|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   računi za material itd..
18.7.2007 12:12:04   
bini
Hm...
sej vsi ki gradite veste, da se da velikrat zment za nakup stvari brez računov in tako mal prišparat (govorim o vsem osnovnem materialu - cegli, malta, pesek, beton...). tud mi imamo tako možnost, ampak zdaj pa mal cvikamo... ali ima katera od potencialni inšpekcij, ki se potencialno lahko nalima pri nas pooblastilo,  da lahko zahteva račune za material, delo..??? ali se nam lahko to kdaj kasnej kovca?? za dohodnino itak ne morš kej dost ponucat - ali pač??
kako to delate vi?? vse pošteno, na račun al se tud kej znajdete??
no, sam tolk... pa hvala za mnenja user posted image

_____________________________

Svet je lep!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: računi za material itd..
18.7.2007 14:22:37   
bamby



Vse kar se je dalo, smo vzeli brez računa in to prakticiramo še naprej.



(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: računi za material itd..
18.7.2007 21:36:12   
bini
hm... midva sva pa taka dva ziheraša, ki pač cvikava, da bi nas kdo prijavil in čist vsega si ne upava vzet brez računa, čeprav naju zelo mika... je kar nekaj primerov v okolici, čeprav ne poznava pa nikogar, ki bi mogu kakšne račune kazat, ampak nikol ne veš.. ...
in me zanima ali kje v kakšnem zakonu piše, da moraš račune shranjevati, ker konc koncev, kaj pa če se men enostavno ne da hranit računov za malto in kvadre??? .... no, vesela bom še kakega mnenja oz. vedenja o tem user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: računi za material itd..
18.7.2007 22:36:13   
mika
da bi hišo zgradila skoraj brez računov, se mi zdi preveč rizično. lahko pa se zmeniš, da je polovica materiala z računom, pol pa brez. nek račun moraš met......

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: računi za material itd..
19.7.2007 8:22:15   
bini
ja, mika sej tako zdej misliva naredit, ampak me še zmerej mal muči da bi lahko pa tud še mal cenejš skoz prišli user posted image  in pri teh cenah in odtoku denarja ob gradnji, to pač ni drobiž user posted image ..
a res noben ne ve kako je s tem zakonsko oz. po kakšnem pravilniku??

nč, grem zalivat prvo plato user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: računi za material itd..
19.7.2007 8:45:57   
Anonimen
hmm..mene pa zanima kje dobiš ti material brez računa??!!
jaz imam za ves material račune, za kaj na šverc in brez računa se da samo pri delu zment. drgač pa tut vsak fušar k mi je delov pa je on material priskrbel je izstavil račun saj za material in enu mejčkenu dela, ker more pa on tut prikazat da je ta material vgradil, drgač je stopnja davka drgačna! če greš po material v trgovino pa ne vem kako ga dobiš lahko brez računa??!!

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: računi za material itd..
19.7.2007 19:44:54   
2mama
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

hmm..mene pa zanima kje dobiš ti material brez računa??!!
jaz imam za ves material račune, za kaj na šverc in brez računa se da samo pri delu zment. drgač pa tut vsak fušar k mi je delov pa je on material priskrbel je izstavil račun saj za material in enu mejčkenu dela, ker more pa on tut prikazat da je ta material vgradil, drgač je stopnja davka drgačna! če greš po material v trgovino pa ne vem kako ga dobiš lahko brez računa??!!


Tocno tak. Lahko pa prisparas tako, da ti obrtnik ne dela na racun, ampak na roko (ne placas davka). Mi smo tricetrt bajte tako naredili (razen za zadeve, kjer sva hotela z racunom tudi trdno garancijo, npr. streha, okna ipd). Tu pa ti nobena inspekcija ne more dokazat, da nisi tistega sam naredil.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: računi za material itd..
20.7.2007 13:24:13   
frutka_
Račune za gradnjo si lahko uporabila v davčni olajšavi, tako da se ti nek znesek že splača "prikazat". Večino smo kupovali na račun. Z majstri se pa lahko zmeniš potem, da daš kaj na roko.

Mene tudi zanima kje lahko kupiš material brez računa???

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: računi za material itd..
22.7.2007 21:38:21   
bini
hm... material brez računa vas matra - kaj pa npr. žlahta, ki je gradila pred leti in jim je en kup kvadrov ostalo pod kozolcem, pa par kubikov peska tam zadej, ki pač ni porabljen... to bi bil pač primer, za ostale načine brez računa se pa sploh ne sekiram kako to 'majstri' uštimajo - če ma človk šanso dobit cenejš, a bi kdo hotu dražje?? user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: računi za material itd..
23.7.2007 8:20:27   
Anonimen
Punce, vse se da dobit - tud material brez računa.. Tud midva prakticirava tko.. Je pač precej ceneje - midva dobiva na material 20% brez davka + 10% popusta. To se nama pa že splača.user posted image

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: računi za material itd..
23.7.2007 14:03:21   
bini
ej biba - končno ena, ki ji je jasno user posted image ...
dej mi ti povej - pa nič ne cvikata?? oz. kako bi se znajdla v primeru inšpekcije??


_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?