|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pralne plenice
18.2.2012 0:01:00   
malina86
Pozdravljene!

Sem v pričakovanju našega prvega dojenčka in sem se odločila, da bom zanj uporabljala pralne plenice, saj se mi po vsem prebranem to zdi zelo pametna odločitev, pa tudi časa za pranje bom imela dovolj.
Ne morem pa se odločit katere plenice kupiti, saj jih je na trgu kar precej. Rada bi se izognila nakupu enega modela pleničke od vsakega proizvajalca za testiranje, saj bom potem imela nepregledno zbirko plenic in vložkov, da ne bom več vedela kam kaj paše, zato bi rada dobila nasvete tistih mamic, ki imate izkušje z različnimi proizvajalci in veste, katere so se bolje obnesle. Rada bi naročila cca 20 plenic maksimalno treh različnih modelov.
Do sedaj sem razmišljala, da bi se splačalo imeti nekaj zelenih racmank iz bambusa, ker so dobro vpojne in mehke za ponoči + prekrivne hlačke, da ne bo lužic v postelci, ker pa se počasneje sušijo in nimam sušilca, bi bilo verjetno pametno, da so ostale pleničke bombažne. Kakšen poliester in mikrovlakna me ne privlačijo. Prebrala sem, da je bolje imeti tiste s prtiskači kot tiste z ješki, saj se ježki prej obrabijo. Ampak katere potem izbrati?! Pleničko vse v enem ali plenička + prekivne? In katere znamke?
Vsa vaša mnenja so dobrodošla! Hvala user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pralne plenice
18.2.2012 9:26:45   
Mimona29
Živjoo, najprej cestitke bodoci mamici :) Pri meni je tako, imam 4 mesecnega dojencka ... v casu nosecnosti sva oba z mozem bila trdno prepricana za pralne plenicke in kupila bi jih pri Racmanu ... zdaj, ko pa dejansko imava dojencka, ki prav nic ne spi in se moram z njim ukvarjati neprestano, si pa sploh pomisliti ne upam, da bi morala prati se planicke (komaj zadovoljim osnovne potrebe;). Jaz bi vama svetovala, da pocakate, da spoznate svoj mini zakladek in boste videli kaj mu najbolj odgovarja. Sploh so pa na zacetku se premajhni za te planicke, razen ce se rodijo tezki 5-6kg :) Mi sicer se vedno upamo, da jih bomo lahko uporabili, samo za enkrat je skoraj nemogoce.

(odgovor članu malina86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pralne plenice
18.2.2012 9:33:35   
*pujsapepa*
Pozdravljena, bodoča perica!

Ker sem prepričana, da boš poleg teh, imela še en kup vprašanj (tako je bilo pri meni), je tukaj en forum samo o pralnih pleničkah. Ni najbolj živahen, ker so skoraj vse uporabnice že ven iz pleničk (predvidevam), nekaj nas pa je. Najdeš pa ogromno koristnih informacij.

pepentke.forumotion.com

Če te bo pa še karkoli zanimalo, ti pa z veseljem odgovorim, ampak raje tam, ker se mi zdi bolj pregledno ...

(odgovor članu malina86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pralne plenice
18.2.2012 9:53:42   
*pujsapepa*
Sem videla prejšnji post, šele ko sem ga že poslala.

Tudi moj mladiček je star 4,5 meseca in ponoči grozno lačen (doji se na 2 do največ 3 ure). Imam pa še dva predšolska otroka, ki sra bila v pamperskah, pa moram reči, da nimam s pralnimi kaj več dela. Pač pereš in sušiš namesto da hodiš v trgovino in odnašaš kupe smrdljivih plenic.

(odgovor članu *pujsapepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pralne plenice
19.2.2012 2:39:51   
malina86
Hvala za info mimona29 in pujsapepa. Poleg tega linka in http://www.ringaraja.net/forum/m_1986542/mpage_1/key_/tm.htm sem našla veliko koristnih informacij in poleg racmak sem se navdušila tudi nad All in One pleničkami kot so Pop In, Gro Via in Little Lamb. Če mogoče katero zanima prilagam link:

https://www.gro-via.com/cloth/grovia-aio.html (ta novi letošnji model so drage, ampak zelo lepe in dobre, star model je sedaj v akciji na Tviga.si)
http://www.littlelambnappies.com/nappies (te so veliko cenejše)
http://tviga.si/Plenice/157-Pop-In-AIO.php

