|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 13:31:45   
livia
Pričakujem drugega otroka. Prva je stara leto in pol.
Bolj kot razmišljam, bolj se mi zdi, da bom morala tokrat it rodit sama, čeprav bi mi prisotnost moža ful pomenila.
Če se bo vse skupaj zgodilo tako kot prvič, nimam pojma kam naj dam tamalo ta čas.
Odtekla voda ob 4 ponoči, laufali v porodnišnico, ko so se začeli popadki, smo rodili v roku pol ure.
Ali lahko pripelješ še otroka v porodnišnico?
 
Obe naše babice so žal 100 km in več oddaljene od nas, tako da nekaj brez planiranja ne pride v poštev.
 
Kako ste ve rešile situacijo v podobnih primerih?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 13:38:04   
Anonimen
Jaz ti žal ne znam pomagat, ker sem imela zmenjen 2. porod. Pa tudi drugače so babice blizu in bi malega odpeljal tja.

Kaj pa kakšni prijatelji? user posted image  

mogoče boš pa po roku in se boš lahko zmenila za porod user posted image .

Ne, vem, kaj bi počel otrok v porodnišnici. Mogoče, da tam počaka na stare starše z očetom. Samo potem itak ne vem, kaj bi imela od moža user posted image

(odgovor članu livia)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 13:43:42   
Anonimen
Tud pri nas sta obe babici 100 in več km stran, samo mene ni blo strah, da bom tako hitro rodila in se je dalo lažje planirat. No, sploh zato, ker sem bila čez rok in sem hodila v P na preglede, pa je vsakič, ko sva morala it, babica prišla čuvat tamalo. Če pa ne bi šlo drugače in bi bila kriza na hitro, bi jo pa s sabo vzela tja in bi jo babica, ki je bila itak non stop v nizkem štartu, prišla iskat v P in peljala domov. Tak je bil dogovor. Ker nimava nikogar tu blizu, da bi se dalo nardit drugače. Sem pa že zasledila, da so imele tudi otroke s sabo v porodnišnicah, pa da so jih prijazne sestre malo pomirkale, če je bilo treba.

(odgovor članu livia)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 13:45:41   
Majabo
pomoje bi bil za otroka te starosti pravi šok, da ga pelješ s sabo v porodnišnico, ko že globoko sopihas in se zvijaš.
Najbolje bo, da ga ze nekaj dni pred rokom pelješ na počitnice k babici, potem pa čakaš D day.
Vsekakor pa se zmeni tudi s kakšno prijateljico v bližini, za vsak slučaj, da priteče in ti jo pomerka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 13:51:51   
altati
Tudi pri nas ni babic v bližini. Imam pa sosede, s katerimi smo v dobrih odnosih in so vskočili. Zbudili smo jih ob 4h zjutraj in je soseda prišla čuvat naši dve punci, ki sta spali. Zjutraj ju je peljala v vrtec in šolo in šla tudi iskat. Mož se je vrnil iz porodnišnice šele ob 17h. A nimaš nobene prijateljice, sosede, nikogar?????

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 14:33:39   
julam
Uf, zoprna situacija, če ni nobenega v bližini. Kajti otrok v bolnici res nima kaj delat (čeprav boš verjetno rodila expresno user posted image ), niti ne vidijo radi, saj imajo tako veliko dela okrog porodnic. Tudi jaz bi se obrnila na prijateljico, sosedo, ... ali pa bi se sprijaznila, da grem rodit sama.

Sicer pa, tudi meni je v prvo odtekla voda sredi noči, v drugo pa sem rodila na izi sredi popoldneva. Ker sem bila čez rok, pa že odprta (sem imela pregled pri os. ginek.), me je zdravnik kar lepo poslal v porodnišnico. Ampak tako na izi, sem šla domov, spakirala, se najdela, malo ulegla in čakala moža, da je prišel iz službe. Sinko je bil takrat še v varstvu. Ker ni bilo panike, nobenih popadkov,... je mož poklical taščo (80km stran brez avta), ta je dirkala na vlak, ključe smo ji pustili pri varuški, ki je imela sinkota pač malo dlje tisti dan pri sebi, da je dočakal babico. Skratka, hočem rečt, da se nam je v zadnjem trenutku vse izšlo. Če bi bilo pa ponoči, bi bilo pa malo težje...

Vse bo OK!!! Lep in hiter (pa ne prehiter user posted image ) porod ti želim!

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 14:36:41   
Barbs
Livia,

zagotovo bo vse tako kot mora bit!user posted image user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 14:37:11   
jooly
Jst mislim da bi ti v takem primeru vsaka kolegica rade volje pomagala. Po vsej verjetnosti se lahko obrneš celo na kakšno RR-jevko, ki je v tvoji bližini. Treba bi se blo pač prej dobit na kavici in mal poment...

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 14:40:21   
Anonimen
al pa naj mam pride k tebi za kak teden okol roka. no če te prej preseniti je pa drek ja. ja res a nimaš nobene frendice al pa sosede k bi ji zaupala otroka?

(odgovor članu jooly)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 14:40:58   
livia
Sej mogoče res zganjam paniko brez veze in bo na koncu vse ok.
Samo vseeno mislim, da je najbolje, da se pripravim na najslabše, da ne bom potem preveč razočarana.

