|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sadja pa ne
12.4.2008 1:20:00   
pearl
Naša 20 mesečna punčka ne more videti ne od daleč in ne od blizu sadja, ne banan, jabolk, pomaranč, ananasa nič, čisto nič. Zelenjave pa tudi tako tako (zakon je koruza, kisla kumarica, grah, korenje pomešano z blago francosko, rdeča pesa pa tudi) in tukaj se konča.

Sadje skrijem v kompotovo vodo ali pa kakšno pecivo, to je pa tudi vse.

Kako se naj lotim, da bo tudi sadje del prehrane.

Ker se še doji, z bolezni nimava težave, le tu in tam kakšen virus, očitno še ima zadostno količino vitaminov.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sadja pa ne
12.4.2008 8:13:12   
mojsoncek
Probaj s sadnimi sokovi (stisnjeno sveze sadje), s sadnimi frapeji, sadje vmesaj v jogurt (ce ne gre s koscki, pa zmiksaj sadje v kasico). Ali pa kaksen frutek, ce ze drugace ne gre.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sadja pa ne
12.4.2008 12:27:41   
pearl
Od sveže stistnjenega soka ni nič. Sem že probala in ga zaverne. Jogurt je tako tako, doma pripravljene kašiče odpadejo, Hippove pa za žmah.

Skratka, sadje je pri njej out.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sadja pa ne
12.4.2008 15:34:08   
smotka lonib
IZVIRNO SPOROČILO: pearl

Naša 20 mesečna punčka ne more videti ne od daleč in ne od blizu sadja, ne banan, jabolk, pomaranč, ananasa nič, čisto nič. Zelenjave pa tudi tako tako (zakon je koruza, kisla kumarica, grah, korenje pomešano z blago francosko, rdeča pesa pa tudi) in tukaj se konča.

Sadje skrijem v kompotovo vodo ali pa kakšno pecivo, to je pa tudi vse.

Kako se naj lotim, da bo tudi sadje del prehrane.

Ker se še doji, z bolezni nimava težave, le tu in tam kakšen virus, očitno še ima zadostno količino vitaminov.


a je sploh probala sadnje ali samo od daleč vidi in se stran obrne?
Ko naša Zala vsako novo hrano (sadje ali zelenjava) vidi, ust sploh noče odpreti. jest ji pol potišim en majhen košček, da začuti okusi nove hrane. Ker če otroku tega ne potišiš, ne ve kakšen je okus. Šele , ko jo okusi, potem vidiš ali je otroku všeč ali ne. Probaj.

Poznam mame, ki ne jejo zelenjave (razne solate ) in pol reče, sej moj otrok tega ne je , ker jest tud ne, da je kao podedoval to lastnostuser posted image . Ga take mame malo serjejo. Jest tud ne jem žgancevuser posted image , moj sin, pa jih ima zelo rad in mu tega , da jih jest ne maram, pred leti nisem pokazala. Da ne omenim, da moja ta srednja hčerka je črno redkev.


_____________________________

Nejc 15.9.1995 (53cm, 3320g)
Vanja, 24.11.2000 (59cm, 4880g)
Zala 29.3.2007 (54cm, 3970g)


(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sadja pa ne
12.4.2008 17:26:20   
lex
mi smo imeli v vrtcu fanta, ki ni jedel nobenega sadja, kompotov,frutkov, marmelade,.. nič od sadja. Mamica je razlagala, da je lahko delala vse, da bi jedel pa ni hotel, starejši sin je le 1,5 leta starejši in je vse sadje,... eni pač ne jedo.

moj brat še danes ne je paradižnika, pa smo ga vsi jedli, kot otrok se niti dotaknil ni solate,...

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu smotka lonib)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sadja pa ne
12.4.2008 21:28:39   
janca
Tudi naš user posted image odklanja sadje. Od sadja je samo grozdje, včasih mal jabolka ali hruške. Ostalo ni pogojev. Isti problem imam tudi z mlečnimi jedmi in mlekom. Isto. Ni pogojev. Enkrat na teden mu skozi igro vsilim en fruchtwerge. To je pa tut vse.  Jedel bi samo zelejavo. In še to vse na žlico. Groza. Vam rečem.

(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sadja pa ne
12.4.2008 22:24:14   
Čupka

IZVIRNO SPOROČILO: pearl

Naša 20 mesečna punčka ne more videti ne od daleč in ne od blizu sadja, ne banan, jabolk, pomaranč, ananasa nič, čisto nič. Zelenjave pa tudi tako tako (zakon je koruza, kisla kumarica, grah, korenje pomešano z blago francosko, rdeča pesa pa tudi) in tukaj se konča.

Sadje skrijem v kompotovo vodo ali pa kakšno pecivo, to je pa tudi vse.

Kako se naj lotim, da bo tudi sadje del prehrane.

Ker se še doji, z bolezni nimava težave, le tu in tam kakšen virus, očitno še ima zadostno količino vitaminov.

