|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
18.12.2007 19:51:01   
ELMA
Zanima me če kdo ima iste težave kot jaz

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
18.12.2007 19:55:51   
ELMA
Zaradi Letizen tabletki v nosečnosti so mi svetovali > splav<.Ker so nevarne za plod (zdravnica mi tega pre ni povedala),sem mogla naredit splav.

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
18.12.2007 20:09:04   
ELMA
IZVIRNO SPOROČILO: ELMA

Zaradi Letizen tabletki v nosečnosti so mi svetovali > splav<.Ker so nevarne za plod (zdravnica mi tega pre ni povedala),sem mogla naredit splav.
Potem so mi zamenjali Letizen za Cleratine, in zdaj po enem letu sem spet noseća.Zanima me če mate iste iskušnje SKRBI ME...kaj bo .Za zdaj prave da je vse vredi...

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
18.12.2007 20:29:19   
Češnca
Jaz zaradi alergije jemljem Atarax, med nosečnostjo pa ga seveda nisem. Ker je bilo nevzdržno, so mi svetovali Claritine; jemala sem ga po potrebi. Najin pikec je ravno danes star 5 mesecev in zaenkrat je vse ok! user posted image

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
18.12.2007 20:35:44   
ELMA
Jaz sem v 31 tednu nosečnosti in bom dobila zdaj punčko , imam pa zdaj sina ki je star 9 let. Samo me je zanimalo če je bilo vse vredi z otrokom in če je vaš otrok mogoće podedovao alergijo? Rekli so mi da je možno da otrok to bolezen podeduje ....A je z vašim vse vredi'

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
18.12.2007 20:49:44   
Češnca
Zaenkrat ni videti, da bi imel kakršnokoli alergijo. Verjetno bi se moja prav hitro opazila, saj sem alergična na dotik/pritisk.

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
18.12.2007 21:00:08   
ELMA
Hvala za odgovore , jaz sem tudi alergična najbolj na dotik ( prst), recimo če dva ali tri dni ne spijem tabletko lahko komot pišeš po telesu...Pa peče me i srbi me kot kopriva...

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
18.12.2007 21:07:04   
ELMA
Delala sem tudi alergoteste na >začimbe ,mlek ,jajca, moko, čistila,parfume osnovne teste ampak je vse bilo negativno ,razen na kovine ko so mi delali je mal se kazala alergija na Nikelj, ampak ne dovolj da mi napišejo na izvid da sem res alrgik na Nikelj ...In še zdaj ugotavljam na kaj  sem alergična...?

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
19.12.2007 13:01:59   
ELMA
A je še kakšna , ki je jemala antihistaminike v nosečnosti?

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
28.12.2007 17:53:56   
Kofi
Zdravo punce!

Jaz sem zdaj v 34. T in sem po celem telesu že en teden rdeča in pikasta. Nimam pojma kaj to je. Tako kot je Elma napisala, bi lahko po mojem telesu pisali, tko sem rdeča. Pikica pri pikici, srbi me ko user posted image . Ne morem spat ne nič. Sem klicala G mi je rekla naj grem k osebnemu zdravniku, sem klicala osebnega zdravnika, mi je svetoval naj se pri G posvetujem, da ta najboljš ve, kaj lahko kaj ne smem v nosečnosti. Pa da naj ne hodim v ambulanto, ker bom še kako virozo fasala, ker je vse nabito. user posted image  Zdaj sem pa sama sebi prepuščena, da ugotovim na kaj sem alergična. Tudi mene zanima, če se to prenaša na plod...da ne bi škodilo mojemu malemu slučajno.

Tko da če je kera ki bi kaj o tem vedla...naj mi prosim napiše kaj naj.

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
29.12.2007 16:56:58   
ataner
pegica - upam, da si že bila pri zdravniku!!! Če še ne, pa kar pojdi - potrkaj in prosi, da te takoj vzamejo ali pa kar k dežurnemu!!! Nikoli ne veš, kaj bi lahko bilo.

Jaz dobim koprivnico ob povečani telesni temperaturi! Kar je nad 37,5 je zame že nevarno. Trenutno sem prehlajena in me je bilo ZELO strah kaj storiti, če se pojavi koprivnica, saj tablete, ki sem jih prej vzela proti alergiji, zdaj niso priporočljive - so full močne in moram vzet celo 2! Jaz sem se ob tej alergiji skoraj 2x zadušila (otekanje organov, težko dihanje,...) saj mi enekcije niso več pomagale, te tablete pa so sedaj v redu.
Trenutno sem prehlajena in sem bila cela panična, kaj če se mi to pojavi, pa mi je osebna dr. predpisala Lekadol na  vsakih 8 ur, tako da ne more priti do vročine! Hvala bogu - v nasprotnem primeru ne vem, kaj bi bilo treba storiti. Mi tudi dr. ni hotela povedati, tako da upam, da ta prehlad čimprej mine in nato ne staknem nobenega več.

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu Kofi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
1.1.2008 17:43:20   
ELMA
Jaz sem komaj prislado racunalnika ker se nahajam v Svici ampak vam povem da meni zelo pomagajo CLERATINEin zdravniki trdijo da niso tako nevarne za plod...

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
1.1.2008 20:18:25   
petra05
jest sem v 36t.Pred tremi tedni sem za zajtrk jedla hruško,jabolko pa hrenovki...Čez kakšne 4 urce me je začelo srbeti po glavi in po celem telesu,potem sem pa opazila po rokah take pike k da bi se vrgla v koprive.čist me je panika zagrabla k ni blo vidt prov fajn,šla sem k zdravniku in mi je takoj dala inekcijo in tablete-flonidan,jemala sem jih samo dva dni k se mi je zdel da se je ful umirilo v mojem trebuhu vse.zdravnica pa je rekla da je vrjetno od hrenovk.čeprav se zdej pazim imam še vedno po rokah včasih majhne pikice pa nevem spet od česa.testirali so me ampak ne še na vse,za zdaj vem da sem alergična na nikelj-vse gumbe iz kavbojk sem mogla menjati, pasa ne smem nosit,na oljko??pa trave.

