|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ali je lačna
17.11.2007 19:21:24   
Spark
Imam user posted image ki je stara 20 dni in jo dojim. Zadnjih par dni se popoldne kar veliko joka in zraven tudi zvija zato sem mislila da so krči. Pa še njeno blato je bilo zelene barve in jaz sem slišala da to kaže da jo boli trebušček. Danes mi  je pa nekdo povedal da zeleno blato kaže da je lačna. In sedaj me panika, kaj pa če je res lačna, ker tudi zadnjih nekaj dni ni plenička vedno pokakana in ko že je ni veliko blata. Ne vem ali naj kličem patronažno, ki je že zaključila z obiski ali naj jo peljem k pediatru (naročeni smo šele 27.). Kolikokrat naj bi bil dojenček pokakan? Aja, pa še to ko jo dojim, vedno slišim da dela požirke, zato nisem mislila da bi bila lačna. Ali paničarim sedaj za brezveze?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ali je lačna
17.11.2007 19:24:07   
NRMM
Po podoju ji ponudi flaško,pa boš videla kaj bo naredila.Če jo bo pojedla in potem ostala mirna je lahko,da je bila lačna,če pa se bo zvijala še naprej,pa so verjetno krči. Krči navadno začnejo popoldne (no pri nas so bili kar cele dneve),je pa tako,da je tudi popoldne manj mleka kot dopoldne.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ali je lačna
17.11.2007 19:27:28   
Petraa
zeleno blato ne kaže da je otrok lačen,pa tudi plenička ne rabi biti vsak dan pokakana.ti lepo doji naprej in samo sebe poslušaj,ne pa pametnih ljudi. 

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ali je lačna
17.11.2007 19:36:55   
Mlada mamica
Jaz bi na tvojem mestu se prepričala prej,kot pa kasneje....Zakaj?Ni treba otroka preiskušat da ti da vedet da je lačen in se zarad teg mora jokat!Škoda bi bilo!Pri Daši se je to vidlo  mesec dni komaj ko je že to tako daleč prišlo,da sma morale v bolnico!Ni napredovala na teži(kar je eden izmed vzrok,da nimaš dovolj mleka)!ne pravim,da je isto pri tebi,ampak kaj te stane da pokličeš v ambulanto in poveš kak je na stvari?Nič!jaz bi saj naredila tak!

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ali je lačna
17.11.2007 19:46:24   
sandra85
zelen drekec pomeni da je user posted image lačenuser posted image

ma kaj si bojo še ljudje izmislili
zeleni delci lahko pomenijo, da jo je mal zvijalo (kot praviš ti-bolel trebušček), lahko pa je od hrane (če si jedla špinačo,...)





_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ali je lačna
17.11.2007 19:52:48   
skuštrana
Ali paničarim sedaj za brezveze?

Jaz mislim, da user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ali je lačna
17.11.2007 20:12:50   
srursa
IZVIRNO SPOROČILO: NRMM

Po podoju ji ponudi flaško,pa boš videla kaj bo naredila.Če jo bo pojedla in potem ostala mirna je lahko,da je bila lačna,če pa se bo zvijala še naprej,pa so verjetno krči. Krči navadno začnejo popoldne (no pri nas so bili kar cele dneve),je pa tako,da je tudi popoldne manj mleka kot dopoldne.



Se strinjam.

Zvija jo pa lahko zaradi lakote in zato pride zeleno blato. Saj pri nas je bilo tako.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ali je lačna
17.11.2007 20:51:18   
Ines.
Če je plenička 6x na dan polulana in cca. 2 x pokakana in če ponoči punčka spi cca. 4 ure (glede na to da ima šele 20 dni) in če čutiš navale mleka (mravljinci,...), potem ni lačna, ampak jo dajejo krčki.

Btw: prvič slišim, da bi otroci kakali zeleno, če bi bili lačni. Po moji logiki ne bi kakali, saj ne bi imeli kaj pokakat.

_____________________________

Zdravi otroci, srečna mamica.

