|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Urgentni CR V Ljubljani / Postojni?
15.1.2006 9:08:31   
mojčina
Pozdravljene mamice!
Imam eno večjo dilemo - bi lepo prosila za pomoč! Do sedaj je moja nosečnost potekala čisto ok (edina anomalija je motena toleranca za glukozo). Rok imam z zadnjim UZ (v 38.tednu) določen 19.01., po datumu pa 22.01. V 39. tednu je bil plod določen (samo z razdaljo simfiza-fundus) kot velik, pri notranjem pregledu pa že zelo spuščen + odprtost mat. vratu 2,5cm.
Problem pa imam sedaj, kje rodit. Vem, da so izkušnje zelo različne in da ni nekega splošnega pravila, kje bo lažje. No, do sedaj sem nameravala rodit v Lj., sedaj pa se vedno bolj odločam za Postojno - pa ne zaradi EA. Ampak zaradi pogostih zelo negativnih porodnih zgodb iz Lj porodnišnice, ki so se dogajale v takih primerih - velik plod, zelo dolg in naporen vaginalni porod, ki se je (pogosto prepozno) končal z urgentnim CR, kar naj bi imelo tudi zelo hude posledice na otročku (poznam 3 primere cerebralne paralize domnevno na ta račun...). Znano je namreč, da se v Lj že itak zelo trudijo obdržat čim nižji % CR porodov, ker naj bi bil to kazalec uspešnosti porodnišnice - in jih zato delajo manj kot drugje...
Kakše so vaše izkušnje / info o urgentnem CR v Lj. oz. po drugi strani v Postojni? A so te zgodbe o prepozno odrejenem urgentnem CR (in posledičnih zapletih pri otroku) v Lj. res tak problem (in je v Postojni bolje), da se mi splača it v Postojno?
Najlepša hvala za kakršnokoli info o tem + lepo nosečnost in hiter porod vsem:)!  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Urgentni CR V Ljubljani / Postojni?
15.1.2006 9:28:48   
kofetek2010
meni so v PO naredili urgentni CR (vzrok: fetalni distres oz. po domače - tamali se je slabo godilo, padec utripa zaradi zategovanja popkovine) - niti poskušali niso, da bi po naravni poti rodila user posted image

moja izkušnja je pozitivna, tako s porodom kot z bivanjem tam user posted image

(odgovor članu mojčina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Urgentni CR V Ljubljani / Postojni?
15.1.2006 10:53:16   
sharpy
Jaz sem tudi rodila v Postojni in sem bila zelo zadovoljna z osebjem.

Rodila naj bi po naravni poti, vsaj tak je bil namen.
Ko pa sem bila popolnoma odprta (10 cm) niso videli glavice.
Mark se ni spustil. Ko je prišel dr. smo probali potisnit. Probali smo pa samo 3x.
Je videl, da ne gre in me niso več matrali. Je kar rekel, da bomo naredili CR.

Sem bila zelo zadovoljna, ker vem da bi me kje drugje še kar nekaj časa matrali, preden bi se odločili za CR. Tu sem pa mislila na Izolsko porodnišnico.

Upam, da boš imela čim lažji porod in da boš kmalu cartala tvojega user posted image .
Javi nam potem.
Srečno


_____________________________

14.11.2005 smo dobili našega sončka Marka

(odgovor članu mojčina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Urgentni CR V Ljubljani / Postojni?
15.1.2006 18:10:29   
Dashenka
Tudi sama sem bila pred podobno dilemo in se na koncu odločila za Postojno. Na koncu sem rodila z urgentnim CR pod EA.

Moje izkušnje so dobre, v bistvu ne bi mogle biti boljše.
Če preskočim vse razloge zakaj v PO, povezane z udobjem in prijaznostjo porodnišnice tudi za mamice (ne le otročke) lahko rečem, da če bi morala rodit ponovno, grem ponovno v PO.
S strokovnostjo osebja sem bila zelo zadovoljnja. Občutke ti težko opišem.
Z eno besedo sem se tam počutila popolnoma varno. Imela sem občutek, da vedo kaj delajo in da imajo vse pod kontrolo. Veš, da nisi številka, na katero včasih malo pozabijo, ali pa pri menjavi izmen pozabijo na kakšno "malenkost".
Prvav to zadnje pa žal ne velja za LJ porodnišnico.



(odgovor članu mojčina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Urgentni CR V Ljubljani / Postojni?
15.1.2006 19:04:12   
SašaR
Glede poškodb zaradi prepoznega CR sem jaz slišala za veliko primerov v PO. Potem pa je mati še ostala v postojni otročka pa so prepeljali v LJ na zdravljenje.

