|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 0:00:20   
DeVilla
Naša 14-mesečna Lucija je fasala eno zoprno vnetje ustne votline, ki se ji je včasih reklo tudi slinovka.. Bele pikice oz afte ima po notranji strani ustnic, na nebu in na koncu jezika. Prav tako pa ima rdeče in nabrekle dlesni. Že tri dni jo v glavnem hranim s mlečnimi jedimi ali mehko zelenjavo in hrenovko, na srečo popije veliko čaja. Dobili smo eno gosto tekočino, s katero ji začasno omrtvičimo usta, da je ne boli, prav tako ji lahko 3x/dan damo Calpol.. Stanje naj bi se umirilo v 10ih dneh..

Zanima me, če je katera že šla čez tole s svojim malčkom.. Malčica se mi smili, ponoči joka in je ne morem potolažiti, pa tudi teh "pomirjeval bolečin" ji ne morem dajati v neomejenih količinah.. user posted image  Ali katera mogoče ve, če je možno da je tamala zbolela, ker je v usta dala kamenček, ki je bil polulan od mačke?? Je to toksoplazmoza?? Priznam, da še nisem veliko brskala po netu za informacijami.. Najprej sem se spomnila na vas..

Najlepše se vam zahvaljujem za pomoč! user posted image

Lp, DeVilla

_____________________________

Ena in ena je šest... :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 7:58:16   
nuala
Slinavka je nalezljiva, virusna bolezen ( mačka nikakor ni nič kriva!!! ).
Na žalost je kar hudo, to, kar si opisala so tipični znaki.

Mojadva sta jo imela prejšnje poletje in bilo je hudo. Trajalo je pa kar 10 dni in izboljšanje je bilo samo postopno. Zelo sta shujšala. Zdravnica ti je najbrž povedala, da ne uporabljaj vročih ali hladnih pijač, pa vse naj bo čim bolj nevtralano.
Nas je rešilo mleko po flaški ( čeprav sta bila stara že 3,5 in 1,5 let ). V mleko sem dodajala tudi riževe kosmiče ( res zelo malo, toliko da lahko lepo pije po flaški ), čokolino, malo podinga,... da bi le dobila nekaj hranilnega.
Zelo jima je pasala tudi čista goveja juha, čisto malo slana, po žlički.
Pred hranjenjem ( cca pol ure ) sem jima dajala paracetamol, na cca 5 do 6 ur tiste 4 ali 5 dni, ko je bilo najhuje.

Po okrevanju smo bili veliko zunaj, veliko spali, jedli veliko sadja, zelenjave, kurjo juhico, vitamine,... da sta se spravila k sebi.

Čim prejšnje okrevanje želim.

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 8:44:06   
pikica*
Joj, se bojim, da smo pri nas fasali istouser posted image . Ravno danes smo naročeni pri pediatrinji, da hčerko pregleda. Je pa pri nas kar precej hudo. Mala ima prav gnojne dlesni. Reva joka od bolečin, prav tako pa noče ničesar jesti. Nekako ji spravimo v usta par žlic zelo redkega čokolešnika. Saj je drugače kar živahna glede na vse skupaj. Ampak se mi revca smili, ker spoloh ne pusti, da se ustom približaš. Vsake toliko pa samo malo potoži, da jo buba (in pokaže na usta). Reveček maliuser posted image .  bomo videli, kaj bo danes povedala pediatrinja.

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 8:55:25   
Anonimen
Naš je to imel, ko še eno leto ni bil star. Dober teden je trajalo, ni mogel jesti piti nič na žličko sem se trudila in mu dajala da je kaj pojedel. Zelo hudo je bilo. Zdravil nisva dobila. je rekla zdravnica da kakšno zdravilo niti ne pomaga, da mora miniti kakšen teden in bo bolje.
Čimprejšnje okrevanje.

(odgovor članu pikica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 10:12:15   
poliloni
Tudi pri nas amo imeli tega user posted image . Sem mislila, da ne bom preživela, ker je bil ta mal tako ubogi.... Jedel ni nič razen goveje juhice (sem jo imela skuhane ogromno in sem jo potem imela v skrinji po porcijah). Glavno je, da veliko pije! Pri nas je pil po slamici.
Najbolje, da namažeš tisto za v usta malo preden ima obrok, saj potem vsaj nekaj poje.
Upam, da bo kar se da hitro bolje, ker je bila to zame ena najhujših izkušenj (do sedaj) kar se bolezni tiče. S tem da je naš imel še zunaj us mehurčke, ponoči ni nič spal, ni hitel oz. mogel imeti dude, stekleničke... Groza. Je pa res, da so si otroci različni in vsak drugače prenaša bolezni. Tako, da držim pesti, da ne bo tako hudo kot pri nas!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 10:19:41   
NIN@
Mi smo to sranje imeli že 3 x in čist noro jebilo! Se mi je bol zasm,ilu kot pa da bi bil orng bolan, moj Bor je 100 x lažje prebolel vodene koze kot pa to sranje. Ja to je slinovka , prenaša se tid po luftuuser posted image

Tega se pa res najbolj bojim, ker ko je to imel moj sin zadnjič,, prejšni mesec....je dobil tudi vročino kar za tri dni, pa še bruhal je ker se mu je ena hudobnica aftica naredila na mehkem nebu natančneje na malem jezičku in mu je kr skoz bruhanje sprožvalauser posted image user posted image user posted image  Res je bil bogi kej takega nobeni ne privoščim. Še pol si ni upal kak teden nič jesti ker je imel še vedno strah pred bolečino v ustih. Jz sm mu mazala kolikor je pač pustil kr z gingi gelom, pa spirala sva usta z žajbljem in s propolisom brez alkohola.....peopolis res celi



