|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako povedati otroku
19.12.2007 11:23:45   
Anonimen
Starši ločenih otrok kako otroku obralzožite zakaj mama in oče nista več skupaj.
Moj triletnik sprašuje zakaj njegov oče ne živi z nama, zakaj nikoli ne pride po njega v vrtec, zakaj ne spi pri nama, nešteto vprašanj zaka in potem še primere zakaj pa od tega prijatelja oče pa je pri njem.
Z očetom ima stike, seveda samo na 14 dni.

Kao mu na razumljiv način to komplicirano zadevo razložiti.

Hvala za nasvete
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 11:28:33   
Anonimen
Kot prvo, razložita mu to skupaj z očetom, ker je tudi on dolžen otroku povedat kak pa kaj. Prvo se vidva pogovorita kak mu bota povedala, saj ne bi smelo bit težko. Pač poveš, da se z očetom nimata rada kot prej in to je to. Brezveze olepšavat in ovinkarit po moje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 11:28:48   
snake
najtežje vprašanje kar sem jih prebrala tu na RR-ju! Ne vem odgovoriti, verjamem da ne veš kako mu razložit zadevo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 11:36:03   
lelaval
Mislim, da najboljše tako, kot je napisala Nivess. Jaz ne bi nič olepšavala stvari (da je npr. očka več v službi ali kaj takega), ker 3 letniki so sposobni več razumet, kot pa si mi sploh domišljamo. Potem pa bi bil prevelik šok in zamera, če bi spoznal, da mu starša lažeta. Nenazadnje ima otrok rad tako očeta, kot mamo, pa ne glede na to, ali sta 24 ur z njim ali ne.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 11:36:21   
lukec
Ta je res težka, ampak ne glede na to kako mu boš razložila, mora otroku jasni in glasno povedati, da ni kriv za to kar se dogaja in da ga imata oba še vedno zelo, zelo rada. Ne vem, to se mi zdi najpomembnejše.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu snake)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 11:39:46   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Starši ločenih otrok kako otroku obralzožite zakaj mama in oče nista več skupaj.
Moj triletnik sprašuje zakaj njegov oče ne živi z nama, zakaj nikoli ne pride po njega v vrtec, zakaj ne spi pri nama, nešteto vprašanj zaka in potem še primere zakaj pa od tega prijatelja oče pa je pri njem.
Z očetom ima stike, seveda samo na 14 dni.

Kao mu na razumljiv način to komplicirano zadevo razložiti.

Hvala za nasvete


Anonimna, koliko časa pa nista več skupaj? Ali ste prej živeli skupaj?

Moja dva sta ločitev kar dobro prenesla. Res pa je, da sta bila starejša.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 11:42:37   
tina a
http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=945

http://www.vrtecribnica.com/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=56

http://www.bambino.si/?d=clanek&id=155

Tukaj imaš še nekaj člankov za pomoč ... Meni je to kar pomagalo.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 11:57:49   
Anonimen
skupaj smo živeli samo prvega pol leta po rojstvu otroka, potem pa sva bila midva za sebe.
Ker ve, da ko je bil dojenček, da je živel pri očetu me večkrat vpraša kdaj bo spet dojenček, da bova midva pri očetu.
Do sedaj smo bili z očetom kar v dobrih odnosih in je bil on kar nekaj na obisku pri naju, zdaj pa ima novo partnerko in tega ne more več prakticirat in to malega najbolj muči zakaj pa zdaj se ne gre oče več igrat z njim v stanovanje. Zakaj zdaj ne ostane več pri nama, dokler on ne zaspi, skaratka vidi da so spremebe.
Včeraj me je vprašal zakaj ni ob nama, no velikokrat ima takšna žalostna vprašanja, samo do sedaj sem nekako se izogibala odgovorom, ker sem upala da bomo skupaj, no to je že druga zgodba, zdaj pa vem, da je konec in mu morem  nakaj razložiti. Saj mu povem, da je oče drugje, ker ima drugje službo in ker je drugje doma ampak to mu ni dovolj dobra razlaga.

