|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 14:41:40   
tincci
Poved se začne z veliko začetnico in konča s piko.

Mož je zaljubljen, baje v eno ku***.

Poved je enostavčna ali večstavčna; če je večstavčna, je ločena z ločili. 20 stavkov v eno poved ne greuser posted image user posted image user posted image

Samo ti dve pravili, pa se bo ful lažje bralo.

Če se ne motim, je to del osnovnošolske izobrazbe, ki pa je pri nas baje še obveznauser posted image user posted image Sej štekam, da sledite toku misli, ampak lepo vas prosim, kakšen jezik boste pa učile svoje otrokeuser posted image user posted image


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 14:48:38   
Anonimen
Optimistkauser posted image

(odgovor članu tincci)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 14:48:52   
Tiamo
user posted image

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 14:49:05   
mojamura
Nekdo se je zelo razjezil. Sicer pa te po eni strani razumem, po drugi strani pa moraš tudi ti upoštevati, da ko je človek jezen, mu na kraj pameti ne padejo slovnična pravila.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 14:52:18   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: tincci

Poved se začne z veliko začetnico in konča s piko.

Mož je zaljubljen, baje v eno ku***.

Poved je enostavčna ali večstavčna; če je večstavčna, je ločena z ločili. 20 stavkov v eno poved ne gre. user posted image user posted image user posted image

Samo ti dve pravili, pa se bo ful lažje bralo.

Če se ne motim, je to del osnovnošolske izobrazbe, ki pa je pri nas baje še obvezna. user posted image user posted image Sej štekam, da sledite toku misli, ampak lepo vas prosim, kakšen jezik boste pa učile svoje otroke? user posted image user posted image





sorry, ampak sem morala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 14:55:38   
Anonimen
user posted image , fajn napisano.

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 14:58:54   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

IZVIRNO SPOROČILO: tincci

Poved se začne z veliko začetnico in konča s piko.

Mož je zaljubljen, baje v eno ku***.

Poved je enostavčna ali večstavčna; če je večstavčna, je ločena z ločili. 20 stavkov v eno poved ne gre. user posted image user posted image user posted image

Samo ti dve pravili, pa se bo ful lažje bralo.

Če se ne motim, je to del osnovnošolske izobrazbe, ki pa je pri nas baje še obvezna. user posted image user posted image Sej štekam, da sledite toku misli, ampak lepo vas prosim, kakšen jezik boste pa učile svoje otroke? user posted image user posted image





sorry, ampak sem morala user posted image user posted image user posted image


Jana, vprašaji oz. ločila so v smajlijihuser posted image user posted image .

Ja no, včasih sem tudi jaz pikasta, ampak tako, kot ti, tincci, pa spet ne, če nekdo ne piše pravilno. Saj če tukaj pišemo v stilu "piši kao govoriš", še ne pomeni, da drugače ne znamo slovnice uporabljat.

Čeprav pa, opažam npr. pri mojemu bratu, da na msn-ju zelo popačeno pišejo, to je pa že res katastrofa.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 15:01:19   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: srki
IZVIRNO SPOROČILO: jana73
IZVIRNO SPOROČILO: tincci
kakšen jezik boste pa učile svoje otroke? user posted image user posted image

sorry, ampak sem morala user posted image user posted image user posted image

Jana, vprašaji oz. ločila so v smajlijihuser posted image user posted image .


ja, odgovor pa zgoraj user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 15:01:35   
Anonimen
ah dej ga no srt! na forumu pravopisna pravila ne velajo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 15:06:19   
totimato
IZVIRNO SPOROČILO: tincci

Poved se začne z veliko začetnico in konča s piko.

Mož je zaljubljen, baje v eno ku***.

Poved je enostavčna ali večstavčna; če je večstavčna, je ločena z ločili. 20 stavkov v eno poved ne greuser posted image user posted image user posted image

Samo ti dve pravili, pa se bo ful lažje bralo.