Takole, sedaj bom pa nehala težit s temi pralnimi pleničkami. user posted image


(odgovor članu *pujsapepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pralne plenice
19.2.2012 12:34:10   
Mimona29
Pujsapepa - pri kateri starosi pa ste jih zaceli uporabljati? verjamem, da je stvar organizacije ... v vseh vidikih so pralne planicke boljse, razen v prakticnosti, pa se to samo na zacetku, si mislim (predvsem ce se moras zunaj previti) :)

(odgovor članu malina86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pralne plenice
19.2.2012 16:32:18   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Mimona29

Živjoo, najprej cestitke bodoci mamici :) Pri meni je tako, imam 4 mesecnega dojencka ... v casu nosecnosti sva oba z mozem bila trdno prepricana za pralne plenicke in kupila bi jih pri Racmanu ... zdaj, ko pa dejansko imava dojencka, ki prav nic ne spi in se moram z njim ukvarjati neprestano, si pa sploh pomisliti ne upam, da bi morala prati se planicke (komaj zadovoljim osnovne potrebe;). Jaz bi vama svetovala, da pocakate, da spoznate svoj mini zakladek in boste videli kaj mu najbolj odgovarja. Sploh so pa na zacetku se premajhni za te planicke, razen ce se rodijo tezki 5-6kg :) Mi sicer se vedno upamo, da jih bomo lahko uporabili, samo za enkrat je skoraj nemogoce.


Pranje ti vzame ravno par minut  vsak drugi dan - toliko da odpreš pralni stroj, daš plenice noter in vzameš ven. Če sušiš v sušilcu potem ti še to ne vzame veliko časa, drugače pa pač razgrneš tistih 15 plenic. No big deal user posted image



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Mimona29)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pralne plenice
19.2.2012 16:53:52   
pelin
Sori, ker smetim, ampak tole me pa res zanima, ker kdo ve kdaj mi pride pravuser posted image ...kako tele zadeve s temi pralnimi pleničkami poštimate, ko gre otrok v vrtec...s tem mislim, kaj ima vaš otrok v vrtcu...ali nosite sveže pralne plenice tja in umazane domov ali kako...?Resnično me zanima, ker v vrtcu nisem nikjer zasledila malčka s pralnimi plenicami, temveč le s temi za enkratno   uporabo, zato predvidevam, da morate te zadevščine nositi od doma in prat nazaj domov...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pralne plenice
19.2.2012 21:26:13   
*pujsapepa*
Pelin: Prva dva sta nista imela pralnih, tretji gre pa v vrtec šele oktobra. V našem vrtcu ni treba nositi svojih kremic in pleničk, imajo vsi otroci vrtčevske. Ne bom komplicirala in bo dopoldan pač v pamperskah. Upam pa, da bo kot ta velika dva pri 1,5 letu suh.

Mimona29: pralne uporabljamo od prvega tedna naprej. Ob rojstvu je imel 3800g in 51cm. (pri 4m pa ima 8500g). In verjemi, res mi je lažje vse skupaj zabrisat v stroj, pa potem prestavit v sušilca, kot pa vse tri spakirat in it v trgovino.
Da o smradu sploh ne govorim. Tega me je bilo sicer malo strah, da bo v naši mali kopalnici še kup smrdljivih, pokakanih plenic. Ampak ne smrdi. Zaenkrat ne. Prej me je mož vedno podkupil, da sem previla pokakanega otroka jaz, čeprav je bil on na vrsti, zdaj pa sploh ne ve, kaj ga čaka ...

Kar pa se tiče previjanja zunaj - tudi pampersko sem vrgla pod voziček do prvega koša, pralna bo pač tam (v vrečki) do doma. Ne vem, kaj bi bilo tu nepraktično.


(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pralne plenice
19.2.2012 22:10:58   
valči
Jaz se, delno vse tri imela v teh plenicah.Imela sem Štorklje,Racmanke in navadne tetra z prekrivnimi hlačkami.Prekrivne hlačke so mikropor fajn,samo po določenem času začnejo puščat.In jih trteba menjat.So pa volnene fajne,najboljše,samo niso fajn,ko so pokakane.