(odgovor članu tina a)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 11:59:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

skupaj smo živeli samo prvega pol leta po rojstvu otroka, potem pa sva bila midva za sebe.
Ker ve, da ko je bil dojenček, da je živel pri očetu me večkrat vpraša kdaj bo spet dojenček, da bova midva pri očetu.
Do sedaj smo bili z očetom kar v dobrih odnosih in je bil on kar nekaj na obisku pri naju, zdaj pa ima novo partnerko in tega ne more več prakticirat in to malega najbolj muči zakaj pa zdaj se ne gre oče več igrat z njim v stanovanje. Zakaj zdaj ne ostane več pri nama, dokler on ne zaspi, skaratka vidi da so spremebe.
Včeraj me je vprašal zakaj ni ob nama, no velikokrat ima takšna žalostna vprašanja, samo do sedaj sem nekako se izogibala odgovorom, ker sem upala da bomo skupaj, no to je že druga zgodba, zdaj pa vem, da je konec in mu morem  nakaj razložiti. Saj mu povem, da je oče drugje, ker ima drugje službo in ker je drugje doma ampak to mu ni dovolj dobra razlaga.



Veš kaj, naj kr lepo on razloži sinu zakaj ga ni več na obisku.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 12:03:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Z očetom ima stike, seveda samo na 14 dni.



zakaj pa samo na 14 dni? user posted image  

tega pa res ne stekam?? user posted image

Zakaj ne naredita pravicno? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 12:04:53   
Anonimen
ja on mu reče da nemore.
jaz pa imam ta probelm,da mene sprašuje in nekako mu moram razložiti. Saj mu poskušam ampak je težko, kar žalostna postanem ob takšnih vprašanjih in to opazi in reče zakaj si žalostna mami. Groza so ta vprašanja amapk vem da je takšna realnost.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 12:09:10   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

skupaj smo živeli samo prvega pol leta po rojstvu otroka, potem pa sva bila midva za sebe.
Ker ve, da ko je bil dojenček, da je živel pri očetu me večkrat vpraša kdaj bo spet dojenček, da bova midva pri očetu.
Do sedaj smo bili z očetom kar v dobrih odnosih in je bil on kar nekaj na obisku pri naju, zdaj pa ima novo partnerko in tega ne more več prakticirat in to malega najbolj muči zakaj pa zdaj se ne gre oče več igrat z njim v stanovanje. Zakaj zdaj ne ostane več pri nama, dokler on ne zaspi, skaratka vidi da so spremebe.
Včeraj me je vprašal zakaj ni ob nama, no velikokrat ima takšna žalostna vprašanja, samo do sedaj sem nekako se izogibala odgovorom, ker sem upala da bomo skupaj, no to je že druga zgodba, zdaj pa vem, da je konec in mu morem  nakaj razložiti. Saj mu povem, da je oče drugje, ker ima drugje službo in ker je drugje doma ampak to mu ni dovolj dobra razlaga.



Razloži mu, da sta se vidva še imela rada, ko je bil on dojenček, ampak, da so se vajina čustva ohladila ter da sta ugotovila, da skupaj ne morete več živeti. POvej mu, da to da očeta ni več z vama ne pomeni, da ga očka ne mara. Da bo vedno njegov očka.

Probaj biti v odgovorih jasna in ne reci mu, da oče nima časa zaradi njegove nove partnerice (zadeva se ti zna kasnje maščevati, če ne drugače pa ko boš ti imela kakšnega). In v kolikor je možno se z bivšim dogovori, da gre kak dan tudi med tednom po otroka in z njim preživi kako uro ali dve.


Drugače pa ... ti ne znam več svetovati. Moja2 sta bila pri ločitvi starejša. In bila sta dva. Njiju je bilo najbolj strah, da ne bosta več videla svojega bratranca in sestrične, kužka, sobe, babice in dedka ... Take zadeve. In da bosta morala zamenjati šolo. Ampak vse se je počasi uredilo. Zavedati pa se moraš, da je v takšnem starostnem obdobju, da je postal "zakajček".