Če se ne motim, je to del osnovnošolske izobrazbe, ki pa je pri nas baje še obveznauser posted image user posted image Sej štekam, da sledite toku misli, ampak lepo vas prosim, kakšen jezik boste pa učile svoje otrokeuser posted image user posted image





No, jaz te podpiram. Če bi se vsi 5 dni trudili pisati približno slovnično pravilno, bi to prišlo v navado in bi s tem pozitivno vplivali ne samo na berljivost foruma ampak tudi na vzgojo svojih otrok...


Sicer pa kaj jaz tukaj delam... ponavadi sodelujem v tehniki in očkovem forumu user posted image

lp

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 15:25:35   
Kuba
IZVIRNO SPOROČILO: tincci

Poved se začne z veliko začetnico in konča s piko.

Mož je zaljubljen, baje v eno ku***.

Poved je enostavčna ali večstavčna; če je večstavčna, je ločena z ločili. 20 stavkov v eno poved ne gre.user posted image user posted image user posted image

Samo ti dve pravili, pa se bo VELIKO lažje bralo.

Če se ne motim, je to del osnovnošolske izobrazbe, ki pa je pri nas baje še obveznauser posted image user posted image Sej RAZUMEM, da sledite toku misli, ampak lepo vas prosim, kakšen jezik boste pa učile svoje otroke. user posted image user posted image


Če se že gremo... gremo do konca user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 15:29:52   
san
potem tudi sej pred razumem ne bo okuser posted image

(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 15:36:06   
sazi
Tudi mene včasih moti, ampak vsak piše po svoje. Če bi bilo pa pravilneje napisano, bi se morda prijelo koga, ki dela res hude napake.
Meni grejo kar kocine pokonci, ko preberem kaj o "možovih", "neuporabljanje" 2. sklona in dvojine (predvsem v ženski obliki - "imam dve lepe punčke" in podobno).

V bistvu se mi ločila in male začetnice zdijo še najmanjši problem, saj gre le za zapis. Zgoraj omenjene napake pa ponavadi isti ljudje delajo tudi govorno, kar je res user posted image .

(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 15:36:46   
Kuba
SAJ RAZUMEM kaj hočeš rečt  sanuser posted image user posted image user posted image  
 

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 15:47:14   
tincci
Točno to sem vam hotla povedat. Da je še vedno lahko pogovorno, ampak lepo prosim, nekatere stvari tukaj je prav grozljivo brat.user posted image Itak ste šle napačne tole brat! user posted image

Upam, da bo prebrala tudi katera, ki se jo tole tiče. Halo, tukaj so prosti spisi z velikimi črkami ali pa vse z malo ali pa 12 vrstic brez ene velike začetnice vmes. Za zjokat se. Kako se lahko nekdo s tako terminologijo karkoli zmeni s komerkoliuser posted image Sej še sam za sabo ne zna prebrat.



(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 15:58:35   
tehnofil
mene pa moti tako lepo pisanje ker potem je vse kot ena knjiga in ne bom še knjige bral na rr a lepo pa je da sedaj znamopisat kot je treba da se bo lažje bral pa še v osnovno šolo nam ni treba ker se lahko vse to naučimo tu na rr user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 16:04:59   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 16:10:33   
Anonimen
gospodicna zala,tudi ti imas pravopisne napake ,zato nehaj ,ker nisi najbolj pametna.mogoce pa zelis biti in tukaj je veeeeliiiiiiikkkkkkkk problemuser posted image user posted image user posted image ,mislim kr neki nouser posted image



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 16:11:33   
Anonimen
Katera Zala? A je tukaj kakšna Zala?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 16:15:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

gospodicna zala,tudi ti imas pravopisne napake ,zato nehaj ,ker nisi najbolj pametna.mogoce pa zelis biti in tukaj je veeeeliiiiiiikkkkkkkk problemuser posted image user posted image user posted image ,mislim kr neki nouser posted image



user posted image user posted image user posted image  Kolk ste smešni user posted image user posted image user posted image

Enim pač očitno shifti ne delajo, pa preslednica se jim je zataklnauser posted image

Drgač pa anonimna....kaaaaaaaaakkkkkkkkkkššššššššn problem?user posted image

Pa kje si zalo pobralauser posted image user posted image

Res, kar neki nouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 16:28:59   
sayuri
IZVIRNO SPOROČILO: tincci

Poved se začne z veliko začetnico in konča s piko.

