|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Help vse učiteljice
29.8.2006 18:42:38   
Dadi
Danes me kliče ravnatelj šole tule in mi opravi da bi me zaposlil za 3 mesece-moja prva zaposlitev sploh (neki ferkerji zaradi porodniške)  In seveda sem rekla ja. Učila bom 4.r./9. Jutri grem še na formalni razgovor da se sploh spoznamo. Zdej me pa malo baše kaj se dela na prvi šolski dan...glede na to da se mulčki med sabo poznajo, jaz pa njih ne. mate kakšno fajn dejavnost ali igrico v mislih. Hvala vsem.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Help vse učiteljice
29.8.2006 20:51:58   
al1*
Jaz ti sicer ne morem pomagati z izkušnjami, ker učim na srednji šoli, marsikaj pa najdeš na strani
www.uciteljska.net

Mislim, da je na tamkajšnjem forumu ravno debata o 1. šolskem dnevu.

Pa čestitke za službo!

_____________________________

lp


(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Help vse učiteljice
29.8.2006 21:40:57   
dulcinea
ALo Dadi. Mi j eže Zlatolasska rekla, da boš učila v 4./9. No jaz bom tudi učila tak razred pa lani sme tudi. Neki sem obljubila že njej, da pošljem kaj, samo moje priprave so tako uboge, da ti nimam kaj poslat. Lahko pa ti pošljem letni načrt pa kriterije ocenjevanja. Če pa mi sporočiš katere učbenike boš imela, pa imam mogoče zate še kako časovno pripravo za čez leto.

Prvi dan? Ponavadi se najprej predstavim, potem se mi učenci. lehko se greste kako igrico. Malo poglej na uciteljska.net.
Pol maš pa itak ful pisarniškega posla, vse reklame za zavarovalnice razdelit pa prijavnice za PB pa malico pa... ful je vsega. Saj ti bodo sodelavke ful pomagale, verjetmi. Tud če jih vprašaš za karkoli, ti bodo pomagale.

Jaz jim dam recimo potem še kake ribice (lahko kaj drugega) za pobarvat, se podpišejo gor, izrežejo, nato jim plasificiram in drugi dan spet izrežejo in prilepijo na vrata od razreda.

Če še kaj rabiš, me kar kontaktiraj na ZS. Bom pomagal kolikor bom mogla.

LP, D

PS: Na uciteljski je ena z nickom Jablana. Ona bo tud v 4. in ful pomaga



_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Help vse učiteljice
30.8.2006 20:58:02   
Gina
Saj sta tisti dve ideji na "učiteljski" zlo fajn. A poznaš igrico Ti si krokodil, pa igro z vrvico? Če jih ne, ti napišem, kako gresta. Ali pa kako drugo socialno igro za malo večje. Drugače imaš pa v priročnikih napiane primere igric ob dejavnostih. Tudi letni delovni načrt ste že morali imeti narejen na šoli. Ga pač ne boš popravljala, ampak samo učila po njem. Itak ti bodo sodelavke pomagale. V LDN ti vse piše od cilja do cilja, kaj delat in kdaj. Mogoče boste tudi tedenske priprave delale skupaj, no, pri nas delamo čisto vse skupaj.

Aja, prvi dan se greste lahko kake čisto simpl socialne igrice kot so:
- elektrika
- sedež na moji desni je prost
- menjva mest (vsi, ki imajo rumene majice, dolge lase...)
- otrok se predstavi z gesto in imenom - vsi ponovijo gesto in ga pozdravijo op imenu: Dober dan ****
- rinčke talat
- kiparjenje (oblikujemo kipe en otrok drugega)
- presedanje v desno, kadar je odgovor ja (ali imaš brata, ali stanuješ v bloku, ali....sedijo včasih po trije na enem sedežu, ali pa je včasih več stolov praznih - igrica ni primerna za prvi dan, sorči, pozabila sem)
- ugani koga sem si zamislila
- osel kdo te jaha
- sestavimo zgodbo, vsak doda eno besedo, naslednji ponovi vse za predhodnikom, + doda novo besedo
- lahko ponovite poštevanko (stojite na stolih in govorite večkratnike števil zelo hitro, vsak enega naslednjega, kdor se zmoti, se usede na stol)

Teh igric je ogromno. MOgoče ti bo kaka od teh prav prišla.

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Help vse učiteljice
31.8.2006 22:12:09   
Dadi
Najlepša hvala vsem za odgovore....Smo se punce vsedle in pogovorile kaj in kako tako da vem kako prbl. bi se šel prvi šolski dan...

Hvala Gina da si me spomnila na igrice, na katere sem že pozabila...juhuhu jutri se bomo malo igrali.

Dulči tebe pa držim za besedo...te kej na privat pocukam.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Help vse učiteljice
6.9.2006 11:32:48   
Urša
Dadi,čestitke za službo!user posted image
Evo,jst sm jo pa danes dobila in predčasno prekinjam porodniško.user posted image user posted image  Mešani občutki...pa sej bo! Imela bom 2.razred.user posted image  To mi ful ustreza!

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Help vse učiteljice
6.9.2006 11:38:41   
Urša
Men pa ne prime tale link www.uciteljska.net ...user posted image  Mi samo eno datotko odpre, če jo želim shranit, pol pa nič.user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Urša)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?