|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 20:48:48   
Anonimen
Naš 17-mesečnik je priden in popolnoma obvladljiv fantič, dokler je sam z menoj. Če nekaj zahteva in mu pač ne mislim ugodit, se razjezi in strmari, a ker ga ignoriram, se v roku ene minute pomiri. V hiši živita tast in tašča, s katerimi se videvamo vsak dan. Ko smo zunaj z njimi ali pa smo pri njih je zgodba z našim malčkom popolnoma drugačna. Nonstop nekaj zahteva, da se ga dviguje, da v kuhinji 20x na dan gleda v lonce,... Problem je v tem, da ga tast in tašča nikoli ne pustita trmarit in mu v vsem ugodita. Možu sem že rekla, naj jima reče, da se tako ne dela. Ko smo bili danes pri njih se je zopet vrgel po tleh in tast je v sekundi vstal. Mož mu je rekel, naj ga pusti, saj se bo hitro umiril, a le ta je to preslišal in ga takoj dvignil ter mu dal kar je zahteval.
Drugače sta full v redu človeka in se razumemo, a vseeno ne vem, kako naj jima dopovem, da takega obnašanja pri tamalem ne dovoli. Kakršenkoli prijazen namig do sedaj ni obrodil sadov.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 20:52:46   
Anonimen
Ja tak je, če živite vsi skupaj, žal. Takšne stvari bi pa ja lahko pričakovala, glede na to da ste pod isto streho. Pa nima veze, če mate posebaj vhod, ker si napisala, da se vidite vsaki dan, torej?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 20:55:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Ja tak je, če živite vsi skupaj, žal. Takšne stvari bi pa ja lahko pričakovala, glede na to da ste pod isto streho. Pa nima veze, če mate posebaj vhod, ker si napisala, da se vidite vsaki dan, torej?


Torej po tvoje nimam kaj nareidit, ker mo si pač dom ustvarili pod isto streho.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 20:58:17   
Anonimen
Ja, anonimna, na žalost je tako, da zraven vsakega dobrega (dobro razumevanje, ugodno stanovanje) spada tudi kaj ne tako dobrega. In po moje je v najinem primeru najbolje malo potrpet. Karkoli rečeš bolj na ostro lahko ogrozi odnos. na žalost je tako in jaz raje malo zobe stisnem pa se izogibam takim situacijam pa kr gre. Se pa imam namen ekat definitivno za sebe spravit ravno iz takih razlogov. Tudi mi živimo tak kot vi in se ful dobro zastopmo, sam stari starši so pa stari starši in ne moreš velik pomagat. Razen če se skregaš, sam potem pa ni prijetno skup žvet. Kaj češ povsod so žrtve....
Bom raje anonimna, da ne bo kej narobe....
anonimna 2

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 20:58:45   
Anonimen
Torej po tvoje nimam kaj nareidit, ker mo si pač dom ustvarili pod isto streho.



Kak te ne,povej jima kaj te žuli.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 21:04:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Ja tak je, če živite vsi skupaj, žal. Takšne stvari bi pa ja lahko pričakovala, glede na to da ste pod isto streho. Pa nima veze, če mate posebaj vhod, ker si napisala, da se vidite vsaki dan, torej?


Torej po tvoje nimam kaj nareidit, ker mo si pač dom ustvarili pod isto streho.user posted image user posted image


Ne vem , glej. Seveda lahko narediš. Lahko se na smrt skregaš, lahko jim lepo rečeš, lahko jih na kolenih prosiš, lahko jih v p.m. pošlješ, milijon stvari lahko. AMPAK dokler boste pod osto streho, ti težave ne uidejo, tak al drugače. Lahko ta problem rešiš, jutri bo nastal nov in tako dalje..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 21:05:13   
ElaM
Te 100% razumem. Smo imeli enak problem, pa sem jim lepo povedala, da naj tega ne delajo, ker s tem škodijo samo otroku. Moj ati je hitro pokapiral, mami pa še ni čisto, vendar je že bistveno bolje.
Naj jim može pove, da to ni ok kar počneta, ... Srečno.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 21:08:30   
lukec
To, da ste pod isto streho, po mojem nima veze z vzgojo otroka. A, če bi živeli vsak na svojem in bi se dogajalo isto, potem pa bi imela pravico kaj rečiuser posted image
Tudi jaz mislim, da jim povej kaj te žuli. Saj praviš, da sta drugače o.k., mogoče bosta pa vse brez problemov sprejela.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 21:11:19   
Felicity
Lepo jim povej, brez ovinkarjenja in grdih besed, ampak povej jim TI in ne tvoj mož.
Ko bodo drugič hoteli vstat, ko se bo mali trmal, reči naj ne vstajajo, če bodo, reči naj ga ne dvigujejo, ipd. Povej jim, da je dobro za ta malega, da ne dobi vse kar hoče v sekundi.

