|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj goduje Lan!
28.12.2005 17:39:23   
bena
Pozdravljeni!

Našega sončka smo poimenovali Lan! Imamo pa problem, ker smo pregledali že vse koledarje, pa nismo v nobenem zasledili, kdaj goduje Lan. Ali mogoče ve kdo od vas, predvsem tisti, ki imate prav tako Lana oziroma Lano.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj goduje Lan!
28.12.2005 17:45:22   
Gina
Nam so rekli, da ime Lana ni krščansko (še manj Svetlana, ko sem jih vprašala, če bi pa to bilo ok), zato smo si izbrali eno ime zraven za krst - v rojstnem listu ga nima. Tako ima naša dve imeni. Drugo je "krščansko" in ima svetnika za god.
Enako je bilo za Dana. Pri tem imenu niso tako komplicirali, ker so mi razložili, da imamo več možnosti: lahko ga krstimo za Danila, za Danijela, za Daneta, ali pa si izberemo še eno ime poleg, da ima zavetnika po drugem imenu. Izbrali smo drugo možnost.
God pa ne praznujemo. Imena smo rabili samo za krst.

(odgovor članu bena)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj goduje Lan!
28.12.2005 17:48:11   
Anonimen
Zadnjič mi je en znanec pravil, da imajo fantka Brina in da so žuvpnika spreševali, kdaj goduje. Odgovoril jim je, da "ah, ta drevesa in rože in rastline imajo vse na en dan god", kdaj pa res ne vem. Saj bo upnik vedel, če ga vprašaš ali pa daš še eno krstno ime zraven.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj goduje Lan!
28.12.2005 17:48:44   
mala maja
jaz sem se pa enkrat z enim patrom pogovarjala pa mi je rekel da če imena ni ga pa pogodijo- mal čudn izraz.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj goduje Lan!
28.12.2005 17:50:07   
Gina
Zdaj sem se spomnila, da imajo pri enih naših znancih Lino in Lana. Lino so krstili za Karlino - takrat tudi goduje, pri Lanu pa so našli neko nenavadno ime, ki je res krščansko in se konča na Lan. Samo je meni tako nenavadno, malo starinsko, da si ga nisem zapomnila. Preglej malo knjigo imen, tam bo zihr, če se pa spomnim, pa napišem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj goduje Lan!
28.12.2005 23:02:16   
saska27
Zdravo.

Tudi mi imamo Lano. Ko smo se dogovarjali za krst, je župnik pogledal v neke cerkvene bukve in prebral, da je to ime izpeljano iz Svetlane user posted image , ki goduje 20 septembra. Smo se kar strinjali.

Krstil jo je kot Lano, kot njena zavetnica pa je v krstnem listu zapisana sv. Svetlana.

Upam, da sem kaj pomagala.

Lp, saša 

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj goduje Lan!
28.12.2005 23:12:37   
Gina
Kok hecn. Nam je pa rekel, da je Svetlana ime, ki ni krščansko. A se bojo zmenili al ne.user posted image user posted image  Zdaj vsaj vem, kdaj ima god.

(odgovor članu saska27)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj goduje Lan!
28.12.2005 23:19:21   
Anonimen
Ah dajte... a mislite da majo župniki vedno prav. pa ne zdej tega vzet kot napad na cerkev.
SEm namreč sama kar fejst verna... pa sem se z bivšim kaplanom na smrt skregala, ker je rekel, da moja zavetnica ni Ana ampak Adelaida.... Pač kr neki sam tolk da neki gobca...
Župnik, ki me je pa krstil... pred olala leti pa je čist se strinjal z izbiro zavetnice

