|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 14:51:44   
krfjolca
Naš mali ima hude krče že brez njih. In me je prav strah začeti dodajati še kapljice. Doma ima sicer Oleovit kapljice, ki naj bi povzročale manj težav, pa še nisem poskusila. Pije sicer adaptirano mleko, ki naj bi imelo več D vitamina kot materino (dojim le še za vzorec). Na forumu o dojenju sem zasledila tole:

6. DOJENI OTROCI POTREBUJEJO VEČJI DODATEK D VITAMINA
NI RES.
Razen v izjemnih okoliščinah, kadar je imela med nosečnostjo tudi mati hudo pomanjkanje D vitamina, dodajanje le tega ni potrebno. Če je otrok vsak dan vsaj nekaj minut izpostavljen dnevni svetlobi, zunaj na zraku, vitamina D ni potrebno dodajati.

Koliko je dodajanje D vitamina res nujno?


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 14:57:49   
Petraa
v adaptiranem mleku ni dovolj vitamina kolikor bi ga otrok potreboval.
in ja res je,da otrok zunaj na sončku ga dobi,ampak žal sedaj sončka ni oz. je zelo šibak in ne dobi potrebnega vitamina.Poskusi z drugimi kapljicami pa bo

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 15:00:33   
krfjolca
Še to:
Znanstvene raziskave so pokazale, da vsakodnevna izpostavitev majhnega dela otrokove kože (npr. obrazka) dnevni svetlobi ali sončnim žarkom (če je sonce) za samo nekaj minut dnevno, poskrbi za zadostno preskrbljenost dojenčka z vitaminom D. V podnebnih klimatskih razmerah, kjer več dni ali celo mesecev zaporedoma ne posije sonce ali kjer otroke zunaj popolnoma pokrijejo ali zaščitijo (prav nasprotno - pred sončnimi žarki), je potrebno dodajanje vitamina D. V Sloveniji zdravniki večini dojenčkom predpisujejo kapljice vitaminov A in D.

Resno pomanjkanje vitaminov in mineralov, ki je v preteklosti zahtevalo marsikatero življenje, je danes redko. (
Karmen Mlinar)

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 15:03:14   
krfjolca
Ja, saj mu bom, samo zanima me, če je tu morda katera, ki se je odločila ne dodajat. Zanima me tudi, do katerega tedna najkasneje lahko s temi kapljicami počakam. Rada bi, da se krči vsaj malo ublažijo ...

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 15:08:37   
Mina1
Ja, vitamin AD nujno potreben za razvoj novorojenčka. Tudi mi smo imeli pri obeh hude krče (blažili smo jih z Lefaxom in Lefaxinom), ko sem prosila le za D kapljice, mi jih je pediatrinja odsvetovala in svetovala, naj vztrajam na AD3-ju.

Pozimi pač neke svetlobe glih ni, tudi sonca ne, poleti je malo drugače.

Brala sem tudi, kaj se lahko zgodi, če ne daješ AD3 ja, tako da jaz sem potem res vztrajala pri teh kaljicah. Mogoče samo zmanjšaj dozico, pa potem počasi povečuj na tisto, ki ti jo je pediatrinja predpisala.




_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 15:09:21   
najina pikica*
krfjolca-moj žapček je tut imel hude krče pa sm z kaplicami AD3 počakala do 3 mes...sm rekla,da krči minejo.krči so minili tam okoli 5 tedna,prvič sm mu kalice dala v 3mes...user posted image  grozno!!!!revčka so spet napadli krči!nato pa sva AD3 kaplice zamenjala z Oleovit D3....po njih ni imel nobenih krčev!!!user posted image

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 15:12:37   
Hana06
Pozdravljena,

ja jaz sem ena tistih mamic, ki mojemu sončku nisem dajala D3 kapljic. Sicer sem z njimi začela, pa je revčka tako matralo, da sem prenehala. Tam nekje do 4 meseca mu jih sploh nisem dajala. Našo P sem o temu obvestila, pa mi je sama rekla da naj raje počakam, pa naj s kapljicami začnem ponovno po 4 mesecu.
Rekla je tudi, da naj ga imam čimveč na sončku.