Če ne gre "z lepa", ti še vedno ostane "z grda" oz. malo bolj ostro.

Srečno!

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 21:20:12   
petja
Glede na to, da si napisala, da se dobro razumete, se pogovori z njima in jima povej, kaj te moti. Sicer ne vem, kolikokrat se to zgodi, ampak jaz sem še vedno mnenja, da so dedki in babice zato, da otročke mal razvajajo. Res je lažje to meni reči, ker ne živimo pod isto streho in se take stvari ne dogajajo vsak dan. Takrat, ko je moja lumpa s starimi starši, jaz popustim, pa lahko delajo stvari, ki jih ji jaz sicer ne dovolim, pa ji to nič ne škodi user posted image . Npr. jaz ji ne dajem smokijev, ne dovolim, da odpira pipo in šprica po kopalnicic ..., in tega doma ne počne, pri dedku in babici pa lahko. Pa se mi zdi, da ji tako ustreza, jaz postavljam pravila doma, pri dedku in babici si pa lahko več privošči, ampak ne izkorišča tega. Točno ve, kaj lahko kje počne.

Pa tudi trmarjenje je normalna faza pri vsakem otroku, tako da ni nujno, da bo slabo vplivalo vse skupaj na tvojega ptroka.

Ampak če te ful moti, jima pa povej.

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 21:32:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

To, da ste pod isto streho, po mojem nima veze z vzgojo otroka. A, če bi živeli vsak na svojem in bi se dogajalo isto, potem pa bi imela pravico kaj rečiuser posted image
Tudi jaz mislim, da jim povej kaj te žuli. Saj praviš, da sta drugače o.k., mogoče bosta pa vse brez problemov sprejela.


Motiš se nenormalno. Razlika je ali otrok odrašča s starši ali pa v kompletu s straimi starši. Pazi, ne govorim da je ena kombinacija boljša od druge, govorim da je razlika.
 
Zdaj pa mi razloži kak za koji k se lahko DOGAJA ISTO če ne živiš skupaj s starimi starši kot pa če bi živel, tako kot živi anonimna?? To teoretično in praktično ni mogoče. Sigurno se ne bi videvali vsak dan. Obrazložitev dobiš spodaj, čez nekaj trenutkov.
 
 

< Sporočilo je popravil nivess -- 23.8.2007 21:33:52 >

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 21:34:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: petja

.Res je lažje to meni reči, ker ne živimo pod isto streho in se take stvari ne dogajajo vsak dan. Takrat, ko je moja lumpa s starimi starši, jaz popustim, pa lahko delajo stvari, ki jih ji jaz sicer ne dovolim, pa ji to nič ne škodi user posted image .



Lukec o tem ti govorim. Otroci, ki se pri dedkih in babicah občasno "razvajajo", jim to na dolgi rok ne škodi.

(odgovor članu petja)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 21:37:47   
rija
Jaz se držim tega, da starši vzgajamo, dediji in babice pa razvajajo......

Pa se moj mali še najbolj meni meče po tleh, z dedijem in babi pa je čisto ok....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 21:40:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Jaz se držim tega, da starši vzgajamo, dediji in babice pa razvajajo......



Jaz se tudi, ampak se na žalost moja tašča ne. Ah, nikoli nam ni prav, a ne?