Odločitev je tvoja. Povsod se slišijo tiste stvari, katere se hočejo slišati.
Jaz grem rodiv v postojno samo pod pogojem da moj G izpelje porod, kar pa je zelo malo verjetno, da bo ravno takrat v porodnišnici.


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Urgentni CR V Ljubljani / Postojni?
18.1.2006 0:14:38   
Margareta
Živjo,
rodila sem v Ljubljani, prav tako sem imela urgentni cr, odprta 10 cm, otrok se ni spustil, poleg tega se je še nekako zagozdil z eno ramo.
Niso zavlačevali in niso me po nepotrebnem "matrali" vsaj tak občutek sva imela oba z možem. Bili so strokovni in prijazni.
O sestrah in babicah z oddelka A, ti lahko povem pa samo vse dobro, super punce res.

(odgovor članu mojčina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Urgentni CR V Ljubljani / Postojni?
18.1.2006 20:03:10   
KODA
Tudi jaz sem imela taprvič urgentni c.r,. v LJ,pa se nisem nič matrala,voda mi je odtekla ob 2 ponoči,nato se v porodni do jutra ni nič zgodilo.Bila sem brez popadkov in  tudi umetni niso pomagali.Otrok je bil v med. legi,spustil se ni,odprta samo 1 cm.Ob 11 dopoldne sem brez kakršnega koli problema šla na c.r.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Margareta)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Urgentni CR V Ljubljani / Postojni?
18.1.2006 20:12:12   
Mina1
Moj prvi porod je bil "urgentni CR", seveda po 16-tih urah matranja, 6 dni po tretjem roku, ko je voda že zdavnej odtekla, nič nisem bila odprta kljub umetnim popadkom, in velikan se ni spustil. Ko se je nočna ekipa zamenjala z jutranjo, so se samo za glavo prijeli in rekli, da kaj za vraga mi že niso naredili CR, ker mali se je na koncu okužil z mojo vodo in zato sva notri ostala 13 dni, namesto 7 dni.

Moj drugi porod je bil elektivni CR (načrtovani CR), oboje seveda v LJ porodnišnici, A oddelek na intenzivni negi.

Lahko rečem le najlepše za njihovo "delo in trud", druga izkušnja je vsekakor bolj pozitivna, ker sem vedela, kaj me čaka, pri prvi pa sem bila zelo prestrašena in tako, ker pred tem nisem prav nič brala o CR, kaj pa vem zakaj tako...sem verjetno mislila, da bo šlo z lahkoto, čeprav sem bolj drobna čez boke, oba navihančka pa sta bila velika v sorazmerju z mojo medenico.

Vejetno ti nisem dosti pomagala, upam, da bo s tabo in piškotkom vse tako kot more biti.

Naj se čimlepše in čimlažje izteče za obauser posted image

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu mojčina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Urgentni CR V Ljubljani / Postojni?
9.2.2006 20:59:28   
spacey
Moja zgodba je zelo podobna Minini prvi porodni izkušnji, le malo se razlikuje. Mislim, da je zelo odvisno kdaj rojevaš. Če se to dogaja čez dan, je vse lepo in prav, ker je osebje na voljo in ni panike. Če pa se vse skupaj dogaja čez noč, tako kot meni in Mini, pa je vse skupaj zelo drugače.

Prijateljici, so pa prav tako kot Jani, naredili urgentni CR iz enakih razlogov in čez dan.


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Urgentni CR V Ljubljani / Postojni?
12.2.2006 11:44:33   
matahari
Naj še jaz dodam eno vprašanje...po dveh težkih porodihpred 18 in 15 leti (obakrat mi je ostal del posteljice notri, po dveh dneh kosem padla v nezavest so me čistili in potem, da ne razlagam naprej - zgodilo se je v Lj. porodnišnici, obakrat ponoči, pri pravem se nisem odpirala in se mi ja babica po 9 urah dobesedno vlegla na trebuh, da je mali ven padel, kasneje zaradi tega šivana čez in čez) sem zdaj tretjič user posted image .Nekako se sama pri sebi odločam za EA samo mi ni jasno kot berem..če se porod zgodi ponoči, potem očitno to v Lj ni možno al kako?? vse skupaj se mi zdi preveč prepuščeno naključju..Kakšne izkušnje imate ostale pri tem..

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Urgentni CR V Ljubljani / Postojni?
17.2.2006 21:26:23   
spacey
Matahari .. v Postojni, če se prej posvetuješ in zmeniš za EA, potem je neglede na uro poroda tudi ta možna (se pravi čez cel dan in celo noč).

Lp in srečno!


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu matahari)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?