Mislim, da ne bo nič hudega, če boš malo počakala, je pa vsekakor dobro, da se posvetuješ s P.
lp

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 15:38:14   
skokica01
Tudi naša mala je imela ful težave, ko smo ji parkrat dali AD3 kapljice. Naša pediatrinja je rekla, da je ni potrebno matrat z njimi, če jih slabo prenaša in naj jih začnemo dodajat po njenem tretjem mesecu. Tako smo tudi storili in zdaj jih brez težav jemljemo. Vmes smo ji včasih dali z D3 kapljice od Plive, pa ni imela težav s krčki.

(odgovor članu Hana06)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 15:50:14   
Baucka
Mi niti poskusili nismo z AD3, ampak smo kar šli na Oleovit D3. Zdelo se mi je noro sploh brobat, če jo bo zvijalo in sem  raje to preprečla. Povedala sem tudi pediatrinji in se z njo posvetovala glede vitamina A. Rekla je da so Oleovit D3 čisto enakovredne (z razliko, da ne povzročajo krčev) in da dobi vitamina A dovolj skozio mleko. Je pa  izključno dojena.  Sem pa jaz pojedla kakšen korenček več. Poleti sem dajala eno kapljico na 2-3 dni, saj sva bile zelo veliko zunaj, sedaj pozimi pa dajem 1 kapljico vsak dan. Saj ima Oleovit D3 400 I.E. D vitamina, medtem ko AD3 le 60 I.E.

Na tvojem mesti bi kar z Oleovitom začela in ne z AD3, saj če ga že zdaj zvija.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 16:13:51   
triša
Jaz moji dajem oleovit D3, eno kapljico na dva dni.  Začela sem ji ga dajat ko je bila stara 5 mesecev, prej je imela hude krče po AD3 in tudi po D3. Zdaj pa je vredu, tako da nima nobenih krčev več, zdaj ko je stara  7 mesecev.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 18:01:20   
N _ B
Pri nas so se krči pričeli pri 14-ih dneh, ko smo ji prvič dali AD3 je bilo noro. Potem smo en teden počakali in poskusili z Oleovitom, pa je bilo uredu. AD3 kapljice naj bi bile na oljni osnovi in so težje prebavljive, medtem ko je Oleovit na vodni. Tako so mi pojasnili.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 18:06:55   
Anonimen
Krfjolca, po Oleovitu gotovo ne bo imel krčev, kar daj mu ga. Pozorna bodi na doziranje, ker ga je treba dajati bistveno manj, kakšno kapljico ali kako že. Bi rekla, da je zdajle pozimi vitamin D kar potrebno dodajati, poleti, ko je več sonca, pa najbrž res ni potreben. Se pa sama nikoli ne upam odločati namesto zdravnikov.

(odgovor članu N _ B)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 18:28:46   
Mehičanka
Naša je imela hude krče, zato je pediatrinja avtomatično predpisala Plivit D3, ki  naj jih ne bi povzročali.

Ampak, mi smo imeli take težave s krči, da z D3 sploh nisem začela (me je bilo preveč strah posledic). Prvič sem ji dala 2 kapljici šele po dopolnjenem 4 mesecu (kapljce D3 ji dodatnih krčev niso povzročale), do takrat pa je bila precej na sončku, jaz pa sem pojedla ogromno rib in polno dojila.





(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 18:48:43   
krfjolca
Hvala za mnenja user posted image
Bom s ponedeljkom začela s kapljicami (da bomo imeli še znosen vikend ;), pa bomo videli, kako jih bo mišek prenesel. Sicer posvetovalnice še nismo imeli, jo imamo drug teden, patronažna pa je rekla 1 kapljico na dan - Oleovita.


