|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoc- plenica ponoci
7.8.2012 13:19:11   
PC Baby
Imamo 3,4 letnika, ki je podnevi suh ze vec kot leto, ponoci pa ima se plenico. Najprej smo cakaku, da bo zjutraj suha pa nic od od tega. Potem, da nas ponoci poklice za lulat pa nic. Pa smo ga pustli nekaj casa mokregs, da bi ga zacelo motit pa nic- bi lahko bil moker do jutra, mu je vseeno. Zdaj ga zbujamo ponoci in gre na wc potem pa recimo cez eni uro se spet polula. In tajo po 3x na noc. Nisem prepricana, da ni se zrel, ampaj se mi zdi da tako trdno spi, da splo nic ne cuti. Kaksen nasvet?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoc- plenica ponoci
7.8.2012 13:42:38   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
Kaksen nasvet?

Počakaj, izgleda, da še ni dozorelo. Moj je tudi bil 1,5 leta čez dan brez, ponoči pa do 5 leta z plenico in potem "čez noč" nehal nosit.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoc- plenica ponoci
7.8.2012 13:57:30   
matkica
Tudi pri nas je bilo da so bile deklice suhe čez dan,ponoči pa nikakor.Potem je pa prišel čas in smo plenice ponoči,čez noč opustili in se od takrat niti enkrat niso več polulale.Tako,da brez skrbi,ko pride tisti čas se plenice nehajo.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoc- plenica ponoci
7.8.2012 14:04:26   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
Kaksen nasvet?

Počakaj, izgleda, da še ni dozorelo. Moj je tudi bil 1,5 leta čez dan brez, ponoči pa do 5 leta z plenico in potem "čez noč" nehal nosit.


ej, Lulu naša tud!! user posted image user posted image
ene 14 dni že od tega kar je nehala lulat ponoči user posted image
zdaj ko je dopolnila 5 let, se pa sama zbudi in gre lulat, včasih celo noč prespi. v glavnem tud kar naenkrat - prej sem jo pa lahko budila medtem ko je spala in je še kar lulala, ko je govorila "ja mami" (da naj počaka, da gre na wc). v glavnem ni šlo pa če sise na glavo postavil, zdaj pri 5-ih pa sama, kar naenkrat. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoc- plenica ponoci
7.8.2012 14:08:58   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


ej, Lulu naša tud!! user posted image user posted image

Mati, ti pa si vesela danes user posted image
Čestitam!
Deca to sama zrihtajo, ko jim je.. niti ne rabijo našo pomoč user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomoc- plenica ponoci
7.8.2012 20:03:31   
Urska09
PC Baby, ne skrbi. Moj sin je bil podnevi suh od 2,5 let, ponoči pa šele, ko je bil star skoraj 4 leta. Torej, 1,5 leta kasneje. Hči pa naenkrat oboje, vendar šele pri 2 letih in 8 mesecih. Otroci so si zelo različni. Meni je nekoč pediatrinja rekla, da otroka lahko odvadiš lulanja v plenice podnevi, ponoči pa ne. Ko bo zrel (ko se vzpostavi povezava med možgani in sečevodom), bo sam od sebe tudi ponoči suh.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomoc- plenica ponoci
7.8.2012 20:24:22   
liliana
Počakaj...bo že....otrokom moramo samo dati možnost, da so za določene, predvsem zadeve biološke narave, dovolj zreli.....in potem, ko so zreli, se sami odločijo...

Naša je podnevi brez plenice od 2,5 leta.....ponoči od pred kratkim.....tako kot je podnevi bila suha v trenutku (ni bilo praktično nobene "nesreče" kot pravijo nenadzorovanemu lulanju, tako je tudi ponoči plenico dala vstran brez "nesreče" pri 5 letih in treh mescih.....

Brez veze se meni zdi nekaj forsirati ali celo ponoči zbujati otroka zato, da gre lulat.....kaj ima potem otrok od tega, itak ne ve oz. ne čuti, da ga je lulat in se silom prilike polula.....


(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomoc- plenica ponoci
7.8.2012 20:40:05   
PC Baby
Ja, sej točno to se dogaja. Sploh ne ve, da je na wcju. Zjutraj pa sploh ne, da je lulal.

