|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   enolična hrana
6.12.2009 23:11:38   
muco
IMA MORDA KDO KAKŠEN NASVET ,KAKO OTROKU POPESTRITI JEDILNIK. PRI NAS JE NAMREČ VEČINA ZDRAVE HRANE "FUJ". SICER JE VSE OK. NI TEŽAV Z ZDRAVJEM,PA VENDAR NE JE NOBENE SOLATE, ZELENJAVE,ZELO MALO SADJA. SILIMO NE,LE VSTRAJAMO ,DA VSAKO STVAR LE POIZKUSI.
HVALA .

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 7.12.2009 10:41:13 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ENOLIČNA HRANA
7.12.2009 0:16:42   
mateyka
kaj pa potem je? pohane piščance in pomfri?

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ENOLIČNA HRANA
7.12.2009 9:14:03   
miapia
Tudi mene zanima, kaj mu dajete potem za jesti?

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ENOLIČNA HRANA
7.12.2009 11:27:04   
mamica2009
No tudi pi nas je tako.Nobene zelenjave, od sadja samo jabolko,banano, pa še to ne dosti, mogoče enkrat na teden, mala sicer poje kosilo v vrtcu in tam ne sme rečti jaz nem jedla, morajo probati vsaj če že ne jesti, tavečja pa ko pride domov, noče jesti kosila, v šoli ma malico.
Doma pa se jejo čokoladni kosmići z mlekom, namazan kruh, zvečer kaj mlečnega in to je tudi vse.
Tudi sama ne vem kako ju prepičati, da bi vsaj kosilo pojedle doma, pa vsaj nekaj malega.
Vseeno nista bolane in nista podhranjene zarad take hane, ampak naj jesta tisto kar jima paše.žker če ju začnem siliti z nečim česar ne marata, še tega ne bosta jedle, kar zdaj rade jesta.

_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: enolična hrana
7.12.2009 11:38:08   
a.jda
Pri nas je ista pesem. Od zelenjave je samo špinačo in repo. Sadja nič, vendar smo jo nekako prepričali da mora spiti vsak dan svežie stisnjen sadni sok, ki ga tudi ne mara, vendar ve da mora.

Drugače pa se pri nas je krompir na itsoč in en način, pa makaroni, pa ribe, in ja tudi pomfri in pohana piška gre fajn v promet.

Jaz sem se nehala sekirat, sej drugače je zdrava , v vrtcu letos ni manjkala nikoli, ni nič bolana. Bi pa tudi jaz rada videla, da bi pojedla zelenjavo, pa ne gre.

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: enolična hrana
7.12.2009 15:05:57   
nuala
Tezko ti svetujem, san ne vem, koliko je star otrok in kaksno hrano je ostala druzina.
Jaz si namrec tezko predstavljam otroka, katerega mama in oce pojesta npr. za kosilo korenckovo juho z zdrobom, pecen file ribe, riz z grahom in solato, za vecerjo pa kompot iz mesanega sadja in pecen kostanj da je za kosilo kruh s pasteto in za vecerjo cokoladne kosmice.

Moje mnenje je, da ce vsa druzina je kolikor toliko ok ( seveda kdaj tudi pohanega piscanca in  pomfri, vendar ce se le da ne obojega naenkrat ) in ce doma nima cele zaloge nezdrave hrane, bo tudi otrok jedel relativno zdravo.
Izkusnje so tudi pokazale, da otroci boljse jejo, ce so veliko zunaj in dovolj spijo. Na izletu ali pikniku ali pohodu po gorah pa itak pojejo vse, kar je v ruzaku. Ker so lacni in drugega ni.

