|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako naprej?
9.4.2013 14:51:10   
Anonimen
Za nama so 3 leta razočaranja odkar sva se odločila, da bova imela dojenčka. Oba sva dala čez vse preglede, on je imel spermiogram, brez posebnosti, jaz HSG, THL, UZ ob vseh obdobjih cikla, hormonski testi,.. in je prav tako vse bp. Umetna oploditev trenutno ne pride v poštev, saj imam takšno službo, da si manjkanja trenutno ne morem privoščiti. Poskusila sva že vse, od zdravil, naravnih pripravkov, raznih položajev in navodil iz knjig, pa me žal vsak mesec pričaka menstruacija. Razočaranje je iz meseca v mesec večje, upanje, da bom kdaj zagledala plusek pa počasi izginja. Zasledila sem kar nekaj meni podobnih primerov in res me zanima kako se spopadate s tem, kako se po vsaki menstruaciji spet postavite na noge, kako odklopite, kako....

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako naprej?
10.4.2013 13:51:38   
Polona31

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Za nama so 3 leta razočaranja odkar sva se odločila, da bova imela dojenčka. Oba sva dala čez vse preglede, on je imel spermiogram, brez posebnosti, jaz HSG, THL, UZ ob vseh obdobjih cikla, hormonski testi,.. in je prav tako vse bp. Umetna oploditev trenutno ne pride v poštev, saj imam takšno službo, da si manjkanja trenutno ne morem privoščiti. Poskusila sva že vse, od zdravil, naravnih pripravkov, raznih položajev in navodil iz knjig, pa me žal vsak mesec pričaka menstruacija. Razočaranje je iz meseca v mesec večje, upanje, da bom kdaj zagledala plusek pa počasi izginja. Zasledila sem kar nekaj meni podobnih primerov in res me zanima kako se spopadate s tem, kako se po vsaki menstruaciji spet postavite na noge, kako odklopite, kako....




Poskusi čaj iz krvomočnice, jaz sem zanosila obakrat ko sem pila ta čaj.

Me pa v tvojem postu zmotilo to na si ne moreš privoščiti manjkanja v službi...user posted image hmmm...a na porodniški dopust boš imela čas iti??? Mislim da ko bo želja po otroku tako močna da bo kar bolelo, na to da si manjkanja v službi ne moreš privoščiti niti pomislila ne boš, ampak boš za dosego svoje želje NAREDILA VSE!!!

Pa srečno!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako naprej?
10.4.2013 19:08:06   
Anonimen
Se popolnoma strinjam s Polono. user posted image

(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako naprej?
10.4.2013 19:13:51   
sazi
Lahko tudi, da te ta psihična "samoobremenitev"  glede službe ovira pri zanostvi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako naprej?
15.4.2013 23:26:46   
Anonimen
Punce točno sem vedela ob kaj se boste spotaknile in zato sem tudi uporabila besedico TRENUTNO. Zaenkrat delamo na enem projektu in žal ni možno malo biti in malo ne biti, za porodniško pa se najde polno nadomeščanje. Zares sem prav razmišljala ali naj kaj o tem napišem ali ne. Človek želi tolažbo in kak nasvet, dobi pa obsojanje. user posted image ...po možnosti od koga takšnega, ki mu nikoli ni bilo potrebno dati skozi česa takšnega.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako naprej?
16.4.2013 8:56:10   
Polona31

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Punce točno sem vedela ob kaj se boste spotaknile in zato sem tudi uporabila besedico TRENUTNO. Zaenkrat delamo na enem projektu in žal ni možno malo biti in malo ne biti, za porodniško pa se najde polno nadomeščanje. Zares sem prav razmišljala ali naj kaj o tem napišem ali ne. Človek želi tolažbo in kak nasvet, dobi pa obsojanje. user posted image ...po možnosti od koga takšnega, ki mu nikoli ni bilo potrebno dati skozi česa takšnega.




