|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdo hodi...
31.5.2007 13:49:19   
Anonimen
vem, ne paše sem, vendar sem le tu lahko anonimna, ne bi rada da me katera prepozna...
zadeva je morda nekaterim hecna, saj je nevsakdanja; torej:
nekdo je po mnogih letih pričel kar naenkrat na očetov grob nositi svečo, vedno enako vedno na isto mesto. pred tem smo ene 16 let grob obiskovali le ožji člani, no, kot sem rekla po mnogih letih pa naenkrat še nekdo hodi in to redno...
seveda nas gloda, kdo in zakaj kar naenkrat, zakaj zdaj?
ne vem, kako bi izvedela, kdo to je, ne hodi ob istih dnevih, da bi ga počakala...a naj na to svečo nalepim listek s tel.številko, in prosim da pokliče ali kaj?user posted image

hvala za vsak nasvet, prosim, tisti, ki vam je to smešno, raje ne odpišite. nam ni...user posted image

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 31.5.2007 23:46:04 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoč oz. nasvet rabim
31.5.2007 13:54:26   
Anonimen
zakaj pa ne bi smel kr en obiskovat groba vašega očeta? mogoče imaš pa kako pol sestro??!! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč oz. nasvet rabim
31.5.2007 13:54:56   
Anonimen
Mogoče je kakšen prijatelj, ki je prej živel v tujini ali pa se je sedaj preselil kam v bližino?

Možno je pa tudi da se kdo zmoti. Moja tašča je dve leti nosila rože in svečke na napačen grob, na grob nekoga ki ima isti priimek kot mi, mislila je pa da jih nosi mojemu očetu. Ji je bilo ful nerodno ko je ugotovila. Pri nas je to pogosto, da se kdo zmoti, ker nas je dosti z istimi priimki.

Te pa razumem da se sprašuješ od kje sedaj to.

Ampak jaz bi pustila, kakor pač je. Sploh nebi puščala telefonske. Mogoče pa tisti ki nosi noče da veste kdo je.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoč oz. nasvet rabim
31.5.2007 14:47:56   
srki
Se strinjam s Karin.

Jaz sem tudi nesla rože na grob prababice, sicer na Hrvaško, pa sem bila kot majha deklica velikokrat tam, ko pa sem šla sama, sem šopek in svečo dala na napačen grob.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoč oz. nasvet rabim
31.5.2007 15:39:33   
eya
Pusti zaenkrat, tako kot je. Saj verjetno, če nosi svečo redno, se boste slej ko prej srečali.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomoč oz. nasvet rabim
31.5.2007 15:44:28   
Anonimen
Tak kot je napisala Eya, če redno sveče nosi, se boste prej ko slej srečali..

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomoč oz. nasvet rabim
31.5.2007 21:39:13   
Anonimen
To je pa tako kot je sosed oral našo njivo ne svojo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kdo hodi...
31.5.2007 22:56:17   
Slončica
Pokopališče je javni kraj in če ti paše prižgeš svečo komur hočeš...lahko da je kak star prijatelj postal vdovec in ko gre na polopališče še njemu prižge,al pa kaka simpatija iz mladih let,al pa mogoče kak sosed sodelavec.....tud pri nas sem nazadnje najdla sveže cvetje v vazi pa se nisem obremenjevala,lepo da se še kdo spomni na pokojnika.

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 31.5.2007 23:46:16 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 9:29:24   
Anonimen
ma, saj vse vem, vse sem že tuhtala ampak dejstvo je da je grob težko najt...tako da se je moral fejst potrudit ali vprašat na upravi pa tudi v 16 letih se je pok. tako razširilo in spremenilo, da no way....
hodi pa redno že 1-2 x mesečno že 3 leta, pa se še vedno nismo srečali!!
ma, problem je tudi v tem, da nosi vedno tako svečo, ki je pokojnik ne bi mogel videt, zato me boli, ker ga očitno niti toliko ni poznal, da bi to vedel o njemuser posted image
težko je razložit....
vsaj to bi  rada prosila tistega, ki jo nosi...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 9:34:38   
Anonimen
ma, problem je tudi v tem, da nosi vedno tako svečo, ki je pokojnik ne bi mogel videt, zato me boli, ker ga očitno niti toliko ni poznal, da bi to vedel o njem
težko je razložit....
vsaj to bi rada prosila tistega, ki jo nosi...


Kakšno bi pa pokojnik lahko videl? A si mislila reči, da je bil oče slep?

Jaz pa priznam ,da bi mene tudi matralo, od kod naenkrat sveče in bi se potrudila, da bi izvedela. Morda tel. na sveči res ni napačna poteza, ne vem, bom še kaj potuhtala. te pa čisto razumem, meni bi bilo kar malo spuki.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 9:42:57   
Anonimen
Predvidevam da nosi sveče z verskim motivom in da te to moti, ker tvoj oče tega nebi maral a ne?