Veliko sreče. user posted image user posted image

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 12:13:57   
muki1
Ojoj, to me je pa res ganilo, da ga zanima, kdaj bo spet dojenček. user posted image  Verjamem, da ni lahko, ko postavlja takšna vprašanja.
Ne vem, no, skušaj se z njim veliko pogovarjati o tem, upam, da bo tudi oče čim večkrat lahko prišel do vaju, da bo nova partnerka sprejemala to z razumevanjem.
Jaz bi skušala dečku razložiti, da on ima dve družini in bo vedno tako. Da bo lahko šel dvakrat poleti na morje zaradi tega, da mu bo Božiček v obeh domovih pustil darilo.... seveda mu ne bi slikala pravljice, ampak skušala najti neke prednosti, da bi ga vsaj malo potolažila, saj je očitno žalosten in zmeden.
Zgleda, da je zelo čustven otročiček in bi ga najraje zdaj objela.

Srečno user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 12:17:38   
mika
Razloži mu, da sta se vidva še imela rada, ko je bil on dojenček, ampak, da so se vajina čustva ohladila ter da sta ugotovila, da skupaj ne morete več živeti. POvej mu, da to da očeta ni več z vama ne pomeni, da ga očka ne mara. Da bo vedno njegov očka.


jaz pa ne vem, če bi upala reč, da se nimata več rada. bogve kaj si bi otrok s tem predstavljal...mogoče da njega nekega dne tudi  ne bosta imela rada, kljub temu da mu obljubljata drugače.

starša se imata rada, pač na drug način...kako razložit, ne vem. se pa strinjam z nivess, da mu morata oba skupaj   povedat, pred tem pa se pomenit, da bosta enotna. mogoče bi oče moral slišat iz otrokovih ust, da bi ga zadelo in bi bil več skupaj z otrokom.

user posted image user posted image user posted image joj, kako me to žalosti

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 12:19:51   
Anonimen

ja on mu reče da nemore.


A da gospod ne more??? Zakaj pa ne more??? A nima jezika, jajc mogoče?? Budalo...ti kr lepo reči otroku naj atija vpraša zakaj ga ni.  No pa da vidimo heroja kaj bo rekel..potem pa mu seveda še sama razloži normalno, ker on itak ne bo..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 12:25:38   
tinatona
Joj tega vprašanja je mene najbolj strah. Samo na žalost našega atija skoraj nikoli ni (pride na par mesecev enkrat al pa dvakrat), ker je revček ˝tako zaposlen˝. Tako da se mi zdi da ga mali (vsaj zaenkrat) ne pogreša prav dosti.

Si pa moram tole temo kar nekam skopirat, da bom imela za takrat ko bo do teh vprašanj prišlo.

Moram pa rečt da so ti punce super napisale.

LP Tina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 12:28:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tinatona

Joj tega vprašanja je mene najbolj strah. Samo na žalost našega atija skoraj nikoli ni (pride na par mesecev enkrat al pa dvakrat), ker je revček ˝tako zaposlen˝. Tako da se mi zdi da ga mali (vsaj zaenkrat) ne pogreša prav dosti.

Si pa moram tole temo kar nekam skopirat, da bom imela za takrat ko bo do teh vprašanj prišlo.

Moram pa rečt da so ti punce super napisale.

LP Tina



Pa kaj sploh hodi pol? boljše da takega debila niti ni in mir, ne pa da se dobesedno dela norca iz otroka...gnoji..tak več na mojem pragu ne bi kaj imel iskat. Samo še na sodišče lahko gre, jaz pa pred njim.

(odgovor članu tinatona)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 12:32:34   
maruškaŠ
Ti mu kar po pravici povej, da se z očetom nimata več rada - da pač to ni isto kot ljubezen mamice in otroka, ter očeta in otroka.

Moj je bil takrat star 5 let, ampak je zelo razumno sprejel vse skupaj. In tudi razumel je, da te ljubezni ni več. Čeprav mu je oče vztrajno ponavljal, da oči in mami nista več skupaj, ker mami ne mara več ateka.

In ko me je mali vprašal, če je res, da ga nimam več rada, sem rekla, da je. Na vprašanje zakaj - sem mu povedala, da zaradi tega kako je delal z menoj. Sin je bil tik pred razhodom in tudi po njem nekajkrat priča nasilnim ekscesom bivšega (njegovega očeta) in mi je kasneje tudi sam rekel, da je vesel, disva več z njim in da naj me ne bo strah, da me bo on branil, če bo treba.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 13:16:46   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Ti mu kar po pravici povej, da se z očetom nimata več rada - da pač to ni isto kot ljubezen mamice in otroka, ter očeta in otroka.