Tako da, kupuj vec vrst sadja in suhega sadja, naravni jogurt ( ki ga morda ponudis z medom in orehi ), nesladkane kosmice ( ki jih otrok kombinira po zelji ), pri obrokih pa vsi uzivajte naravno in pestro hrano. Ne imej na zalogi Montejev, umetnih sadnih jogurtov, smokijev in podobnega. Vztrajaj. Malo po malo, pa bo.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: enolična hrana
7.12.2009 15:33:19   
lojska
Pri nas je tudi grozno to s prehrano. Po novem ne jemo več niti mesa, kruha pa komaj kaj. Od mesa je samo piščančjo salamo. Pohanja ne je razen pohane piščančje salame, nehali smo jesti tudi juhe ( včasih sem zmiksala zelenjavno juho in jo je pojedel, zdaj ne več) Nehali smo jesti še špinačo kar je bilo edino od zanj užitne zelenjave. Jogurte, pudinge, čokolinov, sladoleda nikoli ni maral. Ravno ko je pizza ratala užitna smo ugotovili alergijo na mleko in takrat so šli iz jedilnika pašteta, sir in hrenavke edini mlečni približki, ki so bili zanj še prebavljivi. Od sadja je hruške, jabolka in banane. Pojemo pa ogromno krompirja čeprav sem v soboto naredila matevža in se mu je skoraj zmešalo ko je tisto rjavo vn bezal, ker je bilo bljak. Jaz sem nad siljenjem in poskušanjem ga nahranit že obupala. Ko sva bila v bolnici zaradi zaprtosti se hrane tam cel teden ni niti dotaknil pa mu nisem dajala nič drugega, tako, da je mala zmrda raje cel teden lačen kot pa, da bi poskusil kaj kar je že na videz bljak. Jaz se tolažim s tem, da je siber zdrav, živahen, se normalno razvija in, da bo mogoče kasneje ko bo večji začel malo bolje jesti.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: enolična hrana
7.12.2009 22:49:51   
muco
MORAM POVEDATI ,DA IMAMO POHANO PIŠKO REDKO KDAJ ,POMFRI PA SPLOH NIKOLI. IN NASPLOH SE ŽENA TRUDI KUHATI RAZNOVRSTNO HRANO. POTEM PA SMO PRIČA LOVLJENJU JUŠNIH KROGLIC IZ ZELENJAVNE JUHE . GOVEJA - NI TEŽAV. V POŠTEV PRIDEJO POTEM NAMAZI NAKRUH (MED, NUTELA ,K.SMETANA) ,OD SADJA LE MANDARINE(TAMALA 5).
MORDA PA JE TO PODEDOVANO KAJTI SAM SEM BIL DO PUBERTETE ISTI SEDAJ PA JE RAVNO OBRATNO user posted image .

(odgovor članu lojska)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: enolična hrana
16.12.2009 9:59:13   
barni
Mene pa dokler otrok ne je ves cas cukra (no pri nas itak ne, ker ga nimamo) ali kaksne hudo skodljive hrane, ne moti, ce cel mesec za vecerjo je isto.

Ai pa za kosilo. Nasa je imela obdobje, ko je vsak vecer jedla jogurt za vecerjo, Brez izjeme. Skoraj cel mesec je bilo tako, potem pa kot bi odrezal nekaj drugega.

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: enolična hrana
20.12.2009 13:49:24   
mateyka
pa kdaj naredite pohano karfijolo ali brokoli za spremembo - men je to ful dobro user posted image

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: enolična hrana
24.12.2009 15:25:44   
lojska
Jaz sem tudi to poskusila pa mali preden da karkoli v usta vse dobro prevoha in pregleda tako, da tudi to ni šlo. Sedaj jemo samo pohano salamo, pa še to mora on spanirat, da je ziher :)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: enolična hrana
16.1.2010 23:33:49   
pikipu
No, mogoče pa poskusite še s kakšno foro na temo, drugače zrezano, sfaširano, naribano .... Naš ta mali sicer ni nek problem, ne mara kislega zelja in repe, pa ščinače, cvetače, brokolija. Od zelenjave ima rad grah, korenje, bučke, kumare, fižol. No, in na primer v fižolovo mineštro dam še kakšno drugo zelenjavo, da prekrije okus. Ali pa prepražim mleto meso in vanj naribam bučke. Ko to podušiš, se bučke kar zgubijo, na videz ostane samo meso. Zraven pa pire ali v pečici pečen krompir, pa je kosilo. Ali pa v riž zamešam malo zelenjave. Nočem bit pametna, se še spomnim, ko je imel neko obdobje, ko je bilo vse razen kruha in sira FUUUJ! Pa je minilo. No od sadja pa tudi naš ne je drugega kot jabolka in banane ter suhe slive, no zdaj je pri treh letih in pol odkril mandarine!

