|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oporoka
10.11.2008 21:43:35   
mala pikica
Malo čudno mi je o tem pisati, se že čudno počutim, ko razmišljam o tem. Pa saj ne razmišljam veliko...
Pred nekaj dnevi sem se vozila v avtu in mi je čisto slučajno prišlo v misli. Kdaj napisati oporoko? Me je kar groza, ker sem pomislila na to, po drugi strani pa se prepričujem, da verjetno ni nič narobe. Pa da me ne bo katera narobe razumela, sem absolutno premlada, da bi že lahko razmišljala o smrti. Sicer pa se lahko tako hitro zgodi... user posted image
V glavnem... Jo je mogoče katera že napisala in pri kateri starosti je bilo to?


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oporoka
10.11.2008 21:48:15   
Naja31
Jaz sem tudi že večkrat razmišljal o tem
Oporoka je smiselna,ko bi rada zapustila kaj še komu drugemu,ki ne sodi med tvoje zakonite dediče. Ravno tako ne moreš napisati,da kdo od zakonskih dedičev kaj ne dobi,ker mu pripada obvezni delež.

Jaz je (še) nisem napisala,ker bosta itak vse podedovala otroka. (in mož).  

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oporoka
10.11.2008 21:48:43   
Anonimen
Zakaj rabiš oporoko?

No midva sva jo oba imela ko še nisva bila poročena. Sedaj sva jo razveljavila ker je itak brezpredmetna.
Itak v primeru smrti pripada vse partnerju in otrokom. Oz. če jih nimaš staršem in bratom. Čemu torej oporoka?

(odgovor članu mala pikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oporoka
10.11.2008 21:57:32   
ona
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Itak v primeru smrti pripada vse partnerju in otrokom. Oz. če jih nimaš staršem in bratom. Čemu torej oporoka?


Lahko pa si zaželiš nekomu kx nekaj zapustit še zraven in po moje zato napišeš oporoko ali pa,da si sam in nimaš svojcev napišeš komu želiš zapustiti tvoje premoženje....ne vem,ugibamuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oporoka
10.11.2008 22:01:25   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: ona

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Itak v primeru smrti pripada vse partnerju in otrokom. Oz. če jih nimaš staršem in bratom. Čemu torej oporoka?


Lahko pa si zaželiš nekomu kx nekaj zapustit še zraven in po moje zato napišeš oporoko ali pa,da si sam in nimaš svojcev napišeš komu želiš zapustiti tvoje premoženje....ne vem,ugibamuser posted image


Ja če hočeš pa še komu k ni uradni dedič al pa če nimaš dedičev, potem pa zna bit fajn ja da jo spišeš.

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oporoka
10.11.2008 22:35:49   
blaža
Brisačkarca, kaj pa tisto , ki skrivaš v sefu?!user posted image

< Sporočilo je popravil blaža -- 10.11.2008 22:36:10 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oporoka
10.11.2008 22:38:54   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

Brisačkarca, kaj pa tisto , ki skrivaš v sefu?!user posted image


Oporoka je razveljavljena, saj sm napisala. Ni več potrebe. Če me pobere vse možek dobiuser posted image

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oporoka
10.11.2008 22:48:10   
Anonimen
Moja teta je naredila neke vrste oporoko, ko je šla na daljše potovanje in je not zapisala kdo naj vzgaja in skrbi za njene otroke, če se njej kaj naredi (moža ni v sliki).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oporoka
10.11.2008 22:55:10   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Moja teta je naredila neke vrste oporoko, ko je šla na daljše potovanje in je not zapisala kdo naj vzgaja in skrbi za njene otroke, če se njej kaj naredi (moža ni v sliki).


Sam glih lani je bla ena debata o tem. Da taka oporoka ni veljavna pri nas. Se lahko sociala drugače odloči.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oporoka
10.11.2008 22:59:24   
Anonimen
in je not zapisala kdo naj vzgaja in skrbi za njene otroke, če se njej kaj naredi (moža ni v sliki).


Full cudno. Moz umre in zapise, da bo za otroka skrbel nekdo tretji user posted image .
Matr, ga se za bonus lastnorocno zabijem, da slucajno iz krste ne vstane.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oporoka
10.11.2008 23:00:48   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Moja teta je naredila neke vrste oporoko, ko je šla na daljše potovanje in je not zapisala kdo naj vzgaja in skrbi za njene otroke, če se njej kaj naredi (moža ni v sliki).


Sam glih lani je bla ena debata o tem. Da taka oporoka ni veljavna pri nas. Se lahko sociala drugače odloči.