S prijateljicami in sosedi je pa žal tako, da se bomo ravno takrat enkrat (mesec ali dva prej) preselili v nov kraj in še ne vem kakšni bodo naši odnosi s sosedi.

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 14:42:04   
Barbs
Poskrbi, da bodo vredu. Odnosi, namreč.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 14:42:23   
Anonimen
Tudi mi smo se dobra dva meseca nazaj ukvarjali s tem problemom. Babice in dedki so daleč stran, tako da sva bila dogovorjena s prijateljico...vendar je šla prijateljica 2 tedna pred PDP na morje in me je pošteno grabila panika, ker si nisem predstavljala roditi brez moža v bližini... Hvalabogu je naš user posted image  počakal na rok in se rodil ob pravem času...Prijateljica je prišla popazit na našo starejšo punčko, kjer sta obe nestrpno čakali na telefon, da ji sporočiva, ali je sestrica ali bratec.
No pa še ena štorija v zvezi z mojo paniko o čuvanju starejše hčerke, ko bi jaz morala oditi v porodnišnico...
...možu tako ene 14 dni prej na veliko utrujam, da me skrbi kako in kaj bo, kam naj dava našo starejšo...nekaj časa je seveda je te moje pomisleke popolnoma ignoriral...nakar me enkrat vmes vpraša: "Ja, kam sva dala pa prvič Evo?" No sem opazila, da je zelo "sočustvoval" z mojimi vprašanji in bil vseskozi pri stvari...user posted image user posted image

(odgovor članu livia)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 14:48:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Majabo

pomoje bi bil za otroka te starosti pravi šok, da ga pelješ s sabo v porodnišnico, ko že globoko sopihas in se zvijaš.

Čist odvisno od otroka. Moja tamala je crkavala od smeha, ko me je gledala predihavat popadke. Doma seveda, ko so me dajali lažni.
Je pa seveda to, da vzameš otroka s sabo in ga tja pride nekdo iskat, res v skrajni sili. Če se le da, se znajdi drugače.

IZVIRNO SPOROČILO: Miša99
...možu tako ene 14 dni prej na veliko utrujam, da me skrbi kako in kaj bo, kam naj dava našo starejšo...nekaj časa je seveda je te moje pomisleke popolnoma ignoriral...nakar me enkrat vmes vpraša: "Ja, kam sva dala pa prvič Evo?" No sem opazila, da je zelo "sočustvoval" z mojimi vprašanji in bil vseskozi pri stvari...

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Majabo)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 15:05:34   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99

"Ja, kam sva dala pa prvič Evo?"



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Njega je očitno tudi panika grabla, a ne? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 17:30:36   
taška30
Tudi pri nas so oboji starši daleč stran. Za nameček je bilo pa to med prvomajskimi, ko so vsi, ki jih poznamo nekje dopustovali. Sosedi - ajde, za prvo silo, ampak ne predstavljam si da bi jo čuvali zvečer (spravili spat) in ponoči, ker so pač zanjo tujci.
Torej, mi smo tastarejšo dali na PDP na počitnice k tašči - za nedoločen čas.user posted image  Mi je zelooo pasalo iz več razlogov:
- na koncu sem bila res že zelo nepokretna
- midva (predvsem jaz) sva bila bolj sproščena - ko bo, pač bo
- mož je lahko šel v miru 'proslavit' tadrugouser posted image
- po mailu smo jim poslali slikce in si je tastarejša v miru ogledala, kako zgleda dojenček in jaz v tisti unisize modri halji in vse so predebatirali z njo, preden so prišli na obisk v porodnišnico

No, glede na to, da si prvič ekspresno rodila, bi pa jaz vseeno prosila vsaj enega človeka blizu, da je ves čas 'v nizkem štartu', če se da, drugač pa, nimaš kaj, s sabo v porodnišnicouser posted image , škoda bi bilo da bi mož le zato zamudil ta dogodek, pa magari je s tabo le zadnje minute, takrat bo pa že kdo počuval tamalo.

Veliko sreče.user posted image

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 20:49:55   
nikcikcak
Ker tudi mi nimamo babic kadarkoli na razpolago sem se pač sprijaznila da bom šla pač sama rodit če bo to v času, ko ta večja ni v vrtcu. Sicer so se prijatelji in sosedje čudili in ponudili da lahko ta večja pride k njim ali da jo bodo popazili, ampak jaz sem se odločila da bom bolj mirno rojevala če bom pač v porodnišnici sama, hčerka pa bo z očijem, ker ni nikoli drugje sama razen v vrtcu. No pa sem imela srečo ker se je dan pred rokom moja mami odločila, da bo pa tisto noč prespala pri nas da bom šla rodit in res popadki so prišli ravno takrat, tako da me je mož lahko bodril ob porodu. Po moje lahko poskusite podobno, da pridejo babice okrog roka k vam, sicer pa jih kar nekaj tudi rojeva samih, tako kot so včasih vse ženske! Pa se mi zdi da na tiste ki same rojevajo babce še bolj pazijo in pomagajo pri porodu. Pa srečno!

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako se organizirati, ko greš drugič rodit?
1.10.2007 22:15:46   
purple
Na srečo imamo babico in dedija v bližini, tako da je moj lahko bil pri vseh porodih zraven. Je pa moral po zadnjem porodu vdirati v hišo, saj so vsi otroci z dedijem vred tako spali, da tudi petnejstminutnega zvonenja niso slišali.user posted image

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu nikcikcak)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?