|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko tekočine
2.11.2007 21:36:48   
Šaki
men zanima kolk tekočine naj spije 1 Leto stra otrok..pa brez mleka zvečer in zjutraj..samo kar je čaja,vode,sok,kompota...??????????????

< Sporočilo je popravil bad girl -- 2.11.2007 21:39:28 >


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko tekočine
3.11.2007 12:09:05   
Šaki
anobena nima nasveta??

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko tekočine
5.11.2007 13:07:30   
Vesna
jaz sem enkrat vprašala pediatrinjo,ker moj mali noče pit druge tekočine prav z veseljem,in ne spije niti en deci dostikratpa mi je rekla,da približno 1dcl na 1 kg teže.se pravi 12 kg težek otrok naj bi spil 1,2l tekočine,meni se to tdi sicer dosti,lahko so tudi juhe vključene zraven ne vem,v glavnem moj mali ne spije toliko,star je 15 mesecev,sem pa nekaj pogruntala,ne mara flašk in nobenih nastavkov in zato ni tel pit,pije pa dosti iz železnega lončkauser posted image .to sem ravnokar pogrunatla.

_____________________________

8.8.2006 sem dobila največji zaklad na svetu,prečudovitega sinčka Vala.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko tekočine
5.11.2007 15:59:38   
mucica1
Ko smo bili mi v bolnici, so nam rekli isto. 1dcl na kg otrokove teže. Ampak pri nas to ni palilo niti pod razno. Ko je spil 8dcl pri svojih 10kg so nam rekli, da je tudi to ok.
LP

(odgovor članu Vesna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko tekočine
6.11.2007 7:40:21   
mojca75
naša eno-in-pol-letnica ima 10,3 kg, zjutraj spije 2,5 dl mleka, potem se pa cel dan pogajava še za kak deci in pol.
Včasih uspe spiti 2,5 včasih le deci! sicer je zdrava živahna punčka, ne kaka trdo, ampak mehko.
res pa pazim da ji ponudim juho (obožuje zelenjavne) in pa jogurt in sadje ... tam pokasira še nakej skrite tekočine. Jaz pravim da je k kamela, topi vodo iz maščobe (je bl suhljate vrste).

Sem pa videla da če jemo kaj bl slanega 8pica zadnjič) ji gre tudi pitje boljše, sicer pa ne! Ampak prav slane hrane ji ne dajem zato da bo več pila, prej obratno.
tolk moji komentarji.

Aja tud nam so v bolnici rekli enako. če mi jo gdo pripravi da bo spila 1,5L - mu dam nobelovo, tud denarni del user posted image ! Problem ki gajaz vidim je samo takrat kadar zboli, takrat me rešujejo juhice...

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu mucica1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko tekočine
6.11.2007 8:32:16   
Nika v službi
Tudi mi mnogo premalo pijemo. Zjutraj v vrtcu ob zajtrku popije mogoče pol skodelice mleka (recimo 1dcl), pa potem v vrtcu še eno polovico do kosila, po kosilu še nekaj požirkov, tako da v veliki večini dneva spije takole 2 oz. 2,5 dcl. Popoldan jo nekako prisilim, da spije še vsaj 1dcl, zvečer pred spanjem pa popije nekaj požirkov čaja.
Je pa res, da juho je praktično vsak dan in sadje tudi.

Je pa problem, ker je nikakor ne pripraviš, da bi pila, če noče. Ne in ne. Bo dala v usta in pljunila ven. Ni šanš, da bi popila, če ni žejna. Smo poskušali že vse mogoče finte, pa ne uspe.

Sicer pa je živahna, vesela, zdrava, kaka normalno, včasih celo 2x dnevno.
Očitno dobi dovolj tekočine, kaj pa vem.

Aja, imamo 2 leti.

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko tekočine
6.11.2007 12:48:42   
aezzy
moja puncka je stara 15m in pije res velikoooooo.
into samo vodo ze od zacetka. nekje pri 4m sem zacela dajati vodo (pri 4 smo zaceli že jesti GH) pri obroku in jo ima zelo rada.
ne pije sokov (sploh ne mara se posebej ne gostih), caja sploh ne (hipovega sladkega kar ven pljune),kompota tudi ne....pa je ne silim z vodo,ji ponudim veckrat kaj  drugega, pa noce.
je suhica, dolga 80cm in tezka 13 kg, torej naj bi spila 1,3l. Spije nekje okoli 1,5l/na dan. imamo kar sreco.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko tekočine
6.11.2007 20:06:57   
AKŠ
tudi mi imamo kar srečo glede pitja....stara je dve leti, na dan spije 1,5litra tekočine, o gre spra pa še cca 0,5l (eno flaško pred spanje in eno spije še ponoči)

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu aezzy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Tiste, ki ste prvič rodile po roku


Tiste, ki ste prvič rodile po roku, kdaj ste rodile drugič?

Tudi po roku. (32%)

Pred rokom. (17%)

Na rok. (13%)

Prvič nisem rodila po roku. (38%)


Število vseh glasov: 153

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!