|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   OPB
12.9.2007 9:00:05   
mojcaziga
Pozdravljene!

Naslednje leto gre naš korenjak v 1. razred. In tu se začenjajo skrbi glede varstva. Namreč vso bližnjo in vso ostalo familijo imamo vsaj 100 km daleč, tako da nam preostane samo OPB. Zanima pa me ali je to plačljivo al kako user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Saj vem, neumno vprašanje, ampak o tem do zdaj sploh š enisem razmišljala user posted image user posted image user posted image user posted image

Hvala za vsak odgovor in lp, Mojca
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: OPB
12.9.2007 9:09:22   
al1*
Popoldansko varstvo ni plačljivo. Za prvošolčke mora pa obvezno biti tudi jutranje varstvo - tudi zastonj. Seveda pa plačaš hrano, ki jo v OPB imajo - kosilo in popoldansko malico. Naši so v prvem razredu v OPB ogromno ustvarjali in se igrali, letos, v tretjem pa je tudi že veliko nalog in obvezno vsak dan 15 minut berejo.
V tem času imajo tudi različne dejavnoti: pevski zbor, krožki.


_____________________________

lp


(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: OPB
12.9.2007 9:10:00   
al1*
Tudi mi smo iz MB - na katero šolo pa ga boš vpisala?

_____________________________

lp


(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: OPB
12.9.2007 9:40:19   
mojcaziga
Pozdravljena !

Hvala za odgovor. Vpisala ga bom na Tabor 1, ker je kar preko ceste. Pa tudi vsi sovrtičkarji gredo tja. Kam hodite pa vi? Koliko pa sploh stane prehrana - vsi obroki ?

Razmišljam o milijon stvareh in zdaj še o tem user posted image user posted image  kaj šele bo naslednje leto, ko bo dejansko štartal s s šolo. Malo mi je hudo, ker imajo vsi neka družinska varstva, mi pa ne - kaj bomo sploh med počitnicami?  Ja, v vrtcu je vse bolj enostavno user posted image

Lp, Mojca

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: OPB
12.9.2007 9:44:47   
al1*
Naš tamanjši gre tudi v šolo drugo leto - smo pa s Pobrežja.
Hrana je za plačat okoli 40 evrov na mesec - malica, kosilo in popoldanska malica.
Tudi med počitnicami mora biti za prvošolčke organizirano varstvo. Pri nas imajo vse tri pobreške šole organizirano skupaj. Ponavadi dajo pred počitnicami list, da se vpišeš, če želiš varstvo med počitnicami. Za višje razrede pa je problem. Mi imamo na srečo babice, ki ju imajo tisti čas, ko sv midva v službi.

_____________________________

lp


(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: OPB
12.9.2007 9:48:13   
mojcaziga
U, hvala za tako hiter odgovor! Se Tolažim, da bomo vse preživeli, sej tisto "mali otroci mali problemi, veliki otroci veliki problemi" kar velja.

Lepo izkoristite današnji sonček in lep pozdravček, mojca

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: OPB
12.9.2007 17:30:04   
karmy
a ni malica dejansko del brezplačnega šolstva? user posted image user posted image kukr se spomnim za mojega brata, plačujejo samo kosilo, malica je brezplačna

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: OPB
12.9.2007 19:59:14   
Gina
Malica se subvencionira, en del nje v bistvu, če simaš zanič dohodke in si izbran med prosilci. Obstaja pa možnost zastonj malice, če si zelo hud socialni problem. V tem primeru se tudi kosilo subvencionira.
40 eur je zelo malo za vse tri obroke, Lj. in zahodno od Lj. je vse skupaj dražje, okoli 50 ali več. Šola je zelo draga reč. Za marsikoga dražja od vrtca. Sploh ker skoraj nikoli ne plačaš samo prehrane, ampak plačaš še kakšne potrebščine, ki jih naročajo v šoli, kakšne revije, potem pa seveda vse dejavnosti, od katerih je vsaj pol plačljivih (cca 7x na leto), potem plačuješ ponavadi še obroke za kakšne tabore ali šole v naravi, pa plavalne tečaje, ki so tudi obvezni, pa fotokopije, pa prispevke v šolski sklad, pa kaj vem kaj še vse... Ja, otroci so vsekakor zastonj, a ne!user posted image

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: OPB
12.9.2007 20:02:45   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: al1*

Tudi med počitnicami mora biti za prvošolčke organizirano varstvo.



A res?user posted image Pa je to na vseh šolah po Sloveniji tako?Ker pri nas je bilo varstvo le med vmesnimi počitnicami- zimskimi, prvomajskim...ne pa med glavnimi, torej poleti.Niti vprašali niso kako in kaj smo z varstvom, smo se morali kar po svoje znajtiuser posted image  

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: OPB
12.9.2007 20:29:36   
Gina
Za prvčke je varstvo organizirano tudi poleti. Vendar ni nujno, da je organizirano na šoli. V Lj. je varstvo org. v okviru zpm-ja. Je plačljivo, vendar to zadosti zakonskim zahtevam po organiziranem varstvu za prvčke. Lahko je organizirano npr. v vrtcu, tudi to smo že prakticirali pri nas, ali kjerkoli se pač šola zmeni za to.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: OPB
12.9.2007 21:02:08   
karmy
Gina, to je tudi meni čudno zakaj za vraga so plavalni tečaji obvezni?? če otrok ne mara vode, in noče plavat je dejansko prisiljen s strani učiteljev, da plava? No jaz rada plavam..tko...vsake dve leti enkrat namočim rit v vodo (bazen ali morje) drugače pa nisem kak fanatik, da morm it pod nujno vsako leto na morje al pa vsaj na bazene...user posted image ...bi raje videla če so take stvari prostovoljne, da se starši sami odločijo ali bodo vpisali otroka tja ali ne...

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: OPB
12.9.2007 21:06:48   
Gina
Plavanje je obvezno, ker je v učnem načrtu. Tako kot je v učnem načrtu , da se nauči poštevanke in pisanja, se mora naučiti tudi plavanja. To je del splošne izobrazbe.

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?