Moj je bil takrat star 5 let, ampak je zelo razumno sprejel vse skupaj. In tudi razumel je, da te ljubezni ni več. Čeprav mu je oče vztrajno ponavljal, da oči in mami nista več skupaj, ker mami ne mara več ateka.

In ko me je mali vprašal, če je res, da ga nimam več rada, sem rekla, da je. Na vprašanje zakaj - sem mu povedala, da zaradi tega kako je delal z menoj. Sin je bil tik pred razhodom in tudi po njem nekajkrat priča nasilnim ekscesom bivšega (njegovega očeta) in mi je kasneje tudi sam rekel, da je vesel, disva več z njim in da naj me ne bo strah, da me bo on branil, če bo treba.


To je tudi meni rekel moj sin. Zanimivo kako delujejo njihove bučke.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 13:17:37   
mika
Moj je bil takrat star 5 let, ampak je zelo razumno sprejel vse skupaj.


mislim da je velika razlika med dojemanjem 5 let in tri leta starega otroka.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 13:18:43   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

IZVIRNO SPOROČILO: tinatona

Joj tega vprašanja je mene najbolj strah. Samo na žalost našega atija skoraj nikoli ni (pride na par mesecev enkrat al pa dvakrat), ker je revček ˝tako zaposlen˝. Tako da se mi zdi da ga mali (vsaj zaenkrat) ne pogreša prav dosti.

Si pa moram tole temo kar nekam skopirat, da bom imela za takrat ko bo do teh vprašanj prišlo.

Moram pa rečt da so ti punce super napisale.

LP Tina



Pa kaj sploh hodi pol? boljše da takega debila niti ni in mir, ne pa da se dobesedno dela norca iz otroka...gnoji..tak več na mojem pragu ne bi kaj imel iskat. Samo še na sodišče lahko gre, jaz pa pred njim.


se samo podpišem

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 13:26:36   
tinatona
Ja saj vem in če bi bilo po moje ga tudi ne bi pustila. Samo kaj ko imamo pa pri nas ˝otrokom prijazen˝ zakon. No pa saj samo še kakšno leto takšnih obiskov, pa ga mali ne bo več šljivil. Letos sva ga videla takoj po naroku na sodišču (januarja), potem pa nič do konca avgusta, nato je prišel zaporedoma 4 srede, zdaj pa spet nič več. Me prav zanima kdaj se bo zdaj spomnil da ima nekje sina...

LP

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 13:29:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tinatona

Ja saj vem in če bi bilo po moje ga tudi ne bi pustila. Samo kaj ko imamo pa pri nas ˝otrokom prijazen˝ zakon. No pa saj samo še kakšno leto takšnih obiskov, pa ga mali ne bo več šljivil. Letos sva ga videla takoj po naroku na sodišču (januarja), potem pa nič do konca avgusta, nato je prišel zaporedoma 4 srede, zdaj pa spet nič več. Me prav zanima kdaj se bo zdaj spomnil da ima nekje sina...

LP



A mata zakonsko določen termin obiskov? Pol ima on problem in ne ti. Lahko sodišče obvestiš, da ne izpolnjuje obveznosti in zanemarja otroka pa da vidimo kdaj bo še lahko prišel.

(odgovor članu tinatona)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 13:33:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Moj je bil takrat star 5 let, ampak je zelo razumno sprejel vse skupaj.


mislim da je velika razlika med dojemanjem 5 let in tri leta starega otroka.


In kako poves 3-letnemu? user posted image

In ce prides po njega.. in ga potem pustis tam.. in te vprasa.. zakaj gres? In noce da gres.. Kako lahko potem sploh gres? user posted image  


(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako povedati otroku
19.12.2007 13:40:56   
Anonimen
Hja malo bom žlehtna in bom rekla, da najbolj pametne nasvete talajo uni, ki teh izkušenj nimajo.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?