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 22:50:13   
sončnica13
Saj vidiš, da je mali pokapiral in ve kje kaj lahko in kaj ne. Dokler se pri tebi obnese tvoja vzgoja mislim, da ni tako hud problem-vsekakor pa jima lepo povej, da te to moti.
Če ti pa bosta kdaj tast in tašča kaj pojamrala, jima pa lahko poveš, da sta ga sama tako naučila-kajti slej ko prej bo "zahteval" nekaj v čemer mu ne bosta mogla ugodit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 23:16:20   
abc100
Važno, da tebe uboga. Pa sej vsi veste kako je pri dediju pa pri babici. Kdo te bo crtov, če ne onadva???user posted image

(odgovor članu sončnica13)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako naj jim dopovem?
23.8.2007 23:54:15   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Jaz se držim tega, da starši vzgajamo, dediji in babice pa razvajajo......

Pa se moj mali še najbolj meni meče po tleh, z dedijem in babi pa je čisto ok....user posted image


Pri nas je enako, če ne hujše, saj imamo dva, drugače se pa strinjam s prvim stavkom. In ne vem, zakaj ne pustite, da se otroci pri starih starših "drugače" obnašajo? Kaj pa je narobe s tem? Če jim oni to dovolijo in tolerirajo, je to njihov problem. Otroci so pametni in zelo nabriti-točno vedo, pri kom imajo/nimajo meja in predvsem ZAKAJ.

Zakaj se mešati v "svet" dedkov in babic, anonimna? Pusti jih, da se med seboj zmenijo tako, da njim trem paše...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako naj jim dopovem?
24.8.2007 6:50:14   
skuštrana





Objave: 6613
Status: odsoten

IZVIRNO SPOROČILO: rija

Jaz se držim tega, da starši vzgajamo, dediji in babice pa razvajajo......

Pa se moj mali še najbolj meni meče po tleh, z dedijem in babi pa je čisto ok....



Pri nas je enako, če ne hujše, saj imamo dva, drugače se pa strinjam s prvim stavkom. In ne vem, zakaj ne pustite, da se otroci pri starih starših "drugače" obnašajo? Kaj pa je narobe s tem? Če jim oni to dovolijo in tolerirajo, je to njihov problem. Otroci so pametni in zelo nabriti-točno vedo, pri kom imajo/nimajo meja in predvsem ZAKAJ.

Zakaj se mešati v "svet" dedkov in babic, anonimna? Pusti jih, da se med seboj zmenijo tako, da njim trem paše...



Evo, tako je pri nas. In  naša 2,5 letnica točno ve kako se lahko obnaša in kaj lahko počne pri naju kaj pa pri babici in dediju ( kjer je prava princesa in počne pač kar se ji sprdne user posted image user posted image ) In prvi stavek od Rije je čista resnica, stari starši so svoje otroke že vzgoji ( eni bolj, drugi manjuser posted image ), sedaj pa na vnukih uživajo...Pustite jim veselje.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako naj jim dopovem?
24.8.2007 7:03:05   
maruškaŠ
Ti jim (starim staršem) samo lepo povej, da tko kot ga bosta navadila tako ga bosta tudi imela. Samo, da potem če bo postal nemogoč naj ne jamrata vama z možem (oziroma naj to pove mož).  Vendar bi pa jaz jasno povedala, da če sta z možem zraven in česa ne dovolita - takrat onadva (babi in dedi) ne smeta ukrepati po svoje (v tem primeru pač vztraja pri tistem kar si ti rekla, drugače bo otrok dobil občutek potuhe oziroma, da tudi če ti nekaj prepoveš ga bost že babi in dedi 'rešila).

Tako sem jaz naredila pri mojih dveh - generalne stvari so itak tako kot morajo bit, nianse so prepuščene njima kadar je pri njiju). In mali ve kaj lahko pri meni kaj lahko pri njima. Babi in dedi pa sta tudi hitro ugotovila, da mu pri vsem ne bosta popuščala, drugače bi jima zrasel čez glavo.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako naj jim dopovem?
24.8.2007 7:36:16   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Ja tak je, če živite vsi skupaj, žal. Takšne stvari bi pa ja lahko pričakovala, glede na to da ste pod isto streho. Pa nima veze, če mate posebaj vhod, ker si napisala, da se vidite vsaki dan, torej?