(odgovor članu srursa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ali je lačna
17.11.2007 20:51:25   
butt3rfly

IZVIRNO SPOROČILO: Spark

In sedaj me panika, kaj pa če je res lačna, ker tudi zadnjih nekaj dni ni plenička vedno pokakana in ko že je ni veliko blata.


si pa za foro enkrat idi mleko stisnat na obe dojki, pa boš vidla, kolko mleka bebica poje.

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ali je lačna
17.11.2007 21:02:18   
kšpela
zelen drekec sigurno ne pomeni da je lacna.to so krci.drugace te pa nic ne stane ce poklice pediatra ali patronazno in vprasas.pomoje je najbolje da poklices.

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ali je lačna
17.11.2007 21:07:02   
drobižek
Tudi če user posted image  tri dni ne kaka, je še vse v mejah normale (tako mi je rekla patronažna).

Brez panikeuser posted image

Ta pa je mal za lase privlečena: če je dojenček lačen, da kaka zelenouser posted image

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ali je lačna
17.11.2007 21:20:10   
lelaval
Če je plenička 6x na dan polulana in cca. 2 x pokakana in če ponoči punčka spi cca. 4 ure (glede na to da ima šele 20 dni) in če čutiš navale mleka (mravljinci,...), potem ni lačna, ampak jo dajejo krčki.

Btw: prvič slišim, da bi otroci kakali zeleno, če bi bili lačni. Po moji logiki ne bi kakali, saj ne bi imeli kaj pokakat.


se podpišem  user posted image  Jaz ji ne bi še ponudaila flaške, če imaš še namen dojit (sem svojo 3. izključno dojila 6 mesecev).

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ali je lačna
17.11.2007 21:41:58   
Spark
Hvala vam za odgovore.
Meni se tudi zdi malo za lase privlečeno to da je lačna če je zelen kakec, samo kar naenkrat se z vsemi temi čudnimi babjimi zgodbicami ukvarjam, ker ne vem kaj bi lahko bilo.
Evo naša user posted image se že cel večer nekaj pritožuje in jokca. Že večkrat sem ji ponudila, da bi jedla, ampak začne hito jesti po dveh minutah ima čisto polna usta, da se ji zatakne, in cel čas hranjenja se nekaj premika in telovadi in ves čas slišim da dela požirke. Dudico že cel popoldan vleče. Tako da mislim da imam zadosti mleka, in se mi zdi nesmiselno dodatek dajat. Bom v ponedeljek klicala pediatra pa bom videla.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ali je lačna
17.11.2007 22:09:16   
*misek*
Tudi jaz še nisem slišala, da bi user posted image  zvijalo, če je lačen. Takrat le joka. Kadar so krčki močni, pa je blato zeleno, zaradi žolča, ki naj bi se izločal ob močnem napenjanju.
Ampak, ker praviš, da začne močno hlastati, ko ji ponudiš dojko je morda vseeno lačna... in utrujena, če potem neha jesti user posted image  In tako se vrti v začaranem krogu, poje le toliko, da ji zadosti v tistem trenutku, nato zaspi in se spet hitro zbudi, lačna user posted image . Midva sva jedla vsakič, ko je zajokal, to je bilo sicer pogosto, vendar sem vsaj zagotovo vedela, da ni lačen, vmes pa sva se previjala in crkljala. Zaradi krčkov pa sem jaz zelo pazila na svojo hrano. Do ponedeljka poskusi tako dojiti, če ne bo nič bolje pa pokliči pediatra. Glede dodajanja pa je tako, če bo njenega povpraševanja manj, bo tudi tvojega mleka manj, tako boš kmalu lahko le flaške pripravljala. Svoje mleko si boš povečala le z večimi podoji - četudi to pomeni, da sta nenehno priklopljeni...

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ali je lačna
17.11.2007 22:38:37   
Petraa
otrok v parih minutah veliko poje.moj je v slabih 5 min pojel cca 130 ml. sva se pa dojila skoraj vsako uro,ker je bilo vroče,pa tudi zdaj na eno uro,ker imamo suh zrak doma.
moj tudi vedno hlasta pa ni lačen,je bil samo navajen sesanja močno

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ali je lačna
17.11.2007 22:45:58   
*misek*
Dudico že cel popoldan vleče.