Lp
nin@

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 10:57:42   
DeVilla
Sem vedela, da se moram obrniti na vas.. Najlepša hvala za vaše izkušnje.. Lucija je imela ponoči spet enourni jok, ki sem ga komaj pomirila... user posted image  Zjutraj mi je na srečo pojedla skoraj 2 dcl redkega čokolešnika, zdaje pa spančka.. Upam, da smo čez tahudo...
Zdej moram samo še pazit, da mi še tavelika ne faše virusa.. Mogoče ga je pa že prebolela, ker je nekaj dni nazaj imela en dan vročino, mal driske pa bruhala je.. Samo ni bilo opazit mehurčkov po ustih.. user posted image
Sej bo boljš.. Prilagam pa še en izčrpen opis te bolezni, ki sem ga našla na netu..

http://med.over.net/za_bolnike/bolezni_clanki/slinavka_clanek_1.htm 

Lp, DeVilla


_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu NIN@)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 11:02:44   
smigli
Ajej!
Ma mi imamo isto, popoldan sva naročena pri pediatrinji in sm upala, da obstaja kako čudežno zdravilce. Tako se mi smili joka in stoka, lačen je in žejen poiskuša jest in pit pa ne gre in ne gre.user posted image
Že tako je zaradi alergije prikrajšan za marsikaj, pa še zbirčen je, tako da ne vem kaj mu dat za jest, že tako je suhec.  Upam, da bo kmalu mimo.
lp

(odgovor članu NIN@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 13:36:18   
Blink1
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1584408

Mi smo dobili še tabletke Virolex, ki so v enem dnevu odpravile izpuščaje v ustih. (ampak dobili smo jih šele po enem tednu trajanja bolezni).

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 14:41:00   
DeVilla
Hvala za povezavo! user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 15:03:39   
Blink1
Ni kaj... upam, da hitro mine...

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 15:19:30   
Aja32
Punce, mi smo imeli pri ta starejšemu tole že dvakrat.
No, jaz sem kupila v lekarni ta največjo brizgo (50ml) + cevko in ga z njo hranila. Uspelo nama je kar nekaj hrane (sicer bolj redke) spraviti v trebušček. Recimo, čokolešnik in keksolino sem naredila bolj redkega, pa je bilo. Tudi jogurte nama je uspelo pojesti. Predvsem sem jo pa kupila zaradi tega, ker ni hotel piti preko slamice, flaše in dude pa itak tudi videti ni hotel.
Pa kupila sem Gengi gel in nam je zelo pomagal.

Upam, da se čimprej pozdravite. Je pa res hudo, ko vidiš, da je otrok lačen, pa ne more jesti.

LP A

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vneta usta - na pomoč!
11.7.2007 20:08:15   
Blink1
Res je grozno, ampak naša pa sploh ni hotela nič jesti... Samo jogurt po flaški, pa še to samo ponoči.

Spila pa je hektolitre vode... Hvala bogu, vsaj to

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vneta usta - na pomoč!
14.7.2007 11:29:36   
DeVilla
Mi smo že zdravi!!! user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vneta usta - na pomoč!
16.7.2007 11:21:24   
Blink1
No..user posted image user posted image

Ste pa hitro ozdraveli... Naša je bila 1 teden ful bogauser posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vneta usta - na pomoč!
16.7.2007 12:46:10   
smigli
Mi smo tudi zdravi. Bil je pa SOR - glivice. user posted image

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vneta usta - na pomoč!
16.7.2007 13:04:43   
*zvezdica*
Ojoj, danes pa smo mi fasali tole nadležno slinavko. Mali je noro bogi. Sploh požirati ne more, ker ima tako vse otečeno v ustih, slina mu pa kar teče iz ust. Res je boščekuser posted image .Vročino ima pa skoraj 40. Še dobro, da sem odkrila tale post, da sem dobila nekaj napotkov! Hvala!

< Sporočilo je popravil *zvezdica* -- 16.7.2007 13:07:21 >


_____________________________

Marcel in Zarja

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vneta usta - na pomoč!
17.7.2007 23:40:33   
na
Tudi nas je to doletelo. Mojemu Žigcu je rešila vse probleme kremca Daktarin. Takoj se je stanje izboljšalo!! Ne vem zakaj zdravniki nočejo predpisat.

_____________________________

NARA

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vneta usta - na pomoč!
26.7.2007 12:03:32   
Natti
Tudi naš 13 mesečni Mark je staknil slinovko in to na morju. Začelo se je v petek z visoko temperaturo in v nedeljo so se pojavile afte v ustih. Vse do torka je trajala temperatura, jedli smo slabo in še to tekoče, pili pa iz kozarčka in še dobro da znamo. Odvisnik od dude jo še vedno le drži z zobmi, še vedno pije pri mamici, a se ne moreva dojiti ker ga boli in mamici mleko zastaja,... jokamo, sitnarimo in ne spimo.... Priznam, da smo imeli že veliko bolezni, saj je Mark tretji a še nikoli ni bilo pri nobeni bolezni tako hudo.

Mene pa zanima, če katera ve ker to nikjer ne piše, koliko časa je otroček  kužen.  Mi smo danes 7-i dan od začetka in se še vedno slinimo in še vedno je prisoten zelo neprijeten zadah.

Mamice in očki, ki se spopadate s tem držite se, kmalu bo mimo!!!

_____________________________

Jaz sem pa najsrečnejša mamica treh sončkov!!!

(odgovor članu na)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?