|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 13:32:17   
karinka
Mesec dni imamo kužata ki je star 4 mesece. Je samička, luštna in prijazna. Zaenkrat ima uto blizu hiše, ker imamo okoli hiše velik vrt ki je ograjen.  Ampak...meni se bo zmešalo.

Kužika je uničila in uničuje vse kar vidi. Koplje jame po okrasni travi, "počikala" je že vse možne rože, spravila se je že magnolijo ki je še precej majcena.
Če jo vidimo smo pošteno hudi, ampak cele dneve ne moreš biti z njo in jo nadzirat.

Povejte kaj naj naredimo ? Mož pravi da pes v pesjak ali na verige ne gre. Jaz sem jezna ker je bil ravno on najbolj za psa, zdaj pa mu niti enkrat ne pospravi kakcev ali mu zamenja vode in da hrano. On pride domov jo malo pockrlja in to je to.

Imamo lep vrt in smo vanj vložili veliko truda in denarja, zdaj pa tako.

Vem da bo kdo rekel: "Ja kaj ste pa nabavili kužata ?" Do sedaj smo imeli žr 3 pse, pa nobeden ni delal take škode.

Eni pravijo da bo nehala z tem uničevanjem, eni pa da ne.

Mož pravi da sem žleht ker hočem dati kužata v pesjak. Saj to ne pomeni da bo kuža cel dan notri. Ko bomo odzunaj bo tudi kuža zunaj. Imamo jo rada, skrbim da ima vodo in hrano in crkljam jo in hodim na sprehod z njo. Ampak rože pa lepo okolico imam pa tuid rada.

Nasvet ?user posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 13:35:08   
Anonimen
Ja, glej samička je še mladič.. Mladiči pa seveda morajo uživati in pač delajo škodo.. Probaj jo navajat z glasnim NE, kadar boš zraven.. Drugače se pa ne splača se dret na njo, ker baje ne bi vedla, zakaj si jo nadrla.. Morala bi prej pomisliti, preden si vzela psa... 

(odgovor članu karinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 13:39:46   
lemavrica
Prvo kar lahko rečem je da bo treba v šolo z njo. Mi imamo tud mladička in zganja podobne stvari kot vaša ampak tud slučajno nismo pomislili da bi ga dali v pesjak ali na verigo. Je pač še mladiček ki sedaj hodi v šolo in se bo ščasoma umiril. Je pa seveda jasno da moraš sama razčistiti v glavi a ti več pomeni pes ali rože.
Mi smo neuboglijivost rešili tako, da kadar je bil res ful poreden smo ga dali za 1/2 ure v box, ki stoji v dnevni sobi in pol je bil mir.

Šolo pa dejansko priporočam in pa da se vsi ukvarjate z njo, ker drugače si bo počasi začela ustvarjati kardelo in si vas podrejati. Ubogati mora vse in vedeti da je ona zadnja v "kardelu"

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 13:40:47   
N _ B
Vaši psički je dolgčas in ji hodijo traparije po glavi. Tudi pri nas je bilo tako. Enostavno, ko smo jo zasačili je padla beseda NE in smo njeno pozornost preusmerili drugam. Imamo srečo, da živimo na robu vasi in je okoli nas večinoma travnik in gozd, tako, da smo jo zmatrali. Kmalu ji ni več na misel prišlo, da bi počela traparije. Jih je pa nekajkrat dobila po smrčku. Vendar pazite. Ne kaznujte psa, potem, ko svoje že ušpiči. Vedno takrat, ko jo pri delu zasačite. Mogoče bi ji priskrbeli kakšne igrače, s katerimi bi se dajala. Če se takoj kakšne stare copate, da jih trga.

Glede pesjaka, mislim, da ni nič strašnega in nisi čisto nič žleht. Pri nas ga imamo in se je lepo navadila nanj. Imamo navado, da je pes tam, kjer mi. Če smo zunaj okoli hiše je z nami, če nas ni doma je v pesjaku. Pri nas je sedaj že toliko stara, da je navajena biti okoli hiše in ne gre nikamor, tako, da tudi če smo v hiši je spuščena. Dokler se ni navadila smo imeli pa tudi vrv in sicer toliko dolgo, da je prišla do konca dvorišča, do kamor sme. Drugače sem proti temu, da je pes priklenjen.

