|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 9:21:32   
Medea10
Zanima me kako izgleda pregled pri okulistu, pri 3-letnem otroku?
Hčerkica že kakšne 3 mesece občasno, na vsake toliko dni toži, da jo bolijo očke, zraven si jih pa menca, kot da bi jo srbele. Boli jo mogoče 30 sekund in neha. Ko jo kdaj vmes vprašam ali jo bolijo, reče da ne. Pri P sva dobili najprej antibiotične kapljice, ki sva jih morali dajat 7 dni, 5x na dan, potem pa še neke druge, protivnetne, tiste pa dokler jih ne porabiva, zjutraj in zvečer. Antibiotične niso pomagale, saj je še vedno tožila, da jo bolijo, tiste protivnetne, pa se mi zdi da so pomagale, saj je po koncu jemanja očke niso več bolele. Oči niso videti vnete, ni izcedka, malo so le pordele v kotičkih (razdražene), kar je opazila tudi P.

Od česa bi jo lahko bolele oči? Je imel kdo z otrokom podobno izkušnjo?
Zdaj sva bili 3ič pri P zaradi tega, in sva končno dobili napotnico za okulista. Naročeni sva v četrtek. Strah me je, da ne bo želela sodelovat pri pregledu. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 9:46:18   
Tippi
Brez skrbi, da jo bodo znali zmotivirati! Prav tako pregled ni nič strašnega!

A pediatrinja pa ni pomislila, da gre lahko za seneni nahod?? Mogoče poskusiš še s kakšnim antihistaminikom predno greš na pregled k okulistu? Vem ja, da ni glih za enksperimentirat na otroku, pa vendar prvo sem pomislila na alergijo, šele potem bi jaz otroka poslala na nadaljnje preiskave.

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 10:13:42   
Medea10
Jaz tud sumim alergijo in sem to tudi omenila P, pa me ni jemala "resno".
Ko smo prvič šli k P zaradi oči, smo šli v laboratorij, dat kri in vodo, pa so odkrili bakterijo v urinu, pa je rekla, da ima (vijolične) podočnjake in boleče oči vrjetno od tega, da se bo popravilo, ko konča z AB.
Pa se ni popravilo, podočnjaki in boleče oči so ostale. Potem smo šli drugič, pa je spet rekla, da se bo popravilo po dajanju protivnetnih kapljic, pa so očke res nehale bolet, ampak podočnjaki so pa ostali.
Če bo okulist rekel da je z vidom vse ok, bomo pač morali spet k P, pa naj jo da na kakšne teste.

Antihistaminik je Cleratine tudi, a ne?
V nedeljo je bila z atijem pri dežurnemu, zaradi koprivnice, ki jo je fasala (morebitna reakcija na Hiconcil), in od takrat jemlje Cleratine po 1 žličko na dan. Ampak je včeraj spet rekla, da jo očke bolijo.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 11:09:54   
Doll
kaj je pa dobila?
Sicer vijoličasti podočnjaki ( če jih nima nihče v družini), lahko nakazujejo na alergijo in na parazite !
Učke jo pa bolj in bolj bolijo ,ker jih menca.

je pa zelo težjo ugotoviti na kaj bi bil otrok alergičen. Najboljše bi bilo da si pišete kaj je, v čem je vsak dan pripla v stik,pa boste mogoče ugotovili user posted image

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 11:32:26   
Medea10
Ne spomnim se imen kapljic user posted image
Sem si že vse prebrala o podočnjakih in bolečih očeh kar se prebrat da pa ne pridem do dna.
Na parazite smo testirali blato, pa je bilo negativno.
Nima pa skoz podočnjakov, večinoma so, pol pa jih kak dan spet ni. Utrujena menda ni? Si bom pa res začela pisat kaj je in pije.
Bioresonanco zelo hvalijo, a ima kdo s tem izkušnje? A se da s tem ugotovit kaj je narobe?

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 11:34:31   
Doll
čeprav je bilo blato negativno to še ne pomeni da jih nima user posted image
Samo niste vzeli "okužen" del blata za preiskavo.
Povej P naj vam da vermox ,škodit ne more !!!!
jaz bioresonanco ne hvalim,oz. jo samo z enega vidika ,da te hitro oberejo in denarnica ostane prazna

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 14:54:33   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

čeprav je bilo blato negativno to še ne pomeni da jih nima user posted image
Samo niste vzeli "okužen" del blata za preiskavo.
Povej P naj vam da vermox ,škodit ne more !!!!
jaz bioresonanco ne hvalim,oz. jo samo z enega vidika ,da te hitro oberejo in denarnica ostane prazna

Samo niste vzeli "okužen" del blata za preiskavo.


Kva je pa to zaena buča?? user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 14:58:21   
Tippi
Nima pa skoz podočnjakov, večinoma so, pol pa jih kak dan spet ni. Utrujena menda ni?


Medea podočnjaki ne pomenijo nujno nekaj slabega! poznam fanta, ki ima še danes podočnjake (jih je imel tudi kot otrok), pa je bil zdrav kot riba in je še vedno. Niti alergije ni imel nobene. Ko sem govorila z njegovo mamo je samo rekla, da ima stanjšano kožo pod očmi (ki je tudi sicer tam tanjša) in to je to.

klaritin je antihistaminik, ampak moji tamladi ne pomaga. tako da ni nujno, da nima alergije, če ji klaritin ne pomaga.

