|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vrt na balkonu
12.3.2013 13:51:07   
Zora*
Mi bomo letos imeli mini vrt kar na balkonu. Saj bi raje na vrtu, a ga nimamo user posted image

Otroka sta do sedaj predlagala jagode in mini paradižnik. Jaz sem seznamu dodala še začimbe.

Kaj pa bi še lahko zraslo na balkonu v malo večjih loncih? Tako, da bi bilo zanimivo za otroka pa morda vsaj enkrat za na krožnik.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vrt na balkonu
12.3.2013 14:33:31   
josephine27
Jaz sem lani prvič zasadila "balkonski vrt" in letos imam namen povečat obseg do maksimumauser posted image . Paradižnik je super uspel, češnjev pa sploh. Zelišča v glavnem tudi, sploh bazlika in origano. Z jagodami pri meni lani ni bilo sreče oz. mi niso rodile pa čeprav so lepo cvetele. Mi je pa ful lepo obrodila blitva, sem jo vmes še dvakrat sejala. Pa jeseni sem za foro posejala nekaj zimskega radiča in je tudi dobro zrasel.Zaenkrat sem še pri načrtih.

_____________________________



(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vrt na balkonu
12.3.2013 14:48:18   
Zora*
Joj, blitva user posted image  Otroka jo obožujeta (po mami user posted image ).

V kako velike lonce/korita si pa posejala blitvo?

Pa zelo bom vesela še kakšne ideje kaj bi raslo v loncu. Vse kar rabi zelo veliko vode pri nas verjetno ne bo. Bučke so baje občutljive na pomanjkanje vode, tako da sem jih črtala s seznama.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vrt na balkonu
12.3.2013 17:27:19   
tintin
mi smo imeli lani 2m visok paradižnik češnjevec, čili, baziliko, meliso, pehtran, petršilj, drobnjak, limonsko travo, meto, žajbelj, koriander, rukulo, jagode. Jagode so slabo rodile, jih je požgalo sonce. letos bomo imeli paradižnik, papriko, bučke, baziliko, petršilj, drobnjak, čilije, rukolo, ognjič...potem kasneje pa še motovilec. posejali smo že, sadike že vzgajamo na kuhinjskem oknu, potem presadimo na balkon v korita z vodno zalogo (imamo metrska podolgovata, okrogla...). tudi mi bi sicer raje imeli vrt na prostem, ampak ga v kranju ni za dobit.

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vrt na balkonu
12.3.2013 21:45:26   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: Zora*

Joj, blitva user posted image  Otroka jo obožujeta (po mami user posted image ).

V kako velike lonce/korita si pa posejala blitvo?

Pa zelo bom vesela še kakšne ideje kaj bi raslo v loncu. Vse kar rabi zelo veliko vode pri nas verjetno ne bo. Bučke so baje občutljive na pomanjkanje vode, tako da sem jih črtala s seznama.


Velike okrogle lonce ( največje kar sem našla). Točnega premera ne vem. V bistvu sem vse razen zelišč sejala v te ta velike lonce.

_____________________________



(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vrt na balkonu
13.3.2013 10:18:13   
kajalin*
Jagode baje obrodijo bolje naslednje leto.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vrt na balkonu
13.3.2013 11:44:34   
Zora*
Paprika bi bila tudi super.

Mi v stanovanju nimamo prostora, da bi noter posejala. Je potem boljše, da kupim sadike, ko bo čas za sajenje na balkonu? Kdaj je zadnji čas, da posejem češnjev paradižnik in papriko?

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vrt na balkonu
13.3.2013 21:11:32   
dayya
Kakšne jagode ste sadile, plezalke ali tiste ki se zraščajo na dol?
Jaz sem lani imela samo zelišča in nekaj sladkih feferonov, ti so zlo obrodili, še mali jih je jedel ko niso nič pekli, ja pa drobnjak je tudi super.

