|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čokoladna glazura
10.10.2007 13:24:38   
Bubamaraa
vglavnem men je prele vse živce požrla čokoladna glazura... sem tako dobro kostanjevo torto spekla, da bi jo vikali..pa grem po receptu delati čokoladno glazuro pa je bilo obup..... bila je kot kakav..

zato prosim za kak recept, ki je preizkušen za čokoladno glazuro, da ga zamenjam....user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 13:28:13   
April
Jaz kar jedilno čokolado plus malo masla na vodni kopeli stopim.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 13:29:35   
Bubamaraa


delala sem po naslednjem receptu:
1/8 l vode
20 dag sladkorja
12 dag čokolade
1 dag masla

pa je bilo kot kakav...user posted image

zato bi rada imela prov en recept, da bi se ga držala za vse glazure...user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 13:59:59   
paris
Jaz znam eno čist simpel čokoladno glazuro, preverjeno že 1000x, zmeri rata.

1 jedilna čokolada (100g)
60g masla ali margarine (ponavadi dam ramo za peko)
2 žlici mrzle vode

Daš  sestavine v posodico in segrevaš nad vodno kopeljo dokler se čokolada ne stopi, zadnje čase dam pa kar v mikrovalovko na 150 ( se mi zdi da je odtajanje), za okoli 5 minut, vmes parkrat pogledam, premešam in voila.


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 14:05:48   
nicolina
Jaz vedno delam takole za vso pecivo:

100 - 200 g čokolade (odvisno od velikosti peciva), nalomim na koščke, dam v posodo in nalijem vročo vodo, da prekrije čokolado. Pustim nekaj časa, nato to vodo odlijem, ne vso, nekaj jo pustim, dodam za oreh masla ali margarine. Nato pa na štedilniku segrejem, da se vsa čokolada čisto razpusti. Do zdej mi je vedno ratala user posted image , tudi potem se da super rezat.  
Upam, da sem dosti natančno razložila, če ne pa me še vprašaj. user posted image

LP

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 14:08:54   
Anonimen
Jaz jo podobno delam kot so že napisale. A ti si še sladkor dodala? Pa še kar dosti ga imaš v receptuuser posted image . Jaz ga ne dajem nič zraven.

(odgovor članu nicolina)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 14:09:32   
Anonimen
Glej, če meni rata, bo tudi tebi, ni panike. Nalomiš jedilno čokolado v posodo, ki  jo segrevaš na sopari. Mešaš, da se lepo stopi, potem pa po občutku (raje manj, pa dodajaš) daš malo masla, se potem tako lepo sveti, potem pa kar vodo, tudi po občutku, pa skoz mešaj, pa  boš videla, kako gosto je, toliko, da se lepo razlije. Vse po občutku. Meni rata, tebi bo tudi, zagotovo, ker ni kaj da ne bi.

(odgovor članu nicolina)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 14:22:55   
Bubamaraa
hvala punce.... si bom zapisala ker vse te recepte za glazuro.... ker tale moj recept je obupen...user posted image

ja sladkor je v mojem receptu.. je pa recept tak,da najprej stopim v vodi sladkor, dodam čokolado in ko se stopi še maslo... ampak dobim kakav na to količino...user posted image ..tko, da sem prele pol kr na hitr še čokolado notr dala in maslo...da mi je zgostilo...user posted image


_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 14:29:34   
dskubin
Jaz še najmanj kompliciram, kaka parna kopel neki (ne da se mi), 2,5 dl sladke smetane zavrem in notri stopim taveliko čimtemnejšo čokolado (30 dag). Pa počakam, da se malo začne strjevat in začnem oblivat.

(odgovor članu Bubamaraa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 14:34:43   
Abra
Pol jedilne čokolade (čimboljše) in pol rastlinske masti (ne masla ali margarine) na sopari zelo počasi stopiš in preliješ po torti, ki si jo prej namazala z marmelado. Moja mama že celo življenje tko dela in je glazura za dol past, pa še lepo sveti se.

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 15:37:50   
Anonimen
jaz to še včasih bolj poenostavim in kupim gorenjkin temni obliv (zgleda kot velika temna čokolada, samo da gor piše obliv). ga samo stopim in prelijem. nikoli ampak res nikoli ne moreš kiksnit, pa naj si še tak štorastuser posted image

(odgovor članu Abra)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 16:23:30   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: MIŠEK13

jaz to še včasih bolj poenostavim in kupim gorenjkin temni obliv (zgleda kot velika temna čokolada, samo da gor piše obliv). ga samo stopim in prelijem. nikoli ampak res nikoli ne moreš kiksnit, pa naj si še tak štorastuser posted image


Jaz tudi ponavadi tako.

Ali pa navadno jedilno nalomim na koščke in segrevam v mikrovalovni 10-20 sekund, premešam, zopet segrevam nekaj sekund, premešam, ... ko je tekoča, dolijem malo jedilnega olja in fajn premešam.


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 16:27:14   
polona2
Imaš tudi Mannerjev čokoladni obliv, je v lončku, dobiš pa ga v Mercatorju, stane nekaj malega več kot 1 evro.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čokoladna glazura
10.10.2007 16:39:53   
žigolino
Punce najlažji vam je tale recept:
10 dag margarine(zvezda)
20 dag čokolade za kuhanje
1žlica olja
Pa nič komplicirat ,margarino stopiš,da malo zavre, ugasneš (plin....)in not nalomiš čokolado,nato samo razmešaš,da se vse poveže,olje pa daš not če hočeš.Tudi brez njega je super.
Sem sigurna da bo vsem uspelo!!!!!!!

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čokoladna glazura
14.10.2007 23:35:35   
kaycha
v posodo dam eno mlecno pa eno temno cokolado po 100g, zraven pa kake pol deci al pa mal vec sladke smetane pa mal mleka in to topim v mikrovalovki al pa nad vodno kopeljo. pride taka gosta, ampak lepo tekoca, full se lepo polije po torti po parih urcah hlajenja se pa tko zgosti da ni trda, ampak lih fajn mehka. je pa res da je sladka in mocen okus ima

(odgovor članu žigolino)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Čokoladna glazura
19.10.2007 10:12:26   
Anonimen
Preverjeno najboljše: ko stopiš čokolado (BREZ MASLA!!!) dodaj KISLO SMETANO user posted image
je ful dobro, nenasitno in njami user posted image

(odgovor članu kaycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Čokoladna glazura
19.10.2007 22:41:34   
Gina
nalomljeno čokolado in malo sladke smetane ali masla daš v mikrovalovko na kakih 300 in ko vzameš ven, malo pomešaš. Če je masla premalo, daš še enkrat v mikrovalovko.  Malo pomešaš. konec.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?
4 preprosti recepti za zdrav domač sladoled
video
Sladoled obožujemo odrasli, nad njim pa so še posebej navdušeni naši malčki. Poiskali smo nekaj zdravih različic prepros...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?