeva in mu želim namigniti kako bi bilo lažje, ali mu pokazati kako seuporablja kakšna nova igrača, pa se začne dret in sploh ne dovoli, da bi mu pokazala ali pomagala). Če mu ne uspe, se raje neha igrat z igračo kot pa da bi dovolil, da mu pomagam .


ou je, pa še kako so taki na svetu user posted image naša tamala še zdaj, pri petih letih zarad tega ne zna vozit kolesa user posted image pri naši gre res počasi - šele zdaj počasi začenjamo razumevat in sprejemat kako zakoni fizike in logike delujejo na tem svetu user posted image zaenkrat občasno vadiva kolo s koleščki in pozimi gre na plavanje (tud traja da se nauči plavat); upam da ji bo kapnilo kako to laufa (če ji samo razložimo, povemo, pokažemo, ne pali glih dost), ko bo izpolnjena konkretna izkušnja z neko dolgoročno vajo.. bomo videli. user posted image

(odgovor članu pikipo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Trma ali kaj drugega?
10.8.2012 16:24:10   
mateyka
aja, ja - to je trma in probavanje sfurat svojo sceno. ne se dat okol prinest pri spanju. kar se tiče prvega je pa tako da ga prisilit glih ne moreš, da dela neki kar noče (baje je bil moj mož isto ihtast ko ni šlo v prvo, ko je bil mali). mi smo šli na inercijo posledice in zdaj se ji že malo svita. recimo pri badbintonu se ji je mal zasvital, da je vsakič boljša, če vadiva pol ure na dan. tako da gre; počasi sicer, samo ne vem kako bi lahko na silo šlo..

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Trma ali kaj drugega?
10.8.2012 21:04:09   
K_a_t_i
Oboje tipično že precej prej kot pri 3h user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Trma ali kaj drugega?
13.8.2012 9:07:32   
tečla
IZVIRNO SPOROČILO: pikipo

Naš 3 letnik je postal nemogoč. Trmast, vse bi moralo biti po njegovem (pa mu ne uspeva),...ampak o tem sem že veliko prebrala in vidim, da ni edini. Nisem pa nikjer zasledila, da bi bil kateri otrok trmast v tej smeri, da ne sprejema nasvetov, ko mu gre kaj narobe (se igra, pa mu nekaj ne uspeva in mu želim namigniti kako bi bilo lažje, ali mu pokazati kako seuporablja kakšna nova igrača, pa se začne dret in sploh ne dovoli, da bi mu pokazala ali pomagala). Če mu ne uspe, se raje neha igrat z igračo kot pa da bi dovolil, da mu pomagam . Je to ena od vej trme ali kaj drugega? Jaz se z njim ne prepiram, če noče mojega nasveta ali pomoči. Ne vem pa , če je to prav?! So se vaši triletniki podobno obnašali? Kako ste to rešili?
Pa še en problem je nastal. Nikoli ga ni bilo težko uspavati. Imamo vsakodnevno rutino (kopanje, večerja, zobki, pravljica) in brez problema je vsak dan zaspal. Zdaj pa je tukaj vsakodnevno izmišljanje, da je lačen, žejen, ga lulat, kakat, bi še eno pravljico,...in potem dretje. Je to tudi značilno za 3 letnike?


Moj je sicer že 4,5 letnika pa vseeno kot bi opisovala mojega otroka. So stvari pri katerih ne odstopam niti milimetra, so pa spet druge kjer je po njegovo. Trma itak najbolj takrat ko je zaspan ali pa lačen. Če noče pomoči se pač naj mantra. Saj se on ne jaz, čaprav tud ušesa trpijo. Pri spanju pa ne odstopam ena pravljica, kozarec vode potem pa ni več jaz bi to in ono, oz. mali žepsokuša doseže pač ne...Bojda mine.

(odgovor članu pikipo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?