|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dohodnina 2007
15.3.2008 15:22:30   
sunny24
Zdravo.
A ste že kej računali dohodnino za lansko leto? Jst sem včeraj in me skor kap trofnla...zgleda, da naša firma ni prav odvajala in bomo vsi plačevali lepe in debele zneske...
Kako je pa kaj pri vas?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dohodnina 2007
15.3.2008 18:28:13   
*pepelka*
Jaz sem tudi že računala in bomo nekaj malega še dobili vrnjeno, so nam pa letos nekaj že začeli mutiiti in nam otrok niso nič upoštevali že dva mesecauser posted image . Ma saj so čisto nenormalni pri teh obračunih. Imajo pismo za olajšavo, pa ti ne upoštevajo.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dohodnina 2007
15.3.2008 19:43:19   
Anonimen
Jaz se trudim ne premišljat o tem, k bom eno plačo vrgla stranuser posted image . Sm lani še prek šš delalauser posted image

(odgovor članu *pepelka*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dohodnina 2007
15.3.2008 21:11:53   
lelaval
Midva vedno preračunava, preden oddava. In moj navadno lepo dobi - si izračunava točno.
Pri meni pa je vedno več žalosti in škode, kot ne user posted image  user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dohodnina 2007
15.3.2008 22:27:30   
smotka lonib
Midva med letom otrok nimava v olajšavi in potem dobiva zmeraj nazaj. eni pravijo, da se to  ne splača. jest raje vidim, da tisti kupček denarja (ki ga porabim pri obnovi hiše) kot tistih pare evrov na mesec. Sem pa izračunala da okoli 1200 EUR dobiva nazaj.user posted image

_____________________________

Nejc 15.9.1995 (53cm, 3320g)
Vanja, 24.11.2000 (59cm, 4880g)
Zala 29.3.2007 (54cm, 3970g)


(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dohodnina 2007
16.3.2008 1:30:29   
usa
na katerem programu ste pa računale dohodnino

_____________________________

ČE ŽELIMO POSTATI VELIKI,
MORAMO BITI SKROMNI.


(odgovor članu smotka lonib)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dohodnina 2007
16.3.2008 7:51:23   
katjes
Tukaj:
http://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages/StartPage/StartPage.aspx



_____________________________

You got to let go of the stuff from past - because it just doesn"t matter! The only thing that matters is what you choose to be now!




(odgovor članu usa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dohodnina 2007
16.3.2008 10:52:01   
žetev
ali mi lahko katera pove, če imam otroka med leto v davčni olajšavi pri OD, ali ga pri izračunu tudi vpišem, kot vzdrževanega druž. člana?

hvala.....

lpuser posted image


_____________________________

kar seješ to žanješ

(odgovor članu katjes)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dohodnina 2007
16.3.2008 14:01:13   
sunny24
Midva sva si tudi vsa leta lepo prepračunala, sam letos, ko ni več nobenih olajšav,....jst moram plačat 420, fant pa 380 evrov....en dopust bo šou. Še dobro, da pride regres ta mesec, da bomo dinčke od tam dali na stran.

(odgovor članu žetev)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dohodnina 2007
16.3.2008 17:11:01   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: žetev

ali mi lahko katera pove, če imam otroka med leto v davčni olajšavi pri OD, ali ga pri izračunu tudi vpišem, kot vzdrževanega druž. člana?

hvala.....

lpuser posted image



DA

(odgovor članu žetev)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dohodnina 2007
19.3.2008 23:35:32   
žetev
A
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

IZVIRNO SPOROČILO: žetev

ali mi lahko katera pove, če imam otroka med leto v davčni olajšavi pri OD, ali ga pri izračunu tudi vpišem, kot vzdrževanega druž. člana?

hvala.....

lpuser posted image



DA
hvala.............



