|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 10:40:03   
skuštrana
Kakšna ideja?
No, mi smo fasali angino in je dobila antibiotik. Ok, vse lepo in prav, če bi ga naša tamala hotela jest, ampak ne. Ko je videla tisto flaško in šprico je zaprla usta in jih z bagerem ne bi odprli. Ko sva ji z možem antibiotik probala dat " malo na silo" je izbruhala vse kar je ta dan pojedla skupaj z antibiotikom..In potem se je letela zapret v kopalnico. Torej na silo ne gre, lepo pa tudi ne, antibitik se pa mora vzetuser posted image Grozno.
No, vse se je končalo tako, da sem ji antibiotik vsako jutro in zvečer ( hvalabogu ga jemljemo na 12 ur) mešala v čokolino, ampak je tudi to pokapirala in ne poje vse...
Kako pa je pri vas, ali vaši otroci kar tako vzamejo AB? Ali imate kakšne super fnte za to? No, mi smo sicer sedaj že na koncu, ampak za drugič....



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 10:40:49   
Anonimen
Za sirup injekcijo, tablete pa med hrano zmešano. Ali v pijačo.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 10:42:29   
P_Petra
Tudi pri nas je bilo tako,pa ni več,sedaj vedno pravi vsak dan da bi rad zdravilo in mu dajem potem vitamine da imam mir user posted image   jaz sem mu dala na žličko in smo ga naučili skrat se mu je tako dopadlo da vedno poskrba sedaj vse kar mu damo.je pa res da hoče sam torej mi mu samo damo na žličko in potem on opravi svoje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 11:24:51   
aljuška
oo, kako mi je to znanouser posted image user posted image , prav pred kratkim smo to dali skozi in tudi z angino..Tamala v histerijo ali pa ni odprla ustuser posted image , če pa jih je že, je pa vse ven vrgla, da sem imela vse flekastouser posted image ..Pa ni bilo vedno tako! No, iskreno povedano sem ji malo ''zagrozila'', da ne bo tegapatega ( recimo pravljice ali NMK ali česa drugega ) ali pa jo je oči na kakšno ''finto'' vrgel, da smo jo zmutli ( komajuser posted image ), ponoči pa je usta kar v spanju odprla, vsaj deloma no..user posted image Vidiš, na inekcijo se pa nisem spomnila, pa jo imam domauser posted image user posted image ..

_____________________________





(odgovor članu P_Petra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 11:31:22   
muki1
Mi smo pri starejši imeli en čas finto, da smo v njenem malem kavnem servisu, ki ga ima ( kao porcelanastega user posted image ) se igrali, da prideve jaz in ona k atiju na kavo, pa nam je potem on napolnil šalčke in smo kofetkali, ter klepetali zraven. Je tako veselo spila zdravilo, da me je kar vest pekla user posted image .

Mlajši pa po injekciji, pa tudi ima vse možne finte naštudirane, mi je pediatrinja povedala, naj ji zamašim nosek in potem bo nagonsko pogoltnila.....

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu aljuška)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 11:45:17   
srki
S to injekcijo, je pri nas palilo. V spanju pa ni bilo problema. Smo se pa tudi pregovarjali in zgovarjali na vse živo, če boš sirup pojedel, boš potem zdrav, pa boš šel tja in tja, pa vsi bolni otroci ga pojejo, pa daj ga še malo tvojemu najljubšemu medvedku...pa je šlo nekako.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 11:59:03   
Bonnie_RR
Mi smo imeli tud strašne probleme s temi antibiotiki.user posted image

Ospen smo jemali tako, da ga je eden držal, drugi pa v usta zlil. Drugače žal ni šlo, ker je začel bežat že, ko je zagledal tisto žličko. Ni pa na srečo nikoli nič nazaj bruhnil. Aja, pa v pijačo zmešano tud ni šlo.

Amoksiklav ima pa tisto injekcijo zraven in je ful boljš. Sicer na začetku tud ni šlo gladko, smo pa kmalu pogruntali finto, ki je palila. Malo smo ga podkupili.user posted image Pokazali smo mu injekcijo in bobi palčko, to pa je dobil, ko je popil antibiotik. Je antibiotik brez problemov spil in dobil 2 palčki za nagrado.user posted image