Lahko tudi, da poje veliko zraka in jo to zvija. Ne pozabita na podiranje kupčkov. 

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ali je lačna
18.11.2007 0:26:20   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: *misek*

Dudico že cel popoldan vleče.

Lahko tudi, da poje veliko zraka in jo to zvija. Ne pozabita na podiranje kupčkov. 


naša je mela krče in je ful kolcala, ko je bla majša. in še zdej (!!!) papa zrak, ker dudo tko hlastno vleče, sam zdej se ji samo kolca in ful riga.

(odgovor članu *misek*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ali je lačna
18.11.2007 9:31:27   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: *misek*

Tudi jaz še nisem slišala, da bi user posted image  zvijalo, če je lačen.

Tudi, kadar si ti močno lačna, te boli trebuh in se bolje počutiš v pokrčenem položaju, kajne?
Draga Spark, kot je že ena napisala; ne preizkušaj otroka in ne odlašaj predolgo. Pojdi do P in naj otročka tehta kakšen teden, tako boš najbolje vedela ali pridobiva dovolj na teži ali ne. Ne poslušaj raznih kvazih nasvetov, da ne dajaj stekleničke, da se mora otrok najesti v prvih nekaj minutah... važno je, da otrok ni lačen. V to se boš 100% prepričala samo s preverjanjem teže.

(odgovor članu *misek*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ali je lačna
18.11.2007 9:51:39   
srursa
Pri meni je bilo tako. Ko sem mu dodala dodatek ga je nehalo zvijati in ni več kakal zeleno.  Zato zame to ni za ˇˇza lase privlečenoˇˇ. Ali so krči zginil po treh dnehuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ali je lačna
18.11.2007 10:36:55   
*lenc@*
IZVIRNO SPOROČILO: Ines.

Če je plenička 6x na dan polulana in cca. 2 x pokakana in če ponoči punčka spi cca. 4 ure (glede na to da ima šele 20 dni) in če čutiš navale mleka (mravljinci,...), potem ni lačna, ampak jo dajejo krčki.

Btw: prvič slišim, da bi otroci kakali zeleno, če bi bili lačni. Po moji logiki ne bi kakali, saj ne bi imeli kaj pokakat.


Dojeni otroci lahko kakajo tud an več dni ali 1x /teden, pa je ok. Različni so si...
Podoji do konca, pa daj flašo in če ti spije velik, je lačna. mal bo zihr spila k po flaši lepo teče, sploh na konc se morjo bl pomatrat prt nas k je gostejše mleko. Moja se je prvi mesec zvijala in zvijala že med in po dojenju. Krči so bli ja, sploh če imate zeleno blato, to so krči. Želim, da čimprej minejo!



_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu Ines.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ali je lačna
18.11.2007 11:48:39   
biga
Živjo, meni je pediater rekel, da je zeleno blato bodisi od krčkov, bodisi je mamica kaj pojedla, kar otroku ne paše, lahko je od adaptiranega mleka (to pri tebi očitno odpade), lahko pa gre za alergijo (najpogosteje na kravje mleko). Pri nas je bilo slednje, moj sin je pri 6 tednih vseskozi jokal med in po jedi, sem mu ponudila še flaško, jo je zavrnil, potem smo ugotovili, da gre za blago obliko alergije na mleko. Ni pa nujno, tako da najprej vztrajaj z dojenjem. Jaz sem naredila napako, ko sem mu ponudila flaško, kajti potem sem kmalu izgubila svoje mleko.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ali je lačna
18.11.2007 12:35:45   
VesnaLana
Pokliči pediatra , povej problem in pojdi otročka parkrat po jedi stehtat pa je problem rešen.

_____________________________

Vedno misli na to kar imaš in ne na tisto česar nimaš

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ali je lačna
20.11.2007 19:20:31   
Mlada mamica
Kaj sta rešle?A imaš premalo mleka,al ima krče?

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu VesnaLana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?