_____________________________

kar seješ to žanješ

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dohodnina 2007
20.3.2008 8:18:05   
srki
Pa saj letost nismo rabili nič izpolnjevat, razen, če ga med letom nisi imel prijavljenega, če pa si ga imel, pa ne. Tako je meni delavka na davčni rekla. Moj ima otroka prijavljenga med letom in je rekla, naj ne pošiljamo nič. Zdaj pa me je že spet strah, da bo kaka zbrka. Joj, ta dohodnina! Kdaj pa bodo začeli kaj pošiljat? Ker rok za oddajo, če si imel kaj za vzdrževane DČ je bil konec januarja, če se ne motim.

(odgovor članu žetev)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dohodnina 2007
20.3.2008 8:37:43   
karamela
Jaz tudi opažam, da v firmah al ne znajo več računat, ker vsako leto več doplačujemo. Jaz sicer letos dobim nazaj ker pol leta nisem imela enega otroka v olajšavi. Moj doplača,  tako, da  bova dobila  skupaj okrog 380 Eur nazaj.

Tudi jazsem samo  eno leto otroke vpisala na koncu in kar nekaj €dobila nazaj, pa sem ugotovila, da se bolj splača če jih imam v olajšavi.  Recimo da to pride 70 € na mesec več, koliko l mleka in kg kruha smo lahko kupil za ta denar  pred letom in pol in koliko pa čez eno leto in pol, ker se vse tolk draži.






(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dohodnina 2007
20.3.2008 9:13:37   
sazi
Jaz tudi opažam, da v firmah al ne znajo več računat, ker vsako leto več doplačujemo.


Ne da ne znajo računat - namenoma narobe računajo, da imajo zaposleni višje neto plače, ko pa morajo doplačat dohodnino, ljudje pljuvajo po državi (OK, res imamo visoke davčne stopnje), krivi so pa v veliki meri (nekateri) delodajalci, ki namenoma odvajajo manj davka.
Kot primero moja bivša služba. Plačo so nam izplačevali v dveh delih in so odvajali davek od višine vsakega dela posebej. To je npr (se mi ne da gldat v tabelce), če izplačajo 2x po 500 EUR, padeš v npr. 16% dohodninski razred in odvedejo samo toliko, če pa naekrat izplačajo 1000 EUR, bi padli pa v 25 % razred (po pravici povedano se mi ne da gledat, kakšna lestvica velja za letos).
Isto je z izplačilom regres, pri katerem bi bilo prav, da se odvede dohodnina na osnovi davčnega razreda celoletnih prihodkov, ne pa samo od višine regresa, ki je ponavadi manjši in zato kot sam dohodninsko manj obremenjen.

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dohodnina 2007
20.3.2008 9:16:19   
karamela

Ne da ne znajo računat - namenoma narobe računajo, da imajo zaposleni višje neto plače, ko pa morajo doplačat dohodnino,
 
Ja to pa tudi verjam, da je čisto možno da je  tako.
 

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dohodnina 2007
20.3.2008 10:34:05   
didikaa
no to je tak...lestvice za odmero dohodnine sprejemajo v dz in tam imajo vsi lepe plače zato to tak narihtajo...in potem vedno pride tak da tisti ki majo itaq že slabe plače pri dohodnini še doplačajo tisti ki pa majo vredu plače pa še dobijo vrnjeno tak je to...odvisno kolk akontacije dohodnine imaš pri plači obračunane... naša direktorca ma veliko plačo za današnje razmere pa dobi letos še 1300 eur nazaj...ampak drugo leto bo še huje kr je nova lestvica dohodnine že znana oz se že obračunava pri plačah...
mi imamo par takih primerov ki jih delodajalec da veliko plačo da se mu obračuna velika akontacija dohodnine in potem jim tisto neto izplačilo vrnejo do dejanske plače... boljše je za delodajaca ker ima to v stroških boljše je za delavca ker dobi kakršen koli kredit pa še dohodnino konc leta vrnjeno...

_____________________________

~¤NikoLi niSmo taKo vELiki,da nE bi mogLi biTi šE vEčji¤~

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?