Hvala punce za nasvete in izkušnje. Torej bomo še malo počakali.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomoc- plenica ponoci
7.8.2012 21:00:50   
Anonimen
PISEM Z VELIKIMI K MI NEKI STEKA IN MI NOCE Z MALIMI PISAT!!!
MI SMO NASO ODVADLI NOCNEGA LULANJA TAKO DA JE ZA VSAKO NEPOLULANO NOC ZJUTRJAJ NALEPILA NALEPKICO. PRED TEM SMO IMELI TOCNO TAKE TEZAVE KOT JIH OPISUJETE, OD NELEPKIC NAPREJ PA KOT BI ODREZAL. SM PA KUPLA HELLO KITTY BELEZKO PA CIST NAVADNE NALEPKICE Z ZABICAM IN SRCKI. PROBAT NI GREH :)

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomoc- plenica ponoci
8.8.2012 9:26:08   
livia
Naša je bila suha pri 2,5 letih, čez dan. Ponoči smo se pa matrali do 6,5 leta. Končno je zdaj suha.
Ni kaj kot čakat, tega ne moreš otroka naučit.
Naša je sama rekla, da za 4. rojstni dan pa ne bo več s plenico spala, pa ni šlo, jo je hotela nazaj, ko je videla, da ne more.
Pri 6 letih sva začeli s tabletami Minirin in zdaj je suha.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomoc- plenica ponoci
8.8.2012 12:37:27   
Anonimen
naša pa čez dan pri 20. mesecih, čez noč pa pri 32., torej leto kasneje. Pa smo jo ponoči odvajali od nekje 25. maja naprej, pa je lulala al sem jo pa jaz dala lulat, ko se je premetavala. Ko pa sem uvedla nalepke se je nehalo lulanje v posteljo oz. če jo je tiščalo me je poklicala in šla lulat.


(odgovor članu livia)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomoc- plenica ponoci
8.8.2012 13:40:18   
liliana
Meni nagrajevanje z lepljenjem nalepkic za opravljeno biološko potrebo otroka nekak ne potegne......zato se tega ne poslužujem.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomoc- plenica ponoci
8.8.2012 20:20:36   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Meni nagrajevanje z lepljenjem nalepkic za opravljeno biološko potrebo otroka nekak ne potegne......zato se tega ne poslužujem.....

Tudi meni ni jasno, v čem je fora nagrajevanja nečesa, kar ni rezultat pridnosti in otrokovega truda. Saj gre za popolnoma naraven razvoj otroka.
Pa tudi sicer: zakaj taka panika okrog plenic ponoči? Meni je bilo pa to tako komot. Jaz sem jih otrokom dokončno snela, ko sta bila vsaj 1 mesec ponoči suha. Nič prej. Kdo bo pa ponoči ustajal in preoblačil, halo! Naslednji dan pa službauser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pomoc- plenica ponoci
8.8.2012 20:43:24   
RAKICA1
Ojla no moja punca je tudi plenice pustila pri 1,5l in tudi ponoči jih več ni potrebovala potem pa na enkrat je ponovno začela lulati ponoči v posteljo ne vsako noč samo občasno. No sedaj sva pa zmenjeni, ko bo cel teden brez lulanja ,da ji več plenic nebom devala gor in vsak dan zjutraj me sprašuje ,če je plenica suha je pa sedaj stara 5let

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pomoc- plenica ponoci
8.8.2012 21:26:01   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


Jaz sem jih otrokom dokončno snela, ko sta bila vsaj 1 mesec ponoči suha.


Jaz tudi nekako tako......po daljšem času suhe plenice ponoči......user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pomoc- plenica ponoci
9.8.2012 18:29:51   
soncica01
pri nas smo ukinili pleničko čez dan, pa sem mislila, da bo ponoči šlo tudi tako lahko, pa ne gre, ne bomo na silo forsirali, spi tako močno, da ni šans da se zbudi in gre lulat pa nazaj spat. Bomo pustili da bo dovolj ''zrela'' za nočno spanje brez pleničke.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pomoc- plenica ponoci
14.8.2012 17:23:00   
Julija08
Moj sin bo čez par dni star 4 leta, pa ima tudi še plenico ponoči.
Je pred cca. 2 mesecema rekel, da jo noče več in smo jo dali dol, ampak se je ponoči še 3x polulal, tako da nima smisla...plenica je še sedaj čisto polna zjutraj, zato ne poskušamo več zaenkrat...bom še malo počakala. Ne mislim ga pa nositi ponoči lulat, pa ne vem kaj še počnejo...ko bo zrel bo brez plenice in to je to...do šole mu bo upam uspelo user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pomoc- plenica ponoci
15.8.2012 16:54:49   
poli*
Človek dobi malo slabo vest, ker ti na sistematskem pri 3. letih rečejo: a se ni še odvadila?? sedaj je skrajni čas.
Naša bo imela čez dobra dva meseca 4 leta in nam tudi ne gre brez nočne plenice. Mi je malo odleglo ker vidim, da je večina vaših bila po 4. letu suha.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?