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 13:42:01   
Anonimen
To je pa res čudno, da če jo voziš na sprehode, da kaka doma?

Ostalo se po moje uredilo, ko ne bo več tako otročja. Katere pasme pa je?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 13:44:27   
karinka
Je mešanček. Seveda kaka tudi doma - ponoči, ali pa zgodaj zjutraj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 13:45:14   
Taula
Šola in pokažite kdo je glavni. Samo brez tepeža.user posted image V kolikor te to mika, ga raje oddaj.user posted image

Pa pes potrebuje pozornost...ni samo tako da mu daš jesti in piti, in en kratek sprehod. Potrebuje več.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 13:46:15   
Mala_princeska
Mi imamo tud mladičko, staro 8 mesecev.
Že dokaj zgodaj je šla v pasjo malo šolo - psa je definitivno treba učit in socializirati.
Da grize in uničuje na vrtu - najbolje je da se jo pač priveže da ne teka kar sem in tja.
Saj razumem pasjo razigranost, sam ves čas je pa ne moreš pustiti razpuščene, ker potem škoda da imaš kaj na vrtu, na dvorišču.
Potreben je glas - odločen fuj, ko kaj vidiš da ne sme.
Vsak pes najde svoj ritem kar se kakanja tiče.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 13:48:54   
Anonimen
Ja, če bi se pa vi malo več ukvarjali z njo, ne samo pockrljali pa adijo, vam psička verjetno ne bi delala težav... Pes ni nekaj, kar ga samo hraniš, mu daš vodo, pelješ na sprehod, pa je že sam na dvorišču.. Malo več posvečanja..

(odgovor članu Mala_princeska)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 13:51:50   
Strawberrie Cherrie
Pri 4m je ziher že zrela za malo šolo. Kužkom prijazno, kjer se dela z nagrado in pohvalo.
Pa naredite ji boks madona...lep, prostoren boks, utica, nekaj igračk -> saj to ni nobeno mučenje živali. Pa čimvečkrat na sprehode.
In ja, s 4m starim psom sem jaz bila nonstop.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 13:53:07   
lemavrica
Definitivno pa 4 mesece star mladiček ni za zunaj oz. za v uto. Morate razumet da ko ga prineste domov je to zanga sprememba okolja, zgubil je bližino mame in je dejansko bolj kot ne zgubljen. Takrat rabi bližini lastnika oz. ljudi ne pa neko uto.
Imeti psa je več kot mu le dati hrano, svežo vodo in 1/2 uren sprehod na dan.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 13:53:19   
miška piška
tudi mi imamo sedaj mladička-mešančka (kokeršpanjel-šnavcer), starega nekje 6 mesecev in ti povem da je čist divji. ja, imamo ga v pesjaku ker drugače najbrž na vrtu ne bi raslo ničesar več. ko smo uzunaj, je spuščen, ampak samo dokler se kdo ukvarja z njim, ker drugače je takoj "na delu". na verigo pa psa niti slučajno ne bi dala. saj nekje jo morate imeti tudi ponoči, najbrž se ne sprehaja okoli hiše ???

drugače je pa res najboljša varianta pasja šola, kjer se bo naučila poslušnosti. bo pa tudi čez kakšno leto stanje najbrž precej drugačno, saj se bo umirila. no, odvisno tudi od pasme oz. kakšen mešanček je, npr. pri nas smo imeli že veliko psov, ampak tako divjega in neposlušnega kot je ta sedaj, še nismo imeli. tako da bo še precej dela z njim. srečno!!

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 14:44:25   
Anonimen
Za mladička je to dokaj normalno, da takole uničuje. Njemu je to igra. Več se ukvarjat z njim in igračke mu nabavit, pa bo manj škode. In ne, za moje pojme noben pes ne spada v pesjak. Še manj pa na verigo.
Seveda je tudi šola zelo pametna ideja.