Ljubica draga nihče te ničera ne obsoja, ampak ravno tista ki da skozi to travmo, ve da ni takrat ko je res tista ta prava želja, želja ki bi lahko gore premikala, je služba zadnja stvar na svetu s katero se je smiselno obremenjevati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako naprej?
16.4.2013 10:08:49   
Anonimen
Želja je močnejša kot si lahko predstavljaš in teme nisem odprla, da bi govorila o tem ali je možno ob moji službi iti na umetno ali ne, vendar zato, da slišim kakšno zgodbo o uspehu, nasvet nekoga, ki se je morda uspel postaviti na noge, ali pa preprosto spodbudo, saj mi vsak mesec znova prinaša bolečino in razočaranje, ki je neopisljivo.

Vesela bom takšnih punc in takšnih zgodb. Trenutno res potrebujem žarek upanja.

(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako naprej?
16.4.2013 10:12:32   
Polona31
Sem ti že napisala da poskusi s krvomočnico. Jaz sem jo pila in obakrat zanosila ob pitju tega čaja, tako da...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako naprej?
16.4.2013 10:20:20   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Polona31

Sem ti že napisala da poskusi s krvomočnico. Jaz sem jo pila in obakrat zanosila ob pitju tega čaja, tako da...


Hvala, poskusila sem krvomočnico, maco, matični mleček, homeopatske granule, uporabljala sva preseed gel itd...seznam je predolg in da bi malo odklopila sem trenutna dala vse na stran.

(odgovor članu Polona31)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako naprej?
16.4.2013 10:36:32   
dekca
Kaj pa akupunktura in/ ali masaže? Ene se poslužujejo tudi tega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako naprej?
16.4.2013 10:40:26   
Tippi
Predvsem ne izgubi volje! So tukaj res stare borke, ki so po ohoho letih, torej tudi po večkratnih neuspešnih postopkih, letos dobile dojenčke ali pa ugledale pluske!

Glavo gor! In pogumno naprej! user posted image

(odgovor članu dekca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako naprej?
16.4.2013 14:51:09   
Katte
Jaz sem gledala vsak cikel kot na eno, novo enoto. Saj je bilo vsak mesec hudo, itak. Ampak vsaka M je bila nov začetek, vsaka O potencial za zanositev. Tako sem "preživela" dve leti (pa vem, da pri marsikaterem paru traja precej dalj časa kot to).

_____________________________

Our miracle baby boy is in my arms (Mar 2013).
First loss in May 2014, at 6+2 wks.
Our 2nd miracle baby boy born in Feb 2015.
2nd loss in Jan 2017, at 4+5 wks.
3rd loss in Jul 2017, at 14+4 wks.
Still hoping.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako naprej?
17.4.2013 8:55:21   
jona klara
tudi v moji službi je bila misija nemogoče samo pomisliti na umetno oploditev.Ko je bolečina postala zaradi nezanositve, po izvenmatrenični nosečnosti neznosna sem se kar naročila na samopl, pregled v lj in se odločila da ne glede na vse to v službi povem, in se določila grem na umetno, to je moke življenje, leta bežijo, kaj šmirgla službo bo že nekako.UImela hude probleme da se je delodajalec s tem sprijaznil, rabili smo zamenjavo, uvajanje, dočen datum v lj kdaj bom šla....sami sresi ampak ko je bolečina na vrhuncu, premaga vse in želja po tem postane tako močna, da te nič ne ustavi.Pa smo dalki skozi v prvo zanosili in imamo prekrasnega fantka, ni za čakat ker leta bežijo in z njimi dobre možnosti za uspeh .sedaj smo ža v 4 postopku za drugo dete, ki pa ne uspe, v službi kaos, grozi tudi odpoved, ampak se ne dam ker imam natančno zacrtan cilj,in mu sledim.Ni rečeno, da pri vas ne rata naravno, pri nas ni in so bili mesec na mesec razočaranja, nov poden v počutju, kljub novim upom po vsaki M, ne vem vsaka sama ugotovi kaj ji lahko ponmga, meni nič druga kot to, da grem na umetno in mislim na to kdaj bo to in upam, ravno sedsaj trepetam kak bo izid.

vso srečo ti želim, želela pa sem ti povedati, da sem sama imela nerazomevajočega delodajalca, ki vidi samo sebe, njegov denar, čeprav je zdravnik in sem imela tega dost, ko prideš do točke, da ne gledaš več na službo, njihovo mnenje si zmagal, videti moraš svoj cilj, svoje želje ostalo se bo uredilo samo po sebi, če bi še naprej razmišljala, da zaradi službe ne morem na umetno bi še vedno boili brez otročka, to moraš premagati in videti sebe.

pa upam, da vam uspe naravno

_____________________________

miklavž je imel malo zamude in nas obdaril z fantkom !!!presrečna sva

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako naprej?
18.4.2013 17:45:51   
Anonimen
Si probala klomifen?

