|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 9:39:03   
Anonimen
tako! naša smrklja je sprejeta v vrtec in sem ful hepi, ker jih več kot pol odpade??!!
me pa zanima kako je z uvajanjev v vrtec triletnikov? začeli bomo s 1.9.. ne vem a je treba tut otroka postopoma uvajat al prideš ap ga tam pustiš cel dan??!! mene vem da so me tko, ko sem bla 4. ni blo glih prijetno sem pa prežvela. se pa splomnem tega dne.

no v glavnem kako ste vi uvajali v vrtec svoje otroke, ki so vrtčevski prag prvič prestopili pri treh letih??!!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 9:41:05   
Maxica
Mi smo tudi vpisali našega ta velikega za jesen, sicer samo za 4 ure za začetek. Mi je pa rekla vzgojiteljica, da je prav tako uvajanje en čas. Kaj bolj točno pa še ne vem, mislim, da je enkrat junija prav en orng sestanek.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 9:48:02   
živa
Tudi mojega nečaka so kak teden uvajali, že prej pa so mu kar naprej pripovedovali, kak obo fino v vrtcu, kolik oprijateljev bo imel, kaj vse se bodo igrali ipd.

Lp,

živa

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 9:51:30   
al1*
Naš je šel v vrtec s tremi leti. Zaradi služb je pri nas uvajanje s 1. septembrom odpadlo. Smo pa zadnji teden v avgusu šli vsak dan na njihovo igrišče in bili z njimi do kosila. spoznal je vzgojiteljici in okolje.
1. septembra smo ga zjutraj pripeljali in ga prišli iskat po kosilu, naslednji dan pa je v vrtcu tudi že spal. Nekih večjih problemov ni bilo. S tako velikimi se da že fino pogovoriti in mu povedat, kdaj prideš po njega in kaj bo do takrat počel.


_____________________________

lp


(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 9:53:48   
Lunca1
Lara v kateri vrtec je sprejet. A nisi ti iz Kranja?

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 9:55:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

Lara v kateri vrtec je sprejet. A nisi ti iz Kranja?


trenutno še v kranju čez kak mesec pa ne več. vpisali smo jo v vrtec pri oš. predoslje ker se v ta okoliš tudi selimo

(odgovor članu Lunca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 9:57:03   
Lunca1
Mi smo jo pa vpisali v Janino, pa upamo da bomo dobili mesto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 10:13:53   
Marogica
SUper, da bo šla v vrtec. Sama sicer nimam izkušenj s toliko starim otrokom, kar se tiče uvajanja(moja dva sta bila mlajša), mislim, pa da traja, časovno gledano, manj, kot pri čisto majhnih. Je pa najbrž odvisno tudi od otroka samega. Moja sestra je šla s 3. leti v vrtec, pa se še vedno spominja tega dneva, kot nekaj groznega in tega dneva ne more pozabiti še sedaj. Mogoče je bil problem v tem, da otroci pri teh letih takšne stvari dojemajo bolj zavestno, ravno zaradi stopnje razvoja, v katerem so in ker več razumejo. Možno pa je, da bo ravno zaradi tega tvoja hčerka to lažje prenesla-ker bo razumelauser posted image . Težko reči.

Upam pa, da bo vse OK in brez večjih problemov

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 12:35:29   
Anonimen
Tibor je šel z dvemi leti in pol, pa je bilo tako, da je bil 1. dan eno uro, nato 2, nato do spanja, nato pa naj bi po začetnih napovedih vzgojoteljice že kar spal, ampak si je potem premislila in je bil prvi teden potem do spanja v vrtcu, naslednji pa je že spal.
Saj ti bodo tam povedali, kako in kaj. Vsaj meni so in sem bila zelo vesela, ker je bila vzgojiteljica zelo odločna, ko mi je povedala, kaj je po njenih izkušnjah najbolje.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 12:41:02   
total
Mi tut začnemo z vrtcem septembra in upam da se bomo hiter navadili in da ne bo težav.