CJaz nisem imela nekega dela z njimi.V kopalnici koš,not plenice,pokakane dala tosamino podlogo pač v Wc,drugače so podloge bile od Štorkle najboljše,ker si jih lahko parkrat pral.

Vsak drug dan sem prala,sušila največ zunaj,tudi na radiatorju,v sušilcu tudi,a ni fajn,ker se prej uničijo.
Pa pritiskači so bolši,od ježkov.Pa vložek je en dovolj,ponoči dva.

Pa umivanje rite z vato in vodo,to sem strogo vse tri.Sem imela posebej skledčko,toplo vodo in vatico.Zakon.Tisti s kemijo napojeni robčki le za kam it,ko je bila sila.

Me veseli,da se še kaka mamica odloči za te pleniceČestitke!Mislim,da ti ne bo žal.

Že filing,da za otroka in naravo nekaj dobrega narediš,je neprecenljiv.

Prvemu sem nekaj časa v vrtec dajala komlete plenic sem imela narejene in ni bilo problema.Puncam pa ne.Nekak je nerodno vsak dan iz omarice vrečko mokrih plenic jemat,ne vem,saj mi ni bilo nerodno,le tak filing sem mela hecen.

Upam,da ne obupaš in da boš vztrajala.Srečno.user posted image

_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu *pujsapepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pralne plenice
20.2.2012 7:09:59   
rakica82
Tudi mi imamo Racmanke, vsaj delno, ponoči in ko kam gremo ne. Pa morem rečt, da res ne vem zakaj nekateri pravijo ,da je s tem preveč dela. Umazane dam  v poseben koš, vsake dva dni peremo, sušimo na zraku, meni se res ne zdi tako hudo.
Imamo pa pralne plenice od prvega meseca dalje, pa je bila naša rojena s 3030g, doker smo uporabljali pamperske je imela nonstop rdečo ritko. Zdaj sploh ne vemo kaj je to user posted image .

jaz priporočam


_____________________________

ti si najlepša pesem življenja mojega...

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pralne plenice
20.2.2012 13:31:36   
akva
Malina86, bom poskusila še jaz malce razjasniti stvari!

Prvo naj povem, da sem se o pralnim plenicah pošteno podučila na strani spletne trgovine, kjer sem jih nato tudi kupovala, to je bila trgovina Babykind iz Anglije (naslov boš verjetno sama našla). Sicer si napisala, da ne želiš vsake plenice drugi model, no pri nas smo pa tako začeli. Že pred porodom sem naročila po eno plenico različnih modelov in znamk in se po nekaj mesecih uporabe odločila še za dodatne plenice znamke, ki so mi najbolj ustrezale. Katere bodo pa tebi ustrezale, je pa zelo težko napovedati, lahko ti samo naštejem nekaj dejavnikov, ki so pomembni.

1. Za moje pojme je daleč najpomembnejše sušenje, je to v sušilcu ali na zraku? Če nimate sušilca, se eni modeli zelo dobro posušijo na radiatorju, ampak to na žalost ne gre celo leto. (Za kak posamezen model lahko kasneje kaj napišem, če te bo zanimalo.)

2. Ti je bližje one size fits all ali 2 različni številki (več jih navadno ni treba). Druga opcija je malce dražja (po parih mesecih komplet plenice zamenjaš), vendar se manjše plenice na manjšem dojenčku veliko bolj obnesejo, pa če veš, da prvi otrok tudi ne bo zadnji, si še vedno naredila profit.

3. Ti je bližje all in one ali vpojni in prekrivni del posebej. Sama definitivno priporočam slednje, ker bistveno bolje zadržujejo in ker imaš lahko veliko vpojnih delov (pa če zmanjkajo so tudi tetra plenice uporabne) in samo 2 ali 3 ovoje.

