|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 11:20:51   
mojamura
No ekola....pa tudi jaz ne vem več kaj naj. Danes zjutraj sva mela jaz pa moj dragi konstruktivno debato, ki pa žal ni prinesla konstruktivnega zaključka. Da povem skrajšano verzijo. Lani nekje takšnega časa so se spet začele frke z bivšim možem glede stikov z sinom. Po domače povedano je spuščal ves bes jezo in gnev, ki ga je čutil (bivši) do mene na sina. Sin mi je to zaupal in zato ga več nisem za nekaj časa pustila k njegovemu očetu. Bivši je posredoval pri CSD-ju in so me klicali na razgovor. Ampak še pred tem sem pa jaz šla na CSD in tam razložila situacijo....in začuda so se strinjali, da naj sin nekaj časa več ne bi šel tja. No po tem sem morala iti na CSD, kjer je bil tudi bivši in še enkrat razložila zakaj ga ne pustim tja, v smislu, da menim da je njegova komunikacija s sinom skrajno nezdrava. Sin je bil takrat star 8 let in je imel nočne more, včasih je celo zmočil še posteljo. No in takrat sem rekla tudi, da bivši neredno plačuje preživnino. Socialna delavka je vprašala na kak način imava to urtejeno, pa sem rekla da mi plačuje na roko, čeprav sem mu že neštetokrat predlagala, da bi naj nakazoval na račun. Takrat je rekel, da bo to uredil. Od tistega časa je minilo eno leto, preživnino pa še zmeraj daje (tu pa tam) na roke. Nazadnje ko sem mu rekla, da bi zdaj pa je že bil skrajni čas, da mi preživnino nakazuje, mi je le zabrusil, da če čem iti jaz v arest naj grem sama. WTFuser posted image user posted image user posted image ....kaj je s tem mislil nimam pojma. ker če bi mi preživnine premalo (glede na njegove dohodke--je brez službe dobiva pa nekaj od ZPIZ-a, saj ima III. kategorijo invalidnosti)plačeval, po moje se zato ne gre v arest.
mogoče je pa to povezano z njegovimi zadevami, ki jih ima s sodiščem....je bil v kazenskem postopku, če so mu tam kakšno kazen dali, pa pravi, da je ne more plačat....ali kaj??....ne vem no.
s partnerjem pa sva mela zjutraj debato, da mi mogoče res premalo plačuje, preživnine mislim, pa tega jaz ne vem. Kako pa lahko pridem do teh informacij , kakšne dohodke ima....saj sem prepričana da mi jih nihče ne bo kar tak na lepe oči posredoval???....niti to ne vem. naj samo povem, da mam sodišč in tega poln kufer, toda če bo treba bi šla tudi na sodišče, ampak kaj, ko nisem 100% v čem je sploh fora in zakaj si ne uredi nakazovanje preživnine. saj bi to bilo dobro tudi zanj, ker bi imel dokaz, da jo sploh plačuje. Partner mi je povedal, da se mu zdi, da se bivši dobesedno dela norca iz mene, saj me bivši, po partnerjevem mnenju, ima za norca.

A se da tu sploh kaj narediti ali ne....ker se nočem zaradi tega vsakih tolko  prepirat z mojim dragim. A ima kdo kakšno idejo?kako lahko jaz zvem kakšne dohodke ima, saj mi je ena znanka rekla, da bi naj imel baje (ampak to je čula kazala)večje dohoke. Plačuje pa mi preživnine slabih 14 tisoč. Pa še to, ga lahko 'prisilim', da mi preživnino nakazuje na račun?

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 11:27:46   
Zahi
prisilit ga ti osebno ne moreš v nič.. lahko ga pa sodišče.. glede "izrednih" dohodkov je pa stvar drugačna.. če dela kako popoldansko delo.. potem to ni nikjer zavedeno.. tudi če "znanci" tako pravijo ima on samo prijavljen dohodek.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 11:37:32   
mojamura
baje ima oni dohodek od ZPIZ-a večji. glede njegovega popoldanskega dela pa vem katero je: lovina pa gostilneuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 11:51:56   
Zahi
potem mora dajati zakonsko predpisano preživnino, ki jo odredi sodišče.. ti ga nič ne tirjaš.. država ga posledično.. 

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 11:58:35   
Taula
Glede plače se pozanimač v njegovem podjetju oz. če koga poznaš na banki, da ti pove. Če pa mu kaj denarja dajejo na roke, oz. dela še kje na črno..to pa ne moreš dokazati na žalost.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 12:03:40   
mojamura
fora je v tem, da on ne dela, ker je tisto podjetje šlo v stečaj in je on invalid III. kategorije zdaj trenutno dobiva nekaj iz ZPIZ-a, koliko pa je to pa ne vem in dvomim, da mi bodo na ZPIZ-u prijazno posredovali podatke.

ne bi rada šla na slepo na sodišče in tam rekla: 'čujet meni se zdi, da ma bivši večji dohodek'user posted image user posted image user posted image ....malo bi smešno to izpadlo....ali pač?