Včasih je tudi fajn, če kaj zrežem malo drugače, na kocke, krogece, pa je bolj zanimivo.

Srečno!

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: enolična hrana
27.1.2010 14:31:24   
PC Baby
Ko berem te poste opažam, da otroci kar nehajo jesti dolečene vrste hrane. Kdaj do tega pride - pri kateri starosti? Naš ima namreč 9 mesecev in obožuje vse sadje in vso zelenjavo. Se mi je zdelo, da je prelepo, da bi trajalo.

(odgovor članu pikipu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: enolična hrana
27.1.2010 15:45:54   
Evica22
Saj ni nujno, da se bo kaj spremenilo. Vsak otrok je različen. Včasih pride kak dan, ko je bolj izbirčen, drugič bi vse pojedel, kar vidi...Naš je vedno skeptičen, ko mu ponudim kaj novega. Ampak poskusim večkrat in sčasoma se navadi. Nekaj časa ni hotel sadja, zdaj pa ga spet lepo papca.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: enolična hrana
27.1.2010 17:40:31   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Ko berem te poste opažam, da otroci kar nehajo jesti dolečene vrste hrane. Kdaj do tega pride - pri kateri starosti? Naš ima namreč 9 mesecev in obožuje vse sadje in vso zelenjavo. Se mi je zdelo, da je prelepo, da bi trajalo.

Začne se med prvim in drugim letom starosti.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: enolična hrana
27.1.2010 17:41:33   
Anonimen
...in se nadaljuje do odrasle dobeuser posted image

(odgovor članu Urska09)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: enolična hrana
27.1.2010 17:46:13   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Ko berem te poste opažam, da otroci kar nehajo jesti dolečene vrste hrane. Kdaj do tega pride - pri kateri starosti? Naš ima namreč 9 mesecev in obožuje vse sadje in vso zelenjavo. Se mi je zdelo, da je prelepo, da bi trajalo.

Začne se med prvim in drugim letom starosti.


Požrl bi vola do 1 leta, ni bilo hrane, ki je ne bi jedel, količine neomejene. Po1 letu pa štrajk, najprej z eno , potem z drugo, potem z tretjo, zdaj pri 14 mesecih mam občutek, da več nič ne jeuser posted image , bog n edaj da zboli, ker potem pa res nič v njega ne spraviš

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: enolična hrana
27.1.2010 17:51:32   
Katy78
Naš pa še vedno poje vse, kar mu daš. Zdaj je še pomaranče začel jesti, ki jih prej ni maral in pa marmelado ima zdaj spet rad - prej jo kakšen mesec sploh ni mogel videt.

Ima pa druge fore - kar naenkrat ga koščki motijo in jih ven pljuva. Ali pa če mu daš kaj iz tvoje roke za jest - prej je pojedel, zdaj pa ni šans, da vzame. Banano, ki jo ima rad, iz roke ne bo vzel iz žličke pa. user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: enolična hrana
28.1.2010 10:01:09   
honey
Naš gospod tudi je zelo enolično hrano. Testenine na 1001 način, krompir na 3 načine, enolončnice pa na vse načine. Sadje zelo redko, sladkarije dnevno recimo 2 bombona in kakšen košček čokolade, če mu pade na pamet, pa še kakšno mlečna stvar se najde. Ampak se sploh ne sekiram. Pri 4,5 letih ima 20 kg, normalno visok, zdrav kot dren - tako da, če noče jesti zelenjave, solat in tega, se sploh nič ne sekiram. Pa da ne bo pomote - jaz jem zelenjavo, jemo solato pri kosilu in vse to, ampak on pač noče. In, kaj zato? Če je lačen, je, če ni lačen, ne je. Pa potem za večerjo poje kakšno drugo stvar in te toliko več. 

