|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj idej mogoče?
3.7.2006 23:30:05   
Anonimen
Letos bom prvič vodila lutkovni krožek. Mi lahko kdo da kakšno idejo, kje poiskat scenarije za lutkovne igre?

Nekaj sem že iskala v šolski knjižnici, pa ni bilo večjega uspeha. Vse igre so bolj kot ne napisane za dramske uprizoritve, lutke bi bilo potem pretežko izdelat.

Razmišljam o Zvezdici Zaspanki, da bi sama napisala scenarij, vendar bi prej vseeno rada še kaj idej...
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj idej mogoče?
4.7.2006 7:25:53   
lelaval
Lahko si izmisliš svojo zgodbico - in prav tako junake, ki bojo v njej nastopali.
Ali pa že 'obstoječe' zgodbe spremeniš malce po svoje - v bolj moderne.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj idej mogoče?
4.7.2006 9:24:43   
Anonimen
Jaz bi se najbrž poskusila povezati s kakšnim (mogoče amaterskih) lutkovnim gledališčem. Jaz ne bi bila dovolj samozavestna, da bi otroke učila nekaj, o čemer pač ne vem dovolj.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj idej mogoče?
4.7.2006 9:40:41   
Anonimen
A si iz Ljubljane? Pejt v Šentjakobsko gledališče,tam je tudi gledališče za otroke.

Pogledaš (obiščeš) lahko tudi na kakšne poletne lutkovne delavnice, če imaš to možnost, pa tam vprašaj.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj idej mogoče?
4.7.2006 10:12:56   
Gina
Lutkovne igrice so včasih izhajale v Otrok in družina, nekje na sredini se mi zdi. Malo stare revije pobrskaj. Vem da obstajata v naši šolski knjižnici tudi 2 knjigi, kjer so notri zbrane, vendar imamo trenutno inventuro knjižnice, tako da ni šanse zdaj pogledat vanjo. Zvezdico zaspanko imam jaz nekje doma, samo bi morala poiskat - mislim igrano verzijo napisano. Za lutke izdelovat je tudi par knjig, ampak te pa ni tako težko najti med knjigami za ustvarjanje, pa še seminarjev je polno na to temo, pa študentke pri nas gostujejo iz pef, iz lutkovne vzgoje, pa se vse sorte spomnijo. Zraven lahko naredite še kakšne male instrumente, da bo bolj luštno.
Aja, nekaj igric je tudi v nekaterih berilih napisanih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj idej mogoče?
4.7.2006 12:43:25   
Anonimen
Splišni, jaz mislim, da ima Skutica osnove lutkarstva v glaci, saj je učiteljica RP in smo na faksu imele tudi lutkarske delavnice in Edija Majarona, ki je stručko v tem. Kar se tiče izdelovanja lut....to se da na milijon načinov, scenariji pa verjetno tud obstajajo. Bom jaz vprašala mojo svakinjo, ko pride domov, če pozna kakšno literaturo. Ona se namreč ukvarja z lutkami.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj idej mogoče?
10.7.2006 12:52:54   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  Splišni, a ti res misliš, da sem tako popolnoma brez izkušenj v tej stroki? Me sploh ni strah, kar se tega tiče, ker vem, da imam talent in veselje za takšno delo. Ne delam prvič lutkovne predstave.

Je pač tako, da iščem nove ideje, ker bom prvič vodila lutkovni krožek. Zvezdico Zaspanko sem na naši šoli že izpeljala s svojim razredom pred nekaj leti, zato je ne bi rada ponavljala.

Rada bi samo nekaj novih idej. Kako izdelati lutke - recimo s kaširanjem ali s čim podobnim. Idej je ogromno, samo najti jih je treba. Zato sem iskala pomoč. 

Gina, hvala za nasvet, bom šla pogledat.  


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj idej mogoče?
11.7.2006 18:48:22   
Anonimen
Skutica, jaz ne dvomim, da ti bo uspelo. user posted image  Seveda ti bo.... TUd jaz razmišljam prihodnje leto v tej smeri....mogoče bi imela neke vrste ustvarjalni krožek...različne vsebine-med njimi tudi lutke.

Sem pa v COBISSU odtipkala in poiskala nekaj stvari...nekaj literature kar obstaja...največ na pedagoški fakulteti v LJ v obliki diplomskih nalog. Če boš kaj hodila po Lj, si mogoče kaj lahko ogledaš.

Evo, link..upam, d abo pravi user posted image

http://cobiss3.izum.si/scripts/cobiss?id=1842453034731305 

Pa še za MB
http://cobiss3.izum.si/scripts/cobiss?id=1842453034731305
LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj idej mogoče?
11.7.2006 18:49:34   
Anonimen
Eh, vidim, da linka nista prava....skratka na COBBISU poišči pod Univerzo v LJ ALi MB...pa bo šlo...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj idej mogoče?
14.7.2006 13:05:20   
Anonimen
Kristina, zlata si!!! Hvala za trud. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?