A resno? Ker to je meni v bistvu edina stvar zaradi katere bi jaz oporoko pisala ... t.j. če se nama z user posted image kaj naredi (boknedaj).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oporoka
10.11.2008 23:02:45   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

in je not zapisala kdo naj vzgaja in skrbi za njene otroke, če se njej kaj naredi (moža ni v sliki).


Full cudno. Moz umre in zapise, da bo za otroka skrbel nekdo tretji user posted image .
Matr, ga se za bonus lastnorocno zabijem, da slucajno iz krste ne vstane.


Ma dolga zgodba je to ... sta ločena in ona ima skrbništvo in tako na prej ... in nazaj ... nebi zdaj o tem.
Ne itak, če se meni kaj naredi, da bi dragi skrbel za user posted image in obratno ... samo kaj pa če se obema?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oporoka
10.11.2008 23:49:36   
tweed
No, ponekod naj bi to vlogo prevzeli razni botri (npr. krstni)...
Drugače pa ne verjamem, da lahko, če partnerja še živita skupaj, napišeš, da naj za otroke skrbi nekdo drug. Tudi če sta ločena, mislim, da ni mogoče, da se to uveljavi, če je partner za sodišče primeren starš (torej s stanovanjem in zaposlitvijo...)...

Sicer pa jaz vedno rečem, da se bom za 100. RD fental...user posted image , tako da ne rabim oporoke...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oporoka
11.11.2008 6:56:28   
mala pikica
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

A resno? Ker to je meni v bistvu edina stvar zaradi katere bi jaz oporoko pisala ... t.j. če se nama z user posted image kaj naredi (boknedaj).

Saj, tudi za takšne stvari gre. Če eden ostane, je na srečo zakonsko prav posrbljeno. Seveda tudi to ne usztreza vsem, ampak to so že druge zgodbe.


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oporoka
11.11.2008 7:13:29   
muška
Ah oporoke ja. Tudi če ti zapišeš svojo željo, se lahko najde kdo, ki jo izpodbija in na koncu mu še uspe. user posted image

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oporoka
11.11.2008 9:34:52   
jakaracman


Oporoka je razveljavljena, saj sm napisala. Ni več potrebe. Če me pobere vse možek dobiuser posted image
[/quote]

Pa ni tako, če tebe bog ne daj pober, recimo če sta lastnika stanovanja od polovice stanovanja pol.Pol pa dobijo tvoji starši oz bratje sestre.Če imaš pa otroka pa tiste pol stanovanja( tvoje) gre pol na njega pol na otroke.
On dobi vse, če je to napisano, če ni so tukaj drugi še drugi dediči.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Oporoka
11.11.2008 9:46:57   
principessablu
no mene pa zanima sledeče,fant,ki ni šr moj mož ima polovico stanovanja na kredit,polovico so lastniki moji starši,on ima od prej enega otroka,zanima me v primeru moje smrti,kako se deli stanovanje??čez čas bo mama prepisala stanovanje name-se pravi polovico,ali dobita premoženje najina hči in on ali mora tudi ta druga hčerka kaj dobiti,bilo bi ne fer,saj je zelo dobro preskrbljena,vendar je njene mama kača in se bojim,aja pa še to da on nima nobenih stikov s tamalo že 1 leto zaradi kače...hvala za odgovore in mnenja,Lp

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Oporoka
11.11.2008 10:07:08   
nuala
Jaz ti svetujem, da oporoko vsekakor napišeš in jo potem tudi vsake nekaj let aktualiziraš. Zame je vsakdo, ki umre brez oporoke, neodgovoren do svojih najbližjih.
Veliko stvari je z zakonom določenih. Vendar je prav, da izraziš svoje želje. V velikih primerih, ko je nekdo umrl brez oporoke so se našli ljudje, ki so poskusili kakšno stvar dobit. Morda je v končni fazi niso dobili, vendat to vse skupaj zavleče, povzroča stroške in sitnost preživelim. Torej je že prav da jasno napišeš, kaj je tvojega in kdo želiš, da to deduje.
Kar se tiče npr. skrbništva za otroka je spet pomemben zakon, vendar bo socialna tvoje želje ali pomisleke vsaj prebrala in o njih razmislila, če že ne upoštevala.
Pa seveda ti želim veliko zdravja in dolgo življenje.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Oporoka
11.11.2008 10:39:13   
principessablu
hvala za odgovor,ja najprej se bo treba poročit,pol bo pa vse lažje...ali pa tud ne..user posted image