Mož je zaljubljen, baje v eno ku***.

Poved je enostavčna ali večstavčna; če je večstavčna, je ločena z ločili. 20 stavkov v eno poved ne greuser posted image user posted image user posted image

Samo ti dve pravili, pa se bo ful lažje bralo.

Če se ne motim, je to del osnovnošolske izobrazbe, ki pa je pri nas baje še obveznauser posted image user posted image Sej štekam, da sledite toku misli, ampak lepo vas prosim, kakšen jezik boste pa učile svoje otrokeuser posted image user posted image





A to sta pravopisni besedi user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 16:37:41   
silvya
Jaz se trudim, da je napisano čimbolj pravilno. Včasih se tudi zatipkam. In kaj zdaj? A se naj zaradi tega z glavo zaletim v zid?  Včasih mi paše kakšno besedo napisati po domače, tako kot vsem ostalim. Jaz mislim, da to ni forum na katerem bi ocenjevali slovnično pravilno napisane tekste. Zato se  glede pisanja ne razburjam.
Imam pa idejo. Tista, katero strašno moti pisanje ostalih "neizobraženih" uporabnic foruma, naj odpre nov forum, kamor se bodo vpisali sami slavisti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 16:46:55   
mika
Enim pač očitno shifti ne delajo, pa preslednica se jim je zataklna


men pa res SHIFT ne dela, oz. ko ga stisnem noter ostane in počasi leze ven. je pupa polila tipkovnico s sokom, SHIFT pa ima poslediceuser posted image

drugače, sploh ne spremljam in se ne zgražam kako kdo piše. res ne vem kakšno vezo ima to z vzgojo otrokuser posted image ...a misliš, da moja triletnica, bere RR in vpija moje napakeuser posted image .

s prijatelji se pogovarjam čist po mariborsko, s hčero pa ne in govori dokaj pravilno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 16:52:29   
Anonimen
Okej ste se upičle v slovnico...Sej kire stvari je ful hudo brat. SAm meni dol maha dokler se dela vsaj presledke med besedami in ZA ali PRED ločili (pustmo pravopis in slovnico). Ker če mi pišete brez presledkov pol mi razteguje pošte po horizontali in pol mormo moderatorji popravlat nazaj v eno normalno neraztegnjeno zadevo.


Zdaj pa resno:
Prosim uporabnike, da VSAJ za ločili (vejica, pika, klicaj, vprašaj, podpičje, dvopičje itd...) delajo presledke. Prav tako je, pri ponavljajočih ločilih (......, ----, :::::), pametno vsake toliko uporabiti presledek, ker v nasprotnem primeru program (oz. računalnik) smatra to kot eno samo besedo in raztegne okvir sporočila čez večino zaslona.

Kakor sem že omenila: za slovnico mi je vseeno (no mi ni ampak to ni stvar debate) samo preslednico (space bar) bi prosila, da se uporablja na potrebnih mestih (ali vsaj na tistih, ki sem jih izrecno naštela v prejšnjem odstavku).
Če že ne drugi uporabniki portala, vam bomo hvaležni moderatorji predvsem zato, ker nam ne bo treba po nepotrebnem popravljat objavljenih sporočil.

(odgovor članu silvya)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: preberite!! - manjši del vas, a vseeno
13.11.2007 16:54:14   
Anonimen
men pa res SHIFT ne dela, oz. ko ga stisnem noter ostane in počasi leze ven. je pupa polila tipkovnico s sokom, SHIFT pa ima posledice


Sej maš dvauser posted image user posted image

Ne sej te hecam. Mene nič ne moti če kdo po domače piše. Moti me sam k ni presledkov, pa vejic, pa velikih začetnic. Sploh vejice. Lahko pride čist drug pomen ven če so vejice narobe nametane oz. jih sploh ni.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?