|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj zobki?
31.7.2007 22:14:46   
2.2.
naša mala user posted image je stara 6.5 mesecov. pri treh mesecih se je že začela slinit in tlačila prstke v usta takrat smo že mislili da bo ... pa nič. sedaj pri 6.5 mesecih še vedno nič. slini se obupno prstke ima v ustih non stop drgne si dlesni in jaz ji pomagam z krtačko.... belo črtico, ki naj bi bil vzrok za prvi zobek ima že dolgo samo do danes še vedno ni.
zanima me ali so tudi vaši user posted image  dobili "kasneje" prve zobke. in kdaj je bilo to- pri katerih mesecih.
skrbi me tudi zato, ker bi ji zdaj pri 7 mesecih začela dajat tudi meso, pa nebom vedno miksala hrano ali ji lahko dam tudi male koščke mesa?user posted image
hvala za odg.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj zobki?
31.7.2007 22:42:49   
Mlada mamica
Pozdravljena!Tudi Daši so zobki začeli nagajat pri 3 mescih in je prvega dobila pri 7 mescih...sem tut mislila da bodo hitro prišli glede na slinjenje,drgnenje,vnašanje stvari v usta...pa smo še malo počakali....saj bo!Drugače pa tak lahko sama probaš,če že ima slučajno kakšne bulice,al pa ti njen os.zdravnik pogleda in pove!fajn pričakujte!

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj zobki?
31.7.2007 22:44:21   
Mlada mamica
Glede mesa,pa ima zaj 2 zobka(sekalca_od spodaj)in ji dajem majnše koščke...pa se še ji včasih rado zatakne...jaz bi še raje pasirala!

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj zobki?
31.7.2007 23:09:30   
pika30
Naša je stara 7 mes in še nima nobenga zobka,slini se že od 4 mes,v usta si tlači vse kar ji pride pod roke.Pa vedno ko je sitna govorim,zdaj bo pa zobek prišel,ja ja in grem spet kukat njene dlesni,pa do danes še ni nobenga.user posted image user posted image
Dlesni ji mažem s Calgelom,pomaga.Saj bo,pač eni dobijo prej eni kasneje.Glede hrane ji ponujam pretlačeno hrano in ne miksam več.Mesa še ji nisem dala za probat,ga bo dobila te dni enkrat,spasiranega.


_____________________________

Kdor ne misli na druge,bo nekega dne spoznal,da tudi drugi ne mislijo nanj....

(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj zobki?
1.8.2007 7:50:50   
N _ B
Pri nas so bili vsi znaki od 5. meseca dalje. 1. zobek smo dočakali pri 10,5 mesecih. Potem je v dveh tednih dobila tri. 

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj zobki?
1.8.2007 8:33:28   
Nogavica
IZVIRNO SPOROČILO: pika30

Naša je stara 7 mes in še nima nobenga zobka,slini se že od 4 mes,v usta si tlači vse kar ji pride pod roke.Pa vedno ko je sitna govorim,zdaj bo pa zobek prišel,ja ja in grem spet kukat njene dlesni,pa do danes še ni nobenga.user posted image user posted image


Pri nas je isto, samo da je stara 8 mesecev user posted image .

_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu pika30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj zobki?
1.8.2007 9:05:13   
ally1
Naš user posted image je star 8m in ima že 2zobka, tretji mu gre pa sedaj ven. Slinil se ni nič, namesto tega pa porine rokico skoraj čisto v grlo user posted image , da se mu potem kar dviguje.

_____________________________

http://soncekmatic.moj-album.com/

(odgovor članu Nogavica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj zobki?
1.8.2007 9:18:49   
K_a_t_i
Prvi zobek je pokukal ven pri 5mesecih in 2h dneh. Niti se ni pretirano slinil, siten pa se mi tudi ni zdel nič bolj. Je pa res, da se je ponoči bolj pogosto zbujal, samo ne vem ali zaradi vročine, ali zaradi zobka, ali zato ker bi že potreboval več hrane,... user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu ally1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj zobki?
1.8.2007 10:16:34   
DANVARI
naša je dobila prvi zobek pri 9m, sedaj je stara 13m in smo pri 4ih. Slini se pa že dva meseca tako.... user posted image user posted image user posted image

