|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Začetek govorjenja
28.12.2005 1:59:30   
Mojca100
Kdaj so vaši otroci začeli ˝govorit˝. Tiste osnovne, začetniške: mama, ata, teta, babi ...

Ker sem brala na forumu pod Februarčice in tam pišejo/te, kako vaši user posted image  že govorijo. Naša namreč še ni spregovorila (11m). Ustvarja neke ˝aj˝, ˝gggg˝, ˝kkkhhh˝... Da bi pa prav povedala kaj, to pa ne.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Začetek govorjenja
28.12.2005 8:01:42   
Gordana-3
tudi moja pupa ni govorila dolgo v primerjavi z ostalimi otroci, ko sem brala, da so pri enem letu uporabljali že 15 besed in več. moji pupi se je "odprlo" nekako pri 15 mesecih, ko je začela čebljat: ati, mami, dedi ... , nekako pri 18 mesecih pa je začela ponavljat besede za nami, se mi zdi, da odkar je v vrtcu, je napredovala tudi pri govoru, čeprav smo tudi doma veliko govorili z njo - mož slovensko, jaz madžarsko, v vrtcu pa govorijo samo slovensko in to je to.

(odgovor članu Mojca100)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Začetek govorjenja
28.12.2005 10:33:19   
babylove
Naš pri 11,5 mesecih še ne ponovi nobenega zloga. Čisto nobenega. Čeblja po svoje, ampak ne v zlogih.

(odgovor članu Mojca100)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Začetek govorjenja
28.12.2005 13:39:10   
metka
Tudi pri nas še ni pravih besed, je samo vriskanje in piskanje. Pa se vsi drugi bolj obremenjujejo s tem; mogoče user posted image  zaradi "tavelke", saj je bila pri enem letu res prava klepetulja. Jaz pravim -   Enkrat se ji bo že odprlo!

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Začetek govorjenja
28.12.2005 14:22:02   
Anonimen
Naš pri 11 mesecih reče Ata, deda, pa to tako, da ne ve, kaj pomeni. Smo mu vsi nonstop govorili Ata, ata, zdaj pa reče ata čisto vsemu, še božičku.user posted image user posted image user posted image user posted image

Tudi mama zna reči, ko je res sila.user posted image user posted image user posted image

Pa ker smo  ga vedno vsi spraševali Kaj je to?, zdaj govori A TO....A TO....

(odgovor članu metka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Začetek govorjenja
28.12.2005 15:01:07   
Anonimen
Edini besedi za kateri ve kaj pomenita je "GA" -pomeni pa ŽOGA in pa AMAM-  ko se pripravljava jesti. Žoga jo je namreč tako fascinirala, da je to ena glavnih stvari, papca pa itak tako rada, da ne moreš verjet. Sicer reče tudi mama, samo ne da bi vedela kaj reče.
Stara je pa 11 m.
čaw

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Začetek govorjenja
28.12.2005 17:47:43   
Mojca100
Ok, sem potolažena, ker sem se že zamislila user posted image . Ker govorimo pa itak z user posted image  ogromno.
Sej po svoje zdaj ful čeblja user posted image , zlogov pa še ni.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Začetek govorjenja
28.12.2005 19:02:07   
m_m
Naša tut bolj čeblja, sam same prave zloge: ma-ma, pa-pa.

Ma-ma že od 6m, sam da je to govorla kar tak v tri dni. Zdaj pri 8m to govori ko me vidi. OZ. bolj ma-ma-ma-ma. Včasih pa me "pokliče" tak, da pridem k njej in jo dvignem.

Pa-pa pa se ji včasih posreči rečt ravno ko odhajamo in zraven še pomahat z roko. Ali pa samo eno od tega. Včasih se pa smeji in nas samo gleda kak smo smešni ko krilimo z rokami.

Razume pa veliko. Razume če jo vprašam Kje je ata?. Pogleda proti vratom in čaka, če bo res kdo prišel. Razume tudi Greš k meni? in začne brcat in nastavljat roke, zraven pa se smeji in spusti vse igračke ki jih ima takrat v rokah.


_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

(odgovor članu Mojca100)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Začetek govorjenja
29.12.2005 20:56:15   
Anonimen
Pri 10 mesci je pričela z zlogi.Najprej ma-ma.Seveda ni vedela kaj pomeni. Ker pa sem vztrajno pustila vse, kar sem delala in se ji vsakič, ko je rekla ma-ma oglasila, je kmalu ugotovila da to vzbudi mojo radovednost, ter da mama pomeni mene.user posted image Sedaj pri 16 mesecih pove:mama, ata, dedi, baba, teta in nekaj imen, za katere vsi vemo kdo so, ne znam jih pa napisatuser posted image aja za pit zacmoka z usti, za jest je pa amama. Pa bibip je avto, in raketke so pok, pok, pajek je po...Skratka meni se ne zdi veliko, jo pa skoraj vse razumeva, saj te prime za roko, in pelje pokazat. user posted image

(odgovor članu Mojca100)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Začetek govorjenja
29.12.2005 23:24:35   
lelaval
Ne sekiraj se, še prehitro ti bo govorila (nazaj) user posted image

(odgovor članu Mojca100)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?