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: enolična hrana
28.1.2010 17:14:34   
PC Baby
Pri kateri starosti ste jim pa recimo začele dajat to kar ste tudi vi jedli, npr. rižotko v kateri je prepražena čebula, in bučke - v tem smislu, ne samo rižek z bučkami?

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: enolična hrana
28.1.2010 17:51:42   
Petka09
Pc Baby, jaz sm naši (stara 9 mesecev) že pri 8-ih mescih začela delat hrano na čebuli prepraženo, olje.... Tko kot za odrasle, samo brez soli ali kakih drugih močnih začimb. Zdej je jedla že normaln goveji golaž kot za odrasle. Ne vem pa kako je z mletim mesom, če je pol govedine pol svinjine? Kako potem to?

Pa smotano je, ker sva cel dan sami in mož ima kosilo v službi. Men se pa ne da neki ful kuhat za sebe in pol dostikrat pač zase nardim neki, tamali pa še vedno posebej že ustaljene jedi: špinačo, rižote, juhe..... Men glih ni, da bi to jedla, zato pač kuham posebi, kar vem da ni ok in bom mogla začet delat enako hrano za obe, pač malo prilagojeno.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: enolična hrana
28.1.2010 17:53:30   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Ko berem te poste opažam, da otroci kar nehajo jesti dolečene vrste hrane. Kdaj do tega pride - pri kateri starosti? Naš ima namreč 9 mesecev in obožuje vse sadje in vso zelenjavo. Se mi je zdelo, da je prelepo, da bi trajalo.


Pr naši se to skos dogaja že od začetka uvajanja GH. Kak mesec bo nekaj jedla, potem niti pod razno ne več... al pa obratno. Prej nečesa ni jedla, pa je zdaj.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: enolična hrana
28.1.2010 18:00:38   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Pa smotano je, ker sva cel dan sami in mož ima kosilo v službi. Men se pa ne da neki ful kuhat za sebe in pol dostikrat pač zase nardim neki, tamali pa še vedno posebej že ustaljene jedi: špinačo, rižote, juhe..... Men glih ni, da bi to jedla, zato pač kuham posebi, kar vem da ni ok in bom mogla začet delat enako hrano za obe, pač malo prilagojeno.


Jst isto! Pol pa jamram, da sem cel dopoldan kuhala pa pomivala user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: enolična hrana
28.1.2010 20:37:59   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Pri kateri starosti ste jim pa recimo začele dajat to kar ste tudi vi jedli, npr. rižotko v kateri je prepražena čebula, in bučke - v tem smislu, ne samo rižek z bučkami?

Med 9. in 10. mesecem.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: enolična hrana
28.1.2010 20:42:37   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Pa smotano je, ker sva cel dan sami in mož ima kosilo v službi. Men se pa ne da neki ful kuhat za sebe in pol dostikrat pač zase nardim neki, tamali pa še vedno posebej že ustaljene jedi: špinačo, rižote, juhe..... Men glih ni, da bi to jedla, zato pač kuham posebi, kar vem da ni ok in bom mogla začet delat enako hrano za obe, pač malo prilagojeno.

Jaz sem pa ravno zaradi tamale začela ful zdravo jest. Ker se mi ne da dvakrat kuhat: zanjo posebej in zame posebej. Pol pa skuham za obe in malo prilagodim (manj slano, ne žgem glih ful na olju,...).

Petka, kaj je zdej to? A se nisva midve zmeri v vsem citirale in strinjale????user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...
Zakaj je otrok najbolj poreden doma?
Ker smo doma najbolj sproščeni in se počutimo najbolj varne, si tudi najbolj upamo biti to, kar globoko v sebi smo, kdaj...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?