To je bilo res na kratko (kot že rečeno, je res ogromno informacij na tisti spletni strani), dodala bi pa še nekaj svojih izkušenj. Pralne plenice smo pri sedaj 2-letni hčerki uporabljali od rojstva dalje, s tem da smo hitro sklenili kompromis in je spala v plastičnih. Kompromis smo sklenili tudi poleti 2010, ko je bilo izjemno vroče in mi je uporaba pralnih plenic mejila na mučenje (30 stopinj ponoči v stanovanju). Plastično je dobila tudi za v vrtec (in tam seveda potem njihovo). Kljub temu je bila poraba plastičnih plenic pri nas minimalna, pranje pa mi nikoli ni predstavljalo problema - prala sem na dva dni, uporabljala pa sem tudi pralne krpice za umivanje, ki so pravtako komaj zadostovale za dva dni. No, sedaj pričakujemo drugo punčko in se že prav veselim, da bodo plenice spet v uporabi (po enem otroku so še čisto vredu), mislim pa, da jih bom, ko jih odrabimo, za drobiž prodala dalje, da mogoče navdušim še kakšno mamico!

(odgovor članu rakica82)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pralne plenice
20.2.2012 15:25:49   
archie
Meni je patronažna svetovala, naj počakam s pralnimi vsaj do 3,5 kg. In zato je bila prve 3t v "pamperskah", potem je pa dobila pralne. Bil je problem sprva se prisilit, da greš iz udobja pampersk na pralne, ampak ko se (hitro) navadiš, potem je super. Perem na 3 dni, žal mi ni, sušim na zraku in to je to. Vzame ti pa res nekaj minut. Če se mi pa kdaj ne da, je pa tu še mož (v skrajni sili). 

_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu akva)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pralne plenice
20.2.2012 21:19:47   
Tinca28
Pozdravljene!

Tudi pri nas uporabljamo pralne plenice, ki jih po potrebi kombiniramo s pamperskami (za ponoči in za izlete). Imam Racman vse v enem, ki so imele poleti akcijsko ceno in so super! Uporabljam jih od dojenčkovega 2. meseca in so mi premočile samo takrat, ko mu jih nisem dobro zapela. Imajo ježke, kar je ful bolj enostavno za zapet.
Nekaj imam pa tudi bambus Racman (plenica + prekrivne hlačke), pa moram rečt, da so mi vse v enem veliko bolj všeč - so bolj praktične.

Jaz zelo priporočam uporabo pralnih, predvsem zaradi tega, da ima otrok ritko v veliko bolj zdravem materialu. Sploh Racmanove so tako mehke. Imajo tudi možnost, da si za en mesec izposodiš komplet različnih njihovih plenic in sprobaš, katere ti najbolj odgovarjajo.


(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pralne plenice
7.4.2012 16:13:55   
Inabambina
Najina malčica ima sedaj 7 mesecev in pol, uporabljamo Racmanke. Sprva sem bila zelo navdušena, predvsem zaradi ekoloških razlogov, danes sem malo manj. Tako da jih sedaj uporabljamo le še deloma (nekako 70%), ponoči pa smo od začetka uporabljali pleničke za enkratno uporabo, saj pralne resnično ne zdržijo dovolj. Sedaj se občasno tudi čez dan zgodi, da prepustijo v manj kot uri in pol. Naj dodam, da smo kupili nove in jih vzdržujemo tako kot določa proizvajalec. Sicer je pa pranje in sušenje res najmanjši problem, saj je to popolnoma rutinsko. Mene torej, kot že napisano moti le to, da je otroka potrebno res pogosto previjati. Na cca 1.5 ure, pa naša mala niti ne popije veliko tekočine. No, ampak bomo kar vztrajali, saj je s plenicami za enkrratno uporabo smetišče le še višje in višje. user posted image

(odgovor članu olkas)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pralne plenice
7.4.2012 20:32:32   
kimica86
Mi uporabljamo že od samega začetka pamperske in mi ni žal.. Posebno, ker je tamala rojena pozimi (januarja) in nimamo sušilnega stroja, zunaj pa ne morem sušit otroške plenice in otroško perilo, ker sosedi na veliko kurijo in bi vse smrdelo, v stanovanju pa perila ne bom sušila..
Če menjaš plenice tako kot je treba in fajn namažeš ritko ter seveda uporabiš tapravo kremo, otrok ne bo imel vnete ritke!!! Moja tamala ponoči prespi tudi 8ur (pa bo v nedeljo stara šele 11 tednov) in do sedaj ni imela niti 1x vnete ritke..

Na kraj pameti mi ne pride, da bi ji dajala pralne plenice, ker že tako imam zadosti dela (kuhanje, pospravljanje, čiščenje, likanje, ukvarjanje z otrokom) in potem, da še plenice perem user posted image Konc koncev, je potrebno potem tudi tiste umazane plenice prvo posušit in potem dat v koš za umazano perilo..