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 12:05:27   
skuštrana
Jah, no..Pri nas imamo oćitno enega res trmastega otroka, ker nič od zgoraj naštetega ne pali..Probali nismo edino finto od Muki, da gremo kao na kavo. Ta bo v rezervi za drugičuser posted image . Drugače pa nobeno podkupovanje ne pali. Ne odpre ust in pika, na silo pa ji vse ven steče ali pa pač izbruha. In že ko vidi tisto injekcijo govori, da ne bo to papalauser posted image in konec...No, hvalabogu za čokolinouser posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 12:31:43   
Pingvinčica
No naša je ista in nobena finta ne pali. Je tudi zbruhala vse ko sma ji na silo dala. Potem pa sem zamešala med sok in je spila.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 12:32:27   
Njuškalo
Pri nas je kar pridno jedel zdravila, tisto enkrat na sto let , ko jih je dobil, hvala Bogu.Če pa je slučajno kdaj zganjal trmo, sem ga pa zamotila s čim drugim in mu v trenutku nepozornosti hitro zlila v usta, pa je od presenečenja tudi pogoltnil.Saj je bilo potem dretje na sporedu,ampak kaj naj...zdravilo je treba vzet.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 12:34:37   
frutka_
Pri nas je tudi palilo z injekcijo. Ampak, če tamala tuli res vse izbruha. Kaj pa če bi ji lepo razložila, da je pomembno da ga poje, da ne bo mogla kolesa vozit, iti na morje,...blablabla...Če imaš možnost poskusi babico prosit, da ji ga ona da, včasih je finta v starših, ker pač iz inata ne bodo nekaj naredili kar pri drugih sploh ni problem.
Ena možnost še je z nagrajevanjem, s kakšnim bonbončkom ali risanko.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 12:45:46   
Marogica
Očitno goji "antipatijo" do brizge. Potem pa naredi tako. daj ji na normalno malo žličko nekaj malinovca ali podobnega-v glavnem sladkega(za tisto eno žličko je ne bo pobralo). Naslednja žlička pa naj bo sirup, ta tretja pa zopet malinovec. Mogoče bo palilo

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 12:46:30   
dory
z injekcijo, ko je zacel strajkat pa v sok in cao :)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 14:24:25   
taška30
Naša obožuje sokce v tetrapaku na slamico. Ker drugače pije iz kozarca sok razredčen z vodo, je bila vsa srečna, da smo ji ponujali sok (Lumpijev!!!user posted image ) iz tetrapaka.

Aja, na skrivaj sem iz soka s slamico odpila par požirkov, potem pa z brizgo noter dozirala antibiotični sirup, dala slamico noter, pa je.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako trmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 17:07:44   
kofetek2010
sirup poje brez problema na žličko user posted image

je pa sedaj na AB v kapsulah in jih moram dajat na 6 ur - so ful grenke in je bila kriza čez dan (ponoči sem ji z brizgo spricnila v usta in čez je spila gosti breskov sok) - od včeraj pa ji zmešam v žličko Nutele in s takim užitkom vse poliže user posted image

pred 3 urami pa je kar celo kapsulo pojedla user posted image  je rekla, da bo "boni ama" user posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 18:52:04   
Anonimen
Na silo, nimaš kaj. Saj potem kmalu ukopča, da je zanj oz. zanjo bolje, če sodeluje. Saj njej tudi ni fino, ko bruha. Ne vem, pri nas je pač tako, da mu najprej lepo povem, da je zanj bolje, če sodeluje in mu počasi, kapljico za kapljico, brizgam z brizgalko Ospen v usta. Res počasi. Saj najprej ne verjame, ko se mu začne pa dvigati, pa vidi, da imam prav in pač s solzami v učeh sodeluje. Je pa skozi bolje potem, iz dneva v dan, na koncu mu je pa že dober. Potem pa čez kakšne pol leta ali leto jovo na novo ...

Aja, je pa rekla pediatrinja, da ga je bolje malo prej iz hladilnika postavit, če mu je zanič. Tako da jaz nafilam šprico kakšnih 10 minut prej, preden mu jo dam.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
4.8.2007 21:00:10   
žanai
Ojla!

Naši bučki smo pokazali risanko o Nodiju, ko je bil bolan in je moral vzeti zdravilo...
Na srečo je nora na Nodija in takoj je rekla, da bo ona tudi zdravilo.
In kadar gleda ta del, se vedno dere, da ona tudi in ji potem pač dam vitamine. Bog ne daj, da mi jih zmanjka. user posted image

Držim pesti, da jo bo trmica minila!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako jtrmastim otrokom dajete antibiotike?
6.8.2007 20:40:41   
Pobalami
Pri nas je vsak sirup Čebelica Maja (drugače je to od medexa vitaminski sirup). Nalimaj gor Nodija ali kar pač ima rada. In potem ji rečeš da je to od Nodija sirup blabla...

Drugače pa pri nas isto na silo, če noče vzet. En ga prime za roke da ne opleta, drug mu pa da sirup v usta (če je trepa zamašimo nos, vendar moraš biti pazljiv), potem ima zraven takoj sok za poplaknit.

(odgovor članu žanai)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?