S krsti je tako... otroku lahko daš ime kakor češ.... potem pa mu izbereš zavetnika (osebo po komer želiš da se ta otrok zgleduje). Otrokovo ime in  ime zavetnika pa nista nujno povezani al pa sploh podobni.
Pač mora bit tista oseba svetnik.. da je lahk pol zavetnik.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj goduje Lan!
28.12.2005 23:25:26   
Gina
A tako je to. Se vidi, da nisem ravno cerkveno izobražena. NO, pa nekaj novega vem.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj goduje Lan!
28.12.2005 23:28:17   
Anonimen
No sam... župniki včasih tupijo svojo v nedogled..... tako da... se v tem primeru pripravite na "fajt"user posted image
Pač čisto odvisno na kakega župnika naletiš.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj goduje Lan!
28.12.2005 23:30:42   
Gina
Ma ne, mi smo jo že krstili. Ta malega pa ne bomo, čeprav je moja boga tašča čist fertik od tega dejstva. Sploh ne verjame, da če je bog res tako zelo dober, da mu je vseeno, če nismo popolni, da razume in nas ima rad. Pa malega tudi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj goduje Lan!
28.12.2005 23:58:45   
soncece24
IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica

pa sem se z bivšim kaplanom na smrt skregala, ker je rekel, da moja zavetnica ni Ana ampak Adelaida....


a jaz sem tvoja zavetnica, solatka user posted image user posted image user posted image   dobro da vem, te bom čuvala


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj goduje Lan!
29.12.2005 8:17:43   
mia-2
Tud jest sem zadnjič hotela dat to vprašanje ker je naš tud Lan pa nimam pojma.Krstit ga bomo dali pa po novem letu.Verjetno bo dobil svetnika ki se začne tudi s črko L (npr. Luka).

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj goduje Lan!
29.12.2005 9:05:06   
doroteja23
Kdaj pa goduje Alina? Če slučajno katra ve?

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu bena)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj goduje Lan!
29.12.2005 9:42:26   
Anja**
Moja hcerka je Lana in midva sva ji izbrala dve zavetnici: Sv. Ano (ki je res univerzalna user posted image  - priporocam, ker s tem ne mores mimo vsekat user posted image ) in Sv. Lucijo (bojda varuje oci user posted image  - smo nucali zaradi problemov z njimi). Tako, da bodo to kar OK zavetniki. user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj goduje Lan!
29.12.2005 11:30:16   
violinski
Po mojem laičnem in ateističnem mnenju izhaja Alina iz Alenke, se pravi zavetnica bi bila sv. Helena.


(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj goduje Lan!
29.12.2005 15:11:09   
Anja**
Nasa violinistka ima prav.user posted image

(odgovor članu violinski)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj goduje Lan!
25.1.2006 19:30:41   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica
S krsti je tako... otroku lahko daš ime kakor češ.... potem pa mu izbereš zavetnika (osebo po komer želiš da se ta otrok zgleduje). Otrokovo ime in  ime zavetnika pa nista nujno povezani al pa sploh podobni.
Pač mora bit tista oseba svetnik.. da je lahk pol zavetnik.

Svetnika h kateremu se v molitvi obrača, da zanj prosi Boga.

To je to.

Ja pa še, izbereš ga ob krstu. Če ni krščen NIMA godu.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 25.1.2006 19:31:53 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj goduje Lan!
25.1.2006 19:39:33   
Anonimen
user posted image Hm, prav hecno je bilo, ko sem šla našo Tio prijaviti za krst. Pa me župnik gleda in pravi: kje ste pa to ime našli, tako je že ne morem krstiti. Ja, sem rekla, bom pa šla kam drugam. No, potem je bil nekaj časa tiho, pol pa spet: v starih časih vam naš stari župnik otroka s takim imenom sigurno ne bi krstil, naj vam bo. Ja kdaj bo pa imela god? Hm, sem rekla, lahko na sv. Mateja. On pa spet:to pa sigurno ne. No, pol pa naj na Matijo. In problem je bil rešen. Cel cirkus zaradi treh črk.user posted image

(odgovor članu bena)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Astrološko znamenje otroka vam pove, kako ...
Razlog zakaj nekateri dojenčki spijo kot polhi, drugi pa spravljajo neprespane starše na obrate, je tudi v astrološkem z...
Je dojenje po enem letu še koristno za otr...
Do kdaj dojiti? Ima dojenje po enem letu še koristi za otroka? Kaj pa za doječo mamico?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?