(odgovor članu jona klara)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako naprej?
20.4.2013 18:38:35   
NajaaM
Kot bi brala svojo zgodbo...popolnoma enako, pa še časovno.
Jaz sem imela pred letom dni res krizo...ogromno in sem se do včeraj skenslala z vseh forumov in mi je zelo pomagalo.
vsak mesec je bilo težje, ko sem prišla do tiste meje, da sem se vprašala, kaj pa če sploh nikoli ne bo (kajti pred tem sem bila dva dni potrta ob M, potem sem rekla bo pa ta mesec) in takrat sem se zelo zaposlila...vsak dan veliko športa, ob vseh obveznostih sem se pa še na magisterij vpisala, pa je bil še kakšen težak trenutek, ampak je šlo in še vedno gre, ker + še ni, ampak vem da bo!! Če ne drugače pa umetno, ko bo čas za to. In verjemi, tudi pri tebi bo...sej ni nič narobe, če razmišljaš o tem...saj vse razmišljamo (če ne drugače podzavestno imamo to skoz v glavi) in presliši tiste, ki govorijo, da daj ven iz glave, ker verjetno sploh ne vejo kako to je...ti se samo imej fino, naužijta se s partnerjem drug drugega, ker potem bo malo težje, uživajta...potem pa bo user posted image pa SREČNO!!!!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako naprej?
23.4.2013 18:15:49   
mladika
Draga Anonimna,avtorica te teme...najprej ti pošiljam en velik user posted image ....zdaj pa da preidem k stvari...naj ti povem,da se tudi midva z možem že več kot 3 leta trudiva za user posted image ,pa žal brez uspeha.Vendar pri nama vsaj vedo da sem jaz problem,ker imam endometriozo.Pred 14 dnevi sem bila drugič že operirana zaradi te diagnoze in dobila predpisane tabletke,ki bodo tako rekoč povzročle ene vrste menopavzo pri mojih skoraj 25 letih!!!Ni pošteno,to kar se nam nekaterim dogaja,da mamo tako težavo pri spočetju,ampak tako je življenje,kar nas ne ubije nas okrepi.Meni, se spomnim je blo prvo leto zlo hudo zaradi tega,pa drugo tudi.Vsak pogled na nosečo žensko mi je vzbujal bolečine pri srcu,vedno sem se spraševala kaj sem zagrešila,da morem bit tko kaznovana...no in leta tečejo in tudi sama sem se "našla" in nekako sprijaznila,da sva pač par ki ima težavo pri zanositvi.Ko končam z jemanjem tabletk (imam predpisane za 3 mesece) lahko probava če bo po naravni poti kaj uspelo,če ne se bom pa jeseni pridružila sotrpinkam v temi IVF/ICS.Toliko z moje stani...

_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu NajaaM)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako naprej?
27.4.2013 10:02:06   
Manja83
Pozdravljene punce.