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
1.1.2008 20:27:20   
J.L.
Od česa pa pride do koprivnice? Kar tako naenkrat se pojavi?

(odgovor članu petra05)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
2.1.2008 14:04:45   
ataner
Ja, pri meni je tako - kar naenkrat. Pride do neke rekakcije v telesu, pa dobiš koprivnico, pa še tako hudičevo srbi!!! Meni čez čas še otekati začne.

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
2.1.2008 14:29:26   
Bonnie_RR
Js sem imela koprivnico v otroštvu, zdaj je nimam več (se mi ne pojavlja več, tud na odkrite alergene nisem več občutljiva). Imela sem pa kar hudo obliko, enako tudi moja sestra. Meni so testi pokazali, da sem (bila) alergična na pršice, mačjo dlako, arašide, delno na jajca, poleg tega pa se je pokazalo, da sem alergična tudi na aspirin in nekaj, kar spomladi cveti, pa se ne spomnem zdajle na kaj.user posted image Se vidi, da že nekaj časa nimam prblemov s tem...user posted image
Ko je bila alergija na vrhuncu, je bilo res hudo. Recimo, sem nekaj pekla, razbija jajce in ob dotiku so me začele ful srbet roke in postale so repeče rdeče. Ali pa poleti, ko si manj oblečen (kratki rokavi, kratke hlače), sem se morala izogibat našemu mačku (smo ga imeli že prej), ker sem kr flekasta postala, če sem ga malo pobožala. Dovolj je bilo že, če me je samo z repom oplazil. In še veliko takih stvari...
Js sem jemala claritin in mi je kar pomagal. Večinoma pa se mi alergija pojavljala popoldne oz. zvečer in mi je do jutra izginila, zato tablet nisem pretirano jemala.

No, zakaj pišem vse to...
Sama v nosečnosti nisem imela problemov z alergijo, mi je pa pediatrinja na 1. pregledu povedala, da ima otrok 50% možnosti, da bo na kaj alergičen (lahko da na kaj takega ali pa kaj drugega - itak verjetno za vse alergene tako nikoli ne izveš). Če je pa še partner alergik, se pa ta procent seveda zviša.

No, upam, da bo nevšečnosti kmalu konec in da bo user posted image zdrav! Srečno!user posted image

Lp


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
30.1.2008 14:01:05   
ELMA
Jaz sembila v Ljubljani na Dermatološki kliniki,noter ležala 10 dni , in so me samo gledali in učili se.Če je kakšen študent bil je hotel kot kakšen agent da te vpraša vse o tej alergiji(KOPRIVNICI)kako in kaj kot da so oni prišli po odgovor ne pa jaz.Bila sem na dijeti,jedla sem dva dni samo jabolko :surova, kuhana,pečena...in kompot od jabolke , nasljedna dva dni dijetalno hrano...Neč niso ugotovili.Dijagnoza na koncu pa je bila  !!!STRES!!!  Pa ne vem od kod so to najdli, mislim pa če je stres, da bi gdaj pa gdaj se zmanjšala ta alergija.

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
30.1.2008 14:03:26   
ELMA
AL SE JAZ MOTIM,ALI ONI IMAJO PRAV,UPAM DA PRI VAM NI ISTO.

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
29.2.2008 9:05:41   
lewinsky
Punce naj vam povem, da jaz do sedaj ko sem noseča nisem imela nikoli nobenih problemov z kakšnimi alergijami.To da sem kar naenkrat postala pikasta po trebuhu in po prsihse je pojavilo kar naenkrat v začetku februarja, ko sem bila noseča 26tednov.In ko sem šla do zdravnice itak ni vedela, kaj naj mi da.Napisala je recept za ta Letizen, za katerega me je pa v lekarni opozorila da do 5 meseca nosečnosti to ni dovoljeno, potem pa nima takih učinkov na plod.Itak sem pa vzela sam dve tableti in nič več.Sem čutila da plodu ne odgovarja. Sem pa še isti dobila po obrazu tako izsušeno kožo, pa kot da bi bila vneta.Seveda sem šla spet k njej in mi je dala hladilno mazilo, ki ga v lekarni sami peipravijo in pa Elacom kremo.Moram rečt, da mi je pa to res pomagal.
Sem prebrala, da je vse to posledica hormonskih sprememb v telesu. Upam pa da mali ne bo imel kakih posledic, četudi sem vzela dve tableti Letizena.

_____________________________

Za vsakim dežjem posije sonce!

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Alergija (Koprivnica) v nosečnosti
29.2.2008 9:19:40   
lewinsky
Pegica ti svetujem obisk zdravnika,vendar če napiše recept za kakšna zdravila - tablete povej v lakarni da si noseča in če to res lahko jemlješ.Mislim pa da je skoraj boljše, če ti da kakšno mazilo, saj s tem ne tak škoduješ plodu.Čeprav imam jaz občutek, da ko si noseč te zdravniki ne glih radi vidijo da prideš k njim saj sami ne vedo kaj naj ti dajo.Nekaterim so problemi v nosečnosti še vedno neznanka. Tak da moramo zdržat do poroda z čim manj obiskov pri zdravniku.Seveda, če se da.

(odgovor članu lewinsky)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?