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 19:32:17   
Ivanča
Jaz jih nisem nikoli dajala in sem pediatru tudi povedala. Sploh ni reagiral, je rekel, da ce sva veliko zunaj, ni problema......je pa se rekel naj zdaj pozimi, če ne bove veliko na soncu le dodam nekaj kapljic, vendar jih pi vsem tem soncu ne dajem, ker sva vsak dan zunaj.

Drugače sem pa sama pred časom odprla isto temo, kjer se je javilo veliko mamic, ki so proti kemiji in niso dajale kapljic. Ene pa tudi iz drugih razlogov.

poglej: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=979027&mpage=1&key=ad3%2Ckapljice%2Cdajala��

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 19:58:53   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

v adaptiranem mleku ni dovolj vitamina kolikor bi ga otrok potreboval.
in ja res je,da otrok zunaj na sončku ga dobi,ampak žal sedaj sončka ni oz. je zelo šibak in ne dobi potrebnega vitamina.Poskusi z drugimi kapljicami pa bo



Tole pa absolutno ne bo držalo. A si kdaj preračunala ali pišeš kar na pamet?
Vzami navodila in videla boš, da ga z dnevno dozo adaptiranega mleka dobi več kot dovolj!

Ja, jaz svojemu otroku nisem dala niti kapljice D vitamina, ker je bila njegova doza adaptiranega mleka (Beba) še višja od običajne. Z dodajanjem kapljic bi lahko celo otroku škodila, saj se D vitamin iz telesa ne izloča in se nabira v telesu.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 20:20:12   
NRMM
Jaz sem moji pri enem mesecu začela dajati Oleovit in je bilo hudo s krči. Sicer sem jih par dni blažila z Lefaxinom,potem pa sem nehala z obojim, kajti noro se mi je zdelo, da ji z d vitaminom povzročam krče in jih potem z lefaxinom omejujem. No potem smo zopet poizkusili pri 4 mesecih z njimi..........zopet isto in od takrat naprej ji nisem dala niti kapljice več,ker očitno ji ne odgovarjajo. Sva pa res bile skozi orgooomno zunaj na soncu.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 20:49:15   
eya
Jaz sem najprej dala malemu postopoma AD3, a je imel po 4 kapljicah ful krče, zato smo prešli na Plivit D3, ki mu niso delale problemov. Od dopolnjenega 3. meseca dalje pa dobiva spet AD3-tokrat brez krčev.

V adaptiranih mlekih je teh vitaminov več kot v materinem mleku, zato je tudi doza kapljic zmanjšana-ponavadi se daje po 2 kapljici AD3.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 21:04:16   
mtina
Naš ima še po Oleoviu krče. Jaz bom tudi počakala do tretjega meseca ... pa ffuuullll mam kapljic NE daje.

_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 21:30:53   
sarazan
Naša Sara je bila polno dojena in ni imela krčev dokler ji nisem dala 1. kapljice AD3 pri 6. tednih. Približno eno uro po zaužitju kapljice je trpela 1,5 ure. Kaj takega si nisem predstavljala niti v sanjah.

Kapljice sem opustila, ker otroka nisem želela matrat.

Po dopolnjenem 3. mesecu (vmes sem tudi poskušala, pa so bili vedno krči) pa je začela dobivati kapljice po navodilih. 1. dan eno, 2. dan dve,... do 7, ki sem jih dajala do 6. meseca. Potem sem dozo povečala na 10 kapljic na dan po priporočilu pediatra.

Rojena je bila konec januarja. Letos smo imeli dolgo zimo, vendar smo mi izkoristili vsako lepo vreme, da smo šli na sprehod. Sare v vozičku seveda nisem zakrivala s plenicami, rokavičkami in podobno. Imela je le kapico in bila pokrita z odejo.

Danes ima lepo zaraščene lobanjske kosti in sicer nobenih problemov. V času dojenja (tiste prve tri mesece) sem jedla popolnoma vse, razen jagod, čokolade in oreščkov.