Sem mnenja, da si tukaj moramo pomagati, se vzpodbujati in ne obsojati zaradi odločitev, ki so trenutno sprejete.
Zato sem se odločila,da tudi jaz povem svojo zgodbo.
Registrirala sem se predvsem z razlogom, da se lahko pogovorim s puncami, ki imajo iste ali pa podobne težave.
Naj kar začnem, z možem imama težave 5 let, od tega se že 2 leti in pol zdravima zaradi neplodnosti.
NAredila sva vse možne preiskave (moje krvne preiskave, spremiogram, UZ). Ko smo ugotovili kaj je vzrok je prvo sledil šok, nato sprejemanje in nato ustrezni postopki, ki so rešili težave. Naj povem da je težava pri meni, kar je bilo za mene zelo težko sprejemljivo.
JE trajalo kar veliko časa, da sem sprejela, da pač tako je in bo treba do dojenčka po drugi poti. Pred pol leta sem bila na 2 op. s katerima so odstranili polipa endometrija in pregrado. S tem smo rešili vse fizične nepravilnosti v maternici. Nato pa so sledili še naslednji šoki, ker je moj nivo prolaktina zelo visok, sem sedaj na tabletah za zniževanje tega hormona in ker nimam sploh ovulacije sem na klomifenu.
Skratka nikoli si nisem predstavljala, da bo tako težko vse skupaj.Ker sem v življenju vse ovire premagovala zelo hitro in uspešno.
Vedno sem zagovarjala prvo štalca in potem kravca in je tudi tako bilo, dokončala sem študij in se zaposlila, kar je prineslo dokaj sigurno samostojnost in prihodnost, a hkrati sem v tem času tudi veliko zgubila. Tako, da sedaj vsakič, ko imama kakšen pregled ali kakšno preiskavo si vzamem en dan prej dopust, da se malo sprostim in odklopim in naredim vse kar je možno,da so čimboljši rezultati in končni uspeh.
Naj povem,da sem stara 30 let in moj mož 35 let in imava vse v nulo urejeno, sva finančno zelo dobro preskrbljena.
Si predstavljate, kako se počutim/a, imam/a skoraj vse, a tisto po čemer najbolj hrepenim/a, se mi/nama izmika? In to že 5 let, si znate preračunati koliko dni upanja in potem vsak mesec razočaranja, bolečine je to ? Se sprašujem kje je meja in koliko še zmorem?
Ko sem bila v bolnici sem bila v sobi z žensko, ki se z možem že 14 let trudita in borita z neplodnostjo in še nista odnehala, čeprav sama dobro vesta, da nimata več dosti časa, saj se bližata kritičnim letom za njo- 40.
Moj mož mi je v veliko oporo, pravi,da sem jaz njegov popolni paket in je on z mano, zato ker si želi biti z mano, ker mu je najlepše zvečer zaspati ob meni in zjutraj zagledati moj obraz ob njemu in da otrok ni merilo najine ljubezni. In da bo vse ob svojem času, da še ni prišel trenutek za najinega dojenčka.
Lansko leto je bilo za mene zelo težko, 4 moje zelo dobre prijateljice so postale mame, in tudi nekaj znank, vse smo nekako okrog 30 let (plus/minus 3 leta razlike) in njihovi pogovori se sedaj vrtijo okrog otrok, kako rastejo,danes pa je to naredil/a, prvi zobek mu/ji raste, nardil/la je prvi korak, rekel/kla prvo besedo. Letos pa še moja najboljša prijateljica, vse nekako žarijo.
Jaz pa se utapljam v bolečini, se zapiram v sebe in se vržem v delo, se ukvarjam s športom že od nekdaj, grem v shopping,da pozabim, ampak ko pride noč, pa ne spim, premišljujem in se sprašujem zakaj se to meni dogaja. In je dneva konec, jaz pa tako prazna...............
In kako sedaj naprej ? Jeseni sva v programu za umetno, najprej z inseminacijo, če ne bo uspeha pa IVF.
Do takrat pa mi preostane edino, da uživam v ljubezni in podpori moža, mojih staršev, njegovih staršev, prijateljev in upam/a na čimprejšnji plusek. :)

Lep praznični pozdrav vsem.




(odgovor članu mladika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako naprej?
4.5.2013 17:39:32   
mladika
Manja83...tebi tudi pošiljam kup user posted image user posted image user posted image user posted image in naj ti povem,da te še kako dobro razumem.Se tudi midva trudiva že (pre) dolgo in vem kako se počutiš,kako ti je pri srčku in kaj se ti podi po glavi.Vem in razumem,ker se z menoj isto dogaja.Ampak ne obupaj,tudi za naju, za nas, ki se že dolgo borimo s to zahrbtno boleznijo kot je neplodnost bo posijal sonček... do takrat pa pogumno naprej, ko bo pa pretežko pa se le oglasi in potoži, lahko tudi na ZS!!

_____________________________

Mi še zmeram upamo!!!:)

(odgovor članu Manja83)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Bolečine - znak, da je treba prisluhniti t...
Prisluhnite svojemu telesu, ko vas z bolečino opozarja, da je nekaj narobe.
Ponovna zanositev: Idealen premor med nose...
Načrtujeta drugega oziroma naslednjega otroka, pa se sprašujeta, kakšen je idealen in najbolj zdrav premor med nosečnost...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?