|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   peta bolezen - vprašanje
4.6.2007 18:40:21   
inara
Ojla,

naša tamala je že par dni imela znake nahoda in danes sem opazila par pikic na ličku. Danes so mi v vrtcu povedali, da ima par otrok peto bolezen, zato predvidevam, da jo je "fasala" še naša.V nedeljo naj bi šli na dopust.Mislite, da bo do takrat vse že mimo.Se dobi kako zdravilo ali to pač mine?Ali kot sem prebrala v knjigi traja do 10 dni skupaj z nahodom ali samo izpuščaji trajajo 10 dni? Pomagajte mi, da vem kako se organizirat glede dopusta in vsega skupaj...

Lp

Zaskrbljena mamica

< Sporočilo je popravil bonnie_ -- 4.6.2007 19:08:41 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PETA BOLEZEN-VPRAŠANJE
4.6.2007 18:41:54   
Maxica
Če gre res samo za peto bolezen, boste v nedeljo po moje komot šli na dopust. Saj boš videla sproti, kako se ji razvija vse skupaj, morda bo pa že jutri bolje.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu inara)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PETA BOLEZEN-VPRAŠANJE
4.6.2007 18:56:41   
Aja32
Če je peta bolezen jo bo do nedelje skoraj sigurno prebolela...

Lp A

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PETA BOLEZEN-VPRAŠANJE
4.6.2007 19:06:30   
lefairyon
če je peta bolezen lahko traja od par dni pa do tri tedne...otrok ne sme na močno sonce, saj le to lahko povzroči srbečo kožo...če ima samo na obrazu fleke, pol je to v prvi fazi...druga faza je ko dobi izpuščaj po vratu in na pregibih, tretja faza pa so okončine in torzo...
zanjo ne dajo nobenega zdravila...lahko pa greš k zdravnici samo toliko da vpiše v karton, da jo je malecka prebolela...
moj mišek jo je imel dva tedna...smo hodili ven samo po šesti uri zvečer...
upam da boste do dopusta ok...user posted image

še opis te bolezni z ene strani...


Peta, šesta bolezen? Peta ni za otroka nič posebnega. Ni nova bolezen in jo poznamo pod različnimi imeni (Erythema infectiosum, Megalerythema epidemicum). To je lahka nalezljiva bolezen, ki jo povzroča virus (parvovirus B19). Ni zelo nalezljiva in se prenaša z neposrednim stikom z bolnikom, s kapljicami (kašelj, kihanje …) in preko krvi. Inkubacija traja 6 do 14 dni. Izpuščaji se selijo in spreminjajo, lahko pa se tudi ponavljajo v času od 2 do 4 tednov. Neprijetnejša je okužba pri odraslem, saj nas lahko čaka enomesečno obolenje z bolečinami v sklepih. Je pa zelo problematično, če se s peto boleznijo – zlasti v prvi polovici nosečnosti – okuži nosečnica. Okužba lahko povzroči splav, okvare ploda, prezgodnji porod … Šesta bolezen pa je pri 99 odstotkih otrok zelo blaga, vendar pa malce prestraši starše, ker se najprej pojavi dvo- ali tridnevna zelo visoka vročina, ki ji ne najdemo vzroka. Ko temperatura pade, se pojavi rjavorožnat izpuščaj po trupu, trebuščku, obrazu in hrbtu … Zaradi naglega pojava izpuščaja to bolezen latinsko imenujemo tudi Exanthema subitum (Roseola infantum). Bolezen povzroča humani herpes virus tip 6. Inkubacija je 7 do 17 dni. Bolezen lahko poteka tudi z znaki lažjega žrelnega vnetja (rdeče ustnice), posebno zdravljenje pa ni potrebno.


_____________________________

umirem sto puta dnevno
a tebi je sasvim svejedno
znam da sam kriv i znaju to svi
znam da je kasno a trebaš mi ti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3347 ;)

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: peta bolezen - vprašanje
7.6.2007 14:46:22   
natasar
Tudi moja hčerka je imela rdeča lička, potem izpuščaje po ritki in bedrih. To sem omenila pediatrinji in navedla tudi, da se je začelo z močnim prehladom in šele nato je dobila rdeča lička. Vendar je pediatrinja rekla, da za peto bolezen ni značilno, da se začne s prehladom, tako da sedaj ne vem, ali je hčerka imela peto bolezen ali ne (skrbelo me je, ker sem noseča).  

(odgovor članu inara)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?