Roke pa tudi samo čakam kdaj bo kakšne glivice fasala, ker so konstantno mokre, ker si jih tlači v usta user posted image


_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj zobki?
1.8.2007 11:30:47   
Naja30
Naša se je slinila in dajala vse v usta od 3m, prvi zobek pa je dobila pri 6m. Zdaj ima dva zobka, je meso in ji nič ne pasiram (že od začetka ne). Ta dva zobka pa tudi mislim, da nimata še ne vem kakšne velike funkcije grizenja hrane.user posted image

(odgovor članu DANVARI)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj zobki?
1.8.2007 12:11:23   
Nika v službi
Pri nas so bili vsi znaki od 5. meseca dalje. 1. zobek smo dočakali pri 10,5 mesecih. Potem je v dveh tednih dobila tri.
IZVIRNO SPOROČILO: N & B

Enako.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj zobki?
1.8.2007 14:11:33   
urskas
Moja ta velika se je začela sliniti in tlačiti roke in potem tudi vse ostalo v usta pri kakšnih 3 do 4-ih mesecih. pa je prva dva zobka dobila šele pri 11-tih mesecih. Tudi ta mala se že kakšna dva meseca slini in sesa ter žuli vse mogoče, od cunjic do rokic, zdaj že svoje nogice in tudi moje roke sesa...

jest sem skor 100% da ti znaki niso ravno zagotovilo, da bodo kmalu zobki. pri nekaterih ja pri drugih ne.
V tej starosti otročki poskušajo okušati in čutiti stvari, rokice igrače, nogice... Pač druga dimenzija čutil.


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj zobki?
1.8.2007 21:37:15   
aezzy
pri nas so dlesni otekle ze pri 3m, vse je bilo ze pripravljeno in potem jih je dobila 6 tocno ko je bila stara 9m. prvi so pokukali ven 4 naenkrat zgoraj,spodaj pa se dva po 5 dneh.vceraj smo pa dobili se 1, dva pa lezeta ven sta ze vidna.
mazem s calgelom, pomaga. grizalc ne mara vec ker ne pride vec zraven zadaj zarad zob spredaj.
poznam pa deklico, ki je prve zobke dobila pri 13m in do 15m imela vse. menda je pogosto, da dobijo prve zobe po enem letu.

saj bo. drugace pa slinjenje in dajanje stvari v usta ne pomeni zmeraj, da boijo zobki. to je tak stereotip. vsak dojencek si pri doloceni starosti vse tlaci v usta in tudi slinijo se. nasa se sploh ni slinila in se zdaj se ne.

ene dajejo sirup calpol, ki je kot lekadol varianta samo da je sirup ampak ne deluje lokalno kot calgel, je kot, ce te boli glava in neha bolet ko vzames.calgel je tud mocnejsi, ni fajn mazat vec kot 5-6 na dan.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj zobki?
1.8.2007 22:27:17   
2.2.
kaj pa gengi gel- to sem tudi pred kratkim dobila za dlesni- a uporablja katera?

(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj zobki?
2.8.2007 7:57:53   
blue sky
Naš mali je pa dobil 2 zobka pri 4 mesecih in 1 dnevu, zdaj se pa že spet ful slini in vse v ustka tlači, ampak ni kakšnega novega zobka. Mažem pa dlesni s Calgelom in kar pomaga.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj zobki?
2.8.2007 9:17:15   
Nika v službi
2.2, mi smo uporabljali Gengi Gel Baby, ja. Je kar pomagalo.

(odgovor članu blue sky)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj zobki?
2.8.2007 9:48:53   
frufru
Pri nas smo imeli polža več kot 4 mesece, do te nedelje ko je pokukala prva žagica ven, en teden pred 8 mesecem

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj zobki?
6.8.2007 18:25:43   
aezzy
gengi gel je bolj za vnetja ust, dlesni, npr. za afte. ne deluje bolecinsko ampak je kot zdravilo. medtem ko je calgel protibolecinski in ni toliko za zdravljenje vnetij.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?