(odgovor članu mtina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 21:35:23   
sarazan
Še to sem hotela napisati...

AD3 kapljice imajo v navodilih za uporabo napisano, da se jih da dojenčku po 6. tednu in ne prej. Večina nas dobi te kapljice pri prvem pregledu (otrok star 1 mesec), pa jih še 14 dni ne bi smeli dajati.

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 22:26:00   
til
Tudi jst sem ena tistih mamic, katera svojemu sinu ni dajala AD3 kapljic, ker smo imeli krče čez cel dan sem jih parkrat poskusila dat pa je bil nemogoč ko sem mu jih nehala dajat se je stanje bistveno umirilo.

_____________________________

NE JE NAJPOGOSTEJŠA BESEDA MOJEGA SINA :-(

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
15.12.2006 23:32:06   
zmajči25
Se strinjam s predhodnicami, ki tudi niso dajale kapljic AD3. Mi smo do dopolnjenega 4. meseca starosti imeli hude krče, zato nam je pediatrinja predpisala D3 od Plive, vendar smo jih vseeno imeli več kot ponavadi. Zato kapljic nisem dajala nekje do dopolnjenega 5. meseca starosti, potem pa sem začela z dajanjem D3 kapljic in jih še dajem (stari smo 9,5 meseca). Smo pa bili dosti zunaj na sončku in zaenkrat ni nobenih težav in ima že zaraščene lobanjske kosti. Smo pa se izključno dojile do dopolnjenega 6. meseca starosti. 
Jaz bi ti svetovala, da mu probaš dat kapljice pa boš videla, če mu povzročajo še več krčev kot ponavadi. Če je enako, jih dajaj, če pa vidiš, da mu je samo še hujše pol pa jaz otroka ne bi matrala. Sicer pa se posvetuj s ped., da ne bi bilo kaj narobe.

(odgovor članu til)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
17.12.2006 14:23:31   
yellowcrystalstar
Naša je imela precej hude krčke od drugega dne naprej. Je bilo res precej hudo prva dva meseca. Zato ji ta čas nisem sploh poskusila dat AD3 kapljic. Potem pa sem tam nekje po dopolnjenem drugem mesecu poskusila z eno kapljico in je bila katastrofalna noč. Sem dala drugi dan 2 kapljici in je bilo bolje, a še vedno precej hudo, zato sem prenehala z dodajanjem. Nato pa sem začela sama pit čaj Plantex, dve vrečki na dan v pol litra vode in so krčki izginili. Sem potem po dveh tednih še enkrat probala ji dat AD3 kapljice in je bilo vse super, zato jih sedaj redno jemlje že več kot en mesec in ni nobenih problemov. Sem pa vesela, da sem poslušala svoj notranji glas in še enkrat poskusila jih dat, ker me je kar mal grizlo, da ni čisto ok, da ji ne dodajam. user posted image user posted image

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali so kapljice z D vitaminom res nujne?
17.12.2006 14:25:31   
Anonimen
Jz sem ji dajala samo kakšen teden potem jo pa nisem več mučila. Rojena je bila januarja, veliko sva bili na soncu. Danes je stara 11 mesecev in še nekaj dni - skoraj 1 leto - ni rahitičnauser posted image , na nogice se je začela postavljat z 8-imi meseci, samo še malo ji manjka do samostojne hoje, zdravnica ji ob vsakem pregledu potipa mečavo in še ni imela nobenega komentarja...
Sem jo pa dojila do 4. meseca potem je bila pa na adaptiranem mleku. V adaptiranem mleku je čez glavo dovolj dnevne količine vitaminov in po mojem mnenju otročke, če nimajo potrebe po določenem vitaminu, oz. če je le tega preveč, zvija in imajo ravno zaradi tega krče. Saj tudi odraslega zvija če nečesa zaužije preveč...

(odgovor članu zmajči25)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?