Pri nas doma nikoli ne smrdi po umazanih plenicah, ker imamo koš s pokrovom posebej za plenice in jih vsako jutro odnesemo v smeti.. In tudi kupujem po 2 paketa plenic, da jih imam vsaj za 15-20 dni in res ni problem kupit plenice.. Če nisem jaz zmožna pa pošljem dragega ali mamo.. Vedno je nekdo, ki klati naokoli user posted image

< Sporočilo je popravil kimica86 -- 7.4.2012 20:35:15 >

(odgovor članu Inabambina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pralne plenice
7.4.2012 22:11:37   
pasijonka
Inabambina, če ti plenice puščajo, so za to možni tudi drugi vzroki, ne samo premajhna vpojnost (to lahko rešiš tudi z dodatnimi vložki, Racmana sicer ne poznam, ampak sem prepričana, da jih ima, tako kot vsi drugi ponudniki). Možno je, da velikost ne štima (prevelike ali premajhne) ali pa preprosto niso dobro nameščene.

Mi imamo pralne pleničke od rojstva, ta mala bo zdaj stara eno leto, in čeprav sem enkrat vmes pomislila, da ne bomo šli na naslednjo številko, smo šli in jih imam zdaj še raje. Nikoli nismo imeli problema s puščanjem, previjamo po potrebi, nekje na 3-4 ure, čeprav bi zdržale tudi več, ponoči je tudi 10 ur v njih brez problema, ker jo zaradi previjanja pač ne budim. Imamo pa Little Lambs.

Drugače so pa pralne pleničke way of life, si za to ali pa nisi oz. ti dejstvo, koliko časa se obične plenice razkrajajo in kolikšen del svetovnih odpadkov predstavljajo, nekaj pomeni, ali pač ne. In pa seveda dejstvo, da je ritka tvojega malčka v stalnem stiku s kemijo (pa čeprav pri njem morda ne izzove pleničnega izpuščaja, absorbira pa se kljub temu - koža je največji človekov organ, skozi katerega vstopajo snovi v telo). Čisto na koncu pa je seveda še finančna računica, ki je daleč v prid pralnim pleničkam:)


(odgovor članu Inabambina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pralne plenice
14.5.2012 12:53:04   
Mala_princeska
uporabnice pralnih pleničk: a res vse kupujete nove pralne pleničke? ker jaz imam oglas na moj album, pa poslikano,....pa jih nobena noče kupit - so pa res izredno lepo ohranjene, ker sem jih res lepo prala - mislim da niso zafarbane od drugih cunj,....

imam racmanke

več na: http://www.mojalbum.com/mravljica-manca/racman-plenice-vse-v-kompletu

tudi moje izkušnje z njimi so pozitivne, pranje in sušenje nikoli ni bil problem.


(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pralne plenice
15.5.2012 12:23:53   
pasijonka
Jaz kupujem nove, tiste, ki jih prerastemo, pa brez problema prodam.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pralne plenice
17.5.2012 18:34:35   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: pasijonka

Jaz kupujem nove, tiste, ki jih prerastemo, pa brez problema prodam.


kje pa jih prodaš? recept prosim? ker jih imam viška celo škatlo....

oz. povej mi koliko je cena rabljenih, da vsaj nekaj eurčkov dobim. otrok ne bom več imela in jih ne bom potrebovala.

< Sporočilo je popravil Mala_princeska -- 17.5.2012 18:35:35 >

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pralne plenice
17.5.2012 22:51:24   
mcebela
ojla pasijonka
tudi midva z mojim dragim sva v veselem pričakovanju in jaz se že kar nekaj časa ukvarjam z raziskovanjem telih pralnih plenic. Sicer ne vem zakaj, ampak nekako me pritegnejo Little Lamb, je pa res, da tudi oni ponujajo kar nekaj različnih variant. Zanima me, katere imaš ti in koliko jih potrebuješ? Glede na to, da imajo večinoma tri velikosti, me zanima, ali to pomeni, da za vsako velikost potrebuješ 20 plenic (glede na to, da nimam sušilnega stroja in se bo čez poletje sušilo zunaj, pozimi pa verjetno na radiatorjih). Hvala za pomoč.

