|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   akvarij
14.8.2007 19:35:33   
janjja
Imamo doma zelo lep akvarij s pisano druščino sladkovodnih ribic. Ampak kljub filtru in tekočini proti algam se le te neprestano nabirajo. So prav nadležne, enkrat tedensko jih je potrebno počistiti. Vem da je to verjetno neonske luči, ki je vgrajena v akvarij, ima katera kakšen nasvet?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: akvarij
14.8.2007 19:38:58   
Anonimen
Meni se delajo zato ker imam akvarij izpostavljen soncu. Čistim jih z strgalom, redno menjujem vodo, menjala sem filter za močnejšega, dodajam tekočino za bistro vodo in proti algam in na oknu zraven akvarija imam skoz roleto dol. In moram rečt da od kar to delam nimam več takih problemov z algami.

(odgovor članu janjja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: akvarij
14.8.2007 19:48:01   
Erdbeere
možno je tudi, da je preveč luč prižgana

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: akvarij
14.8.2007 20:32:42   
Ronči
koliko litrski?
Koliko rib?
Koliko rastlin?
Kakšen filter?
Kakšne alge?
in kako čistiš akvarij?

če to odgovoriš ti povem kaj delaš narobe.
drugače pa imaš vse potrebno na strani www.akvazin.com. pa sorry pišem z levo roko, ker mam na drugi otroka...napak je verjetno velikouser posted image

_____________________________

You can't fix stupid.

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: akvarij
14.8.2007 20:47:33   
Samoyedka
Krivcev za alge je lahko kar nekaj- sončna svetloba, preveč nitratov v vodi, pa še kaj bi se našlo. Malo si res poglej na akvazinu, tam je podatkov malo morje, se bo ziher tudi rešitev za tvoj problem našla. Jaz sem se alg losala, ko sem pogruntala, da na akvarij preveč sveti direktno sonce- nabavila orng zavese in je bolš user posted image

_____________________________

13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen
Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...


(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
14.8.2007 20:54:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Samoyedka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: akvarij
14.8.2007 22:20:41   
piskot
oooh, ko boste nasle resitev za ta problem, mi prosim sporocite, da odresim moza user posted image .

pri nas smo delno resili problem tako, da redno cistimo (vsak teden), pa na tisto stran, kjer je filter je moz prilepil en papir, da svetloba ne gre noter. se ful pozna. aja, pa luci cez dan ne prizigamo v akvariju. razen ce macka zebe, da se gre gor gret user posted image

_____________________________

Martin se je odlocil za petek trinajstega, Ana pa za Valentinovo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
14.8.2007 23:33:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu piskot)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: akvarij
15.8.2007 11:03:50   
dulcinea
Pri nas imamo akravij s treh strani zalepljen z lepim plakatom - vodni motiv, kii ga dobiš v trgovinah z malimi živalmi. In od takrat nimamo z algami več toliko problemov. Pa še neko redstvo proti algam dodajamo vsake toliko,

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: akvarij
15.8.2007 11:15:57   
Ronči
Brez kemije se vzpostavi pravilno ravnovesje v akvariju. Ga imam 3 leta, mogoče več...in nobene alge. Imam pa ogromno rastlin in malo rib: ribe onesnažujejo, rastline čistijo... enostavno. Pa nikoli še nisem menjala vse vode naenkrat... zakaj?? ker se ne sme. Čisti se tako, da se odlije 1/3 vode in prilije sveža. In seveda brez kemije... narava poskrbi, da je voda čista.

_____________________________

You can't fix stupid.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: akvarij
15.8.2007 18:14:00   
janjja
Če jim ugasnem luč nimajo svetlobe - dovolj, ker nimam akvarija blizu okna ampak v kotu, tako da luč čez dan mora goreti. Tekočino proti algam dodajam ampak od kar sem dala to (v pravilni količini in v razmaku enega tedna) dala dem samo dvakrat sta mi poginili dve ribi, ena od njiju je bila tista ki je alge!!!
Glede na to da je 30l akvarij imam samo eno pravo rastlino, ker za več ni prostora.

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
16.8.2007 14:24:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu janjja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: akvarij
16.8.2007 15:36:25   
Ronči
Jaz bi v takem akvariju imela bojno ribico, ali pa 6 neonk(pa še to je velikooo, so pa jatne ribe) in nič več. Pa kako hitrorastočo rastlino.

Sicer pa navijam za večji akvarij.



_____________________________

You can't fix stupid.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: akvarij
17.8.2007 17:14:13   
janjja
Hvala vam za odgovore, ki so zelo izčrpni. Od nekdaj sem imela akvarij 10l z eno ribico. Sedaj pa sem za poročno darilo dobila tega 30l od Tetre z vso dodatno opremo. Bila sem strašno vesela ampak nisem vedela da je premajhen... Pa tako je lep...user posted image
Saj imam not pravo rastlino pa sem jo mogla malo raztrečit ker je bila res prevelika, ampak alge so pa vseeno

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: akvarij
28.9.2007 14:14:31   
KIKI****
Jaz imam doma janja 75 literski akvarij z 2 zlatkama 1 pajčolanki in praskačem.
notri imam školjke ki dodajajo kisik in 1 večjo pravo rastlino. vsake 2 meseca odstranim 1/3 vode in dodam novo ter dodam vsa potrebna sredstva.
na 1/2 leta menjam 1/2 vode zdaj po slabem letu p sem umila cel akvarij-alg pa morma rečt da po ene letu skorajda nisem imela-malo na srednji strani (z zadnje imam nalepljen motiv rib-plakat ki se kupi v trgovini z malimi živalmi) s strani pa je skorajda obdan s stenama.

Če te kaj zanima pa vprašaj sem skor že ekspert za touser posted image

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?