|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako naučiš otroka smučat?
20.11.2007 15:00:31   
Anonimen
Ok, stvar je sledeca user posted image  Dragi je svojemu sinetu nabavil komplet smucarsko opremo, mali je navdusen, v nedeljo smo bili na Krvavcu. "Smucal" je eno uro, v treh etapah, vmes se je valjal po tleh, delal angelcke, se kepal itd .. Ko je imel dost, je bilo dost, sva mu odpela smucke in that's it. Zaenkrat se je samo po ravnem mal gor in dol poganjal s palicami (mu gre) in se spuscal s smuckami naravnost po majhnem naklonu, na koncu sem ga jaz lovila.

Za prvic je bilo cisto super in on bi seveda se. Res je, da sva midva bila brez smuck in da bo treba v naprej se vsaj moje smuce s sabo vzet. Kar je problem je to, da se ful nazaj nagiba oz. da mu drza ne uspeva vedno. Pa pobrat se ne zna.

Kaj ga ucit naprej? "Stamfanje" postrani ali ''smrekco'', plug, zaustavljanje?

Jaz sem cisto zgubljena in se svojih zacetkov spomnim le po 3 urnem poganjanju po ravnem gor in dol v Podkorenu user posted image  In se vedno bolj nagibam k smucarski soli, dragi pa pravi, da ga bova ze sama naucila zaenkrat, ker ima tamali ocitno smisel.

Aja, se to - star je 3 leta. Nasvete, pliiiiiiiiiiiiiz!

LP
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
20.11.2007 15:05:39   
piškotka
Obvezno ga vpišita v smučarsko šolo, le tako se bo naučil dobro smučati. Lastne izkušnje!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
20.11.2007 15:11:44   
bučkabb
jaz sem se naučila tako, da me je sosed ko sem bla stara enih 8-9 let peljal na smučiščeme postavil odzadi njega in dal moje smučke med njegove, tako sva se skupi učila vijugat, kakor je on krenil sem tud jaz.

no to je ena metoda, ko je še majhen da ga daš med svoje noge in ga učiš vijugat, al pa zelo veliko vidim na smučiščih ko jih učijo sedaj take majhne z temi vrvmi, al pa naj voz za teboj počasi brez palic in pritiska na koleno z rokami.

ne vem no metod je zelo veliko in jaz tud mislim, da če znata oba smučat se je najprej dobr potrudit in ga sam naučit smučat, saj če ma vsaj mal talenta, ne bo teško. tist denar ko ga bosta dala za šolo- ki niso pocen, pa raje ponucajte vsi skupi za karte.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
20.11.2007 15:29:27   
aluš
Mi smo prvič otroka postavili na smuči pri štirih letih. Na konc smo se že vsi drli in bili slabe volje. Ni se zanal pobrat, ne štamfat (ne smrekco ne vodoravno), v glavnem nič ni mogel, edino, da sem ga jaz "šlepala". Pa nismo šli samo 1X, smo šli kar vsako nedeljo tam gor na en hrib, pa po petem izletu še ni bilo nič kaj napredka. Naslednje leto so imeli v vrtcu tečaj. V štirih dneh je mulc znal vse - zavijat okoli palic, se pobrat, štamfat. Sem samo "zijala". Pa vse z navdušenjem. Tako, da TEČAJ. Ni treba že letos. Mi bomo s tamalim (bo star 4 leta) tudi letos že sami začeli, tako da se mal navadi, ampak tako matrala kot sem se s ta velikim, se pa ne bom. Ga bom naslednje leto rajši dala v tečaj. Letos samo toliko za zaćetek, pa občutek, da ni potem čist "aberveznik".

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
20.11.2007 15:39:50   
Anonimen
Mojega dragega vpraši, ko se boste oglasli čez vikend ali drug teden. Jih je včasih učil smučat, pa ti bo najboljš vedel povedat.

(odgovor članu aluš)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
20.11.2007 20:06:16   
viv_
Pomoje je najboljša varianta smučarska šola, ker tam PRAVILNO učijo. Predvsem pomembno je, da na začetku osvoji pravilno tehniko in vse.

Sem videla zdej pri Mirni, ko hodi v plavalno šolo. Povsem drugačen način in metode učenja, kot bi jo jaz ućila po moji zdravi pameti.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
20.11.2007 21:14:46   
mala maja
točno tako. Smučarska šola in nič drugega ne bo pomagalo. če pa zveš se priporočam.

moj oče je bil učitelj smučanja, pa naju z bratom ni naučil smučanja. Raje naju je dal v smučarski kub.  Sama tud ne znam naučit mojih mulčkov. Me prej vse mineuser posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
20.11.2007 21:22:09   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Ok, stvar je sledeca user posted image  Dragi je svojemu sinetu nabavil komplet smucarsko opremo, mali je navdusen, v nedeljo smo bili na Krvavcu. "Smucal" je eno uro, v treh etapah, vmes se je valjal po tleh, delal angelcke, se kepal itd .. Ko je imel dost, je bilo dost, sva mu odpela smucke in that's it. Zaenkrat se je samo po ravnem mal gor in dol poganjal s palicami (mu gre) in se spuscal s smuckami naravnost po majhnem naklonu, na koncu sem ga jaz lovila.