Obstaja pa možnost, da bi kupila tudi rabljene, tako da vse tiste, ki prodajate lahko pošljete tudi kakšno ponudbo =)

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pralne plenice
18.5.2012 11:07:18   
pasijonka
Zdravo.

Jaz pleničke prodam na Bolhi ali Gugu.si. in gredo vedno precej hitro. Prodajam pa v kompletu. Glede cene je tako, da imajo pleničke različne nabavne cene tako da je tudi od tega odvisno, po koliko se prodajajo naprej. Pa kako so ohranjene oz. vzdrževane.

Pri nas imamo vedno kar dosti plenic, cca 23. S tako številko se da zelo lepo shajati, sploh, ko je otrok malo večji.

Little Lamb pleničke so res špica kar se tiče funcionalnosti in vpojnosti. Čeravno se jih ne dobi v raznoraznih tigrastih vzorčkih, meni to odtehta vse. Mi imamo vedno kombinacijo bambusovih, bombažnih in pocket variant. Prve dvojne se precej dlje sušijo, kar vzami v zakup, če boš sušila prosto (proizvajalec ne priporoča direktno na radiatorju), so pa seveda precej bolj vpojne (to se vidi šele pri večjih otrocih, na začetku ni relevantno), zato se je kombinacija izkazala za super. Mi jih sušimo zunaj ali notri na sušilu, če je slabo vreme.

Drugače pa ja, te pleničke so po številkah (zato so toliko bolj zanesljive) in je dejansko potrebno vsakič nabaviti cel komplet. Pri nas smo imeli št. 1 nekje do 9., 10. meseca, kar je kar spodobno. Trojke zagotovo ne bomo več potrebovali. Dvojka bo na voljo čez nekaj mesecev:)

(odgovor članu mcebela)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pralne plenice
18.5.2012 16:13:39   
mcebela
Pasijonka, hvala za hiter odgovor, ob katerem pa se je seveda hitro pojavilo še nekaj vprašanj =). Koliko prekrivnih hlačk bi bilo potrebnih za posamezno obdobje...oz. ali kompletek 5ih zadostuje? Nekako si ne predstavljam....prekrivnih hlačk ni potrebno prati vsakič, ko se zamenja plenica? Ali to pomeni, da se jo samo posuši, ali jo najprej sperem in potem posušim? Ali vi poleg plenic kupite tudi kakšne dodatne podloge za v plenice (razen tistih za 1x uporabo, da se kakec odvrže direktno v stranišče). In trenutno še zadnje vprašanje....ali jih kupujete direktno preko njihove spletne strani, ali se je morda izkazalo, da jih kakšna druga spletna stran prodaja ceneje?
Mislim, da sem se sedaj odločila in bom kupila nove Little Lambs, ko boste prodajali vaše 2-kice, se pa že v naprej priporočam =).

Še enkrat hvala za vso pomoč in prijeten vikend ;)

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pralne plenice
18.5.2012 18:28:21   
pasijonka
Prekrivnih hlačk res ni potrebno vsakič prat, dovolj je, da se jih splakne ali na hitro opere ročno, sušijo se zelo hitro. Po moji oceni so 4 hlačke za 10 plenic super razmerje, dalo bi se tudi s tremi. Drugače pa pri LL pleničkah ni potrebno nič dodatno kupovat, ker vse pride zraven (fliskast predloge, ki prestrežejo najhujše in odvajajo vodo od kože), vendar smo mi vseeno uporabljali še paprinate predlogice in tako nismo zaflekali nobene pleničke.

Jaz sem prve pleničke kupila v enem butiku, ki pa sedaj ne prodaja več stvari za bebe, potem pa kar direktno. Se pa vedno splača malo pogledat, če je kje kakšna ofertauser posted image

Za dvojkico mi pošljite kakšno sporočilo enkrat jeseni. Če bomo pa prej suhi, pa upam, da se spomnim sama:)

(odgovor članu mcebela)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pralne plenice
18.5.2012 23:13:23   
frufru
Jaz sem jih pa najprej kupila10 novih ostale sem pa rabljene kupila. In jih težko dobim, ker nobena noče po kosih prodat :((( Samo kompleta res ne rabim. Dokupujem po kosih. Ko se mi kakšna total uniči (v nekatere lula že četrti otrok)

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?