|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   špinača
11.1.2005 15:04:47   
BokiMB
Ali dajete svojim otrokom oz. dojenčkom špinačo, kupljeno v trgovini? Jaz do sedaj nisem upala, sem dajala samo tisto z maminega vrta, ki pa je na drugem koncu mesta, sama pa pravega zamrzovalnika nimam, da bi si shranila kak lonček za dalj časa...

Če jo kupujete zamrznjeno v trgovini, katera znamka se vam zdi najboljša?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   špinača
11.1.2005 15:25:37   
NinaŠ
Sedaj, ko ni več sveže na vrtu kupujem zmrznjeno od Ete.
LP

(odgovor članu BokiMB)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   špinača
11.1.2005 15:55:43   
Anonimen
Samo greti je ne smeš. Menda je pogreta strupena. So se učili pri sodelavkinemu možu na higienskemu minimumu.

(odgovor članu BokiMB)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   špinača
11.1.2005 16:23:29   
Lunca1
Mi jo ponavadi delamo iz blitve ali listov redkvice. v tem primeru pa ni strupena.

Lp Lunca

(odgovor članu BokiMB)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   špinača
11.1.2005 17:27:24   
Gina
Pa saj so vsa živila kontrolirana. Problem je le v tem, da v nekaterih trgovinah ne pazijo in dajo lepo zmrznit še enkrat, tudi če se jim odtaja. V bistvu moraš pazit kje kupuješ, potem pa po moje ni toliko važna znamka izdelka.

(odgovor članu BokiMB)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   špinača
11.1.2005 17:41:54   
frutka_
Zdaj pozimi je bolj slabo z zelenjavo iz vta prav tako s sadjem. Dajem mu Iglu-jevo špinačo in se mi zdi fajn, ker je v malih kockah in je lahko porabiš samo pol če je več ne potrebuješ brez da jo odtajaš.

(odgovor članu BokiMB)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   špinača
11.1.2005 19:57:11   
Seven*
Pogreta spinaca strupena? Zakaj pa? Hmm. Grem malo brskat na Google. Prvic slisim.. :zmeden:

(odgovor članu BokiMB)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   špinača
11.1.2005 20:02:02   
Seven*
Nasla. Hvala. Pa znamo se eno stvar vec...

Špinača je sicer zdrava zelenjava, na žalost pa se v njej skladišči nitrat, ki se nahaja v zemlji. Zaradi tega kuhane špinače ne smemo dlje časa pogrevati, da se nitrat ne začne pretvarjati v nitrit, ki je zdravju škodljiv. Če odstranimo steblo in rebra listov, zmanjšamo vsebnost nitrata. Špinača vsebuje nadpovprečno veliko oksalne kisline, ki se veže s kalcijem in spodbuja nastajanje ledvičnih kamnov. S tem je ovirana tudi absorbcija kalcija, zato moramo po zaužitju špinače dodatno uživati mlečne izdelke.

(odgovor članu BokiMB)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   špinača
11.1.2005 20:51:15   
Gina
Ja, Seven, kako je pa z blitvo, jaz tudi blitve ne pogrevam, ker mi je mami vedno rekla, da špinače ne, za blitvo pa res nimam pojma?
Pa iz perja od redkvic in rdeče pese tudi delam "špinačo", no pač nekaj podobnega, je ful dobro. Tudi to ne pogrevam. Nekateri delajo tudi iz korenčkovega perja, samo jaz to še nisem probala.

(odgovor članu BokiMB)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   špinača
11.1.2005 21:35:13   
Seven*
NASVETI ZA ZDRAVJE
Žal lahko blitva v določenih okoliščinah (podobno kot špinača in rdeča pesa) vsebuje tudi veliko nitrata, ki se lahko razvije v zdravju škodljiv nitrit. Zato blitve ne smemo pogrevati, jedem z blitvo pa moramo dodajati velike količine vitamina C. Zelo priporočljivo je na primer, da k jedi pijemo napitek, ki je bogat z vitaminom C.

(odgovor članu BokiMB)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   špinača
11.1.2005 22:06:34   
Gina
Hvala!:)

(odgovor članu BokiMB)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   špinača
11.1.2005 22:58:23   
frutka_
Seven HVALA!

(odgovor članu BokiMB)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   špinača
12.1.2005 8:09:19   
BARBARA R.
Morda bi se pa odločila za nakup zamrznjene kremne špinače pri dostavljalcih zamrznjenih proizvodov.Jaz počasi razmišljam v tej smeri,vendar je za nas še rahlo prezgodaj,ker je pripravljena s smetano in kravjim mlekov.Je pa simpatično pakirana v "srčkih" nekakšni žličniki,tako da lahko uporabljaš po komadih.

:muca:

(odgovor članu BokiMB)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   špinača
14.1.2005 18:32:12   
lin
Mi imamo tako srečo da smo z obale kjer ni tako mrzlo in dobim dosti zelenjave(cvetačo,blitvo,špinačo...)z vrta od moje tašče in tasta.
Ostalo kar kupujem kupim sveže na tržnici sproti!

(odgovor članu BokiMB)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?