Včeraj sem se spomnila da možno da svečke daje kakšna mamca. Pri nas na grobove ki niso ravno pogosto obiskani starejše ženske dajejo svečko. Ampak kakor razumem vi redno obiskujete grob?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 10:44:38   
Anonimen
Predvidevam da nosi sveče z verskim motivom in da te to moti, ker tvoj oče tega nebi maral a ne? 

tako je, karin, in me boli, da tisti ki jih vztrajno nosi, tega ne more spoštovat. ali pa da niti toliko ni vedel o njem....

Včeraj sem se spomnila da možno da svečke daje kakšna mamca. Pri nas na grobove ki niso ravno pogosto obiskani starejše ženske dajejo svečko. Ampak kakor razumem vi redno obiskujete grob

ja, seveda, redno obiskovan in urejen. ta možnost odpade.
mah, ne vem več, kaj naj....user posted image
in, priznam, listek sem že enkrat nalepila in ga pustila 1 mesec, pa "obiskovalca " ravno takrat nič ni bilo....ali pa je hotel, da tako mislimo....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 11:10:08   
srki
Ne vem, najemite detektiva pa naj obiskuje pokopališče in poroča. Če se ni oglasil na tel št., drugače ne vem, kako. Sama pa tudi ne bi vse energije vlagala v to, da bi cele popoldneve sedela ob pokopališču.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 11:29:46   
Taula
Mogoče pa hodi kakšna prijateljica iz mladosti?user posted image

Drugače pa ne vem..mene osebno to ne bi motilo, saj ne uničuje groba.

Kaj pa, če ugotoviš kdo je? Mu boš prepovedala da nosi sveče na grob ali ga prosila naj nosi druge sveče?

Dejansko mu prepovedati ne moreš, ker je javno pokopališče, in dokler ne uničuje lastnine nič ne moreš.

< Sporočilo je popravil Taula -- 1.6.2007 11:33:21 >


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 14:09:58   
Enolla
Motilo bi me ne, ampak bi hotela vedeti - ja to pa ja. Ne zaradi prepovedi ali česa podobnega ampak, da spoznam delček življenja pokojnega - lahko je res mladostna ljubezen in bi z njo v pogovoru spoznala drugačen vidik na očeta,ali ne? Ne vem kaj bi ti svetovala, kako to izvedi kot da najameš detektiva, ali prosiš kakšnega, ki ima več časa, da osebo v bistvu "zaloti" ali pa nalogo opraviš sama, saj se mi zdi, da nekako ne želi "stika" z vami.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 15:47:10   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
tako je, karin, in me boli, da tisti ki jih vztrajno nosi, tega ne more spoštovat. ali pa da niti toliko ni vedel o njem....

Kar je za tebe običaj, zunanja navada, spoštovanje,... je v resnici veliko več. Če ne veruješ v Boga in je pač tvoj oče mrtev in konec. Prah in pepel. Potem sveče z versko vsebino (na zunaj tebi izgledajo samo to, so pa verjetno blagoslovljene) ne žalijo nikogar - razen morda tebe, tvojega očeta pa sigurno ne.

Če pa to ni res. Če tvoj oče ni mrtev in konec ampak je njegova duša nekje in si želi k Bogu, potem mu te sveče in molitve, (ki jih ne slišiš in zato za njih ne veš) pomagajo več kot si moreš predstavljati.

Zaključek: Če ni res (vera), sveča ne škodi - razen tvojemu egu. V resnici bi bil tvoj oče vesel, da se ga še nekdo spominja (veren ali neveren). Če pa je res, so pa blagoslovljena sveča in molitve neprecenljive vrednosti, za tvojega očeta. Tako, da v bistvu v vsakem primeru tvoj oče dobiva - izgublja samo tvoj ego.

.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 1.6.2007 15:50:48 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 15:49:07   
daddy
Jao, tehnofil .......

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 15:55:18   
Anonimen
Jest bi pustila pri miru. Vsak lahko prinese kar hoče, ker to je tihi, zadnji dom pokojnih. Men je glih zarad tega tok luštno it na pokopališče, ker vem, da se tam nihče med sabo ne bo kregal. Mogoče mal cinično povedano, vendar je res tako. To je kraj, kjer vsak človek lahko posveti vsak svoj trenutek pokojnim, prižge svečo, prinese cvetje...zame osebno je to kraj, kjer se zjokam in dam svojo duševno bolečino iz svojega telesa ven.
Ko pa pride čas, da posvetim trenutke za kolega, ki je pokopan v daljni Bosni, grem na grob, kjer prižgem svečo, pa niti ni važno na katerem grobu: na našem ,sosedovem, ...