LP


Tako, kot si napisala. Tako izgleda začetno "smučanje", ne da bi otroku vzel veselje in ga silil. Nadaljujete lahko tako, da drugič oba tudi smučata in ga vzame A. med noge, da dobi malo več občutka za daljše razdalje in "hitrost". Vendar samo, če bo hotel. Drugače smučke dol in igranje na snegu.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
20.11.2007 21:36:03   
nuala
Uh, tisti od vaju, ki bolje smuča, naj ga vzame s sabo, na sedežnico, krogce,... in naj ga ima med nogami ali pri strani ko se peljete dol. Tako smučanje je otročkom ful všeč; v vseh zahrbtnih avstrijskih vaseh, kjer nimajo nič razenm smučišč  ako smučajo otročki od 2 let naprej; eni z dudo v ustih in se režijo kot pečeni mački.
Če bi ga pa res učila smučat ( se mi pa zdi pri 3 letih še majhen ) ga daj v smučarsko šolo, našmu in sosedovmu je bilo ful všeč ( ampak mlajših kot 3,5 let nisem videla, navadno pa začnejo pri 4 ).

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
20.11.2007 21:42:17   
Marogica
Vidim, da vas kar nekaj omenja smučarsko šolo. Midva sva ga pri tre letih dala za "pokušino", pa ni bilo nič s tega. Ni "sodeloval", ker ga je zanimo še kaj drugega kot samo to. In tako v skupini še ni mogel funkcionirati.

Za kasneje pa priporočam, ker je šola čisto drugačna "avtoriteta", kot pa ati ali mami.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
20.11.2007 21:53:59   
darja72
Prvih korakov na snegu ste se lotili zelo dobro, torej skozi igro. Tudi nadaljevanje naj gre v tej smeri. Otrok naj bi se v začetku le privajal na "dolgo stopalo" (smučko), drsenje, ravnotežje, ...Kasneje, torej okoli 5. leta pa je obisk smučarskega tečaja zelo priporočljiv. Jaz osebno odsvetujem vožnjo med nogami ipd., ker otrok s tem ne pridobi skoraj ničesar, mogoče le lažen občutek varnosti. Lahko uporabljate tudi smučarske vajeti, vendar je predpogoj, da otrok že obvlada drsenje in ravnotežje.
Omenila si nagib nazaj, kar je problem pri večini malih otrok, saj jim trdota pancarja omogoča sedenje na repih smuči. S tem korigirajo pomankljivo ravnotežje in nenastavljanje robnikov. Napako, ki je kasneje zelo moteča lahko popravljate tako, da smučarskih palic ne uporabljate, otrok naj se z rokami oz. dlanmi močno nasloni naprej na rahlo upognjena kolena (pogled usmerjen naprej, ne v tla). Na ta način ga tudi najlašje naučite zavoja. Torej, če želite izpeljati zavoj v desno (gledano nazdol) potisnete z levo roko navzdol in navznoter levo koleno. Za levi zavoj pa ravno nasprotno.
Upam, da sem kaj pomagala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
20.11.2007 23:08:19   
Anonimen
Uf, hvala za nasvete! Zaenkrat se ne planiramo resne smucarske kariere, pac pa najbolj to, da ta sport vzljubi (ce ga pac bo, ce ne bo pa baletnik user posted image  ali karkoli pac zeli). Za solo je najbrz res se premajhen, nisem pa proti njen, dragi pa tudi ne.

Point je v tem, da A. ni smucal ze nekaj let, jaz sem pa na strminah bolj bojecka, ampak po ravnem mi pa gre user posted image  A. je tudi rekel, da bi vajeti kasneje uporabljala, pa tamalemu bo tudi lazje, ko bo enkrat naju videl (ali kogarkoli drugega).

Tasonka, bomo vprasali user posted image

Darja72, ja, sva mu kazala, kako naj se nasloni na pancarje naprej, pa je slo najprej .. bom uploadala filmcek na youtube, pa prilepim link prvih poskusov user posted image  Upam,d a mi rata zmanjsat film najprej user posted image  

LP

(odgovor članu darja72)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
21.11.2007 0:55:36   
Anonimen
 
To so filmcki .. user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
21.11.2007 8:24:04   
Lenny
Držo nazaj poskusita "korigirati" tako, da je eden od vaju tudi na smučeh, otroku pa ponudi po klancu navzdol svoje palice, ki jih držiš vodoravno, nekje v višini svojih kolen, otrok se jih pa prime. S tem ti uravnavaš hitrost spusta, otrok pa nagne telo naprej in prenese težišče.
Druga možnost je, da ga brez njegovih palic navajata, da pri spustu položi rokice na svoja kolena. Tudi tako se navaja pravilne drže.
Veliko igre, smeha in veselja, pa čimmanj bolečin v križu user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
21.11.2007 8:25:24   
Lenny
Ej, sem pogledala filmčke. Mali je ja ful spreten user posted image

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
21.11.2007 12:19:57   
altati
Jaz sem obe moji punci pri starosti 4-5 let dala v smučarsko šolo in nato starejšo do 10.leta še vsako zimo (v nadaljevalne tečaje), mlajšo pa to še čaka (stara je 6,  2 tečaja ima že za seboj, nekaj zim jo pa še čaka). To se mi zdi najprimernejši način, saj se otrok res nauči pravilnega, samostojnega smučanja, kot tudi uporabe sedežnic, vlečnic itd...Tudi mlajšega čaka enaka pot. Je pa res da mi kar veliko smučamo tudi vsi skupaj in nama je z možem to, da se otroci res dobro naučijo, precej pomembno.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
21.11.2007 18:01:29   
darja72
Ribica, super začetki. Kar tako naprej. In ko bo na Pokljuki dovolj snega se vidimo tamuser posted image .

_____________________________

Kogar ni, ga ne pogrešamo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako naučiš otroka smučat?
22.11.2007 7:52:12   
Seven*
Mehurčico vprašaj! Naša Mehurčica je PROFI! user posted image user posted image  Pa otroke je že tudi imela na tečaju!! user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu darja72)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
To storite, ko se otrok grdo obnaša
Kaj storiti, ko se otrok grdo obnaša? Ga kaznovati? Kričati nanj? Ne, strokovnjaki pravijo, da je v takšnih primerih naj...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?