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 12:16:08   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

fora je v tem, da on ne dela, ker je tisto podjetje šlo v stečaj in je on invalid III. kategorije zdaj trenutno dobiva nekaj iz ZPIZ-a, koliko pa je to pa ne vem in dvomim, da mi bodo na ZPIZ-u prijazno posredovali podatke.

ne bi rada šla na slepo na sodišče in tam rekla: 'čujet meni se zdi, da ma bivši večji dohodek'user posted image user posted image user posted image ....malo bi smešno to izpadlo....ali pač?


v primeru vložitve tožbe zoper njega, sodišče preveri vsa nakazila, ki mu prihajajo tekom meseca. Na podlagi tega mu potem tudi izstavijo odložbo po kateri mora plačevati alimentacije v določenem znesku.

Ti ne rabiš vedeti kakšni so njegovi dohodki.. niti ne rabiš raznih vez za to.. in tudi če bi vedela, ti to NIČ ne pomeni..

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 12:44:13   
mojamura
kdo pa nosi sodne stroške?

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 13:54:32   
T21
Pojdi na brezplačno pravno pomoč v okviru tvojega sodišča, ti bodo tam povedali, če si upravičena do nje - v tem primeru ti ni potrebno plačati sodnih stroškov, sicer jih prvenstveno nosiš sama.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 13:58:01   
BLAŽIKA
v primeru vložitve tožbe zoper njega, sodišče preveri vsa nakazila, ki mu prihajajo tekom meseca. Na podlagi tega mu potem tudi izstavijo odložbo po kateri mora plačevati alimentacije v določenem znesku.

Ti ne rabiš vedeti kakšni so njegovi dohodki.. niti ne rabiš raznih vez za to.. in tudi če bi vedela, ti to NIČ ne pomeni..


Točno tako je.

Greš na sodišče, dvigneš obrazec za povišanje preživnine, plačaš 2.800 sit(mogoče je zdaj kaj več) potem pa dobiš vabilo na obravnavo. To bi naj bilo vse. On pa bo moral prinesti zadnjih 12 plačilnih list , za ostalo se sodišče samo pozanima. Pripada ti ena tretjina njegove plače za preživnino ne glede na to ali ima kredit ali kakšne dolgove.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 13:59:13   
BLAŽIKA
Imaš pa na sodišču brezplačno svetovanje pa je najboljše da se čisto točno še tam pozanimaš, kako je z tem in stroški.

Pa vredu uredi.user posted image

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 14:00:52   
mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: BLAŽIKA

v primeru vložitve tožbe zoper njega, sodišče preveri vsa nakazila, ki mu prihajajo tekom meseca. Na podlagi tega mu potem tudi izstavijo odložbo po kateri mora plačevati alimentacije v določenem znesku.

Ti ne rabiš vedeti kakšni so njegovi dohodki.. niti ne rabiš raznih vez za to.. in tudi če bi vedela, ti to NIČ ne pomeni..


Točno tako je.

Greš na sodišče, dvigneš obrazec za povišanje preživnine, plačaš 2.800 sit(mogoče je zdaj kaj več) potem pa dobiš vabilo na obravnavo. To bi naj bilo vse. On pa bo moral prinesti zadnjih 12 plačilnih list , za ostalo se sodišče samo pozanima. Pripada ti ena tretjina njegove plače za preživnino ne glede na to ali ima kredit ali kakšne dolgove.



Ali svetujete odvetnika, ali pa naj kar sama to urejam?

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 14:44:21   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

kdo pa nosi sodne stroške?


v primeru kršenja zakona (neplačevanja alimentacij) nosi sodne stroške on..

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 14:58:01   
nataša k
Nekateri odvetniki nudijo brezplačno pravno pomoč, ko gre za preživnine (ime in kraj odvetnice ti zaupam na ZS).
Če zveš prek 'baba čula, baba rekla', da nekje dela, pa tam ni prijavljen, jim lahko pošlješ delovno inšpekcijo.
Kar se tiče sodnih stroškov pri samem urejanju preživnine sicer ne vem, kako in kaj. Vem pa, da če greš v sodno izterjavo preživnine, lahk daš na sodišče prošnjo za oprostitev plačila sodnih taks, pa se stroški krijejo iz proračuna sodišča.
Kar se pa tiče nakazovanja preživnine, pa si jaz s tem ne bi belila glave. Če njemu ni v interesu, da ima dokaz o plačilu, zakaj bi se potem ti sekirala?? Za sebe pa si lahko vodiš evidenco prejetih preživnin.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 15:02:38   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: nataša k