(odgovor članu miška piška)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 14:48:16   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: karinka


Nasvet ?user posted image




vzgoja punca.. vzgoja.. če je ni.. dajte psa raje uspavat..

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 14:52:33   
Anonimen
Zahiiii...Psa uspavat, ki je star komaj 4 mesece? Kako ti lahko to pade na pamet??? Jezus Kristus user posted image

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 14:54:29   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Gorazdova

Zahiiii...Psa uspavat, ki je star komaj 4 mesece? Kako ti lahko to pade na pamet??? Jezus Kristus user posted image


če ga ne nameravajo vzgajat.. pol je to edina rešitev.. ali pa oddat kakemu, ki si dejansko želi psa..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 14:55:36   
Zahi
ker jaz bi uspaval raje lastnika psa, za katerega noben ne skrbi in se ne ukvarja z njim.. čemu imeti psa potem?

kot da bi imel otroka.. ki bi bil ves posran.. jaz bi pa kle spraševal kaj nej..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 14:55:39   
Anonimen
Ja oddat... user posted image Ne pa uspavat zaradi tega, mladič še niti uživat ni začel življenja..

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 14:57:11   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Gorazdova

Ja oddat... user posted image Ne pa uspavat zaradi tega, mladič še niti uživat ni začel življenja..


ja.. pa je že čist zgubljen.. to je tisto "maaami.. kuužžkkaaa bi meelaaaaaaa"..

in pride kužek.. ki je po 10ih minutah prepuščen samemu sebi.. se igra z čevlji ker nima gospodarja.. GROZA!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 14:59:16   
Anonimen
Ja...Žal nekateri prej ne pomislijo na to...Psa vzamejo samo zato,da bi bil čuvaj, nič drugega...

(odgovor članu Zahi)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 15:01:35   
lemavrica
Ja dejansko bi bilo tole psičko dat nekomu ki se bo ukvarjal z njo in bo imel jasno predstavo kaj pomeni met psa. Pri 4m se še ni tako navezala na sedanje lastnike da nebi prebolela selitve.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 15:02:55   
snake
pesa moraš naučit kaj lahko in kaj ne sme delat, ko otroka...je še majhna zato je težje, ampak moraš začet že zdej ukazovat in če ne uboga tudi po riti in po ušesu............

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 15:05:44   
Anonimen
Snake, zakaj pa psa po riti in ušesu?? Kaj pa je on kriv, da je še mladič in neve kaj lahko in kaj ne... Mislim, naj ga pelje v šolo, če se ji pa ne da ukvarjati z njim, pa ga nej odda... Mu bo drugje ziher dosti bolj prijetno kot tu!

(odgovor članu snake)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 15:08:35   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: snake

pesa moraš naučit kaj lahko in kaj ne sme delat, ko otroka...je še majhna zato je težje, ampak moraš začet že zdej ukazovat in če ne uboga tudi po riti in po ušesu............


Če praviš da je treba psa udarit po riti in ušesu, psa se nikoli ne udari po glavi in tudi za čez rit se uporabi časopis če se že mora kaj uporabiti. Ker ko se enkrat pes začne bati roke, sploh lastnikove, je več ali manj konec z kako vzgojo.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu snake)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Najbrž sem "žleht", ali pa tudi ne
24.5.2007 16:30:28   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: karinka
Do sedaj smo imeli žr 3 pse, pa nobeden ni delal take škode.

S psom se je potrebno ukvarjati. In to zelo zelo veliko. Če se na začetku vloži mnogo truda v vzgojo je potem celo njegovo pasje življenje pes vzgojen. Kolikor dalj odlašate toliko težje se bo vzgojil. Glede na to, da je to vaš četrti pes je res čudno da sprašuješ osnove.

Kako boš uredila svoj odnos z možem ti pa res ne moremo pametno svetovati. Eno takšno osnovno stvar se bosta pa že dogovorila.

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Kdo je izbral ime?
Erin

Kdo je bil tisti, ki je dokončno odločil o imenu otroka?

mati (22%)

oče (10%)

skupaj (68%)


Število vseh glasov: 285

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!