Glede na to, da se vrtiš v začaranem krogu, je res najbolje da obiščete okulista in če bo vse bp, se posvetiš možni alergiji. zdravstvene nasvete ala doll bi jaz ignorirala, ker je že na parih temah pokazala, da veliko ve user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 15:40:03   
Doll
Tippi a sem rekla ,da me mora 100% "ubogat" .
veš se ne grem po otročje oz. po tvoje da naj nekdo nekoga ignorira.če ti kaj ne paše ,veš ti dam lahko na zs svojo številko, pa me pokličeš !
če pač ti nečesa ne veš še ne pomeni da ni ok,saj to sem ti že povedala!
Avtorici pa ,lahko pogledate tudi za kri ( Št. eozinofilcev med 6-8 (ali do 10) nakazuje alergije, nad to vrednostjo pa parazite.
Tako da kar do P .
če ne veš paraziti v blatu se zelo težko dokažejo!

P.S. vem veliko več kot ti,pa zato ti nisem jaz kriva,niti za to da pač ne maraš ljudi,ki posredno povejo to kar mislijo!!
Uživaj v dnevu,bom pa jaz upoštevala tvoj nasvet ,pa te bom ignorirala,pa ti daj tudi mene,ti bo lepše v življenju,ker se preveč sekiraš

< Sporočilo je popravil Doll -- 5.3.2013 15:41:57 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 17:32:11   
malaMravljica
Sicer greste vi prav k okolistu, ti pa lahko povem kako zgleda pregled oci pri pediatru pri 3 letih. No, vsaj pri nas. Mojemu so ta pregled naredili ze pri 2 letih in pri 3, prvi pregled zato, ker imam jaz ocala in pol avtomaticno pregledajo. Otrok v spremstvu starsa in sestre gre v en mansji zatemnjen prostor in tam se usede na eno stolicko, z razdalje cca 2 m mu sestra nameri eno tako "pistolco" v obliki medvedka v oci in naredi eno slikco za vsako ocko, ki se posname na racunalnik in tam pol pregleda. Je pa to nek medvedek z neko lucko, ce se prav spomnim ali celo neke zvoke oddaja in otroci avtomaticno gledajo tam notri. Nic strasnega. Se pa ziher, da bo tudi okulist znal otroka zmotvirat.
Seveda vam zelim, da ugotovite zakaj jo ocke bolijo in da to uspesno pozdravite.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
5.3.2013 17:44:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 17:50:12   
malaMravljica
Ankica, ker pravis, da imas ti cilindre in so merili to tudi mali. Ima ocala s cilindri oz ce mogoce ves, je to prenosljivo na otroke? Nisem nikoli vprasala, imam jih tudi jaz in me zanima.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
5.3.2013 17:57:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 18:04:41   
malaMravljica
Ankica, hvala. No, pr nas vsaj moj dobro vidi in mogoce ima mali pa vid po njem. Meni so zadnjic dali lece notri, ko sem kupovala nova ocala, da sem vsaj videla kako mi okvir stoji. Jooj, saj je super, ko je enkrat notri, sam to tako ni zame.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 18:07:14   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Dobila sem različne informacije, eni so mi rekli, da je genska predispozicija, drugi da ne. Je pa to stanje prirojeno, torej od rojstva dalje, ne izgine. Pri nas je prva slabo videla mami, potem ko je prebolela ošpice (slabovidnost je ena od posledic te bolezni), slabo vidiva tako jaz kot brat in zdaj mlajša hči, vsi imamo cilindre. Pri možu je zelo podobno, tudi vsi cilindre, tako da možno, da je delno prenosljivo. Bom vprašala naslednjič na pregledu bolj podrobno.
Daljnovidnost se pri majhnih otrocih lahko zelo popravi ali v celoti izgine, obstajajo posebne vaje, te nas še čakajo, cilindri pa ostanejo.
Ima pa očala s cilindi, ja. Jaz imam že dolgo časa leče, ker mi pri tako visoki dioptriji težko nastavijo očala z ustrezno dioptijo.


otrok je lahko dedno nagnjen k astigmatizmu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
5.3.2013 18:10:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pregled pri okulistu pri 3 letih
5.3.2013 18:23:22   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Podočnjaki se včasih pojavljajo tudi pri slabokrvnosti, lahko pa so čisto naravna zadeva, če je bolj svetlopolta.


ja to za slabokrvnost sem tudi jaz slišala. mam pa jaz podočnjake odkar pomnim. samo sem zelo svetlopolta.

vem, da znajo oči bolet če maš dioptrijo in se skoz matraš ko gledaš. jaz bi jo 100x raj peljala oči pregledat (ker tukaj ni nobene kemije zraven) kot pa preventivno filat z claritinom in ostalo drogo. treba šparat ledvica in jetra, ko je treba res tablete jemat zaradi kake bolezni (ne z njimi testirat kot na kaki miši, imho anyway). mislim, kva bi se po glavi tolkla, da si otroka filala z antihistaminiki, ko je vse kar bi rabu samo očala, ne? kaj v resnici zgubiš da ji zmeriš dioptrijo? user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?