Če zveš prek 'baba čula, baba rekla', da nekje dela, pa tam ni prijavljen, jim lahko pošlješ delovno inšpekcijo.



dejte no.. prosim vas.. kaj bo pa rešila s tem.. vzela moži dodaten zaslužek, od katerega bi mogoče kdaj kak tolar padel tudi otroku..

to nebi rešilo nič.. njegov "prijavljen" dohodek je važen.. od tega dohodka mu pač tretjino trgajo.. če pa človek zasluži kak tolar po strani.. je pa to hvale vredno.. namesto tega, bi lahko preživel v gostilni tako, da niti tretjine nebi bilo več..

(odgovor članu nataša k)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 15:18:37   
nataša k
Seveda se strinjam s teboj. Podala sem samo možnosti, ki obstajajo. In delovna inšpekcoja je pač ena varianta. Seveda pa pride nekako najbolj v poštev pri tistih, ki preživnine sploh ne plačujejo. Nekateri se pač na tak način, da delajo na črno, izognejo višjemu plačilu preživnine. Vem iz prve roke, verjemi. Ker, tako kot si rekel, neprijavljen dohodek se ne upošteva pri izračunu višine preživnine. Napisala sem pač nekaj možnosti. Sami ukrepi so pa seveda odvisni od tega, v kakšnem odnosu si z bivšim, kako resno ali neresno je plačevanje preživnine itd. To pa tako ali tako najbolje ve mojamura.
Pa lep pozdrav.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 15:23:28   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: nataša k

Seveda se strinjam s teboj. Podala sem samo možnosti, ki obstajajo. In delovna inšpekcoja je pač ena varianta. Seveda pa pride nekako najbolj v poštev pri tistih, ki preživnine sploh ne plačujejo. Nekateri se pač na tak način, da delajo na črno, izognejo višjemu plačilu preživnine. Vem iz prve roke, verjemi. Ker, tako kot si rekel, neprijavljen dohodek se ne upošteva pri izračunu višine preživnine. Napisala sem pač nekaj možnosti. Sami ukrepi so pa seveda odvisni od tega, v kakšnem odnosu si z bivšim, kako resno ali neresno je plačevanje preživnine itd. To pa tako ali tako najbolje ve mojamura.
Pa lep pozdrav.



no.. to da se izogiba neplačilu alimentacij je nekaj drugega.. njegov provaten zaslužek je pa spet nekaj drugega.. od tega zaslužka ona ne dobi nič.. niti otrok.. kaj je potem naredila, če moža prijavi.. nič.. neko maščevanje?? brezveze..

v vsakem primeru mu bodo pa trgali samo njegov prijavljen dohodek.. in nič drugega..

mogoče pa mož s svojim zaslužkom špara za otroka.. da ko bo dovolj velik, mu tudi kaj kupil.. sedaj se pa iz principa tega plačila brani, ker razpolaga z njim bivša žena.. poznam tak primer..

v vsakem primeru.. sodišče pove kako in kaj.. potem se on ne more izogibat.. ker v tem primeru, ga pač rubijo.. isto, kot da bi bil dolžan policiji ali pa zavarovalnici user posted image

takšne ste.. kot policija ja user posted image user posted image

(odgovor članu nataša k)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 15:31:28   
nataša k
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi


mogoče pa mož s svojim zaslužkom špara za otroka.. da ko bo dovolj velik, mu tudi kaj kupil.. sedaj se pa iz principa tega plačila brani, ker razpolaga z njim bivša žena.. poznam tak primer..




Ja, potem pa svizec zavije čokolado  user posted image user posted image user posted image .

Ej, oprosti, ampak moj odgovor je bil čisto spontan. Saj, mogoče pa je res kdo takšen. Jaz ga ne poznam.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 15:35:31   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: nataša k

Ja, potem pa svizec zavije čokolado  user posted image user posted image user posted image .

Ej, oprosti, ampak moj odgovor je bil čisto spontan. Saj, mogoče pa je res kdo takšen. Jaz ga ne poznam.



no.. če sta s partnerko na bojni nogi pol je to čist razumljivo, da se brani plačila.. saj je denar v njeni uporabi in ne v otrokovi..

verjemi, da noben oče ne bo prikrajšal svojega otroka.. no so izjeme.. ampak so redke.. ponavadi so otroci prikrajšani ravno zaradi neumnosti staršev, ki trmasno vlečeta vsak na svojo stran.. otrok pa ni nič kriv sedi na sredini..

