|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Norice - ne jih mazat
8.8.2007 23:15:23   
krica
Noric ne mazat - to so mi zabičali na infekcijski kliniki v Ljubljani.

Hčerka je zbolela za noricami. Šli smo k zdravniku, da so potrdili naše ugotovitve. Dobili smo recept za Claritine. V lekarni pa so nam toplo priporočili še puder, kako je oh in sploh dober za otroka - blablabla (vse za denar).
Kot skrbna starša sva jih poslušala in norice smo mazali s pudrom - da bo naša punca prej zdrava.
Pa se je začelo - vnete norice (na koncu jih je bilo več s premerom 3 cm), visoka vročina, ki ni nikakor padla.
Je bila nedelja, gremo k dežurnemu. On nas pošlje v splošno bolnišnico in nam pove, da bova ostala v bolnici. Si mislim ok, samo do bo šlo na boljš.
Dežurni zdravnik pogleda hčerko, že prej je po telefonu naročil Voltaren svečko za zbijanje vročine, in nas pošlje domov. Vprašam ga kaj pa te vnete norice, jih je bilo blizu 20, on pa nič, da to tako je in da bo minilo. Ker zaupam (beri sem zaupal) našim zdravnikom, sem bil pomirjen in šel domov.
Preko dneva se je stanje le še slabšalo (vročina, izpuščaji, slabo splošn ostanje,...). Pokličem na infekcijsko kliniko v Ljubljano. Dežurna zdravnica reče, da moramo takoj priti k njim, da je jutri, v smislu hujših komplikacijh, lahko že prepozno.
Seveda smo odvihrali k njim in ne boste verjeli, šlo nam je na bolje. Že po prvi dozi antibiotika.
Danes smo že odlično, malo se še pozna kakšna sled za noricami.

Moj namen tega pisanja je:

1. da pohvalim celotno osebje (s katerim smo imeli opravka) na infekcijski kliniki v LJ

2. NORIC NE MAZAT

3. graja dežurnemu pediatru (29.7.07) SB Jesenice



_____________________________

BREZPLAČNE nagradne igre

Mali oglasi
z vpisom malega oglasa sodelujete v veliki nagradni igri
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Norice - ne jih mazat
8.8.2007 23:52:30   
Jessy
A ta prepoved mazanja velja samo za puder?

Taka opozorila pridejo vedno za prav! Pa upam, da boste šli v lekarno in jim povedali, da naj ne ponujajo pudra, ker ni vredu!

Pa kmalu se pozdravite!

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu krica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Norice - ne jih mazat
9.8.2007 0:17:01   
piščanc
ko greš z noricami na infekcijsko dobiš tudi lepo zloženko. če imaš norice se je dobro čimveč tuširati s hladno vodo (ne kopati), ker se pike tako sušijo in zdravijo. v bolnici ti dajo tudi hipermangansko kopel, ki pomaga v sekundi, ampak jaz to doma ne bi prakticirala, ker je treba res dobro razredčiti.

mazati jih ni potrebno z ničemer, dokler so odprte. so pa to rane na telesu, preko katerih lahko pride do okužbe z ostalimi bakterijami. žiga je tako dobil še škrlatinko (in to v bolnici).

če jih mažeš s pudrom bi se teoretično res lahko hitreje posušile. ampak pri vas je bila sekundarna okužba z bakterijo (glede na to, da pišeš da je dobila antibiotik). do nje bi lahko prišlo tudi brez pudra.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Norice - ne jih mazat
9.8.2007 7:51:18   
nuala
Ampak jez ne razumem, od kod je kdorkoli ( npr. lekarnar, zdravnik ) dobil informacijo, da je treba norice mazat?
Jaz bi jim povedala svoje, definitivno.
V vsaki knjigi o otroških boleznih ( nmapisani v zadnjih 10 letih ) piše, da noric ne maži z ničemer.
Mojadva sta pravkar prebolela norice, počitek, zrak na koži, hladno tuširanje, veliko svežega soka in nežne hrane. Ko so se pa hrastice posušile, pa plavanje v morju ( mi hvalabogu imamo to možnost in so se ful hitro odlušle ).

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Norice - ne jih mazat
9.8.2007 8:08:21   
Tiamo
1. da pohvalim celotno osebje (s katerim smo imeli opravka) na infekcijski kliniki v LJ

pod to se podpišem user posted image


hvala za nasvet in čimprej se pozdravite  user posted image

(odgovor članu krica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Norice - ne jih mazat
9.8.2007 9:40:50   
Anonimen
To z mazanjem je pa živa resnica. Meni so se ravno zaradi mazanja vse norice vnele. Potem pa sem dobila antibiotike in virolex pa hipermangan. Ja, je pa res, da splošni zdravniki govorijo, da jih je potrebno mazati, infektologi pa dobijo ošpice, če jim slednje samo omenišuser posted image

(odgovor članu Tiamo)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





FOTO: To je bistvo družine!
photo
Prav vsaka družina je posebna in unikatna. Toda, kaj imajo družine z vseh koncev sveta in različnih oblik vendarle skupn...
Naravno in sočutno odvajanje od plenic
Pri odvajanju od plenic ne gre toliko za to, kdaj so otroci razvojno pripravljeni biti brez plenic, ampak bolj za to, kd...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?