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 13:23:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

Lara v kateri vrtec je sprejet. A nisi ti iz Kranja?


trenutno še v kranju čez kak mesec pa ne več. vpisali smo jo v vrtec pri oš. predoslje ker se v ta okoliš tudi selimo


Tam pa od moje prijateljice mamica dela!user posted image  
Je pa ful fleten vrtec, ker je naš hodil na Cicibanove urice tja!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 14:29:40   
BLAŽIKA
Tudi mi smo malo v zadregi, ker še zmeraj ne vemo kaj nareditiuser posted image .Naša pikica bo septembra stara 2leti in sedem mesecev in smo dali vlogo za vrtec , imamo pa tudi možnost da gre v vrtec šele naslednje leto, vendar bo takrat stara že tri leta in sedem mesecev. Kaj je bolj pametno narediti, jo dati v vrtec letos ali naslednje leto.
Doma pa lahko ostane z mano.


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
18.4.2007 19:54:36   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

Mi smo jo pa vpisali v Janino, pa upamo da bomo dobili mesto.


Mi tudi, še ta drugo user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
26.4.2007 21:44:55   
bini
mi pa zvemo šele sred maja al smo al nismo padli noter - ker pri nas jih je lani npr. odpadlo cca  200, 90 so jih pa sprejeli user posted image ... imamo nekaj upanja, ki bo upam da zadoščalo ... čeprav naša konc koncev zelo uživa v privat varstvu, ampak to ni isto kot vrtec, še posebej, ker nima družbe svoje starosti oz. starejših.. ...

uvajanje pa je baje pri nas možno tud že zadnji teden avgusta in ja, tud jest upam, da bo šlo tud pri nas brez hudih travmiranj... imam tud jaz spomine na odhod mojega bratca v vrtec - madonca je blo tuljenja in to sigurno več kot en mesec user posted image

če bomo mi sprejeti, jo mislim jest navajat že par mesecev prej s knjigicami o vrtcu, pa kolk je fajn, pa otroke bova hodile gledat na igrišče... tako da se bo podzavestno zaljubila v misel na vrtec... pri naši tako navajanje ponavadi pali za velik stvari - edin za 'školjka kakanje' zaenkrat še nič ne pomaga user posted image
srečno tud vam!

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
1.5.2007 12:45:08   
dory
nas tud upam,da bo sprejet...ker ze prou more it v vrtec...si pa ne delam tezav okol tega...kar se more ni tezko..navadt se bo tko al drgac mogu...sam mislem,da ne bo tezav,ker se mu ze vid,da ornk rab druzbo...

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
10.5.2007 9:09:12   
baby baby
Še ena izkušnja z uvajanjem lanskega septembra takrat 2.5 l starega otroka, ki je bil zelo samostojen in povsem neproblematičen. In se je vse obrnilo povsem v nasprotno smer. Matrali smo se skoraj en mesec z uvajanjem, najpej sem bila jaz zraven po uro, dve, nato pa jok in stok takoj, ko sem zapustila prizorišče. Kasneje se je to odražalo tako, da v vrtcu otrok ni hotel jest. Po enem mesecu so sledile prve bolezni in faza prekuževanja, ki je trajala vse do februarja. V povprečju smo bili do pomladi v vrtcu 8 delovnih dni na mesec.
Nočem te strašit, samo opozoriti še na drugo plat realnosti uvajanja otroka v vrtec.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: uvajanje v vrtec triletnica
10.5.2007 10:05:19   
piščanc
pri nas je bilo uvajanje vseh starosti enako. odprl se je nov vrtec in vsi otroci so bili tam prvič. tudi če je bil otrok že v vrtcu prej, so svetovali, da jih prvi dan pridemo iskat po dveh urah, naslednji dan pa po kosilu. Naprej pa po dogovoru.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?