Tole ne bo čisto držalo. Jaz živim s staro mamo in mojimi starši, pa če vidijo, da nekaj ne dela prav, ga na cartajo ampak držijo z mano. Je imel ravno v nedeljo napad histerije, pa mu noben ni popustil. Ker je stara mama bolj nežna glede tega, se raje ven umakne, da ne sliši tega joka, pa je.

Ne vem, kako jim drugače povedati, kot z besedami, da naj ga ne razvajata oz. kot si napisala tle.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako naj jim dopovem?
24.8.2007 9:24:20   
mojamura







točno vem kako se počutiš....ker sem popolnoma na istem.

Vendar sem si jaz dopovedala, da ko je pri njima in jaz nisem tam, se ne bom sekirala, ker, kar ne vem, me ne boli.
Ko sem doma in smo skupaj z njima, pa če mi kaj ne paše povem na normalen način, če pa ne zaleže pa povem na enako normalen način le da bolj glasno. (Samo ne misli, da me zmeraj upoštevata)
Ko smo pa v svojem stanovanju pa je itaq tako kot pravim jaz in moj partner.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako naj jim dopovem?
24.8.2007 10:30:05   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Ti jim (starim staršem) samo lepo povej, da tko kot ga bosta navadila tako ga bosta tudi imela. Samo, da potem če bo postal nemogoč naj ne jamrata vama z možem (oziroma naj to pove mož).  Vendar bi pa jaz jasno povedala, da če sta z možem zraven in česa ne dovolita - takrat onadva (babi in dedi) ne smeta ukrepati po svoje .



Se popolnoma strinjam.
Jaz sem tudi pustila, da razvajata, včasih sem kaj protestirala, ker je bilo res grozno ( moj oče ji je še noge prestavljal, ko se je učila hoditi user posted image  user posted image  user posted image user posted image  ). Zdaj je stara 3 leta in pol, pa ju sploh nič ne uboga. Mene in moža še kar lepo, z vmesnimi frontalnimi motnjami...babico in dedija pa izkorišča v nulo...me prav boli patka, sta bila opozorjena.


_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako naj jim dopovem?
24.8.2007 12:59:30   
sisi80
Jaz sem svojo vest pomirila s tem, da naj si vsaka babica uredi stvari z mojim sinom tako, kot njej ustreza. Važno, da sva z možem enotna in stvari doma so takšne, kot dorečemo. Mogoče ima preveč vzgoj, ampak dečko točno ve, kje kaj lahko in kaj ne, dokler je red pred mano in pri meni, je meni čisto ok. Strinjam se: stari starši razvajajo, mi vzgajamo, če pa živiš pod isto streho, je sigurno zelo težko.

_____________________________

Moja fanta sta smisel mojega življenja.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako naj jim dopovem?
24.8.2007 17:26:53   
silvya
Tudi pri nas so bili podobni problemi. Na primer hčera je zelo slabo jedla, zato nisem dovolila sladkarij in podobnega med obroki, ker je bila potem pri kosilu štala. Res, mala se drla na vse pretege in ničesar pametnega ne bi rada jedla. Moja draga tašča pa ji je nekaj časa kljub prepovedi skrivaj dajala čokolino in čokoladice, pol pa je pri kosilu bila jezna, da tamala nič ne je, in da ni miru. Pa je tudi meni presedlo in sem ji, ko sva bili sami, stvar lepo obrazložla. Da s tem ko ji daje sladkarije in podobno pred kosilom 1. degradira mojo avtoriteto, 2. pa je kriva za nemir pri mizi, ker otrok ni lačen. Najprej je malo povesila nos, potem pa je videla da imam prav in se je stvar uredila.
Če tamaladva kaj zahtevata ju sedaj vedno vpraša, če sem jaz to dovolila, če nisem, jima tudi ona ne.
Stari starši pač želijo otroke malo razvajati, če pa gre tole predaleč pa je prav, da dobijo s strani staršev opozorilo. Saj ne rabi biti grobo.

LP
Silvya

(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




KT in zanositev
awwa

Ste se pred načrtovano nosečnostjo zavestno odločile, da boste počakale nekaj časa, glede na to, da ste jemale KT? Če da, koliko?

nisem čakala (40%)

1 mesec (4%)

2 meseca (5%)

3 mesece (16%)

več kot 3 mesece (35%)


Število vseh glasov: 202

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!