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 17:30:29   
Anonimen
Tehnofil, si hotel kaj povedat user posted image

Pa saj punca ne bi prepovedala, da nosi na grob sveče in rože, samo zanima jo kdo in kako bi to izvedela. Pa kaj toliko praznih besed o tem, da lahko vsak nosi na grob kar hoče, ne uničuje....itak, da ja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 17:40:11   
ronja
Hm, tehnofil, ne morem se čisto strinjat s tabo, čeprav se načelom strinjam, da dobra misel ne more škoditit, vendar pa probaj si predstavljat podoben primer: če bi recimo ti verjel, da ne boš prišel v nebesa, če te bodo razrezali po smrti, bi se ti zdelo prav, da bi tvoji dali tvoje telo za organe za ljudi, ki čakajo na presaditev?
Če bog obstaja, bo vedel, da nimaš nič s tem in se ne bo sekiral zato (itak ne vem, kakšen bi bil bog, ki bi to zameril, ampak ajde)... Če obstaja drugečen bog, mu bo verjetno še všeč, če si nekomu pomagal s svojimi organi. Če boga ni, potem je itak vseeno in je spet kvečjemu boljše, da so dali tvoje organe nekomu, ki jih potrebuje... Pa vendar ne bi hotela tega naredit s truplom nekoga, ki tega izrecno ni želel... Ti bi?

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 18:19:44   
ronja
Če veš, da tvojemu očetu ne bi bile všeč take sveče, ker je bil recimo v partizanih, bi jaz naredila take peterokrake zvezdice in jih enostavno prelepila čez tisti križ. Če se očetova duša potika kje okoli, bi ji bilo verjetno všeč, če se ne, škodit ne moreuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 22:27:56   
Gina
Kaj pa, če je tvoj oče imel kako skrito ljubezen? Od mojega starega očeta bivša ljubica hodi prižigat svečko na britof. Opazili so jo. Meni se zdi lepo, da hodi tja.

Veš, moja mami je sovražila klasične, plastične sveče, ki so značilne za naša pokopališča. Vedno je vsakemu nesla navadno svečo. Vedno je vsem govorila, da ko bo pa ona umrla, da si pa želi navadne sveče, brez grde plastike okoli, še hecala se je, da bo sicer hodila ljudi strašit. Ne boš skoraj vsi ji nosijo na grob grdo, nemarno plastiko, kljub njeni hudo veliki želji, da naj tega ne delajo. Najprej sem se sekirala, potem pa sprejela, da itak nimam kaj, ljudje so pač egoisti, brigajo jih mrtvi in njihove želje. Saj načeloma mislijo s svečkami vseeno dobro.

Jaz se pa strinjam s tehnofilom in tudi z ronjo, čeprav se ona dva ne strinjata med sabo. Oboje je res. Bedarija je verjeti, da ti bog hoče slabo in bedarija je verjeti, da je kak simbol lahko zanič kar tako, zato ker obstaja. Če se vere ne bojiš, hočem reči, če se ne počutiš ogroženega od vere, ti je vseeno za vsak križ. In obratno, če se ne počutiš ogroženega od svojega lastnega boga, se boga ne bojiš in ti je vseeno, če narediš vse, kar meniš, da je prijazno in dobro zate in za tvojo okolico, ne da bi mislil, da te bo zato bog kaznoval.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 22:35:11   
Naja31
Joj, ti si pa taka kot moja babica.
Če bi bilo po njeno bi na grob mojih staršev dala zvezek in potem bi se vsak, ki je prišel na grob moral vpisati Vedno ko je  gor kakšna ikebana, ki je nismo mi prispevali, premišljuje in tuhta kdo bi to bil.
Mene pa to po pravici povedano sploh ne zanima.
Kdorkoli že obiskuje grob mojih staršev, sem vesela, da se jih spomne. Da bi se zdaj šla detektiva in ugotavljala kdo to je, mi pa še na misel ne pade.
In če kdaj kdo prinese svečo, nad katero bi se moja mama, zgražala, mi je tudi vseeno. A ni lepo, da se je spomne, pa če tudi s svečko z križom ali pa živo rumene barve?


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
1.6.2007 22:39:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdo hodi...
1.6.2007 22:40:29   
Anonimen
Jaz pa razumem zakaj te motijo "krščanske" sveče. Če bi mojemu očetu nekdo na grob dal nekaj z motivom partizanov ali kaj podobnega bi bilo isto kot da me z nožem v srce. Pač vem kakšna načela je imel moje oče. In vsak ki ga je poznal tudi. In če nosi sveče iz spoštovanja do njega, takih stvari ne bo nosil. Ker z tem kaže totalno nespoštovanje do njegovega obstoja, njegovih načel, njegove izbrane življenjske poti. In ne razumem zakaj , razen iz zlobe, bi to kdo počel.

Res da je z svečami z križem drugače, ker jih pač "verniki" jemljemo kot samoumevne. Jaz sem tudi šla z taščo na njihov grob z svečo z križem in mi je šele tam užgal da to pa ni glih primerno. Ker niso verni, daleč od tega. In jo nisem prižgala. Sem kasneje kupila nevtralno in jo nesla. Ker spoštovanje do različnih navad, verovanj, prepričanj...ne traja samo v času življenja ampak tudi po smrti nam bližnjih.

In ne ni to ego. Ampak prizadetost nad ignoriranjem želja in življenja pokojnikov, ki so nam in nam še ogromno pomenijo.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?