(odgovor članu nataša k)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 15:42:08   
baguSka
no so izjeme.. ampak so redke..


s tem se pa ne strinjam.. kar dosti jih je user posted image

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 15:44:43   
Disney
To se pa ne strinjam s tabo.Jih mal preveč poznam,ki jim ni sploh mar za otroka,pa nista starša na bojni nogi.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 15:45:18   
nataša k
Ja, žalostno, ne? Žal, smo pač starci tisti, ki sebi in drugim zakompliciramo življenja. Ej, če se dva razideta sporazumno, ker sta ugotovila, da nista za skupaj, potem tudi bojev za preživnino ni. Pa ni bojev za otroka (on: ta vikend bo pri meni, ona: niti slučajno ne itd.). Jaz zdaj zaenkrat vem, da ne bi terjala preživnine od svojega ne na tak ne na drugačen način. Če bi želel, bi dal otroku sam kaj denarja, ali bi mu kaj kupil. Če pa bi se že odločila za preživnino, pa bi otroku odprla lasten račun z dovoljenjem do uporabe, ko dopolni 18 ali pa 21 let. Brez pooblaščencev. Če se že nakazuje preživnina, naj se otroku. In ko bo dovolj star, ga bo lahko tudi sam porabil na način, kot bo sam želel.
Eh, pa kaj sploh govorim, ko nisem v taki situaciji!?!? Prejšnje variante sem napisala samo in izključno na podlagi službenih izkušenj. Nikakor ne na podlagi osebnih ali na podlagi svojega razmišljanja, kako ravnati v takšnem primeru. Ej, Zahi, upam, da se ti nisem preveč v želodec vsedla.
Mojamura, želim ti ugodno rešitev težav. Z ali brez pomoči uporabnikov tega foruma.


(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 15:48:22   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

no so izjeme.. ampak so redke..


s tem se pa ne strinjam.. kar dosti jih je user posted image


ja no so.. vem pa tudi, da so drugačni primeri.. kjer žena ne mara moža.. ga odriva stran od otroka.. on zaradi tega ne plačuje redno alimentacij.. s tem je žena še bolj jezna.. naščuva pol otroka, da je oče pač navaden prasec, ker ne plačuje niti za lastnega otroka.. in potem tak otrok podzavestno zasovraži lastnega očeta.. in ta oče pač izgine iz njegovega življenja..

ob lepem razhodu.. civiliziranem pogovoru.. pa ne vidim problema, da oče nebi plačeval za lastnega otroka..

poznam kolega ki je na tem..

z ženo sta šla narazen.. on NE plačuje alimentacij.. ima pa kontrolo nad stroški otroka.. plačuje vse lepo.. in še več.. žena se ne vtika v to.. se niti ne pogovarjata preveč o tem.. otrok živi pri njej.. on pa pač plačuje stroške..

tako se mi zdi dosti fer.. saj pomoje gre denar za otroka tudi v kakšnem primeru ženi v frizuro, oblekce ipd..

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 15:49:15   
mojamura
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: nataša k

Ja, potem pa svizec zavije čokolado  user posted image user posted image user posted image .

Ej, oprosti, ampak moj odgovor je bil čisto spontan. Saj, mogoče pa je res kdo takšen. Jaz ga ne poznam.



no.. če sta s partnerko na bojni nogi pol je to čist razumljivo, da se brani plačila.. saj je denar v njeni uporabi in ne v otrokovi..

verjemi, da noben oče ne bo prikrajšal svojega otroka.. no so izjeme.. ampak so redke.. ponavadi so otroci prikrajšani ravno zaradi neumnosti staršev, ki trmasno vlečeta vsak na svojo stran.. otrok pa ni nič kriv sedi na sredini..



sin mi je povedal, da je lansko leto spravljal ves denar, ki ga je dobil od raznih sorodnikov in za rojstni dan, praznike ipd. v eno staro denarnico, da si je pač varčeval tam denar. in kaj je naredil njegov oče, moj bivši mož???....vzel je našparan denar od malega in kupil kune za na morje. ....mislim, da to pove svoje...user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ehh.....je*at ga!!
10.10.2006 15:52:11   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

sin mi je povedal, da je lansko leto spravljal ves denar, ki ga je dobil od raznih sorodnikov in za rojstni dan, praznike ipd. v eno staro denarnico, da si je pač varčeval tam denar. in kaj je naredil njegov oče, moj bivši mož???....vzel je našparan denar od malega in kupil kune za na morje. ....mislim, da to pove svoje...user posted image


lej.. ne poznam tvojega moža.. niti vajinih razmer.. če je tak kreten mu pač vrži sodišče za vrat.. naj plačuje..

jaz sem samo povedal svoj vidik.. kako bi reagiral jaz..

definitivno pa ne odobravam njegovega početja..

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?