Pearl, ne sekiraj se. Tudi moj najmlajši do 2 let ni jedel sadja. Sedaj se mu je malo odprlo, ampak ima še vedno obdobja, ko mu po nekaj tednov ne diši nobeno sadje.
Sicer pa tudi jaz tako rekoč ne jem sadja, pa sem zdrava ko ribicauser posted image . Mogoče pa bo tudi on poleti navalil na maline, borovnice, breskve, češnje - to je namreč moje sadje in to samo ko je sezona...

(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sadja pa ne
12.4.2008 22:35:46   
pegi1
jaz pa sem nedavno nazaj ravno eno knjigo brala o tem, sicer je pisalo o tem kako pripraviti otroka, da je zelenjavo, in sicer svetujejo, da mu naredis cimbolj zabaven obrok; np. vzemi 2 borovnici za oci, pol banane za smejoca usta, pa kaksen koscek hruske za nos, pa mogoce iz borovnic naredi se lase... skratka naredi ji na krozniku smejocega clovecka, nato pa skozi igro pojejta vse njegove deleuser posted image . poskusi, me prav zanima, ce bo vzgalo

(odgovor članu Čupka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sadja pa ne
15.4.2008 9:54:58   
Anonimen
Ga ni pravega recepta,kako otroka pripravit do tega,da bo jedel sadje.
Mora prit samo po sebi,to mora bit v otroku samemu,ta želja.Lahko ga prisiliš,pa to ni to,saj bo vse spluval in naslednjič uprizoril pravo malo histerijo.Moji trije so bili taki anti jeci sadja,niti poskusit niso hoteli,le kakšno jabolko mi je uspelo vsilit aja pa frutke,tako sem se tolažila,da tam dobijo obrok sadja.Moj vnukec je pa pravo nasprotje.sadje,samo sadje bi jedel,kakršno koli,prav vsevrste,ki mu jih ponudiš poje.Sedaj že o figah sprašuje,ko stoji pred domačo figo,pa kdaj bo grozdje in češnje,medetm ko opazuje cvetoče drevje.Skratka nor je na sadje.Pa mu ga nismo vsiljevali,kar sam od sebe ga je zahteval.

(odgovor članu pegi1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sadja pa ne
15.4.2008 10:40:54   
Pobalami
Moj ne je niti sadja, niti zelenjave. v vrtcu poje kakšno zelenjavno juho doma pa noče.

Hrane mu v usta ne mislim tišat, še zmeraj je to proti njegovi volji. Jaz mislim, da kakršne vzorce dobimo v otroštvu imamo potem vse življenje.

Velikokrat mu ponudim sadje, mogoče ga bo enkrat vzel. V vrtcu tudi proba kakšno hruško, ampak jo bolj oblizne, poje je ne. kakšnega trika ne poznam, samo po moje kakor je neva rekla ga ni, oz. ga more najti vsak sam pa še to bolj po naklučju. Vem pa da obstajajo knjige na to temo.
Pije pa 100% sadne sokove iz tetrapaka, okus mu ni važen.

Dajem mu tudi vitamine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sadja pa ne
19.4.2008 10:27:23   
cuma
Naša tavelika (2,5 let) tudi ne je  več sadja, zelenjave pa tudi vedno manj ... user posted image . Veliko stvari ni sploh še poskusila, noče niti pod razno in jaz ji že ne bom na silo v usta tiščala ... Ko bo, bo. Do takrat pa smo tudi mi bolj ali manj na sokovih, sadnih jogurtih in skuti ... pa kaki banani na 14 dni user posted image ...

Še to: če je v žepkih marmelada, ne je žepka, enako je s katerimkoli piškotom, pecivom.... tako da, skrivanje ne pride v poštev, ker potem vse pusti in reče, da je žeee user posted image ...

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sadja pa ne
21.4.2008 10:55:57   
mika
se strinjam z nevo.

Ker se še doji, z bolezni nimava težave, le tu in tam kakšen virus, očitno še ima zadostno količino vitaminov.


kar se pa tiče zdravja in vitaminov....naša pupa je skoraj vso zelenjavo in sadje, pa se je prime vsak virus....v vrtcu vzdrži maximalno 14dni.

tako da ti ni treba skrbeti , da bi bila zato več bolna.

(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sadja pa ne
21.4.2008 13:29:45   
kaya2007
naša tudi ni marala sadja, zadnjič je pa na moje presenečenje rada jedla mango, tudi avokado ima po novem rada. mogoče imajo pa samo obdobje in se jim potem odpre, da pojejo tudi kaj sadja user posted image  če ne drugače, pa kot frape ali kaj podobnega.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sadja pa ne
23.4.2008 14:04:45   
qwasy
Moja tudi ne mara sadja - dobro da ni znamenitih strupenih hrušk jedla. Pa kako sem letala za njo s tistimi hruškami ... user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?