|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
21.2.2008 15:46:51   
livia
Zanima me ali je dovoljeno svoje izčrpano mleko pogreti v mikrovalovki?

In enako ali lahko vodo prekuham, ohladim, potem pa če rabim narest adaptirano mleko, ali lahko to vodo segrejem v mikrovalovki?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
21.2.2008 16:07:37   
metkica1
Jaz adaptirano mleko grejem v mikrovalovki, ker ko je lakota se deremo 100 na uro in predolgo traja grelec aventuser posted image

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
21.2.2008 16:11:10   
Maleal
Jaz skozi pogrevam vodo za adaptirano mleko v mikrovalovki.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu metkica1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
21.2.2008 16:50:35   
benika
Materinega mleka ni dovoljeno pogrevat v MP, ker se s takim segrevanjem izgubijo razne snovi v mleku.

Za adaptirano mleko pa jaz v MP pogrejem vodo in šele nato noter stresem prašek.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
21.2.2008 20:24:54   
Nenya
MV ni ravno najboljša za pogrevanje kateregakoli mleka. So študije, ki kažejo, da ga naredijo celo zelo škodljivega. Če daš flaško v vodo pa na tavelik plin, ne verjamem da traja tolk ful dlje kot MV.

Tudi to je res, da se vam lahko zgodi da se opečete, ker voda v MV zavre drugače kot na plinu in ko vanjo nekaj stresete, če ni prej ohlajena, vam lahko voda skipi in se grdo opečete.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
21.2.2008 20:33:57   
MADMAX
pri nas vodo za adaptirano mleko pogrejemo v MP, ampak redko.
Vedno izračunam kdaj približno bo jedel takrat zavrem vodo, če pa pride kaj vmes pa pogrejem v Mp.
Lp

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
21.2.2008 21:16:48   
Tanayya29
Jaz vedno pogrejem vodo na plinu,nikol v mikrovalovki.
Če je pa ful kriza z lakoto,si pa kr mal ušesa zamašim,pa z avijonsko hitrostjo mešam in ohlajamuser posted image .


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
21.2.2008 23:06:04   
scubadiver
Jaz sem od začetka grela vodo za adaptirano mleko v MP, potem pa sem pogruntala da mi je lažje da imam vročo prekuhano vodo v termoski, mrzlo prekuhano pa v loncu pa samo skupaj zmešam.

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
22.2.2008 11:09:18   
bsasab
Mi tudi pogrevamo vodo v mikrovalovki, par sekund in je voda primerne temperature....

_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
22.2.2008 11:13:29   
barika
jaz vedno grejem vodo v MP, pa sploh ni res da je škodljiva, ker mikrovalovi delujejo na principu nihanja molekul, drgnjenja druga ob drugo, kar povzroča segrevanje hrane. v nasprotju s klasičnim pogrevanjem se hrana segreva od znotraj navzven, zato je  priprava hrane v tem postopku mnogo hitrejša. ko vzamemo hrano iz MP, se proces kuhanja še naddaljuje, dokler se molekule vode ne umirijo,zato vedno piporočamo čas umirjanja glede na vrsto in količino hrane. prepisamo iz whirlpoolove kmnjige kuhajmo z mikrovalovi.

jaz npr. 150ml vode pogrevam 15 - 20 sekund pri 750 vatih, pa je voda ravno pravšnja, potem dam notri mleko, fajn premešam, pa probam,če je temperatura ok.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
22.2.2008 11:21:53   
bsasab
jaz npr. 150ml vode pogrevam 15 - 20 sekund pri 750 vatih, pa je voda ravno pravšnja, potem dam notri mleko, fajn premešam, pa probam,če je temperatura ok.


No pr nas pa nasa mikrovalovka ne dela na 750 W ampak na 700, zato pa rabimo 25 sekund za isto kolicino mleka...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
22.2.2008 11:31:12   
barika
No pr nas pa nasa mikrovalovka ne dela na 750 W ampak na 700, zato pa rabimo 25 sekund za isto kolicino mleka...

sam je pa vseen hitrej kot pa pogrevanje na plinuuser posted image user posted image
drugače pa velikokrat skuham čaj, pa ga dam v termosko, pa ker so vse termoske tak "fajne" da ne zdrži toplote čez dan, je vseen treba uporabit MV
ne vem no, jaz sem se navadla na MV, v njej kuham,pečem, pogrevam, flaške prekuhavam...sploh ne vem kaj bi brez njeuser posted image  8pa še na plinu prišparamouser posted image )

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
22.2.2008 14:09:03   
Anonimen
jaz sem svoje mleko samo enkrat probala v MV pogret, pa je ratalo tako kislouser posted image ful čuden in navzgravžen okus...pa ga nisem zdaj nevekolk pregrevala, da bi recimo že kr kipelo al kej....niti orenk vroče ni blo, sam mal bolj toplo, pa takle gravž rata....od takrat ga pogrevam sam še v vroči vodi....tko da na neki že vpiva MV, da tak okus ratauser posted image

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
22.2.2008 14:10:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: barika

8pa še na plinu prišparamouser posted image )


user posted image to pa je res racionalno, ko je elektrika ful cenej k pa plinuser posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu barika)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
22.2.2008 14:14:47   
sazi
Jaz sem vedno prekuhala cca 2l vode - 1l sem jo nalila v termosko, drugega pa sem pustila v loncu ali pa prelila v kakšno flaško - ko je bila potreba po mleku, sem samo zmešala obe vodi na ustrezno temperaturo in je bilo tako najhitreje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
22.2.2008 14:49:07   
barika
to pa je res racionalno, ko je elektrika ful cenej k pa plin


koker se vzameuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?
22.2.2008 21:42:10   
bsasab
ko je bila potreba po mleku, sem samo zmešala obe vodi na ustrezno temperaturo in je bilo tako najhitreje.


Ammm, sam verjetno je potrbno kr neki prakse, da zmesas na pravo temperaturo..., ker drugace moras prelivat, pa dodajat, pa spet odvzematuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?