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Oporoka
11.11.2008 21:58:33   
atanja
Ok mene je tud to že skrbel-sam ne zase. zanima me kdo je dedič? midva nisva poročene, tud on ima stalno prebivališče še doma ker čakava dokumente. kdo dobi po njemu? Jaz vem da nič, sam kaj pa najin sinko.... ima pa še brata pa sesto pa mami? Po meni je tako ali tako zavarovanje njemu napisanao ostalo pa dobi tamal.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Oporoka
11.11.2008 23:01:39   
r1ta
Midva nisva pisala oporoke, sva se pa z mojim bratom in njegovo ženo dogovorila, da v primeru najine smrti najina deklica odrašča pri njima. Tako je, da veliko potujemo in nikoli ne veš.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Oporoka
12.11.2008 2:20:40   
Kerensa*
Ker nimam omembe vrednega premoženja, (še) nisem napisala oporoke... imam pa dva otroka - enega z bivšim možem in enega s sedajšnjim... po prebranem sem začela razmišljati, da bi ravno zato napisala oporoko... če jaz umrem, preden bo starejši sin polnoleten, ga bi po zakonu dodelili mojemu bivšemu možu, če bi ugotovili, da je primeren skrbnik... s čimer pa se jaz definitivno ne bi strinjala, saj bivši mož s svojim sinom že 5 let nima stikov in tudi ne kaže nobenega interesa za to, da bi jih imel v prihodnje (še preživnino je začel po 5-ih letih plačevati samo zato, ker ga preganja sodišče)... med sabo sta popolnoma odtujena in moj starejši sin mojega sedajšnjega moža kliče "tati"... in njegova starša sta zanj "babi" in "dedi", ne pa njegova biološka babica, s katero skorajda nima stikov (1x letno vljudnostni obisk za 1 uro)... in če se vpraša mojega starejšega sina (njegovo mnenje se sodno že upošteva, saj je starejši od 8 let), potem bi on ostal pri mojem sedajšnjem možu... mlajši sin je pa tako ali tako njegov in bi bil dodeljen njemu... moj mož se s tem seveda strinja (starih staršev, ki bi najverjetneje pomagali pri obeh otrocih, pa še nisem spraševala), zato se bom resno spravila k pisanju oporoke.

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Oporoka
12.11.2008 13:01:30   
ronja
Jaz bom pred tem porodom poskrbela za to, da bomo napisali (in verjetno je treba overit pri notarjuuser posted image - zdaj pa tu berem, da tudi to ni ziher, če se na CSDju odločijo drugačeuser posted image ), da dobita najine otroke brat in njegova punca, če se nama kaj zgodi. Če se samo enemu, bo valjda drugi poskrbel zanje, itak. Ampak če se nekje voziva, pa je lahko trenutek nepazljivosti (niti ne nujno najine) ali en kreten na cesti in bum - pa naju obeh več ni - tako da bi rada imela to zrihtano! Namreč ne želiva si, da bi najine punčke vzgajale babice in dedki, če imava drugo možnost (brat in njegova punca se namreč strinjata in ni problema - ampak ne vem, kako bi CSD dosodil, ker še nimata redne službe)... Itak je prvi partner, ampak če naju obeh naenrkat (ali pa en za drugim) zmanjka...

Za premoženje tako ni problema, ker verjetno po meni dedujejo otroci, kar je tako, kot bi si želela. Če pa je drugače, pa mi prosim povejte, ker bratje pa sestre naj lepo zase poskrbijo, saj so dosti stariuser posted image , tole pa naj ostane otrokom in lubiju (nisva poročena, živiva pa skup že več kot 2 leti, skoraj 3, torej naj bi iblo isto, kot če sva poročena ali ne?user posted image )...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Oporoka
12.11.2008 14:12:46   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica
Kdaj napisati oporoko?

Ali jo je potrebno? Namreč stvari glede dedovanja rešuje zadovoljivo sama zakonodaja.

Po moje jo moraš napisati samo če imaš neke posebne želje glede tega. Kdaj napisati te posebne želje glede dedovanja? - takrat ko imaš takšne želje oblikovane.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Oporoka
12.11.2008 14:16:31   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
- zdaj pa tu berem, da tudi to ni ziher, če se na CSDju odločijo drugače ), da dobita najine otroke brat in njegova punca, če se nama kaj zgodi.

Otrok ne moreš nekomu zapustiti - določiti v oporoki. user posted image Mislim, da se oporoka nanaša na materialne stvari v zapuščini - tvoji lastnini (in otroci niso tvoja lastnina čeprav so tvoje največje bogastvo user posted image )

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?