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vrt na balkonu
13.3.2013 22:32:47   
StrawberrY
Jaz sem imela jagode, papriko, češnjevec, zelišča, rukolo, berivko, česen, čebulo, tud korenje, ampak je res ven prišel tak tini mini (no za otroka je bil super). Potem sem imela bučke, feferone, redkvico, ma ni da ni res. Še mini jabolko sem posadila. Sem ga pa potem po enem letu presadila na vrt (od staršev).
Lansko leto sem imela po dooolgem času spet rože na balkonu, letos se pa vračam nazaj k vrtu. Domače je le domače user posted image
Balkon imam pa velik ca.1,25x2,30m.

(odgovor članu dayya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vrt na balkonu
14.3.2013 9:39:37   
petruska
super
http://www.dominstil.si/articles/takosenaredi/202/viseci-vrtovi/ 

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vrt na balkonu
14.3.2013 10:51:28   
Zora*
IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

Jaz sem imela jagode, papriko, češnjevec, zelišča, rukolo, berivko, česen, čebulo, tud korenje, ampak je res ven prišel tak tini mini (no za otroka je bil super). Potem sem imela bučke, feferone, redkvico, ma ni da ni res. Še mini jabolko sem posadila. Sem ga pa potem po enem letu presadila na vrt (od staršev).
Lansko leto sem imela po dooolgem času spet rože na balkonu, letos se pa vračam nazaj k vrtu. Domače je le domače user posted image
Balkon imam pa velik ca.1,25x2,30m.


user posted image  Ko sem brala kaj vse je raslo na tvojem balkonu, sem ravno razmišljala, da imate verjetno gromozansko velik balkon, ampak je nekje enak našemu user posted image  Džungla na balkonu - se že veselim user posted image

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vrt na balkonu
14.3.2013 12:17:27   
Zora*
IZVIRNO SPOROČILO: petruska

super
http://www.dominstil.si/articles/takosenaredi/202/viseci-vrtovi/ 


Tole je res super. Mi je žal, da nimamo vsaj atrija z visoko ograjo user posted image  Ampak sem vseeno dobila idejo kako "povečat" naš balkon. Hvala!

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vrt na balkonu
20.3.2013 17:33:54   
lejla14
Jaz sem lani tudi poskusila z mini vrtom na balkonu. Imela sem mini paradižnik, papriko, baziliko, redkvico, solato in jajčevce.  Ampak pridelka pa skoraj ni bilo :( Edino spomladi, preden je sonce začelo premočno žgati, je bila lepa solata. In pa jeseni sem posejala motovilec in je bil že v mesecu dni krasen, pa še skoraj celo zimo še traja. Redkvice so bile sicer lepe samo zeleni deli, noter pa je ratala samo ena. Bilo je sicer nekaj mini paradižnikov, navadni pa ni obrodil, bile sta tudi dve papriki, torej na vsaki rastlini le ena sama. Poleti se je solata kar nekako scvrla, največji problem pa je bil, ker so zaradi jajčevca prišle uši in ga letos ne mislim imeti. Niti ne vem, kako odgnati spet uši, če pridejo, saj nočem škropiti s kakšnimi strupi, z koprivo pa je uspevalo le nekako na pol.

Še vedno mi torej ni čisto jasno, kaj sem delala narobe, da mi je tako malo uspevalo. Balkon je na vzhodni strani in je do poldneva močno sonce, popoldne ga pa ni. Uspeva mi namreč samo v obdobjih, ko ni premočne vročine. Imela pa sem v loncih za rože, nekaj pa v večjem loncu približno 40 cm. Sem pa iz NG, kjer je poleti res vroče.





(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vrt na balkonu
23.3.2013 18:36:53   
josephine27
Ena ideja za na balkon

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151492554299701&set=a.10151039791554701.443683.166594214700&type=1&theater

_____________________________



(odgovor članu lejla14)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vrt na balkonu
17.4.2013 8:01:26   
josephine27
Še en ideja za tiste z balkonom. Na žalost ne znam prilepit fotke tako, da lahko vidite samo tiste k imate FB.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151424482871559&set=a.374553396558.156313.367638036558&type=1&theater

Sicer pa sem začela ta teden urejeat letošnji balkonski vrt. Je končno prišlo pravo vreme za to. Kaj pa vi? Kako napredujejo vaši balkonski vrtovi?

_____________________________



(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?